Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

HELP! Üzembentartói JOG

vaffancs27
Létrehozva: 2018. május 31. 23:31

Az a helyzet, hogy apu az üzembentartója egy autónak aminek a tulajdonosával nincs kapcsolatunk sehogy sem. Sőt.. állítólag szanatóriumban van a bácsi de ez nem tudom mennyire igaz, a lányával sem tudtuk felvenni a kapcsolatot. És ez ügye költségekkel jár édesapámnak és nem tudjuk hogyan lehetne lemondani erről az üzembentartói jogról mert ahogy utána néztem mindenhez szükséges a tulajdonos legalább papíron való intézkedése. Nevén van egy üzembentartói jog, és nem tudunk tőle megszabadulni, mit lehet tenni vajon? A rendőrséghez fordulhatnánk? A kormányablakban nem tudtak velünk mit kezdeni tulajdonos nélkül, és már minden követ megmozgattunk, hogy kapcsolatba léphessünk velük de nem reagálnak, pedig csak egy aláírás kellene kb.

Ha bárki tud valamit tanácsolni kérem segítsen. Köszönöm!

  1. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. június 4. 22:077.

    Erre én is gondoltam.


    De, esetleg el is lehetne adni azt a nyomoronc autót.Akkor megszűnne a már most is gondot jelentő járgány.


    Mindegy is, csak érdekelne mi a vezérhangya az ilyetén gondolkodók kobakjában.


     


     


    más: Te jól vagy?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_704026 (5)
    2018-06-04  22:01
  2. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. június 4. 22:076.

    Elvileg az jármű kivonása ideiglenesen a forgalomból kérelmezhető az üzembentartó által is. Csak a végleges kivonáshoz kell a tulaj. Az ideiglenes kivonás max. 6 hónapra szólhat.


    További lehetőségeket is találsz itt:


    https://totalcar.hu/tanacsok/autojogasz/ki71111/

  3. Torolt_felhasznalo_704026
    Torolt_felhasznalo_704026
    2018. június 4. 22:015.

    Nyilván a bácsi lánya nem szeretné az üzembentartási ktg-eket fizetni, főleg, ha nem tud pl. vezetni. Másrészt jelenleg van elég baja, gondolom, autó nélkül is.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_383651 (4)
    2018-06-04  21:54
  4. Torolt_felhasznalo_383651
    Torolt_felhasznalo_383651
    2018. június 4. 21:544.

    Más eset ha beteg a bácsi.


    De, mégis, miért nem fűződik érdeke a tulajdonosnak illetve a lányának, hogy visszakapják a saját tulajdonukat?


     


    Vagy valamiféle "állati" jó pénzügyi konstrukció miatt akár az üzembentartó haláláig tart a felbonthatatlan/megszüntethetetlen szerződés?


     

  5. 2018. június 4. 21:453.

    Nem vagyok egészen biztos benne, mert már nagyon régen foglalkoztam ilyesmivel és a szabályok is változhattak, de ha a tulajdonos nem képes a saját ügyeinek a vitelére, akkor a gyámhivatal ügygondnokot vagy valami hasonló nevű képviselőt nevezhet ki. Talán megéri felhívni a gyámhivatalt és megkérdezni, hogy ez az út járható-e. 

  6. 2018. június 4. 13:352.

    Sajnos valóban kell a tulajdonos hozzájárulása ( aláírása), hogy az üzembentartói státusz visszaszálljon rá. Egyfelől fel kéne kutatni a bácsit (a tulajdonost). Más felől, ha nem használjátok az autót, akkor érdemes ideiglenesen kivonatni a forgalomból. Amíg ideiglenesen kivonták a forgalomból, addig nem kell biztosítást fizetni, így az autónak nincs költsége, és tudtok nyomozni. Remélem tudtam segíteni.

Címlap

top