Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nekem kell megoldanom?

leeexy
Létrehozva: 2018. október 27. 23:17

Sziasztok!


Olyan kérdésem lenne, hogy olyan helyzetben vagyunk a fiam apjával, hogy 4 éve külön élünk, de megvan a láthatási joga. Ezzel eddig semmi baj. Viszont idáig közelebb laktunk, de most elköltöztünk a fiammal messzebbre. Most ap apjának oda-vissza kb 140 km-t kell autózni. Pénteken jött a gyerekért és kiakadt, közölte, hogy valamit csináljak, mert ez neki sok. Szóval a kérdés az, hogy nekem kell megoldanom? Van olyan, hogy egy bizonyos km felett vigyem el neki egy db-ig? Hogy működik a dolog?

  1. 2018. december 23. 19:3367.

    Nem érdekli a mondanivalónk....

    előzmény:
    Galara (66)
    2018-12-11  11:54
  2. 2018. december 11. 11:5466.

    Ki kell ábrándítsalak, de jogi értelemben apukának nem kötelessége a láthatás, csak joga. Kötelessége csak anyukának van, akinek át KELL adnia a gyereket, ha apuka kéri. 

    előzmény:
    Vanvéleményem (48)
    2018-10-30  13:22
  3. 2018. november 5. 10:5865.

    Ez azért nem ennyire egyszerű. Mert ha nem voltak összeházasodva (ami azért elég valószínű a bevezetőből), akkor értelemszerűen nem volt válóper és nincs gyermekelhelyezési végzés sem. Biztos vagyok benne, hogy ebben az esetben is le lehet tiltatni a gyerektartást a fizetésből, csak kicsit körülményesebb és nagyobb utánajárást igényel.

    előzmény:
    Csend Ike (62)
    2018-10-31  20:12
  4. 2018. november 1. 15:2764.

    Neked csak az a dolgod, hogy a lakásod ajtajában átadd a gyereket adott időre, ha az apja kéri!

  5. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2018. október 31. 20:3063.

    Mindegy is,nem szoktam ilyen mélyen  belemenni  a dolgokba.


    Számomra evidens, hogy megfelelő helyen kell tanácsot kérni és nem házmesterek,papucskészítők,nyoszolyólányok elképzeléseikre hagyatkozni.


     


     

    előzmény:
    Csend Ike (62)
    2018-10-31  20:12
  6. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2018. október 31. 20:1262.

    A válóper során  a Bíróság megállapítja, hogy annak a félnek akinél nincs a gyerek hány %-a lesz a gyerektartás.Ez nem adakozó kedv  kérdése ,(mely egyszer van/egyszer nincs) hanem kötelezettség a másik fél részéről.


    Ez a mindenkori fizetésre vonatkozik.Világos, hiszen a bérek nőnek és pl egy  2014 -es 20.000.-Ft-tal nem sokra menne (itt az Anya) 2018-ban.


    Meg lehet megállapodni a tartásdíjról, a hivatalos keresetektől függően arányosnak kell lennie és azt a  válópernél a bíróságnak kell jóváhagyni.


     A gyerek létbiztonsága érdekében.


     


     


     


     

    előzmény:
    etilany (61)
    2018-10-31  19:45
  7. 2018. október 31. 19:4561.

    De ez akkor van, ha nem fizet rendesen az illető nem? Tehát, ha normálisan maguk közt rendezni tudják, akkor nincs szükség ilyenre, hogy bérszámfejtéskor vonják le és utalják a  másik fél számlájára. Lehet, hogy azt gondolta TI, hogy az exe majd rendesen fog fizetni, d enem teszi és így akkor neki kellene lépni, hogy behajtsa rajta  a gyerektartást....

    előzmény:
    Csend Ike (60)
    2018-10-31  17:08
  8. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2018. október 31. 17:0860.

    Ha hivatalos,bejelentett munkahelye van, akkor a belépésnél le kellett adni az előző mhelyen kiállított igazolást arról,hogy gyermektartási kötelezettsége van.


    Ettől nem lehet eltekinteni.Ilyen igazolást ki kell adni és a következő helyen be kell mutatni,hogy a kötelezettsé(ei)nek eleget tudjon tenni. Egy sereg ok miatt lehet ilyen kötelezettség,itt pl a gyerektartás miatt érdekes.


    A felségnek utána kellene néznie,hogy mi az ábra ebben az ügyben.

    idézet:
    Csend Ike (59)
    2018-10-31 16:52:12

    Ha minden rendben megy,akkor a bérszámfejtésnél automatikusan levonódik a fizetési kötelezettség összege,melyet a munkáltató a Bírósági Végzésben megadott személy részére kipostáz.


    Tehát még véletlenül sem adódhat az az "érdekesség",hogy egyik hónapban méltóztatatik adni a papa 20.000.-Ft-, majd egy másik hónapban kiszúrja a gyereke szemét 5.000.-Ft-tal.


    Ha mégsem így van, akkor  bizonyára feketén  dolgozik az illető.Mert ha vállalkozó lenne,akkor neki magának kellene hivatalos  útra terelni az ügyvitelét - pont ugyanúgy ahogy más egyéb cégeknek.


     

    előzmény:
    Csend Ike (59)
    2018-10-31  16:52
  9. Torolt_felhasznalo_265455
    Torolt_felhasznalo_265455
    2018. október 31. 16:5259.

    Ha hivatalos,bejelentett munkahelye van, akkor a belépésnél le kellett adni az előző mhelyen kiállított igazolást arról,hogy gyermektartási kötelezettsége van.


    Ettől nem lehet eltekinteni.Ilyen igazolást ki kell adni és a következő helyen be kell mutatni,hogy a kötelezettsé(ei)nek eleget tudjon tenni. Egy sereg ok miatt lehet ilyen kötelezettség,itt pl a gyerektartás miatt érdekes.


    A felségnek utána kellene néznie,hogy mi az ábra ebben az ügyben.

    előzmény:
    etilany (58)
    2018-10-31  16:19
  10. 2018. október 31. 16:1958.

    Egészen biztosan le lehet tiltatni a  fizujából a  gyerektartást. Volt munkatársam 2 is akiknél vonni kellett. TI-.nak lépni kellene ebben az ügyben de  rohadt gyorsan...


    Mellesleg ez annyira szánalmas. A saját gyerekétől sajnálja a pénzt. 

    előzmény:
    cabron (55)
    2018-10-30  15:28
  11. 2018. október 31. 14:5857.

    Az érintett ma éppen próba munkán van, hogy el tudja tartani a családját

    előzmény:
    Kövesdiági (56)
    2018-10-31  14:33
  12. 2018. október 31. 14:3356.

    Az érintettnek kellene nyikkanni néha....

  13. 2018. október 30. 15:2855.

    Ti-nek kell tudni, hogy miért annyi a gyerektartás, amennyi, és milyen határozat van róla. Szerintem is le lehetne tiltatni a fizujából. de ehhez is lépni kellene valamerre.

    előzmény:
    Vanvéleményem (53)
    2018-10-30  15:11
  14. 2018. október 30. 15:2654.

    Felfogtam (úgy érzem) Mindkettőtök álláspontját. Pillanatnyilag szerintem ez egy ördögi kör, és a gyerek sínyli meg leginkább.

    előzmény:
    Új élet (50)
    2018-10-30  14:14
  15. 2018. október 30. 15:1153.

    Ami még eszembe jutott: ha apuka fizetéséből vonnák a gyerektartást? Ehhez persze megint bírósági papír kell, de akkor a munkáltatója felel az összeg átutalása miatt. Amíg apukának van bejelentett munkája, lehet ezzel élni.


     


    Én nem kívánok Neked esni. :) mindenkinek van véleménye, ahogy nekem is. Nem is fejtem ki, mert meddő vitát generálna.

    előzmény:
    cabron (52)
    2018-10-30  14:40
  16. 2018. október 30. 14:4052.

    Még egy gondolat:


    Értem én, hogy esetleg lehetne jogi úton is érvényesíteni az érdekeket, de ettől még sajnos a gyerek jogos érdeke, hogy eljusson az apjához sérül. Aláírom, hogy elsősorban az apa miatt, és átérzem az anya helyzetét. 


    Egy újabb példája annak, hogy véletlenül sem szabad gyereket vállalni úgy, hogy az embernek már induláskor kilátástalan az anyagi helyzete. (Nem iskolázott, minimálbért keres.)


    Most lehet nekem esni, hogy hát ketten vállalták a gyereket. Alig várom, ugyanis erről is megvan bőven a véleményem. :)

    előzmény:
    Vanvéleményem (48)
    2018-10-30  13:22
  17. 2018. október 30. 14:3251.

    Nekem nem okozott kihívást, értettem, amit mondtál, csak nem feltétlenül értek vele egyet, le is írtam, hogy miért nem. Te nem vagy képes megérteni az álláspontomat, sőt egyáltalán nem üti meg az ingerküszöbödet, hogy ki a legfontosabb szereplő a történetben, és, hogy hozzá kellene igazítani a megoldásokat.


    Szerinted itt anyukának nincs már semmi dolga, apuka meg csessze meg. Szerintem meg apuka csessze meg, viszont anyukának igenis van dolga még az ügyben. Pl., hogy apuka fizessen gyerektartást. Mert az sajnos nem elég, hogy jaj, de szerencsétlen vagyok, a köcsög apuka a gyerektartást sem fizeti stb...

    előzmény:
    Új élet (50)
    2018-10-30  14:14
  18. 2018. október 30. 14:1450.

    Örülök neki, hogy, ezek szerint, felfogható, hogy miről beszélek, egyeseknek okoz ez csak komoly kihívást....

    előzmény:
    Vanvéleményem (48)
    2018-10-30  13:22
  19. 2018. október 30. 13:4149.

    Persze, lehet itt  mindenféléről beszélgetni, anyagi helyzetről apuka hozzáállásáról, ami a legfontosabb szerintem, és ezt ti le is írta, hogy a gyerkőc nagyon is igényli az apukája társaságát. 


    Ha ezen igény kielégítéséhez az kell, hogy anyukának kell többet beleraknia, akkor azt kell tenni. Ennyire egyszerű. Ebbe az is beletartozik, hogy nem fogadom el, hogy apu hol fizet gyerektartást, hol nem.

    előzmény:
    Vanvéleményem (48)
    2018-10-30  13:22
  20. 2018. október 30. 13:2248.

    Érdeklődve olvastam el az eddigieket. Egy dolgot nem értek az utolsó bekezdésedben:


    "Baromira túlliheged. Egyszerűen arról van szó, hogy apuka nem igazán töri össze magát a gyerekért, de azért, ha ritkán is, szeret vele lenni, plusz kényelmes, és úgy a király a találka, ha valaki más megoldja. Na, erről nem tehet a gyerek, és nem túl egészséges még ettől a kevéske lehetőségtől is megfosztani, csak mert az egyik szülő nem annyira teper érte, a másiknak meg nincs pénze. "


    Ha az egyiket nem érdekli, a másik pedig anyagi okok miatt nem tudja megoldani, akkor mégis hogyan??? Nem tudom, hogy van-e jogerős bírósági ítélet pl. Mert az rögzíti a jogokat és a kötelezettséget. A láthatás egyfelől joga az apukának, de kötelezettsége is. Ha ezt bírói szó mondta ki, akkor kötelessége elvinni a gyereket. Ha nem teszi, emiatt is lehet a hatósághoz fordulni.


    A másik, a gyerektartás. Az összegét úgy kell megállapítani, hogy fedezze az összes felmerülő költséget, ami a gyerekkel kapcsolatos. Mindet, és ebbe még a közművek ráeső része is benne kell legyen. Ha anyuka oldja meg, hogy a gyereket elvigye a láthatásra, akkor azt is tartalmaznia kell(ene). Mármint a felét.


    Értem én, hogy a gyerek az első. De emberek vagyunk. És amikor fenekestől felfordul az életünk, nehéz józan fejjel döntenünk és félretennünk az érzelmeinket. (Igaz, én a TI hozzászólásaiból nem ezt vettem ki). És egyébként azt sem hiszem, hogy az jó a gyereknek, ha azt érzi, mindig passzolja apuka. És itt az anya bármit tehet, sehogy sem lesz jó.

    előzmény:
    cabron (47)
    2018-10-30  12:29
  21. 2018. október 30. 12:2947.

    Olvasd el újra, amit írtam és értelmezd. Nem olyan bonyolult ám. Bár, ha valaki nem tanulta meg az iskolában az értő olvasást, akkor veszett fejsze nyele. De segítek.


    Van a mondatomban olyasmi, hogy HA, DE, AKKOR. De elemzem is.


    HA apuka szívesen fogadná a gyereket, amikor elviszik hozzá, DE nem ér annyit, hogy ő utazgasson, AKKOR el kell vinni. Az alap probléma az volt ugyanis, hogy apuka közölte, neki sok az utazgatás. Azt már csak belemagyarázás, hogy ezt azért mondta, hogy egyáltalán ne kelljen lenni a gyerekkel. Ilyet nem mondott, ez következtetés.


    A gyerek szereti az apját és szeret vele lenni. Ebből az következik, hogy nem érzi úgy, amikor az apjával van, hogy nem kívánt személy, és meg akarnak szabadulni tőle.


    Baromira túlliheged. Egyszerűen arról van szó, hogy apuka nem igazán töri össze magát a gyerekért, de azért, ha ritkán is, szeret vele lenni, plusz kényelmes, és úgy a király a találka, ha valaki más megoldja. Na, erről nem tehet a gyerek, és nem túl egészséges még ettől a kevéske lehetőségtől is megfosztani, csak mert az egyik szülő nem annyira teper érte, a másiknak meg nincs pénze. 


     

    előzmény:
    Új élet (46)
    2018-10-30  11:44
  22. 2018. október 30. 11:4446.

    Még egyszer nem röviden: írta már az anyuka, hogy volt olyan, hogy felajánlotta, hogy elviszi, de apuka nem kért belőle a munkára hivatkozva. Telefonon se keresi, és más formában sem kíván kapcsolatban lenni vele, pedig lenne rá lehetősége. A gyereknek nem érdeke, hogy olyan helyre vigyék, majd ott magára, illetve cserben hagyják, ahol csak azt érzi, hogy nem kívánják a társaságát és azt várják, hogy mikor szabadulnak meg tőle. Még akkor se érdeke egy ilyen szitu a gyereknek, ha vágyik annak az embernek a társaságára és közelségére, aki ennyire elutasító vele szemben. 

    előzmény:
    cabron (45)
    2018-10-30  11:28
  23. 2018. október 30. 11:2845.

    Te nem érted, amiről vakerálok, mert nem akarod megérteni. Etilány érti, érdekes. :)


    Még egyszer röviden: Ha apukának nem fontos annyira a gyerek, hogy 140 km-t utazgasson miatta, DE, ha elviszik hozzá, akkor szívesen fogadja, akkor anyuka vigye el, amikor csak teheti. Mert a gyereknek ez az érdeke. És pont.

    előzmény:
    Új élet (41)
    2018-10-30  09:56
  24. 2018. október 30. 11:2544.

    Én értem, hogy fájó ez a szitu, én csak azt mondom, hogy a gyerek szereti az apját és szeret vele lenni, és kizárólag EZÉRT kellene megtenni mindent, hogy minél több találka összejöhessen akkor is, ha apu nyafog. Nem kéne hagyni, hogy a gyereknek még fájóbb legyen ez a történet, mint amilyen már most. 


    Túl kicsi még ahhoz, hogy tudnia kelljen, az apja nem annyira töri össze magát érte. Valahol leírtam már, hogy idővel pontosan érzékelni fogja ő is ezeket a dolgokat magától is.

    előzmény:
    etilany (42)
    2018-10-30  10:01

Címlap

top