Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyermek autoules turistak

Torolt_felhasznalo_490074
Torolt_felhasznalo_490074
Létrehozva: 2004. augusztus 30. 19:29
Sziasztok!

3 het mulva tervezunk hazalatogatni Magyarorszagra. Hallottam hogy amiota mi elkoltoztunk otthonrol, bevezettek a babaules kotelezo hasznalatat a szemelygepkocsikban. De mi van akkor ha valaki csak rovid idore utazik haza, annak is kotelezo megvenni ezeket a meregdraga uleseket? Ha esetleg valaki jart hasonlo cipoben vagy tud tanacsot adni szivesen fogadom.
Andrea
  1. 2004. augusztus 31. 10:0816.
    Ezt mind tudom és mind igaz is. De az én gyerekeim magasak és hamar túllógtak a babaülés szélein. :-))
    Jó megoldás volt viszont a támlás magasító övterelővel.
    előzmény:
    hétalvó (12)
     
  2. Torolt_felhasznalo_490074
    Torolt_felhasznalo_490074
    2004. augusztus 31. 03:1015.
    Sziasztok

    Koszonom mindenkinek a hozzaszolast!
    Azt hiszem a legjobb megoldas a hazavitel innen, mert ez a legolcsobb es vegul is tudom hogy milyen es sosem volt balesetes. Az en lanyom meg pici, 9 kilos, igy magasitos csoda szoba sem johet. Egy kis esernyos babakocsit viszek neki, az konnyu es megteszi, etetoszek meg nem kell majd ul az olunkben az asztalnal.
    udv
    Andrea
    előzmény:
    jomadar (14)
     
  3. 2004. augusztus 30. 23:1014.
    Mi is eleg sokat utazgatunk babastol, a parom csaladjahoz Ausztraliaba, es az en csaladomhoz Erdelybe illetve Magyarorszagra, mindezt a jelenlegi lakohelyunkrol, egy arab orszagbol. . . Tehat a jelenlegi lakohelyunkon kivul harom helyen is kell legyen gyerekules, babaa'gy, babakocsi es etetoszek. A babakocsit visszuk fel a repulore, a tobbit persze keptelenseg, igy mindenhol mar jo elore jeleztuk a rokonsagnak, hogy erdeklodjenek, kerdezoskodjenek, ki tudna kolcsonbe adni babaa'gyat, etetoszeket es autosulest. Ausztraliaban semmi gond nem volt, sokan ajanlottak kolcson babaholmit, de itt Europaban vegulis vettunk egy uj utazoagyat, es egy uj autosulest. Ezek jok Mo-ra es Erdelybe is, foleg mert gyakran jovunk-megyunk e ket orszag kozott. Etetoszekt pedig hasznaltan vettunk (2500 ft, jo regi, de bizotnsagos es a a celnak megfelel) illetve kolcson kaptunk. Szoval mi igy oldottuk meg. Mozgosits rokont, szomszedot, ismerost, jobaratot es meglatod kerul valami megoldas!

    Ha nem, hat akkor kell venni hasznaltan is lehet. Itt van a neten egy jo hirdetoujsag, ingyenes, en innen vettem az etetoszeket:

    http://www. babaapro. hu

    Szokozoket vedd ki. Sok szerencset, jo utazast!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 30. 21:4113.
    Miert nem viszed a sajatotokat haza? Mi tavasszal megyunk, es a repulon a gyerekulesbe teszem a torpet, mert az az egy heveder nem sokat jelent Neki, a gyerekulesben viszont biztonsagosan ul.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 30. 21:1012.
    Az ülésmagasítók használata 15-36kg közötti gyermekek számára ajánlott 150cm testmagasságig! Kizárólag a medence- és a vállheveder együttes használatával alkalmazható, csak a medenceöv használatával nem, a vállövnek éppen a váll magasságában kell kereszteznie a testet, a medenceövnek pedig a combok tövénél kell felfeküdni, nem a hason! Ha nem a gyermek tömegének, életkorának megfelelő gyermekülést, ülésmagasítót használjátok, (vagy rosszul használjátok) egy esetleges ütközés során nagyon komoly sérülést okozhat maga a gyermekülés is!
    előzmény:
    bourbon (3)
     
  6. 2004. augusztus 30. 20:5711.
    Igen, fontos a gyerekülés, mert életet menhet. Sajnos nemrégen tórtént egy eset a környezetemben ahol már csak a volna a helyénvaló. :-((
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490074 (1)
     
  7. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. augusztus 30. 20:3610.
    lhet kapni használtan is, ha jól megnézed, hogy nincs elrepedve, stb. akkor nagyon olcsón is vehetsz
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2004. augusztus 30. 20:329.
    ez nem lehet penz kerdese! ez elet es halal kerdese!!!
    itt is kotelezo mar. sikitani tudnek, amikor autoban ugralo, hatrafele terdeplo gyerekeket latok. vagy az elso ulesen ul a gyerek az anyja oleben. . . . szivesen megtepnem az anyjukat. eleg egy kobor allat az uton. . . es mar repul a gyerek ki a szelvedon!
    ne kockaztasd a gyerekek eletet!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490074 (1)
     
  9. 2004. augusztus 30. 20:088.
    igazad van, minden jobb, mint a középen álló gyerek, de itt Németországban nagyon szigorúak, ha a gyerek nem a korának elöirt ülésben ül, ugyanúgy megbüntetnek, mintha egyáltalán nem lenne ülés (persze, csak ha elkapnak)
    előzmény:
    bourbon (7)
     
  10. 2004. augusztus 30. 20:037.
    Na igen ez a gyerek magasságától függ. Ha megfelelő helyen tudod vezetni az övet elég a magasító. Nekünk pont jó volt.
    De ezen ne vesszünk össze. :-)) Szerintem az is jobb, mint bekötetlenül.
    előzmény:
    kisjutka (5)
     
  11. 2004. augusztus 30. 20:016.
    te hol laksz, ahol nem kötezelö a gyerekülés? hiszen Európában szerintem mindenhol kötelezö?!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490074 (1)
     
  12. 2004. augusztus 30. 20:005.
    ne haragudjatok, hogy beleszólok, de három éves korban még nem elég a magasitó! hat éves korig rendes ülüsben kell ülnie a gyereknek, ez tényleg életet menthet!
    előzmény:
    bourbon (3)
     
  13. 2004. augusztus 30. 19:544.
    én ma kértem és kaptam kölcsön egy kedves fórumozótól 1 hónapra gyerekülést, próbálkozz esetleg Te is :o) a gyerekülés nem csak méregdrága hanem nagyon hasznos is, igaza van bourbonnak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490074 (1)
     
  14. 2004. augusztus 30. 19:513.
    Attól is függ, mekkorák a gyerekeid. Mert kb. 3 éves kortól elég a magasító is, amit már 1500. -ért is lehet kapni. Off: Én soha sehova nem mennék bekötetlen gyerekkel, nemhogy hosszú útra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490074 (1)
     
  15. 2004. augusztus 30. 19:482.
    Szerintem kotelezo a turistaknak is. Esetleg probalj meg kolcsonozni. . . kerdezd a Magyar Autoklubot. . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490074 (1)
     

Címlap

top