Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Német gyászjelentés sos

Malachit
Létrehozva: 2018. augusztus 3. 12:33

Sziasztok! Német jól tudok segítségét kérném! Nagypapám sajnos meghalt és erről kéne értesítenem (pontosabban a temetés dátumáról) az Ausztriában élő rokonokat. Néhány sort kéne lefordítani:





Kedves X!





Sajnálattal értesítelek titeket, hogy nagyapám X bácsi, 2018.X.X-én elhunyt. Temetése 2018.X.X-én lesz X temetőben.





Kérlek benneteket, hogy értesítsétek X bácsit is Bécsben, mivel nem tudom az elérhetőségét.





A mi elérhetőségünk: XXX





Köszönettel X





Előre is nagyon köszönöm ha valaki segíteni tud!

  1. 2018. augusztus 3. 17:214.

    szívesen. 

    előzmény:
    Malachit (3)
    2018-08-03  14:02
  2. 2018. augusztus 3. 14:023.

    Nagyon szépen köszönöm! Azt hiszem ez így tökéletes lesz mivel a bácsi akit értesíteni kell tud magyarul csak a gyerekei nem, így ez alapján fel tudja venni velünk a kapcsolatot! Még egyszer köszönöm!

    előzmény:
    antironia (2)
    2018-08-03  13:43
  3. 2018. augusztus 3. 13:432.

    Sajnos ilyen szövegekben nem vagyok túl otthonos, de ha nem lesz jobb, talán ez is megfelel...


     


    Liebe ….. (ha férfi az illető, akkor Lieber …)


     


    mit größtem Bedauern muss ich Euch mitteilen, daß mein Großvater, Onkel …. am XX.YY.2018 von uns gegangen ist.


    Die Beerdigung (ha szertatás is lesz: Trauerfeier)  findet am XX.YY.2018 im Friedhof X statt. 


    Ich möchte Euch bitten, auch Onkel X in Wien zu benachrichtigen, weil ich keine Kontaktdaten zu ihm habe. 


    Uns könnt ihr hier erreichen:  cím, telefonszám, stb. 


     


    Vielen Dank im voraus. 


    Liebe Grüße,


    ...

Címlap

top