Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2005 áprilisi babák

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2004. augusztus 3. 15:32
Gondoltam nyitok egy ilyen topicot...

Ma, a ciklus 31. napján poitív lett a teszt. Remélem nem lesz semmi baj, mert nagyon nagyon örülünk a kismanónak. Amúgy már van egy 18 hónapos kislányom!

Írjatok!
  1. 2012. január 6. 14:02123069.

    Gén etika

    Jön az éj, a félj
    Fél vagy, hogy társként megélj
    Másik félem féled
    Olvadékom benned éled.

    Két félünk lenne egész?
    Szinte hős már, merész
    Ránk borulnak árnyas sátrak
    Egy e kéljünk, legyünk bátrak!

    És jön az éj, a félj
    Leszünk együtt is újra fél
    Én félek, Te élsz, félsz s én élek
    Égésszé vágnak minket az élek?

    És jön a reggel az éggel
    Felelek neked kétséggel
    Miért félsz, ha én fél-lélek
    Egymásba tekertek minket a gének

    A (g)ének az ősi, vitéz ítészek
    Vonzák egymást mint építészek
    Kik fél sejtként tudják vagy sejtik,
    hogy tán pont épebb félüket rejtik

    A félt, ami kevésbé fél, de féltett.
    Félből alkottunk mi félő új egészet
    Legyünk egy új káosz nyitánya
    S legyen utódunk e káosz kapitánya

    A testet elcseréltük, lelkestül megtérünk,
    de marad a világnak szomjára nékünk:
    Fél-vágyainkból összecsordult csermelyünk:
    Édes, drága, ezért is  féltett gyermekünk.

     

    Nincstelenek

    Nincsen kincsem,
    De kinn is benn is van kilincsem
    Nyiss be rajtam, kívül maradsz,
    Rohanj ki, de nálam ragadsz

    Kincsem a nincsem,
    Lelkem léke láthatatlan ingem
    Ha bebújsz belém kint is ragadsz
    És ha kibújsz bennem maradsz

    Kilincsem a kincsem
    Ne keresd, mert már nincsen
    Tárva nyitva áll a záram
    Érints meg, s megráz az áram

    Kincsem az áram
    Ingyen osszam erre vártam
    El is fogytam már egy párszor
    Visszakaptam tízszer százszor

    Gondolatim minden kincsem
    Gondom viszont egy se nincsen
    Csak tiéd mit te ide ádtál
    Lekomáztam e megoldásnál

    Te vagy nékem már a kincsem
    Rejtegetem nincs bilincsem
    De egy közös kulcsot léltünk-láltunk
    Egy az éltünk egy a háltunk

    Kincsem már a minden
    De nem gyűjtöm, hát nincsen
    Magomból növesztett kalászok
    Mit ha kell, Ti csak lekaszáltok

    Magam vagyok a kilincsem
    Magodból nő az én kincsem
    Benyitsz tán Te egyszer rajta!!
    Ha a karod is majd úgy akarja

    Kitárunk mi minden ajtót
    Kinccsel töltjük nagy szakajtónk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2012. január 6. 13:54123068.

    Gén etika

    Jön az éj, a félj
    Fél vagy, hogy társként megélj
    Másik félem féled
    Olvadékom benned éled.

    Két félünk lenne egész?
    Szinte hős már, merész
    Ránk borulnak árnyas sátrak
    Egy e kéljünk, legyünk bátrak!

    És jön az éj, a félj
    Leszünk együtt is újra fél
    Én félek, Te élsz, félsz s én élek
    Égésszé vágnak minket az élek?

    És jön a reggel az éggel
    Felelek neked kétséggel
    Miért félsz, ha én fél-lélek
    Egymásba tekertek minket a gének

    A (g)ének az ősi, vitéz ítészek
    Vonzák egymást mint építészek
    Kik fél sejtként tudják vagy sejtik,
    hogy tán pont épebb félüket rejtik

    A félt, ami kevésbé fél, de féltett.
    Félből alkottunk mi félő új egészet
    Legyünk egy új káosz nyitánya
    S legyen utódunk e káosz kapitánya

    A testet elcseréltük, lelkestül megtérünk,
    de marad a világnak szomjára nékünk:
    Fél-vágyainkból összecsordult csermelyünk:
    Édes, drága, ezért is  féltett gyermekünk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_770932 (1)
    2004-08-03  15:32
  3. Torolt_felhasznalo_810887
    Torolt_felhasznalo_810887
    2009. október 12. 17:55123067.

    Sziasztok!

     

    Ezer éve nem voltam,ma gondoltam benézek és látom, hogy zárt lesz a topik. Mennék én is, ha beengedtek.

     

    Lélek: annyira sajnálom! Gyógyulj meg lelkileg, testileg is. Most ez a legfontosabb.

     

    Split, Szemcsi: gratulálok!

     

    Mi jól vagyunk. Kíra már több mint egy éves ovis, a két kicsilány pedig már elmúlt egy éves. Hihetetlen..

     

    A zártban írok majd többet magunkról.

     

    Puszilok mindenkit!

     

    Tünde

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (123065)
    2009-09-11  16:41
  4. 2009. szeptember 11. 17:46123066.

    Trivikém! Hát már hogy haragudnék meg Rád:)

     

    Andi! Még délelőtt akartam írni, hogy ne hagyd annyiban a dolgot, nyugodtan "fenyegőzz" a dirivel! Már többször szóltál, a továbbiakban nem kell finomkodni!

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (123065)
    2009-09-11  16:41
  5. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. szeptember 11. 16:41123065.

    Szia! Fel is vettelek! Köszi, hogy nem sértődtél meg, amiért nem voltál benne az első körben, igazából csak az elmúlt 100 hozzászólás tagjait írtam ki, ill. még ezen kívül eszembe jutott Ágica és Inom. Tudtam, hogy többen vagytok, akiket kihagytam, úgyhogy ha még van valaki, szóljon nyugodtan, és kérem, hogy ne vegye személyes sértésnek, csak annak, hogy kezdek szenilis lenni... tudjátok, a kor...

     

    És az új cím mégegyszer:

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=240931

     

     

    előzmény:
    katica75 (123064)
    2009-09-11  10:38
  6. 2009. szeptember 11. 10:38123064.

    Halihóóóó!

     

    Most olvasom, hogy zárt topic leszünk, így kérném a felvételemet:)) Márha még beengedtek:)

     

    Split, Szemcsi! Gratulálok az újabb babszemekhez!!!

     

    Kiscu, Red és a többi elveszettnek hitt bárányka! Jó végre hallani felőletek:) Bár én sem vagy túl aktív......de igyekszem:)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. szeptember 10. 15:47123063.

    Eddig felvettem a tagok közé, és elvileg hozzá is tudnak férni:

     

     

    Ágica1 inom77 kiscucuka2 greenolive Ágóca split maminti26 Psandi Sz-emcsi Florci monikmam gyuruj blueberry Lélekszem macskahazi Sea74 del red2

    Jelezzetek, ha esetleg mégsem! Ha igen, írjatok oda!

     

    Akit most első körben kihagytam, kérem, jelezze!

     

    Pussz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_634765 (123062)
    2009-09-10  15:35
  8. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. szeptember 10. 15:35123062.

    Hmm, na jól van, lássátok, kivel van dolgotok... még mindig szép vagyok és szerény. Megnyitottam az újat

     

    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=240931

     

    címe: 2005 tavasza: a tökéletes

     

    Most nézem, hogy működik ez az egész, próbállak felvenni titeket, akit nem sikerült, írjon privit, és próbálom. Aki régen jött és most nincs, az is jelentkezzen, ha ide téved, beengedem! Társtulajt is be lehet jelölni, megpróbálom Psandit, hogy ha én bármi okból nem lennék elérhető, akkor őt (is) nyaggassátok.

     

    Ha már bejáratódott, akkor újra belinkelem mégegyszer az új topik címét a későn ébredőknek. :)

     

    Na, kalandra fel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2009. szeptember 10. 11:11123061.

    ok, én benne vagyok!

     

    Szia Kiscu! :) Örülök neked!

    előzmény:
    Psandi (123059)
    2009-09-10  09:34
  10. 2009. szeptember 10. 10:23123060.

    Sziasztok!

     

    Ismét előkerült egy fekete bárány .

    Ha zárt topic lesz, mesélek, hogy többek között miért is vesztem el....

    Andi, Red (Inom - ha olvasol még minket) gondoltam rátok sulikezdés miatt.

    Andi: sajnálom a verekedős élményeket,talán határozottan kellene mondani a tanítónéninek, hogy tényleg figyeljen, intézkedjen!

    Red: majd belejöttök a korán kelésbe - mi is minden nap 5 perccel előbb keltünk, aztán a héten már időben

    Lélek: , gyógyulj meg testileg, lelkileg

    Monik: kereket sajnálom... de még szerencse, hogy kéznél voltak a kopi kigyúrt pasik Jaaa, köszi az iwiwen a képhozzászólást

    Bocsi, hogy mindenkire, mindenre nem reagáltam, de hirtelen, munka közben ennyire futotta.

    Ígérem (akár fenyegetésnek is vehetitek ) zárt topicban aktív tag leszek - feltéve, ha beengedtek......

    Rólunk: D. nagyon élvezi a sulit, büszke magára, szorgalmas, aktív az órákon - komoly nyilvántartást vezet a piros pontjairól, csillagjairól Legjobb barátnőjével együtt mentek, padtársak.

    B. az első héten az oviban nagyon el volt anyátlanodva, hiányolta D-t, de most már vígan van. Tegnap d.u. éppen ült a padon a szomszéd csoportból szőke, gyönyörű iker lányokkal és hevesen udvarolt nekik  Szédületes szövege van amúgy is.

    NA, megyek, úgy csinálok, mint aki dolgozik

    pussz

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. szeptember 10. 09:34123059.
    Marzano jöhet! szept 17, csütörtök???
    előzmény:
    red2 (123058)
    2009-09-10  09:22
  12. 2009. szeptember 10. 09:22123058.

    jóregg!

     

    lesz zárt topic, csak még nem enged az nlc nyitni. Trivi nem csinálod meg helyettem mégis? naaaaa lsziiiii!

     

    sok a program, kezdünk kipurcanni a korai kelés miatt. nem is olyan vicces ez az iskolásdi. Emma is elég jól bírja, csak hát a kelés...

     

    Andi, durva! én a helyedben nem várnék többet sokat, ha nem történik semmi, még egyszer szólnék, hogy  az igazgatóval fogom megbeszélni az ültetést, ha itt süket fülekre találok. Komolyan!

     

    Szia Monik!!!! én is imádok vezetni, élvezetből vezetek, és néha megy a harc, ha közösen megyünk valahová, hogy ki vezet. És hát a sebességkorlátozást én is nehezen tartom be.

     

    többieknek hogy megy az ovi/bölcsi?

     

    mamataliban benne vagyok. jövö héten Marzano?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2009. szeptember 10. 08:48123057.

    2 kigyúrt kopasz :D:D (nem tudok beszúrni hangulatjelet) d e akereket sajnálom :(

     

    engem sajnos tegnap munkába menet lefényképeztek, 50-es táblának 66-tal mentem... a gáz az, hogy tudom, hogy ott szoktak mérni, és direkt max 58-cal megyek, de vhogy mindenki ment előttem és én is begyorsultam és későn vettem észre a kamerát... hát most várom a csekket, Petinek nem is szóltam, sztem nem is fogok :)

     

    előzmény:
    monikmam (123055)
    2009-09-10  08:43
  14. 2009. szeptember 10. 08:44123056.

    Szia MOnik! én itt vagyok :)

    Jó reggelt mindenkinek!

     

    Ma szabadnapos vagyok, kinyalom a lakást és nagybevásárolok a DM-ben, de előtte még írok Nektek gyorsan :)

     

    Monik, örülök, hogy így élvezed a tanulást, ez tényleg olyan jó dolog :)

     

    Macs, én sem nevetlek ki, nagyon nagy dolog ám az egyedül elalvás, gratu nektek :)

     

    Nálunk Daninak továbbra is nagyon tetszik a suli, csak van egy kis bibi: üti őt a padtársa :( Az első naptól fogva! Ugye múlt kedden kezdődött a suli, Dani szerdán mondta ezt nekem először, én már csüt-ön szóltam a tanárnak, mondta, hogy majd figyeli őket. Mivel pénteken is azzal jött haza D, hogy rácsapott az István, hétfőn reggel a férjem újra szólt. Hétfőn volt szülői, ott elkaptam az apukát, aki tényleg nagyon normálisan reagálta le a dolgot, nagyon meglepődött egyébként, de elbezsélgetett a fiával és még aznap este fel is hívott minket, hogy elnézést kérjen és hogy többet nem fordul elő. De sajnos előfordul azóta is, napi szinten, ma újra szóltam a tanárnak, hogy meddig várnak még az ültetéssel, meg akarják várni, amíg D. totál megutálja a sulit?!?!? De csak ment aa szöveg, hgoy igen, már tervezzük az ültetést, de nincs rá idő, de a héten mindenképp... hát bakker, már komolyan nagyon ideges vagyok! Ha holnap sem ültetnek, az igazgatóhoz fogok fordulni, mert ezt nem húzni kellene, hanem az első alkalommal szét kellett volna ültetni őket!!!

     

    Red, hol vagy? Most akkor nyitsz topikot?

     

    most bedobok egy mosást, aztán még benézek, írjatok!

    előzmény:
    monikmam (123054)
    2009-09-10  08:07
  15. 2009. szeptember 10. 08:43123055.

    zárt topik jó lesz, csak ki ne felejtsetek.

    vezetés: én már 16 éve vezetek. Még Pannussal voltam pocakos mikor kresszre jártam, és már megszületett mikor 2 szopi között vezetésből vizsgáztam..jajj de szép emlékek.... tiszta kedves volt velem mindenki. Igaz nem okoztam semmilyen balesetet...

    na nem is ez a lényeg, hanem vasárnap (mi liloval nagyon korán ébredünk, a többiek meg nem) szóval meglepit akartunk és elmentünk a piacra friss kifliért, meg mindenféle finomságért. Egy hatalmas parkoló van a piac mögött. de annyira hülyén van megoldva a bekanyarodás..szóval sikerült úgy megpadkáznom a jobb első kerekemet, hogy meg sem lehet csinálni a gumit, és ugye 1 kereket nem lehet venni, 2 egyforma kell.....naggyon jól sikerült a meglepetésem, a fiúkat felhívtam, de mire odaértek 2 kigyúrt kopasz fiatalembert megkértem, hogy segítsenek már rajtam, és voltak olyan édesek, hogy kicserélték a kerekemet, az egyik még liloval is szóba elegyedett....

    én is imádok vezetni, csak mindig elkap a hév, és nem tudom betartani az 50km/h-t. úgyhogy alig várom, hogy menjünk valahová, és T nek mindig mondom, h sörözzön csak nyugodtan. kivétel ez alól a jó kis  bulik.....

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. szeptember 10. 08:07123054.

    Jó reggelt!!!

    Na, de szomorú vagyok. Most meg mindenki sehol......

     

    Nem baj, csak azért is leírom, hogy végere sikerült végig olvasgatnom, és nagyon nagyon örülök, hogy mindenki jól van. Bölcsisek, ovisok,iskolások kismamák,anyák, nagymamák (de tényleg mi szörnyű...anyám 46 éves volt amikor bene fiam született. Én most vagyok 41. tehát 5 év múlva akár nagyanyó is lehetnék. ÓÓ milyen fiatal n agymama a drága, pedig nyílik körülötte 9 unokája.... (tovább nem tudom) .... 

     

     

    na jó, kellemsen fárasztó soraim után szép napot kívánok mindenkinek....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. szeptember 8. 15:50123053.

    Sziasztok!!

    Jujj muből maradtam ki!!! Ezer éve nem volt ilyen pörgős a topik.De jó!!!!

    Szia red, én is nagyon örülök neked.

    Én most kicsit rég votam, de annyi minden hülyeség van itt a suliban, otthohn meg egyszerűen nincs időm géphez ülni. Komolyan gondolkodom, hogy inkább HTB leszek.

    Jajj, és elkezdtem a néprajz szakot. Ugyan levelező tagozaton, de nagyon élvezem. És, hogy mennyire igaz, a mindn kornak meg van a maga szépsége- mondás. Aki 40 éves abban az évben, amikor beikozik, nem kell nyelvvizsga a diplomához....ez csak azért jó, mert kizárt dolog, hoghy feltudnék készülni...

    jujj, majd jövök még, millió puszi

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2009. szeptember 7. 09:37123052.

    Sziasztok,

     

    Jó látni a sok írást, és a sok régi ismerőst.    én is szeretném ha zárt lenne a topic, hajrá :-) de azért fura lesz a 123ezer valahány hsz-t itthagyni, nem?

     

    red, jó újra hallani felőled, már sokat találgattuk, mi lehet veled. Remélem E.nak bejön a suli.

     

    macs: én egyeltalán nem röhögök, az elalvás dolgon, laura volt kisebb korában rossz alvó, úgyhogy tudom hogy ez milyen nagy dolog, és örülök nektek

     

    bölcsiseknek megy a drukk, majd írjatok, kinek hogy megy. olive, remélem addigra Nóri is beszokik,

     

    trivi, könyvötletek nekem is jól jönnek, szerdán megyek könyvtárba.  amúgy én most vmi Szabó Magdára vágyom, mert volt egy kető, ami nagggyon tetszett, (Für Elise,  Az ajtó, meg persze Abigél, nagy kedvenc :-)) Katedrálisnak van folytatása, nagggyon jó az is, ha vki errejár kölcsönadom

     

    split, majd írj, mi volt dokinál. nálam nem, de ismerősömnél volt olyan, hogy csak este volt hányingere.

     

    na megyek, mert Mili felháborodott, mert nem tudja megenni a csörgőjét

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2009. szeptember 5. 14:10123051.

    Igen, furcsa lehet nagyon, az aranyos kis csöpikék ott ilyen szabályokra kényszerítve, de gondolom nem lehet máshogy megoldani...vagy nekik (mármint a gondozónéniknek) így egyszerűbb...? De tényleg olyan szívszorító lehet a saját pici babánkat látni, hoyg sorba kell állni pl. a kajáért...

    Nagyon szorítok, hogy munkakezdésre már flottul menjenek a dolgok! Nekem úgy tűnik még van egy fél évem, aztán majd ha 3 éves lesz Alíz, csak akkor megyek. Vgay ki tudja, ha addig találok valami jót, akkor váltok. De sajnos nekem 8 órűban kell visszamannam a régi helyre...nem is értem mi benne a ráció....szellemi munka, rohadtul nem számít ott vagyok-e vagy sem....mindegy.

    Olyan fura, amúgy Alíznál mot köszöntött be az abszolút anyás korszak, eddig nem volt annyira.

    Sajnos ő sem mutat semmiféle hajlandóságot a szobatisztaságra, komoylan, mintha ezzel is "kisbaba" akarna maradni, hogy "kikényszerítse" a több figyelmet....nem is tudom....fura. Luca is ennyi idősen már régesrég szobatiszta volt, éjjeli bepisilés volt csak, az azért aránylag sokáig. De pelust nem hordott már.

     

    Nálunk a nagy öröm, hoyg végre megtanult elaludni egyedul Luca (elmúlt 1,5 év rábeszélésének most jött el az eredménye ) ami biztos röhelyes, de a mi életünkben tök nagy dolog, mert ez mindig is probléma volt, melléfekvősdi, aztán kézfogás, aztán csak ott ücsörgés, aztán pont a Debrecen BL-be jutásának estéjén megtört a jég. És Aliz is elirigyelte a kapott matricákat, szóval ő is szépen egyedül elalszik az ágyában nappal is és este is. Biztos röhögtök, de hát ez van. Apró örömök...

    Köszi a sok könyvtippet, érdekes, miylen sokat olvastam már közülük. Rokonlelkek vagyunk!! Én most nem tudok ajánlani, mert az utóbbi hetekben kb. csak GEO magazint olvastam, az persze jó, csak hát... :-) 

    Trivi én is szoktam törni a fejem alternatív sulin első pár évre, mert hát valóban akkora az ugrás állítólag ovi és suli között, meg valóban az emberek....jhhaj. Tényleg maradj sokáig még lelkes, tényleg annyira jó ilyenről hallani. De sajnos a tanítók között még sokkal kevesebb jó van állítólag.

    Andi, aranyos lehet az iskolás Dani. Olyan megható!
    Sz-emsi Szili is miylen jó fej,hogy ilyen hamar barátra talált.

    Del, Lucával is olyan jó mostanában, kedvesen csacsog mindenkivel, segít a tesójának, tökre élvezem ezt az időszakot.

     

     

    Most viszont 1 hét ovi (vagy véletlen egybeesés), de betegek lettek tegnapra, szóval enniy voltam, megyek pihenni mert vacak volt az éjjel. Amúgy is már tele lesz velem a lap.

     

    Mamatali nem lesz, ha már így felpörögtek az események?

    előzmény:
    greenolive (123045)
    2009-09-04  14:40
  20. 2009. szeptember 5. 13:46123050.

    Sziasztok!

    Hurrá, mégsem fog kihalni a topik? Én benne lennék, ha zárt lenne, én is sokkal bővebben írnék 1-2 dologról, egész más érzés lenne.

    Nagyon szomorú lettem Lélek a rossz hírektől, igazán sajnálom, jobbulást kívánok! Fel a fejjel.

    Olyan furcsa ilyenkor bármi mást is írni, de hát a „műfaj” adja magát, több hét után ha ír az ember, óhatatlanul ömlesztve válaszol pokolra és mennyországra….

    Szóval örülök nagyon Split egyrészt hogy írtál, másrészt a család bővülésének, olyan cuki fiaid vannak (legalábbis kb. 1 éve amikor utoljára láttam őket), öröm lesz még egy, akár fiú, akár lány. J

    Irtó rég írtam és nem szabadkozom, mert engem egyszerűen nem engedett hozzászólni ez a vacak nlc, pedig én régebben sosem voltam így. Új gépünk van, talán ezzel van összefüggésben, valami beállítás, vagy mit tudom én…. Szóval többször írtam, de aztán nem mentegettem el a korábban megírt és el nem küldött leveleimet, mert úgyis aktualitását veszti hamar…

    Red, nagyon örülök neked is!

    Nekünk is nagyon szuper nyarunk volt, a 2 hét Horvátország tökéletesen jól sikerült, most nyár végén pedig a Zemplénben töltöttünk pár napot, meseszép helyeken jártunk! Nagyon ajánlom mindkét helyet/környéket/szállást, ha netán valakit érdekel jövőre.

    Most egyelőre ennyi, próbálok visszakapcsolódni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. del
    del
    2009. szeptember 5. 08:59123049.

    Jó reggelt!

     

    Red: hajrá topiknyitás. Jó lehet Emmának ez az osztrák iskola. 

     

    Már tegnap este nem volt időm írni. Lilus olyan aranyos lett, mert elkezdett mesélni az oviról. Tavaly nem lehetett belőle kihúzni semmit, most meg egész héten lefekvés előtt mindig beszélgetünk róla. Tegnap logopédiai vizsgálat volt, ezt is tőle tudom, az óvónők nem is mondták... Biztos a jövő heti szülőin elmondják az eredményt, de nekem Lili elmesélte már, hogy milyen szavakat kellett mondani és hogy őt nagyon megdicsérték.

     

    A bölcsitől én is tartok, nekem nagyon nehéz lesz megválnom a kicsi szerelmemtől. 14-én kezdünk, majd beszámolok (nyilván). Viszek magammal valami jó kis könyvet, mert nem fogok hazajönni a várakozások alatt.

     

    Remek a szakadó eső, ma pedig el akartunk menni... erről ennyit.

     

    Szép napot mindenkinek! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2009. szeptember 4. 23:55123048.

    Hétfőn megcsinálom lányok.

    Addig is kreálok még pár hozzászólást, hogyösszejöjjön a 30.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. szeptember 4. 18:47123047.

    Sziasztok!

     

     

    Olive, Bálint a 8. napon aludhatott ott, de Emese (a gondozónő) figyelembe veszi a gyerekek igényeit, nagyon rugalmasak. 

     

    Második napon már 1 órára ott maradhatott, 3. napon 2 órára fokozatosan növeltük naponta az időtartamot. Én hazajöttem, de kocsival 10 perc a bölcsi, bármikor érte tudtam volna menni, de szerencsére nem kellett. Ma is megdicsérték, milyen aranyos, közvetlen. Remélem így is marad. 

    Ők együtt esznek, együtt mennek ki az udvarra, jönnek be. 

    Pelusozás van nálunk is egyébként, ha otthon lennénk még biztos sikerülne rövid időn belül leszokni. Ha nincs rajta pelus/bugyi mindig szól egyébként.

     

    Vezetés: már 10 éve van jogsim, de eddig egyáltalán nem vezettem. Most vettem pár órát. Vettünk egy kis matizt. Muszáj, egyébként nem tudnék dolgozni járni, kb. két órát kéne vonatozni, bkv-zni reggel-este.

     

    már elkezdődik lassan a főiskola is. Egyébként sok embertől elvenném még az érettségit is, némelyeknek még a tantárgyfelvétel sem megy... Olyan dolgokat kérdeznek ami két e-maillel feljebb megválszolásra kerül. Csodálom a tanulmányi osztály türelmességét. 

     

     

    előzmény:
    greenolive (123042)
    2009-09-04  13:33
  24. Torolt_felhasznalo_634765
    Torolt_felhasznalo_634765
    2009. szeptember 4. 16:25123046.

    Helllllóóó! :) Jaj Csajok, csatlakozom Delhez, nekem is olyan jó látni, hogy újra pörgünk!!! :)))

     

    Red, úgy látom, hogy a többség téged akar. ;) Nyissad! :)

     

    Split, olyan jól esett, amit írtál a tanításhoz való viszonyomról, nem is gondoltam, hogy ez ennyire "levehető" így kívülállóként. :) Pont ma beszélgettünk arról a kolléga-barátnőmmel, hogy az egész oktatási rendszer tényleg alapjaiban hibádzik, ma reggel is, ahogy mentem el egy ált.suli mellett, csak kihallatszott a tantónéni ideges ordibálása, hogy ülj már a helyedre Kevinke, maradjál csöndben Józsika, és az egész olyan kiábrándító volt. Teljesen leképezte az egész rendszert: sok energiától és fantáziától duzzadó kisgyerek bekényszerítve kettesével a padokba egész napra "vigyázzban", és lassan kiölnek belőlük minden természetességet, felfedezési vágyat, tudásszomjat. Ami most még bennük van... (mármint a mi gyerekeink korosztályára gondolok, a négyévesekére). A tanárra rá van bízva 35 gyerek meg egy baromi nagy anyag, amit beléjük kell önteni tölcsérrel, és ami általában egyáltalán nem úgy van összeállítva, hogy érdekelje is őket vagy hogy bármiféle kreativitást igényeljen. Nem csoda, hogy mire hozzánk érnek, már vagy közönyösek, vagy lázadnak... És igazából egy-egy emberi tanáregyéniségnek, egyéni módszernek nagyon hálásak, ha egyáltalán venni tudják ezeket a dolgokat, mert sajnos már olyanok is vannak, akiket annyira hozzászoktattak már ehhez a csöndbenülsz-életrajzotmagolsz-úgycsinálszminthafigyelnél dologhoz, hogy már igazából nem is értik, mit akarok, ha valami érdekességgel próbálkozom... Szerencsére azért még akad olyan is, aki értékeli. :) És akkor kölcsönösen adunk valamit egymásnak, jól telik az idő, nem szenvedéssel. De sok tanár és diák inkább csak gépként eltölt az életéből nem keveset az iskolában... Most én is komolyan elgondolkodtam valami alternatív megoldáson a gyerekemnek, mert a hagyományos oktatási rendszerben tényleg inkább lottó ötös számba megy egy-egy igazi pedagógust kifogni. Arról már szót se ejtek, hogy mennyi pénzért csinálják ők is ugyanezt, de legalább ők nem mondják azt, hogy ennyi fizuért mégis mit várnak tőlem, hanem belátják, hogy mégis kellemesebb mindenkinek egy normális közeg, még ha nem is fizetik meg.

     

    Oviról majd én is írok valamit még, ha zártak leszünk...

     

    Split, olvasmányként akkor mégegyszer ajánlom Gárdonyitól Az öreg tekintetest (emberi sors), Sánta Ferenc: Ötödik pecsét c. regényét, Németh László: Gyász, Kertész Ákos: Makra, Kundera: A lét elviselhetetlen könnyűsége és Az élet máshol van, A. Gide: A pénzhamisítók, és ha már szóba jött Moliére, Bulgakov: Moliére úr élete. Csak mert leszűkítetted az igényeidet, így már könnyebben ment az ajánlás. :) Ezek mondjuk nálam a sokszor olvasott best of-ok között vannak, úgyhogy bocs, ha már korábban is ajánlottam őket. Ja, meg az oroszokat úgy összességében szeretem,nekem valahogy úgy tűnik, az orosz meg a magyar mentalitásban van valami közös, szóval nekem az orosz regények bármikor jöhetnek... persze a klasszikusokra célzok. 

     

    Csokoládét csak filmen láttam (ja, meg ettem is már... ) Coelhora viszont most már tuti beruházok!

     

    Na, hajrá, záruljunk be, aztán nyíljunk ki...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
1 2 3 4 5

Címlap

top