Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Orrmandula

hazisarki
Létrehozva: 2004. augusztus 4. 13:48
A 3 éves kislányom horkol és szuszog éjjel, nehezen kap levegőt. A gégészeten azt mondták, hogy meg van nagyobbodva az orrmandulája. Most egy barna színű orrcsepp (aminek most fejből nem tudom a nevét) segítségével próbáljuk visszazsugorítani, hogy elkerüljük a műtétet. Ha valakinek ez a módszer bejött, kérem írjon, mert nagyon aggaszt a dolog!
Kérem írjon az is, aki hasonló problémát leküzdött műtét nélkül, gyógyszeresen, vagy homeopátiás készítmények segítésgével!
  1. Torolt_felhasznalo_985605
    Torolt_felhasznalo_985605
    2004. szeptember 4. 16:4615.
    Köszi az ötleteket!
    Találtunk egy csomó kórházat, ahol nőnemű hozzátartozó ott aludhatott, de Apukát sehol sem engedték. Én a kistesó miatt nem maradhattam ott éjszakára.
    Végül a tatabányai kórházban voltunk műtéten (nekünk az közelebb van, mint Budapest).
    Estig bent voltam, néha behozták a Kicsit szopizni, este pedig cseréltem a Mamával. Másnap reggel 8-kor haza is jöhettünk.
    Mindenki kedves és rendes volt, pedig nem fizettünk! Megkérdeztem a többi szülőt is, de ott senki sem adott pénzt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 1. 14:5314.
    A Budai Gyermekkórházban is ott aludhat a szülő napi 1500 Ft-ért.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_985605 (9)
     
  3. 2004. szeptember 1. 14:3813.
    Sziasztok!Azt meg tudnátok mondani, mennyit illik adni egy orrmandula-műtűtért a dokinak?Köszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2004. augusztus 6. 14:0812.
    gaga02:
    Nézd meg ezt a linket:

    http://ujgep. babanet. hu/discus4/messages/7485/14444. html?1065508292

    Szerintem jó ha elolvasod, miket írogattak. Abból kiedrül az is, hogy mely kórházakban maradhattak a szülők a kiskülykökkel.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 6. 11:1911.
    Ja az lesz az. . .

    gaga02:
    Szerintem a Hein Pál biztos olyan. Én úgy tudom a mi kórházunkban nem lehet, de én se hagynám a gyereket egyedül.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_243388 (10)
     
  6. Torolt_felhasznalo_243388
    Torolt_felhasznalo_243388
    2004. augusztus 6. 07:1810.
    Nem jódos az az orrcsepp. Valószínüleg az ezüst-proteint tartalmazóról van szó (Nasogutta argenti proteinici) antiszeptikus hatással.
    előzmény:
    munkatars (5)
     
  7. Torolt_felhasznalo_985605
    Torolt_felhasznalo_985605
    2004. augusztus 5. 22:139.
    Sziasztok!
    Az én 4 éves kisfiam is orrmandula-műtét előtt áll. Tud valaki olyan kórházat, ahol Apa is ott aludhat vele?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_392339
    Torolt_felhasznalo_392339
    2004. augusztus 5. 20:538.
    Szia!
    Az én kislányom 9, 5 hónapos kb. 6 hónaposan irtó náthás lett, és nem akrt neki elmúlni, akkor mondta a doki, hogy nagy az orrmandulája, de 1 éves kora előtt nem nyúl hozzzá. Addig a gyors növés miatt elképzelhető, hogykinövi. A barna orrcsepp és a másik átlátszos csak tüneti kezelés tudtommal, de a mandula nagyságát nem befolyásolja. Tehát nem nyújt végleges megoldást. A kivételt azért sem támogatták, mert gyakori a visszanövés. Bár akkor már kevesebb gondot szokott okozni.
    előzmény:
    hazisarki (7)
     
  9. 2004. augusztus 5. 14:547.
    Köszi az eddigi hozzászólásokat!
    Szívesen fogadom, ha a témában valaki még tud hozzátenni!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_186219
    Torolt_felhasznalo_186219
    2004. augusztus 5. 09:046.
    Én is úgy gondolom, ha meg van nagyobbodva, akkor csak tünetileg lehet kezelni. Nekem a nagylányomnak 2, 5 évesen kezdődtek problémái, állandóan köhögött - ami nem is feltűnő egy csomó náthás köhögős gyerek között, és valószínűleg nem is tulajdonítottam volna neki jelentőséget, ha nincs a családban TBC, és a gyereket nem vittem volna el még egy ellenőrzésre, biztos ami biztos. A TBC-t hál istennek nem kapta el, de remek hörgő deformációja volt, és állandó arcüreggyulladása, ami fenntartotta a köhögést és váladékozást.

    A megoldás az volt, hogy kivették az orrmanduláját, és évekig napi két-három ACC-t ivott. Viszont ovódás korától évi egyszer-kétszer volt csak beteg, rövid ideig.

    A kicsinél ugyanez kezdődött, csak ő füles volt. De amikor ő is állandóan köhögött, én kértem, hogy nem lehetne-e kivenni az orrmanduláját. Most másik dokihoz jártunk, ő nem volt igazán híve, mert szerinte visszafejlődik egy idő után, de mi nagyon sokat voltunk betegek. . . Amikor kivette, mondta, hogy tényleg nagyon nagy, és kőkemény volt.

    A műtét nem volt megrázkódtatás, végig vele voltam, jó kedve volt, ott allhattam a kórházban, ketten voltunk csak a szobában, és teljesen jó hangulatban volt. Egyetlen egy óra fájdalma volt, a műtét után, amíg nem hatott még a csillapító, és amíg el nem aludt. Utána felébredt, és mint akit kicseréltek.

    Nem tudom, megoldottuk-e a problémát nála, mert azóta tavasz és nyár van, ez majd ősszel derül ki. Én reménykedek, a nagyobbikkal való jó tapasztalat miatt.

    Miramar
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. augusztus 5. 08:555.
    A lányomnak 3 évesen vették ki az orrmanduláját (de neki sajnos a rendes manulát is kellett akkor). Azóta az orrmandula visszanőtt (most 14 éves). Az orvos szerint most már csak akkor nyulna hozzá, ha légzési ill. hallási problémákat okoz, egyébként hozzáidomul a fejéhez (ahogy növekszik) és nem fog okozni problémát.
    Annak idején (úgy 150 éve), amikor nekem kivették az orrmandulámat, emlékszem a saját lábamon mentem be a műtőbe, egy doktor bácsi ölébe ültem, kivették az orrmandulát és saját lábamon távoztam. Emlékszem, anyuval azonnal fagyizni indulhattunk (ez volt az utókezelés).
    Az a barna szinü orrcsepp úgy tudom jódos orrcsepp. Eltüntetni nem fogja az orrmandulát, esetleg tünetileg kicsit rendbe rakja kislányodat. De szerintem, ha többször vagytok náthások, esetleg füllproblámák fordulnak elő, akkor hamarabb megoldjátok az orrmandula kivételével a dolgokat.
    előzmény:
    hazisarki (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_839022
    Torolt_felhasznalo_839022
    2004. augusztus 4. 15:314.
    Szia! Igaz, az én történetem 26 évvel ezelőtti, akkor homeopátia vagy bármi alternatív gyógymód nem jöhetett szóba. Egy éves voltam, amikor a szüleim elvittek orvoshoz (hasonló tüneteim voltak, mint a kislányodnak). Azonnal bent tartottak, merthogy a műtét az életemet mentette meg. . . Egy picit visszanőtt egyébként mindkét mandulám, de nem vészes. Ha műtét kell, ammor minél előbb. Utána kábítás van (a keresztfiam a mai napig emlékszik rá, pedig akkor 5 éves volt, ma 13), utána helyi érzéstelenítés. És arról meg nem sok jót hallani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_113845
    Torolt_felhasznalo_113845
    2004. augusztus 4. 14:323.
    Szia! A fiamnak hasonló problémája volt. Én a következőt tettem. Reggel és este egy db PROPUR rágótablettát adtam neki. Gyógyszertári testápolóval bekentem a fiam nyakát, majd egy vékonyabb pamut ruhadarabra locsoltam egy kevés svédcseppet egyenletesen. Rátekertem a nyakára, majd egy szárazat is, igy dunszt kötésben volt nappal kb 2-3 órát, és fürdés után pedig egész éjszakára. Reggel, délben és este a gyógyteába egy kávéskanálnyi svédcseppet tettem és megitattam a fiammal. Kakukkfüve-vöröshagymahéjas teával itattam egész nap. Két hét alatt teljesen rendbejött.
    előzmény:
    hazisarki (1)
     
  14. 2004. augusztus 4. 14:222.
    Szia. Nekem a kisfiam 4 éves és februárban operálták orrmandulával, mert rossz volt a hallása és többször volt középfülgyulladása. Azóta visszamentünk kontrollra és ugyanolyan rossz volt a hallása. A doktornő javasolt egy kis tubus beültetését a fülébe operációval. A lényeg lényege nem hagytam és kipróbáltuk a homeopátiát. Nagyon bevállt, mert nem kell a gyerekbe nyomni annyi antibiotikumot. Tudom javasolni, ha érdekel.
    előzmény:
    hazisarki (1)
     

Címlap

top