Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Babások 44 évesen...

Sokpettyes
Létrehozva: 2018. július 13. 11:53

Szeretnék olyan hölgyekkel, csajokkal  :) beszélgetni (tapasztalatokat olvasni, dilemmázni, voksot lerakni...), akik negyven év felett, netalántán olyan 44 éves kor körül szerettek volna, vagy vállaltak gyermeket.... 


Történetem-tünk a "szokásos", sok-sok évig egyedül neveltem a gyermekem, és most jött a szőkehercegfehérlovon, akivel egyértelműen szeretnénk mindketten közös gyermeket.... egyáltalán nem érzem magam "idősnek", viszont persze az eszem azt mondja, hogy hohó.... 


Szóval leginkább pozitív történeteket várok, naná... ki hogyan, miért vállalt, akart, vágyott rá, mit tett meg, mennyire volt nehéz, vagy teljesen zökkenőmentes volt, stb... illetvehát persze, a veszélyeket is jó lenne olvasni... közvetlenül, saját történetekből, nem csak "orvosi irományokból". 


Köszönettel, Sokpettyes

  1. 2018. július 18. 13:0313.

    Csak, hát nem vagyunk egyformák. Mindenki maga ismeri a lehetőségeit, korlátait. Neked kell tudnod a tapasztalataid alapján, hogy mi az, ami már esetleg nem biztos, hogy úgy menne, mint 10-15 évvel ezelőtt.


    Szerintem jobban jártok egy alapos önismereti vizsgálattal, mint meghallgatni néhány érvet pro és kontra vadidegen személyektől.


    A környezeti tényezők is hatással lehetnek erre a dologra, ami szintén mindenkinél más és más. 


    Most őszintén, ha idejönne 6 anyuka, abból 4 elmondaná őszintén, hogy milyen kemény, és ha még egyszer ott lehetne nem így döntene, 2 meg pont az ellenkezőjét mondja, vagy fordítva, hogy döntenél?


    Ez egy olyan döntési helyzet, ami túl nagy horderejű ahhoz, hogy megengedd magadnak, hogy mások befolyásoljanak benne. Szerintem.

    előzmény:
    Sokpettyes (11)
    2018-07-18  11:45
  2. 2018. július 18. 11:4812.

    Aham :), az is igaz, hogy a világ már más, mint korábban, a családok szétbomlásával, új szerelmekkel és új lehetőségekkel - amik sokszor nagyon későn érnek utol - megváltozott a tendencia is, vagyis, egyre több az idősebben szülő nő... de azért még mindig ritka :), és hiába keresgélek, nézek utána, pár konkrét esetet találok csak, közben pedig jó lenne olvasni több "igazi" ilyen történetet.

    előzmény:
    KisViragh (10)
    2018-07-17  21:21
  3. 2018. július 18. 11:4511.

    Igen, ezt ijesztő végiggondolni, akárhogy is félre szeretném tenni, azzal, hogy most még tökjó karban vagyunk mindketten - dehát igen, 50 leszek, mire elsős lenne mondjuk.... :)


    Szerettem volna, ha van konkrétan hasonló cipőben járó anyuka, vagy aki éppen ott tart, hogy ötven körüli, és kicsi gyermeke van, hogy ő mit tudna mondani, mesélni... 


     

    előzmény:
    cabron (8)
    2018-07-17  12:21
  4. 2018. július 17. 21:2110.

    Szia :-) A mai világban egyáltalán nem kirívó dolog 40 felett szülni, és az sem kirívó, hogy riogatják az embert a korával.... Én két 40 feletti csajjal szültem együtt, akiknek voltak tizenéves gyerkőceik, aztán meg új szerelemből jöttek az újszülöttek. Egy baba amúgy fitten, frissen tart :-) 

    előzmény:
    Sokpettyes (7)
    2018-07-17  09:45
  5. 2018. július 17. 13:179.

    wow good information provide this post free gift code generator

  6. 2018. július 17. 12:218.

    Szia!


     


    Érthető, hogy vágytok közös gyermekre. Én úgy közelítem meg a kérdést, hogy, mivel van már egy 15 éves gyereked, tudod, hogy mivel jár a gyereknevelés. Szóval arra gondolj, hogy most fittek vagytok, semmi akadályát nem látjátok a dolognak, de vajon mennyire lesztek fittek 5-10-15 év múlva? Akár fizikailag, akár mentálisan.


    Én a helyedben ezen gondolkodnék el, ugyanis fiatalabbak nem leszünk, minél idősebb az ember, annál nyögvenyelősebben, nehezebben mennek dolgok, az embernek már olyan rigolyái lesznek, amik azelőtt nem, stb. Szerintem az elkövetkezendő évek, évtizedekről kellene filózgatni, hogy jó lesz-e a gyereknek, nektek, a családnak. Kemény helyzet, sok erőt a döntéshez!

    előzmény:
    Sokpettyes (7)
    2018-07-17  09:45
  7. 2018. július 17. 09:457.

    15 éves gyermekem van, és mindig is vágytam egy kisbabára, de eddig nem jött az életembe olyan Valaki, akivel vállaltam is volna. Most pedig, hogy ittvan :), elég szűk az időnk... Viszont csakis természetes úton szeretnénk, ha sikerülne, csodaként élnénk meg, ha nem, akkor elengedjük. 


    Viszont van bennem némi félsz, mert azért - pláne vidéken, ahol élünk - nem igazán van arra példa, hogy valaki 44-45 évesen szüljön...

  8. 2018. július 15. 14:026.

    előzmény:
    KisViragh (4)
    2018-07-14  21:25
  9. 2018. július 14. 21:335.

    Vannak példák akik idős korban szülnek.Nem mintha ideális lenne a szülőnek úgymint a gyereknek.


                  Woman in her 70s may be oldest ever to give birth - CBS News


                       12 Oldest Mothers Who Have Given Birth


                           101-Year-Old Woman Gives Birth After Successful Ovary Transplant

  10. 2018. július 14. 21:254.

    Lombikkezelés során a be nem ültetett, de szépen fejlődésnek indult embriókat lefagyasztják, őket hívják fagyibabának :-) 

    előzmény:
    Dnanga1 (3)
    2018-07-14  18:45
  11. 2018. július 14. 18:453.

    Mi az a "fagyibaba"????

    előzmény:
    KisViragh (2)
    2018-07-13  14:11
  12. 2018. július 13. 14:112.

    Szia :-) Idén betöltöm én is a 44-et és pár héttel ezelőtt erősödött fel bennem a babázós gondolat. Van egy 4éves kislányom, egész közeli élményem van a babázásról :-) Neked hány éves a gyerkőc? Az én történetem: 35 évesen találkoztam az igazival , aztán kiderült, hogy tulajdonképpen spontán babára egyikünknek sincs esélye. Én két év alatt orvosi segítséggel normalizáltam pajzsmirigy alulműködésemet, és inzulinrezisztenciámat, így amikor elmentünk egy meddőségi központba, az első kezelés eredménye a kislányom :-) Van még fagyibabánk, és most úgy érzem, jó lenne megpróbálni. Előző terhességem nagyon simán zajlott, szülésem csúcsélmény volt, ezért most egyre inkább érzem, h próbáljuk meg. Sokszor elbizonytalanodom én is a korom miatt...., de meg szeretném adni az esélyt. Nem szeretném megbánni pár év múlva, hogy meg sem próbáltuk. 

Címlap

top