Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyereket vállaltam egyedül

Lena1967
Létrehozva: 2018. október 6. 11:38

Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek a szingli nők babavállalásáról.


Kinek van tapasztalata kórházi vagy házi inszeminációval, spermadonorral? Önzőnek tartjátok-e, ha valaki eleve apa nélküli gyermeket vállal?


Hallott-e valaki olyan pasiról, aki gyermeket szeretne párkapcsolat nélkül?


Én elvált anyaként gondolkodom a testvér projekten, de sajna megfelelő apa nincs a láthatáron.  


Köszönöm előre is a tapasztalataitokat!

  1. 2018. október 24. 06:3618.

    Igen, a extra helyzetűek gyerekvállalásakor nem beszélnek a gyerekek felnevelésükről...., arról a nehéz 20-30évről,ami a legritkább esetben problémamentes!   Na - ahhoz kell a több ember - társ, nagyszülők, jóbarátok...., mert bizony ez "egyedül nem megy"!!!

    előzmény:
    sophiajohnson (17)
    2018-10-13  14:56
  2. 2018. október 12. 00:1316.

     2017-es felmérés? Tudod van egy olyan mondás, hogy "más az élet, más a nóta". Ha te annyira hiszel a statisztikának, akkor rajta. Többet nem akarok hozzátenni, pláne a hszed után. Sok sikert kívánok hozzá. 

    előzmény:
    Lena1967 (9)
    2018-10-11  10:30
  3. 2018. október 11. 22:5015.

    Erre csak egy kerdesem lenne?Lehet,vagy biztos,hogy az a no aki elkepzeli,milyen cukik a picik,es milyen csini kis terhes lesz majd,maskepp alakul,nehez elcsufito terhessege lesz,idegromatol a hormon valtozasig,minden benne lesz,meg mindig akarja?Ez az egyeduli vallalas a modern filmekbol jon,de ott szineszek vannak,es nem igazi terhes anyak,es szerepet jatszanak...lattam mar terhes anyat akivel 3 percig nem lehetett egy szonbaban lenni[persze nem mindenki]

    előzmény:
    Kövesdiági (10)
    2018-10-11  14:38
  4. 2018. október 11. 22:3714.

    Nekem volt kolleganommel,egyedul vallalt gyerekkel,azt nem tudom ,hogy o es a gyerek hogy volt el apa nelkul,de mi kellegak nagyon rosszul!Nem volt persze se nagyszulok,se mas,nekunk kellett beugrani,ha nem akart bejonni,inkabb a gyerekevel szorakozott,a felelosseget nem lehet a dobbi dolgozokra haratinai,mert neki  eppen vinni,vagy hozni kell a gyereket,es csak o van,baby sitterrre nem telik,es kulonben is o akar mindig vele lenne,ami szep dolog,ha kozben nem kellenne masnak vallalni a munkajat.Tobbbszor jelentett beteget[mar a kicsi]aztan lattam oket a mozibol kijonni, es a fizetes emelesnel,vagy elbocsajtasnal,mindig o gyozott,mert ugya hosi anyuka ,egyedul vallat gyereket....


    Hat en csak ezt az oldalat ismerem....es mas elkepzelni,milyen jo ha lesz egy kicsim,csak az enyem,de persze gyakorlatban mas...ezen gondolkozz el,mielott masokat elitelsz...


    A teoria ,lesz egy gyinyoru kisbabam,sose lesz beteg,mindig jodedvu,boldogan elunk majd....es ha valami bajjal szuletik,vagy sokat lesz csak siman beteg,van eleg penzed onnaloan megelni?????

    előzmény:
    Lena1967 (9)
    2018-10-11  10:30
  5. 2018. október 11. 20:0013.

    Ha másokat nevezel ostobának, akkor vajon miért te vagy az, aki képtelen önállóan és felnőtt módjára dönteni a saját, és egy még meg nem született gyerek sorsáról?


    Érdekes. Infantilis dolog mások életét a magadéhoz mérni, azzal összehasonlítani.


    Számomra teljesen világos hogy miért vagy egyedül. Számodra nem? Ezt miért nem kérdezed meg nálad okosabbaktól, akiknek legalább van véleménye az életről, még ha az negatív is a te szemedben.

    előzmény:
    Lena1967 (9)
    2018-10-11  10:30
  6. 2018. október 11. 19:4712.

    Ő az a fajta, akit nem érdekel mások véleménye ha az nem a kedvére való.


    A tudatlan mocskolódó kifejezése is csak azt mutatja hogy egy szűk látókörű nő, mivel fogalma sincs arról hogy itt ki kicsoda.


    A nickje utáni dátum külön érdekesség, kizártnak tartom hogy a szerető édesanyja születése dátuma, ez inkább lesz az övé. Ilyen életkorban viszont gyereket vállalni merő gyerekszülési hóbortból nagyfokú önzetlenség. A férfiaknak valami okból kifolyólag nem kell, tehát megmutatja hogy ő még milyen fiatal. Vajon kinek akar bizonyítani? Az ember, nő öregedését még egy újszülött sem képes megállítani.


    Mondanám hogy az ő dolga, de nem az. Világra hozna egy beteg gyereket. Ha egészséges lesz is, ki tudja ez a nő (ugyanúgy mint bárki más) meddig fog élni? Semmi gond, majd a testvére neveli, vagy az állam. Vagyis mi.


     

    előzmény:
    york (11)
    2018-10-11  17:36
  7. 2018. október 11. 17:3611.

    nem tudok pozitívan hozzászólni. az nem érdekel, hogy veled mi történik, de hogy egy apa nélküli gyermeknek milyen sorsa is lesz, az már igen.


    igenis kell az apa, a Család! kérdéseim:  ha majd a gyermek megkérdezi: ki az én apukám, hol van? mit válaszolsz? áá, egy kóbor numera vagy gyermekem,   vagy: fagyasztott apád van!   vagy netán hazudoznál neki össze-vissza??


    testvér projekt: ezek szerint van már gyermeked, ugye jól értem?  vele megbeszélted, hogy szeretne-e egy kis tesót?


     


    engem nem érdekelnek a statisztikák. sok éven át dolgoztam vele, és mindig, mindenki tudta, hogy kozmetika az egész.


    ált. iskolában 15 évig iskolatitkárként dolgoztam, lenne mit mesélnem a sok problémás hátterű gyermekekről..


    te életed, úgy éled, ahogy akarod, de ne tégy tönkre egy ártatlan lelket! 

    előzmény:
    Lena1967 (9)
    2018-10-11  10:30
  8. 2018. október 11. 14:3810.

    Igen  - ideális a CSALÁD!  De  - rengeteg az élvált, elhagyott  nő -gyerekkel.  Van néhány férfi is egyedül  - gyerekkel!   Sok "problémás " gyereket láttam.....a legproblámásabb, akinek az anyja lépet le.....


    Lehet moralizálni.... de kár, nagyon kevés a tökéletes család!            A  gyereknek kell legalább egy odadó szülő...., hogy aztán az   nő vagy férfi....esete válogatja....Továbbra is azt mondom, az szüljön, akinek KELL a gyerek!!!!

    előzmény:
    Lena1967 (9)
    2018-10-11  10:30
  9. 2018. október 11. 10:309.

    A pozitív hozzászólásokat köszönöm!


    Igazából olyanok véleménye érdekel, akiknek tapasztalata is van a témában vagy mások történetét ismerik. Szerintem minden egyedi út érdekes és tiszteletben tartandó.


    2017-es felmérések szerint nincs különbség a tudatosan egyedül vállalt 6 évesek és a "normál" családban élők boldogsága, mentális egészsége vagy sikeressége között.


    Az ítélkező ostobaságok irrelevánsak, de szépen mutatják a téma érzékeny voltát, hogy hol tartunk ma Magyarországon a társadalmi előítéletek terén, mekkora a tudatlan mocskolódási hajlam. Persze szabad a vélemény nyilvánítás, de ez nem az egyedülálló anyákat minősíti...

  10. 2018. október 10. 12:338.

    Tökéletesen egyetértek veled. Fontos az apa is a gyerek életében. Nagyon is!
    Arról nem is beszélve, hogy a mai világban semmi nem biztos. Ki tudja mit hoz a holnap, bátor anyukánk milyen helyzetbe keveredhet a jövőben. És akkor? Előkeresi a sublótból az "apát" és közli vele, hogy íme ő itt a szerelmünk gyümölcse? Vagy mi?
    Ha anyagilag van annyira megalapozott az élete, hogy még kb. húsz évig nem szorul rá senki segítségére, az apa hiánya akkor is bezavarhat.

    előzmény:
    Nikita 666 (6)
    2018-10-10  11:04
  11. 2018. október 10. 11:117.

    Ha megkérdeznéd a születendő gyereket hogy akar-e apát, szerinted mit válaszolna?


    Olyan nincs hogy a nők akkor szülnek, amikor ők akarnak. Ez két ember együttes döntése. A gyerek nevelése közös feladat. A gyerek még tudat alatt is figyeli a szülők viselkedését, és vagy leutánozza azt, vagy pedig direkt másképp viselkedik. Ez is nevelés. Egyedül megoldhatatlan, a gyerek nem lesz teljes értékű soha egyszülős családban.

    előzmény:
    Kövesdiági (2)
    2018-10-06  11:52
  12. 2018. október 10. 11:046.

    El lehetne siklani a felett hogy pasiként gondolsz egy férfire, és hogy a gyermeket aki tulajdonképpen a szerelem gyümölcse kell hogy legyen, nem pedig az életed hiányos részeit kitöltendő projekt végterméke ... de nem lehet. Ez így nagyon gáz, éretlen személyiségre utal.


    Apa nélkül nincs gyerek. A világra hozott gyerek egyformán hordozza a szülei génjeit. Mindig is benne lesz az apja "vére" is.


    Szingliként gyerek?


    A gyerek a szerelem gyümölcse, és nem a létrehozók tulajdona, hanem Isten "áldása".


    Apa nélkül gyereket nevelni nem lehet. Ha nincs meg a gyerek előtt a férfi példakép, akkor az a gyerek a kapcsolataiban nem képes azt nyújtani, amit egy ép családban nevelkedett gyerek.


    Rákérdezek hogy miért, és ne nekem válaszolj hanem önmagadnak. Miért akarsz párkapcsolat nélkül gyereket? Az nem indok hogy nem találsz olyan férfit, akivel összekötnéd az életed. Akkor neked kell változni ahhoz, hogy azzal a férfivel egymásra találjatok. Az sem indok hogy ketyeg a biológiai óra, és ezért. nem tehetünk meg mindent amit csak akarunk büntetlenül. Ez esetben a gyerek rovására, ő bűnhődne, ő nem ismerné az apját. Miért akarsz egy ilyen terhet róni arra az emberre, akit neked kellene megóvni a lelki terhektől? Miért indítanád útnak úgy már az élete kezdetén, hogy nem kapja meg az apai ölelést?


    Tudom hogy ezek miatt a mondatok miatt engem miszlikbe aprítanának sokan. De azt is tudom hogy tetszik nem tetszik, nekem van igazam.

  13. 2018. október 8. 00:065.

    En dedikent egyertesben vagyok!

    előzmény:
    Kövesdiági (2)
    2018-10-06  11:52
  14. 2018. október 8. 00:044.

     Nem volt imszeminacio,a csaj atvagta.

    előzmény:
    Dnanga1 (3)
    2018-10-07  21:40
  15. 2018. október 7. 21:403.

    Házi inszemináció? Olvastam már ilyesmiről. Boris Becker 20 évig fizette a "következményeit". De máig ő a szarapa aki nem vállalta el a gyereket.

  16. 2018. október 6. 11:522.

    Nagyiként azt mondom : merész vállalkozás, de  szerintem is a nők akkor szüljenek, ha ŐK akarnak gyereket!  Jó a  jó pasi a háznál, de a gyereknevelésben a nőké az oroszlánrész!  Szerintem találsz egy "felelőtlen pasit"....

Címlap

top