Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ne haragudj!!

Dorka12346
Létrehozva: 2018. augusztus 4. 03:40

Szisztok!! Az érdekelne,hogy kell e bocsánatot kérni a gyerekedtől!! Milyen helyzetben kell tőle bocsánatot kérni?? Természetesen nem ilyen apró-cseprő dologra gondoltam,de édesanyám szerint soha nem kér a szülő bocsánatot a gyerektől... Nekem nem ez a meglátásom!! Szóval vesézzük ki ezt a dolgot!!

  1. 2018. augusztus 11. 08:5813.

    Van olyan eset, amikor a szülő bocsánatot kér. Nem diktátor.

  2. 2018. augusztus 10. 01:1212.

    Persze, szigorúan minden nap ráadom, akármennyire is ellenkezik. De azért utána mindig bocsánatot kérek 

    előzmény:
    kekelefant (9)
    2018-08-09  21:14
  3. 2018. augusztus 9. 21:4211.

    előzmény:
    levelebeka (10)
    2018-08-09  21:29
  4. 2018. augusztus 9. 21:2910.

    Szerintem ez alap, ha hülye voltam, bocsánatot kérek bárkitől, pláne a gyerekektől. A jó példa követendő, szerintem.:)

  5. 2018. augusztus 9. 21:149.

    Hello babi!!!A szulo sose kerjen az ivadekoktol bocsanatot...ez meg viccnek is rossz...


    a fiad meg mindig a selyem haloingedet hordja??

    előzmény:
    Babyface83 (6)
    2018-08-05  00:41
  6. 2018. augusztus 5. 09:538.

    Köszönöm a válaszokat,én is úgy gondolom,hogy kell bocsánatot kérni!! Legyen az akármilyen helyzet,ha úgy ítélem meg,mint szülő,mint ember,akkor igenis kell...


    Édesanyám,bár még fiatal,de....

  7. 2018. augusztus 5. 09:447.

    Igen szerintem is elavult,de édesanyám azt tartja,hogy a gyerek mindenért kérjen bocsánatot a szülő pedig semmilyen esetben sem!!


     

    előzmény:
    castaneasativa46 (2)
    2018-08-04  07:17
  8. 2018. augusztus 5. 00:416.

    Igen, kell, én még az "apró-cseprő" dolgok miatt is, szerintem. Sokan úgy gondolják, hogy a szülő tekintélyét rombolja, ha beismeri, hogy hibázott, de ahogy már leírták előttem, pont azzal mutatunk jó példát, ha elismerünk egy tévedést. Szerintem nem jó, ha egy szülő a gyerek szemében valami tökéletes istenség szerepét akarja felvenni, egyrészt már az említett példamutatás miatt is, másrészt meg talán egy "bocs hülye voltam" is hozzájárul ahhoz, hogy a gyerek is merjen őszinte lenni, és ha esetleg bajba keveredett, merjen a szülőhöz fordulni segítségért.

  9. 2018. augusztus 4. 14:465.

    Helyzettől függ - ha valami "rosszul sikerül"   automatikusan bocsánatot kér az ember....bárkitől, a gyerekétől is...


    De olyan helyzet is adódik, amikor a szülő hibázik -nagyot.....egy komoly beszélgetésben "bocsánatpot kérhet " .....a már felnőtt gyerézől...

  10. 2018. augusztus 4. 11:004.

    Milyen okból kifolyólag kéne bocsánatot kérniük???


     


    S.ggnézés, orrtörés, cuccaidban való turkálás miatt? 

  11. 2018. augusztus 4. 09:393.

    Igen, kell. Én mindig megtettem, kicsi korától kezdve. Még ha nem is értette magam miatt, nekem esett jól. És most ő is megteszi a gyerekeivel. Ettől nem kevesebb, több lesz az ember.

  12. 2018. augusztus 4. 07:172.

    A szülő is ember.


    Ha hibázunk, természetesen bocsánatot kell kérni, hogy hogyan, az a gyerek korától is függ. Ha megtesszük, a gyerek nevelését is előmozdítjuk, mert tudatosodik benne, hogy hasonló helyzetben - ha ő hibázik - illik bocsánatot kérnie.


    Az, hogy régebben a szülő sohasem kért bocsánatot, a tekintélyelvüségen alapult. /Amit szabad Jupiternek, nem szabad a kisökörnek - közmondás alapján/ Ez még a római korból származó, kissé idejét múlt mondás volt.

Címlap

top