Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bukás-tápszer

Torolt_felhasznalo_870641
Torolt_felhasznalo_870641
Létrehozva: 2004. augusztus 7. 17:54
Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy ki milyen tápszert használ és mi vált be bukásra!
Próbáltuk már a Beba HA AR-t, amitől ugyanúgy bukott, próbáltuk a Humana Baby Fit 1-et, de az se jó. Eddig a Nutrilon AR vált be.
  1. Torolt_felhasznalo_846366
    Torolt_felhasznalo_846366
    2004. szeptember 1. 11:1930.
    Garmin,

    A Beba 2+ nem kifejezetten "Tápszer", hanem inkább Babatej. Az én gyerekorvosom is azt javasolta, hogy ha győzzük anyagilat (hisz egy doboz 2500 pénz), akkor 2 éves koráig ne tejet, hanem Beba 2+ Babatejet kapjon a tejallergia miatt. Rendkívül laktató hami, televan vitaminnal és finom is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_696686 (27)
     
  2. Torolt_felhasznalo_696088
    Torolt_felhasznalo_696088
    2004. szeptember 1. 09:1729.
    Sziasztok!

    Nekünk is sok gondot okoz a bukás. :-((( 6-án lesz két hónapos a lányunk és rengeteget bukik. Kaptunk mi is Nutritont de attól meg hasmenése van a babának. Sajnos alig akar hízni így a doki elküldött minket gastroenterológiai vizsgálatra. Volt valaki közületek ilyen vizsgálaton?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_221526
    Torolt_felhasznalo_221526
    2004. augusztus 16. 21:5028.
    Hát azért a tápszer ízét ne a saját ízlésed alapján ítéld meg! Én is megkóstoltam az anyatejet, és van egy olyan utóíze, amitől émelyegni kezdtem, a babó mégis lelkesen habzsolja.
    Mi nem használtunk tápszert, de a babám rengeteget bukott, kb 7 hónapos koráig. Volt, hogy 5x át kellett öltöztetni egy nap. Mindig azt figyeltem, hogy láthatólag jól érzi magát, gyarapszik, és nem vittem emiatt orvoshoz. Biztos van, akinél speciális probléma okozza a dolgot, de féltem, hogy az orvos csak emiatt fog tápszert felírni, aztán szerencsére nekünk elmúlt magától.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_299540 (12)
     
  4. Torolt_felhasznalo_696686
    Torolt_felhasznalo_696686
    2004. augusztus 16. 15:2527.
    Szia freeship!
    Látom írtad, hogy a kislányod 2 éves, és még mindig kap tápszert.
    Ezt ajánlották nektek, vagy teljesen magadtól adod neki?
    Azért kérdezem, mert a kisfiam 10 hónapos, Nutrilon AR-t kapott és kap is születése óta. (a nagylányom 4 éves, nagyon erősen bukott, mert nyitva volt a gyomrorszája, ebből adódott, hogy a kisfiamnak egyből ezt a tápszert írta fel a gyerekorvos, mondván ártani nem árt és megelözzük a bukásokat)De én azt halottam, hogy csak 1 éves korig érdemes adni a manóknak a tápszert, mivel utána már nem vált ki egy teljes étkezést. Te mit gondolsz?
    előzmény:
    freeship (26)
     
  5. 2004. augusztus 16. 14:5426.
    Szia!

    Az én lányom is sokat bukott egészen 1-2 hetes korától. Ő Humana HA-te kapott, a bukás miatt váltottunk Nutrilon AR-re, de ugyanannyit bukott és még pöttöy is lett mivel az nem HA. Na ezek után én visszatértem a Humana Ha-re, makd egy hasi Uh után, amin ellenőrizték hogy a bukásnak szervi oka nincs, nem foglalkoztama dologgal. Bukott is mindne evés után, mert habzsolt, sokat evett, de hízott így is. általábna zat mondják hogy ha Uh-al a szervi ok kizárható és a baba fejlődik akkor nem baj a bukás. Aztán ahogy elkezdtük bevezetni a más kajcsikat azokat nem bukta vissza. Már nagylány, közel 2 éves és már cska reggel és este iszik tápszert. És bizony reggel amikro Beba2 bifiduszt kap akkor még mindíg előfordul kb havonat 1-2x hogy visszabukik belőle. A beba 2+-t este nem szokta visszabukni. Amúyg is elmondható hogy továbbra is "hányós" maradt, tehát hígabb dolgokat hajlamos visszabukni, illetve pl hisztitől, fogzástól könnyen hány, de azért szép lassan kinövi ezt.

    nem tudom a te babád mennyi idős, de szerintem vigyétek el uh-ra, és ha nem mutat semmit akkor etesd azzal ami bevált, amit szeret, öltöztesd át sokszor és ennyi:) Tudod, engem is zavart hogy a babám nem babaszagú egész anp, dehát ő ilyen volt, elmúlik.

    freeship
    előzmény:
    bóbitaa (1)
     
  6. Torolt_felhasznalo_236316
    Torolt_felhasznalo_236316
    2004. augusztus 10. 17:0525.
    A kisfiam is sokszor bukott, még az AR-es tápszertől is. Az orvosunk írt fel gyógyszert (motilium) azt szedtük pár hétig, azóta nem bukik, kérdezd meg az orvosodat, ő biztosan tud segíteni benne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 8. 10:1224.
    így már értem:)
    előzmény:
    plüssmackó (14)
     
  8. Torolt_felhasznalo_696686
    Torolt_felhasznalo_696686
    2004. augusztus 8. 09:1023.
    Kimaradt az utolsó mondtaból egy "is".
    Szóval akkor is szívesn ették. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_696686
    Torolt_felhasznalo_696686
    2004. augusztus 8. 09:0822.
    Sziasztok!
    Nekem mindkét gyerekem Nutrilon AR-t kapott 1 éves koráig(persze nem csak tápszert kaptak:))
    Nekünk nagyon bevált, csak ajánlani tudom.
    Viszont láttam, hogy írta valaki, hogy cukrot rakott a tápszerhez. Ne tegye!!!
    Egyrészt a baba gyomrocskája kb. 7-8 hónapos koráig nem tudja teljes mértékben megemészteni a cukrot, másrészt pedig tönkreteszi a fogcsírákat. Ugye írnom sem kell, hogy ez mihez vezet. . .
    Szerintem ennek a tápszernek az íze eléggé elfogadható. Nálunk akkor szívesen ették a gyerekek amikor már mást is kaptak.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2004. augusztus 7. 22:5521.
    Beba HA 2 bifiduszos tapi feliratva is 2400 korul van + a nutriton, mivel ket babonak van, nalunk ez 4 napig tart ki, marmint egy 600 grammos doboz. .
    Nagyon draga :((((
    előzmény:
    azaki (20)
     
  11. 2004. augusztus 7. 22:4320.
    A tápszer sajnos sehogy nem olcsó. De én akkor még úgy számoltam, hogy ikább megveszem a sima tápszert mondjuk 600 forintért, meg egyszer a nutritont mondjuk ugyanannyiért, de egy doboz nekem elég sokáig elég volt. Ehhez képest a HA AR tápszerek dupla áro vannak, és jó, ha egy hétig kihúzza velük az ember. . .
    előzmény:
    Irisz (19)
     
  12. 2004. augusztus 7. 22:3719.
    Pont elotted irtam, Nutriton a neve a granulatumnak. Es tenyleg olcsobb, bar igy sem olcso ;(
    előzmény:
    azaki (18)
     
  13. 2004. augusztus 7. 22:3418.
    Nem tudom más írta-e már, de lehet kapni kizárólag szentjánoskenyérmag granulátumot. Egy vagy két adagolókanállal kell a tápszerhez keverni (van hozzá adagolási útmutató). Arra már nem emlékszem melyik cég gyártja, de nekünk elég jól bevált, mert a sima tápszerhez adva így olcsóbban jöttem ki, mint a hipi-szupi sokbetűs tápszerek. Etetés után pozicionáld a babát, ez annyit tesz, hogy minimum fél órán keresztül kb függőleges helyzetben kell tartani (Autós bébiülés szuper jó, ha nem akarod annyi ideig tartani). Ilyenkor csak a levegő ürül, és esetleg minimális mennyiségű tápszer/anyatej.
    előzmény:
    bóbitaa (1)
     
  14. 2004. augusztus 7. 22:2517.
    Szia! Nem feltetlen kell levaltani a tapszert ami eddig bevallt, rakhatsz bele nutritont is, ami surubbe teszi igy nem fogja kibukni. Nalunk 3 honapos koruktol kezdodott a bukas, a nagyfoku mozgas beindulasakor, igy valtottunk AR-es tapira, de sem segitett igy maradt a regi tapi nutritonnal. Nem irtad, hogy mekkora a babad, ha mar elmult 4 honapos akkor irathatsz fel Sinlac pepet a dokiddal, nagyon fincsi es az kifejezetten bukos babaknal keszult. Viszont hizlal! Az se mindegy, hogy HA tapirol valtasz simara, bar gondolom a dokid tudtaval.

    Sokan irtatok, hogy a bukas az hanyas, ez nem igaz. A hanyas az annyira mas, turosabb allaga van es maskepp jon ki a bababol. A mennyisegrol lehet meg megallapitani hacsak az eredmenyt latja az ember. Tuletetett gyerekek szoktak a legtobbszor hanyni vagy betegseg miatt lehet.

    Annak is van "sajnos" magyarazata, hogy miert irnak fel masfajta tapikat a dokik, egyszeruen azt irjak fel amelyik ceggel kapcsolatban allnak. Persze vagyis nana, hogy osszefugg azzal is, hogy a babanak mi a jo, de ez altalaban csak a HA vagy AR kiegeszitokre igaz.
    előzmény:
    bóbitaa (1)
     
  15. 2004. augusztus 7. 22:2216.
    Sajnos nekünk egyik sem segített. Ezért most speciális tápit kap pótlásként, aminek a neve Alfaré. Írtó büdös, megértem szegénykémet, hogy ő sem díjazza. De ráadásul még tejérzékenyek is vagyunk, ezek a tápszerek, amikről ti írtatok, ezért sem jók nekünk. Viszont, ha egy baba sokat bukik, szerintem érdemes időben szakorvoshoz vinni, nehogy úgy járjatok, mint mi. A dokink próbálgatta a tápszereket a lányon és kiderült, hogy a gyomorszája nem záródik rendesen. Persze erre nem a mi dokink jött rá.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2004. augusztus 7. 21:5215.
    Muszáj tápszerezni ?
    előzmény:
    Zsebi2004 (10)
     
  17. 2004. augusztus 7. 21:5014.
    amikor a csecsemő "visszahányja" visszaböfögi a nyelőcsövében garatában maradt kismennyiségű anyatejet vagy tápszert. . .
    egyszerübben böfi :)))))))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_685003 (13)
     
  18. 2004. augusztus 7. 21:3913.
    Mi az, hogy bukás??
    előzmény:
    bóbitaa (1)
     
  19. Torolt_felhasznalo_299540
    Torolt_felhasznalo_299540
    2004. augusztus 7. 21:3012.
    Sziasztok!
    Mi is Humana Ha 1-gyel kezdtünk. . . Aztán bukás miatt a doki Nutrilon AR-t írt fel. Ez tényleg jó, nincs bukás! Persze a kezdő anyuka jobban örült volna HA tápszernek, ezért irattam fel Beba HA AR-t, volt tőle bukás, én cukrot is tettem bele, mert az íze. . . A nutrilon finom is! Nekem pl a Humana nem ízlik! Na, mezeket eszem! :-)) Csak megkóstólom, hogy mit adok a gyerekeknek! :-) Szóval a nutrilon ar bevált! Bár néha azt veszem észre, hogy nem laktat! Vkinél van ilyen?
    Zsebi! Minden dokinak megvan, hogy melyiket szereti, én azt veszem észre, hogy, ha megmondom a dokinak, hogy mit szeretnék, mit írjon fel, azt nem értékeli. . . , bár ez nem érdekel! :-)))
    Csupim! Mi lett a gond? Felmaródott a nyelőcső? Vagy mi?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_256064
    Torolt_felhasznalo_256064
    2004. augusztus 7. 21:2711.
    Szia!
    A tápszerek közül nem te válogathatsz, hanem az orvos egyéni elbirálás alapján dönti el, mi lehet a legoptimálisabb a babád számára. Ha nektek jó a jelenlegi ne igazán változtass /pl. csak azért mert a másik ember babája nem azt eszi mint a tied stb. / Jó babázást!
    Szia
    előzmény:
    Zsebi2004 (10)
     
  21. 2004. augusztus 7. 21:1310.
    Sziasztok,
    Biztos hülye a kérdés, de a tápszert csak úgy lehet váltogatni, még nincs tapasztalatom, két hetes a kisfiam és nekünk a doktornéni felírta a tápszert (Humana) mi kiváltottuk és nem is gondoltam, hogy több fajta közül választhatok (jó mi?).
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2004. augusztus 7. 19:479.
    Magyarán túl sok tápszert (v. anyatejet!) böfög vissza a levegővel együtt a pociból. Hányásnak is lehetne hívni, de nem hívják. Egyesek szerint nem kóros, mások szerint antirefluxos (AR- es) tápszert kell adni, h. sűrűbb legyen az anyag, és ne tudjon visszajönni. Nekünk BEBA HA AR volt, nem nagyon használt, de jobb, mint a semmi. Sajnos, lett is belőle gondunk. . . mármint a bukásból:(((
    előzmény:
    miszisz (8)
     
  23. 2004. augusztus 7. 19:348.
    Mondjátok már meg, mit jelent ez a szó hogy " bukik" a csecsemő a tápszertől.
    Nekem a babám még a pociban, de kiváncsivá tettetek nagyon.
    Köszi a válaszokat!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. augusztus 7. 19:177.
    Sziasztok!

    Mi is a Beba Ha Ar-t kaptuk, de nagyon nem ízlett annyira hogy szinte semmit nem evett a gyerek. áttértünk a NAN-ra ezt szintén a Nestle gyértja csak nem olyan népszerű. Ez nem HA Ar de semmivel nem bukik se többet se kevesebbet .
    előzmény:
    bóbitaa (1)
     

Címlap

top