Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Keresztelő 2018

Nitta81
Létrehozva: 2018. február 11. 13:41

Jó napot kívánok!


Érdeklődni szeretnék. Pici fiúnk keresztelőjét református templomban szeretnénk tartani. Párom református, én katolikus vagyok. Ahhoz, hogy pici fiúcskánk meg legyen keresztelve a szülőknek kell-e házasságot kötni, vagy kell-e hozzá bejegyzett élettársi papír. Ez azért érdekel minket, mert még nem terveztünk esküvőt, és most nem is szeretnénk. Köszönöm a választ.


További szép napot kívánok: Bicsár Anita

  1. 2018. február 16. 16:359.

    Köszönöm ezt az alapos és pontos választ.Nem tudtam volna így megfogalmazni. Nálunk is napirenden van a kérdés.


     

    előzmény:
    decentral (3)
    2018-02-11  19:54
  2. 2018. február 13. 09:378.

    Legegyszerűbb, ha elmész a kiválasztott templomba és megkérdezed, hogy ilyen feltételekkel vállalják-e a keresztelést.


    Egyébként melyik településen szeretnétek?

  3. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 13. 09:347.

    a fakkmesterség az egyenes


    de a keszertények zöme meg képmutató kamu görény, mert a regulákat büdös betartani

    előzmény:
    decentral (6)
    2018-02-13  02:10
  4. 2018. február 13. 02:106.

    Valóban nem tiszted.
    Nincs annál megmosolyogtatóbb, mint amikor büszkén morálmentes fakkmesterek hintik az igét, hogyan kell viselkednie egy kereszténynek :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_397210 (5)
    2018-02-12  12:30
  5. Torolt_felhasznalo_397210
    Torolt_felhasznalo_397210
    2018. február 12. 12:305.

    Nyilván nem tisztem beleszólni a dolgaitokba, de ha a saját kapcsolatotokat nem kívánjátok megerősíteni Isten színe előtt,


    mit akar egy parázna a papnál?


    kerestény ember az esküvő előtt nem dug, nem szül.....


     

  6. 2018. február 11. 20:534.

    Engem is igazán érdekelne majd a TI  válasza.. aki persze szokás szerint eltűnik miután kérdezett. 


     


    szerintem két ok lehetséges


    nagyszülők erőltetik


    és mert legyen már megkeresztelve hátha egyszer erre lesz szükség


     

    előzmény:
    decentral (3)
    2018-02-11  19:54
  7. 2018. február 11. 19:543.

    Úgy gondolom, hogy nem szükséges. De! A keresztelés nem egy kötelező egyházi szolgáltatás, amit kérsz és megkapsz, de egyébként senkinek semmi köze hozzá. Ezt csak azért mondom, mert lelkésze válogatja, hogy milyen feltételeket támaszt - refomátuséknál úgy hívják, hogy - a sákramentumok kiszolgálásához. Ehhez a lelkész valószínűleg kérni fogja, hogy mondjuk két alkalommal menjetek el (a keresztszülőkkel) felkészítő beszélgetésekre. Menjetek el istentiszteletre.


    A keresztelés alkalmával pedig nem csak annyi történik, hogy a gyereketek fejére löttyint egy kis langyos vizet, hanem nektek fogadalmat kell tenni. Ezt pedig akkor van értelme megcsinálni, ha komolyan is gondoljátok. Ha nem, akkor rögtön egy hazugsággal indul a gyereketek keresztsége, ami nem tudom, mennyire jó-e?


    Szóval, ez hangzik ez:



    1. Akarjátok-e, hogy gyermeketek a keresztség által az Atya-, Fiú-, Szentlélek Isten szövetségébe, a keresztyén anyaszentegyházba befogadtassék?
    A válasz: Akarjuk.
    2. Ígéritek-e, fogadjátok-e, hogy gyermeketeket úgy nevelitek és neveltetitek, hogy ha majd felnő, a konfirmáció alkalmával ő maga önként tegyen vallást a Szentháromság Istenbe vetett hitéről a gyülekezet előtt?
    A válasz: Ígérjük és fogadjuk.
    A lelkész ezután a gyülekezet tagjainak is feltesz egy kérdést:
    Ígéritek-e, hogy ezt a gyermeket szeretetben és imádságban hordozzátok, és a szülőknek, keresztszülőknek minden segítséget megadtok, hogy őt hitben neveljék?
    A válasz: Ígérjük.


    Nyilván nem tisztem beleszólni a dolgaitokba, de ha a saját kapcsolatotokat nem kívánjátok megerősíteni Isten színe előtt, akkor szegény gyerkőcöt miért akarjátok megkereszteltetni? A nagyszülők "leszerelésére"? Nem okvetetlenkedni akarok, csak a lelkészek sem nagyon kedvelik a színjátékból elkövetett keresztelőket. Már nem abban a világban élünk ahol szégyen lenne ha nincs megkeresztelve egy gyerek. És az egyház sem feltétlenül szorul rá a statisztikai előnyökre. 

  8. 2018. február 11. 15:052.

    Érdekes egy vallásos család vagytok...


    Kérdezzétek meg a papot, hogy mennyit kell a perselybe dobni egy keresztelésért!

Címlap

top