Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Erdélyi kismamák

Torolt_felhasznalo_659454
Torolt_felhasznalo_659454
Létrehozva: 2004. június 21. 12:30
Sziasztok!
Jo, ha az ember anyaorszagiakkal beszelgethet, de nalunk azert minden mas. Egy kilenchonapos kislany anyukaja vagyok, ha tehetitek, erdelyi kismamak, irjatok!
  1. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 30. 15:37117.
    Akkor nektek is jo hetvegetek volt
    Milyen idöközönkent adsz enni?Tartsd be a 3-4 orat, de legalabb a harmat, es ha közbe keri csak teat. En betartom az etetest, mert attol is fajhat a hasa, mivel kap tejcsit, es ha pl ra masfel orara megint, az elözöt meg nem emesztette meg, es ezert faj a hasa.
    Miota betartom es kap teat, azota jol van a poci is. Persze neha erösebb görcsök , de olyankor torna, es olyanokat pukizik minden labfelemelesnel, hogy hu hu.
    Akkor jo nagy gyerek a Martin
    Irjatok meg ha van idötök
    előzmény:
    Banánchips (116)
     
  2. 2004. augusztus 30. 12:50116.
    Sziasztok! Bocsi, hogy csak most írok, de a hétvégén itt voltak anyukámék és anyósomék. Martin nagyon jó volt. Szinte folyamatosan aludt, amikor nem, akkor meg nézelődött.
    Vemi: Adtam Martinnak teát. (Olyat, amit Asev írt). Raktam bele cukrot is, de nem itta meg. Inkább szopizott, 60-at. Az jó? Amúgy a dokinéni szerint, (1 hetesen) 3540g és 66cm. 68-as rugit hordunk, a 62-es nem jó már. Az 56-os rugikat elő sem vettem! :-))))) Ha van kedvetek, írjatok! Puszi: Martin baba és Banán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 30. 09:50115.
    Sziasztok.
    Bananchips, en teszek bele egy keves cukrot, nem edes, de megis van vmi ize.
    Zsuzsacs, mi jol vagyunk, Norbi szepen fejlodik, jo gyerek nem panaszkodom. Poci nem veszes, sokat nezelödik mostmar, es sokat NEVET, ha el kezdek neki beszelni mar mosolyog, de van igazi nevetes lesz belöle. Ejjel egyszer kelunk, kb2-3 körül, aztan reggel 7.
    Milyen sulit csinalsz?En is akarok meg sulizni, lehet hogy a telen neki is fogok, a fodraszatot szeretnem itt is elvegezni.
    Hanna hogy van, irj rola valamiket.
    Sziasztok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (114)
     
  4. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. augusztus 29. 11:37114.
    Sziasztok!
    Bananchips! Megkukkintottalak, Martin nagyon edi kisbaba! Ne busulj, a hasfajasok elobb-utobb kimaradnak! En gyakorlatilag tehetetlenul egyuttszenvedtem Hannaval az elso idoszakban!

    Vemi! Hogy telik a napotok? Milyen gyerek Norbi? Hogy viselkedik ejszaka? Hogy telnek a nappalaitok?

    Ne haragudjatok, hogy ritkabban jelentkeztem. Gyakorlatilag egesz nyaron kirandulgattunk falura, furodni, satorozni. Nagyon jo volt. Most meg azon etelodunk, hogy a ferjem kivenne a gyereknevelesi szabadsag 2. evet, en meg visszamennek a suliba, persze, ha az uj osszeget kapnank. A napi 4 ora tavolletet ki lehet birni.
    Puszi, irjatok! Agyrago, Asev, Kaktusz 25, hova lettetek?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. 2004. augusztus 28. 10:58113.
    Szia Vemi! Köszi, a dícséretet. Igen, kap teát, de nem segít és nem is szereti. Nem olyat, amit Asev írt, azt még megnézem és elkészítem, hátha azt megissza. Semmit nem iszik meg, csak a tejecskét. De azt nagyon. Viszont ami jó, hogy tudja mikor elég, és akkor nem eszik tovább. De akkor is fáj a pocija. Igen, 2 nap után elengedett az orvosom. Elég szigorúak azért itt is, csak én kezdettől fogva így készültem, beleírtam a szülési tervembe, hogy szeretnék hazamenni, a legrövidebb időn belül. Hát 2 nap, az rövid. Amúgy 4-5 nap, a kötelező. De nekem kórháziszonyom van, így én pláne hazajöhettem.
    Alapítványi szoba: Van olyan, ahol 2 ágy van, és a kiságy, tehát Neked, a férjednek és a picinek, az 5000Ft/éj. De van olyan, ahol 2 kismama, 2 kisbaba és 2 kispapa van 1 szobában, és az 4000Ft/éj. Mi olyanban voltunk, ahol csak a férjem és én voltunk a picivel. Nagyon jó volt.
    A fürdetés egész jól megy, Martin imádja a vizet. Tegnap pelecsapta véletlenül a pici kezével a vizet a saját csöpp szemébe, és én rögtön vittem a pelenkát, hogy megtörüljem, de nem kellett. Na, megyek, Martin ébredezik. Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (112)
     
  6. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 28. 07:41112.
    Sziasztok.
    Bananchips, megneztem a kepeket tünderi gyerek. Milyen cuki. Faj neki is a hasija?Adsz teat neki?Amit Asev irt azt a tippet probald ki, nekunk is bevalt (kipp kopp)köszi meg egyszer Asev. Igaz en ugy csinalom hogy a kaprot meg a kamillat egybe fözöm, külön nem volt jo.
    Banan, azon gondolkodtam hogy mar 2 nap utan haza engedtek titeket?A dokid vagy ki?Ott nem olyan szigoruak, eleg ket napot bent maradni?Meg amit szeretnek kerdezni, "mennyibe fajt"az alapitvanyi szoba?Es hany agyas?Vagy egyedul voltal csak?Tenleg jo lehetett ha a ferjed is bent volt veled, sokat jelent az.
    Hogy megy a furdetes?
    Többiek hol vagytok?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. augusztus 27. 10:49111.
    Sziasztok! Tettem fel még 2 képet, azon jobban látszik. Ha érdekel, nézzétek meg. Puszi: Banán
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (110)
     
  8. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 23. 22:04110.
    Sziasztok megint.
    Banan, megneztem a kis Martint, edike nagyon.
    Hol vagytok a többiek, jelentkezzetek mar ti is.
    Most megyek alszok egy kicsit en is mig meg nem sir mano.
    Sziasztok, jelentkezzetek mar, asev, es a többiek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. augusztus 23. 18:54109.
    Szia Vemi! Bocsi, de csak most tudtam jönni! Martin ma nagyon sírós. Délután csak akkor nem sírt, ha felvettük. Most anyukám itt van, segít. Most épp nem sír Martin. Igen, a fejés nálam is gyenge pont. Útálok fejni! :-(((( De muszáj, mert jön a tejláz és a mellgyulladás, és az rosszabb, mint 5 perc fejés. :-)) Na, jelszavam: Stoki Puszi!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (108)
     
  10. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 23. 12:53108.
    Szia
    Akkor hosszu volt az ejszakatok. . .
    En adok ra ejjelre badyt, es ra egy hosszu pizsomat, olyan egybe pizsoma, es van mikor ra adjuk a halozsakot is, es betakarjuk. Ha az kerdezed hogy soke, szerintem nem , mert itt olyan hideg van hogy en majd megfagyok, mar több mint egy hete esik az esö, itt meg nem volt egy igazi nyari nap. Mondjuk mostanaban a halozsakot mellözzük.
    Akkor neked is sok tejed van, az szuper, csak ne kene fejni, ugye?Varom a jelszot. Es sok sikert a szopihoz, ha meg nem fejeztetek be.
    előzmény:
    Banánchips (107)
     
  11. 2004. augusztus 23. 11:48107.
    Szia Vemi! Igen, megszenvedtem! Iszonyú nehéz volt. Milyen baba Martin? Gyönyörű, imádnivaló és jóillatú! :-)) Ezen kívül viszonylag nyugodt. Ha ébren van is, csak elvan a fanciaágyon, (a miénken!) nem sír. Éjjel ma 6-szor ébrend. 2 körül feküdtünk le, felkelt minden órában. De aztán 8-kor apukája kelt hozzá, tisztába tette, és behozta mellém a franciaágyba. Ott aludt 10-ig. Martin apukájára hasonlít, habár a férjem meg engem lát Martinban. Nem tudom.
    Szopi: Az nagyon nem megy! Lehet, hogy én vagyok a béna, de a kórházban, amikor szoptattam (habár mindig ott volt az orvosom, mert kértem, hogy segítsen) mindig sikerült. Itthon nem tudom miért nem megy. Martin nincs formában, vagy én vagyok ügyetlen? Tejem van mint a Niagara. Tegnap, délelőttől estig, megtelt egy lábas lefejt anyatejjel, + amit Martin megevett. Szoval mi így vagyunk.
    Te mit adsz Norbira éjjelre? Mert én kis hosszú ujjú bodyt adtam Martinra zokicskával és hálózsákkal. De leizzadt. Hajnalban levettem a hálózsákot, de rettegtem, hogy megfázik. Adjak rá rugit? Vagy mit? Mindjárt teszek fel egy képet. Jelszó, priviben. Mennem kell, mert Martin nyitogatja a csöpp száját, ez felhívás és 1 értelmű jelzés, ÉHES! Szorítsatok, hogy ne fájjon annyira, mint a reggeli. Puszi! Ha tudok, jövök később és beszámolok! Martin és Ági
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_111114 (106)
     
  12. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 23. 09:59106.
    Sziasztok.
    Bananchips, meg egyszer gratula a nagy fiadhoz. Hat mondhatom te is megszenvedtel azert, de meg erte, ugye?Sajnos en nem termeszetes modon szültem, de at eltem azt is, marmint vajudas, meg ilyesmi, mert utolso percbe lett csaszi.
    Örülök hogy jol vagytok, es mar ilyen hamar otthon vagytok. Milyen fiu Martin, ejjel hanyszor keltek, es nappal hogy viselkedik?A szopi, huu, az nekünk sem ment eleinte, inekcios berendezes, mü mellbimbo, meg ilyen kinlodasok, de mostmar minden oke. Tejcsi van?
    Irj meg, irj a fiadrol, kire hasonlit, kepeket kerünk, es jelszot a bem oldalhoz, jo?
    Norbi is kajcsit követel, ugyhogy hajra.
    Zsuzsacs, at adom a puszikat, tegnap hasfajassal ünnepeltünk, brrr.
    előzmény:
    Banánchips (105)
     
  13. 2004. augusztus 22. 23:22105.
    szoval folyt. köv! Bekerültünk egy alapítványi szobába, ahol a férjem is bent alhatott, és volt tv, wc, fürdőszoba, úgyhogy minden luxus. Szobába kb. 9 körül kerültem. Nagyon fáradtak voltunk. 9-től 12-ig aludtam. Aztán Martin jelezte, hogy éhes. 1-ig evett, elaludtam, utána 3-kor Martin ismét éhséget jelzett. 4-ig evett, aztán én 5-ig aludtam. Martin nem sírt a kórházban. Csak a pici szájával jelezte, "Anya, eljött a szopi ideje" Ott töltöttünk 2 napot. Ma délelőtt jöttünk haza. Egész nap nyűgös volt Martin. Így végig kézben volt, egész nap. Túl vagyunk az első teljesen önálló szoptatáson és fürdetésen. A fürdetés jobban megy, mint a szoptatás. A fürdetésben segített anyukám. A szoptatásnál néha csillagokat látok, ha Martin nem "figyel" és nem harap rá igazán.

    Ez a kisfiunk születésének története. Kicsit hosszú lett, bocsi, de egy egész regényt is írhatnék erről. 1 év múlva jöhet a következő! :-))))))) Ha valakinek bármilyen kérdését nem válaszoltam volna meg ezzel a kisebb beszámolóval, akkor az bátran kérdezzen! Legyetek rosszak! Puszi: Marco, Martin és Ági
    előzmény:
    Banánchips (104)
     
  14. 2004. augusztus 22. 23:11104.
    folyt. köv. Onnantól kezdve, minden jó lett! Kezembe vettem a saját szülésemet. Minden úgy volt, ahogy én kértem. Inni kértem, inni kaptam, enni kértem (banánt ettem) enni kaptam. Labdára vágytam, labdát kaptam! És akkor, abban a pillanatban, amikor felálltam a fiziológiás labdáról, éreztem egy óriási fájdalmat, azzal kiömlött belőlem egy hatalmas adag magzatvíz! Megrepedt a burok. Még erősebbek lettek a fájásaim. Legszívesebben ordítottam volna. (Nem ordítottam természetesen)És akkor. . . . . . . . . . BV: C1222!!!!!! HURRÁ! ELINDULT A TÁGULÁS! De akkor már 10-12 órája voltam szülőszobán. És akkor még nem tágultam ki, csak elkezdődött a tágulás. Tudtam, hogy igaza volt, van az orvosomnak (végig ott volt mellettem) hogy meg tudom csinálni! Ha akarom! AKARTAM! Nagyon AKARTAM! Tudtam, hogy innen nem lehet császár, innen már nem! szépen haladtunk a 10cm-es tágulás felé. Közben több alkalommal ültem az ágy szélén és a labdán. Kipróbáltam a zuhanyozást, (sokan mondták ott a kórházban, hogy azt ha bejutok feltétlenül próbáljam ki! Megtörtént. Iszonyú volt. Állítólag a langyosvíznek nyugtató és lazító hatása van. Na, nálam ez nem jött be. Beálltam a zuhany alá, jött rám a langyos víz. Iszonyúan fájt, úgyhogy kijöttem 1 perc után. Kint jobb volt. ) Ráadásul 10 percet eltöltöttem az orvosom nyakába kapaszkodva is. Közben alakult (tágult) a méhszáj. Egyszer csak, akkor volt. augusztus 20, reggel fél 6. BV! Az orvosom ezt mondta: "Kismama, nagyon jó, 8 cm fájás alatt! Utána jön a 9cm és 10-nél szülünk!!" a fülemben csengett még 10 perc után is az orvosom utolsó szava. "SZÜLÜNK"!!!!!!! Mi????? Elképzelhetetlennek éreztem. De aztán mégis! augusztus 20, péntek, reggel 7 óra 24 perc. BV! "Szülünk!" A kitolási szakban vagyunk! Beültem a férjem ölébe. Ott nagyon jó volt. Az orvosom beguggolt a lábam közé, és masszírozta a gáttájékot, hogy ne kelljen vágni. És egyszercsak hallom Boros doktornő szavát: "NYOMJON, ha jön a fájás, nem tiszta erőből, de NYOMNI, NYOMNI, NYOMNI!!!!" Én meg nyomtam. És éreztem, hogy valami hatalmas nehéz valami szakad ki belőlem, egy hatalmas súly, amitől megszabadultam. Tehát 2004. 08. 20-án 17 órás és 4 perces vajúdás után 3400g-mal és 64!!!! cm-rel megszületett Weinhardt Martin Zoltán! A MI KISFIUNK!!!! Aztán hallok egy hatalmas sírást, és az orvosom hangját. "Üdv Martin!" Erre a hangra a kisfiam elhallgatott és szép türelmesen kivárta, amíg odakerült hozzám. Apukája elvágta a köldökzsinórt. Addig a placenta is megszületett. Megkaptam Martint. Azonnal szopizott. Aztán jött az orvosom, könnyes volt a szeme. "Látja, én megmondtam. Milyen érzés? Csúcs! Gratulálok ANYUKA" Megsímogatta az arcomat és bevallotta, hogy kicsit félt, hogy repedni fogok, de aztán nem repedtem. Kikerültem a szülőszobáról. Sikerült az álmom! Én voltam a legboldogabb ember a világon. Ott állt a családom, a baráti köröm a szülőszoba előtt és mindenki minket ünnepelt. Utána bekerültünk egy alapítványi szob
    előzmény:
    Banánchips (103)
     
  15. 2004. augusztus 22. 22:40103.
    Sziasztok! Itthon vagyunk! Köszönjük szépen a gratulációkat. Megkaptuk a puszikat is, amit nekünk, (Martinnak és nekem) küldtetek. Minden rendben volt. Martin elaludt, így most itt vagyok, és tudok írni!

    Szoval: 19-én reggel, már éreztem, hogy valami lesz ma. (Már 16-án felköltöztünk a nagybátyámékhoz Budapestre, hátha lesz valami, így az utolsó hétbe lépve. ) De akkor még semmi különleges jelet nem tapasztaltam. A reggeli NST teljesen negatív lett és a méhszájstátusom is a szokott C3000-en stagnált. Igen ám, de én éreztem belül magamban, hogy itt valami elkezdődött. Úgy is volt. Délelőtt még neteltem, mert semmi nem utalt arra, hogy itt valami lesz. A férjem is csak mosolygott és azt mondta, hogy tegnap is ezt mondtam. Délután fél 3 körül elment a nyákdugó, de a viz nem folyt el, csak picit szivárgott. Akkor azt mondtam, hogy sétáljunk be, mert jobb előbb ott lenni, mint az utcán szülni. 3/4 3-kor felhívtam a fogadott orvosomat, és megígérte, hogy azonnal indul és kb. egy időben érünk majd a kórházba. Igaza lett. Kb. 3-ra kerültünk orvos kezébe. Ő akkor azt mondta, hogy NST, BV. Utána jött a diagnózis, hogy szivárog a magzatvíz, erős fájások jelentkeznek, 10 percenként. DE! A méhszájstátus C3000. Utána kerültem szülőszobára. Az orvosom a természetes szülés híve, így nem volt sem burokrepesztés, sem borotválás, sem beöntés. Ellenben ehettem, ihattam, sétálhattam, és bármilyen testhelyzetet felvehettem. Eltelt 2 óra, BV, semmi nem történt, csak erősödtek és sűrűsödtek a fájásaim. Akkor már 5 perces erős fájásaim voltak. De a méhszájstátus még mindig C3000. Aztán eltelt további 2 óra és a fájások erősödtek és már 2 percesek, szinte egybefüggőek lettek. De a tágulás még mindig nem indult el. Ekkor már 4 órája voltunk a kórházban, szülőszobán. És a méhszájstátus változatlan. Nagyon fájt, azt hittem megbolondulok. A férjem szorította a kezemet, és tartotta bennem a lelket. Az orvosom masszírozta a derekamat és a hasamat, amikor kellett a kezemet is megfogta. Aztán mivel a tágulás nem indult el, Boros doktornő természetes eszközökhöz fordult, elküldött sétálni a lépcsők felé. Ez sem hozott eredményt. Újabb 2 óra tellt el eredmény nélkül. Akkor már 6 órája voltam szülőszobán és esedeztem a császárért. De az orvosom nem ingott meg!! Ezt mondta: "Kismama, egy természetes szülés, egy csúcs dolog egy nő életében, katarzis élmény! Én megpróbálom ebben az örömben részesíteni, ha hagyja! De az kevés, ha csak én akarom. MEG TUDJA CSINÁLNI!! Segítek, csináljuk együtt" Akkor ez egy nagyon jó tanács volt. Átlendített egy holtponton. Onnantól kezdve magam irányítottam a szülésemet. Rájöttem, hogy mi az, ami nyugtalanít. Forró tűzként lángolt az agyamba! IDEGESÍT A SZÜLÉSZNŐ" Megmondtam az orvosomnak, hogy idegesít és zavar, mert meg akarja mondani, hogy mit, hogyan csináljak. (Nem javasolt dolgokat, hanem megparancsolta nekem!) Erre az orvosom: "Kismama, ha zavarja a szülésznő, küldje ki! Joga van hozzá!" Kiküldtem. Onnantól kezdve,
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. augusztus 20. 20:59102.
    Sziasztok!
    Bananchips! Nagy-nagy gratula! Jo, hogy minden a legnagyobb rendben, varjuk a beszamolodat! Kosaras lesz a fiu, az biztos! Ilyen magassag mellett. . .
    Vemi! Puszi a kerek egyhonapos Norbi hasijara!
    Varom, hogy jelentkezzetek!
    Ma a Perkon voltunk Szent Istvan napi bucsun, amit a Duna Tv is eloben kozvetitett. Feltem a kisasszonykank viselkedesetol, de semmi gond nem volt vele. 3 ora fele szo szerint beajult. Ezt a probat is kiallta, szoval most mar barhova el merjuk vinni magunkkal.
    Puszi: Zsuzsa
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 20. 20:42101.
    Gratulalunk. Varunk minnel hamarabb vissza, gyors felepulest, es majd kerjük a beszamolokat, es persze kepeket. Jo babazast, puszilunk es a kis Martin Zoltant is. Mar alig varom a kepeket.
    Na megyek is mert jön az esti pancsika, es vegre alvas.
    előzmény:
    Banánchips (100)
     
  18. 2004. augusztus 20. 18:37100.
    Ja, letolt Banánchips, hogy az alapvető dolgokat nem írtam meg. Tehát. 3400g és 64cm a kislegény és egy alvóbajnok. Na, sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  19. 2004. augusztus 20. 18:3699.
    Sziasztok! Banánchips férje vagyok! Örömmel értesítelek Benneteket, hogy ma reggel 8 óra 4 perckor megszületett Weinhardt Martin Zoltán. Banánchips majd mesél részletesebben! Sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 18. 09:2498.
    Szia
    En is minden nap bekukkantok, meg ha nem is tudok irni.
    Azt mondta a vedöno, meg olvastam is , hogy esetleg tuletetestöl is fajhat a poci, ezert most probaljuk betartani ha nem is a 4 orat, de legalabb a 3-at, es azota nem faj neki szinte egesz nap, csak mikor kakil, az elött , meg azutan nyügös egy egy oranyit. Tehat kb minden eves közt. De sokat maszirozzuk, tornaztatjuk.
    Ti aztan jo sokat jartatok keltetek. Mi most sehova, de remelem Karacsonykor igen. Aztan jövö nyaron meg "haza" az igaziba, Gyergyoszentmiklos mellett (Ditro), lesz ket esküvö is amire el kell menni, alig varom. A Szent Anna to, az gyönyörü, kicsi voltam mikor utoljara ott voltunk, mikor meg ott laktunk, minden hetvegen elmentunk anyuekkal.
    Na jo ugranom kell, meg Norbi kenyeskedik, de nem veszem fel, csak cumit kap, es ringatom.
    Irjatok minel többet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_659454 (97)
     
  21. Torolt_felhasznalo_659454
    Torolt_felhasznalo_659454
    2004. augusztus 17. 12:0897.
    Sziasztok! Ezer bocsanat a hosszu tavolmaradasert. Orulok, hogy meg letezik a topic, remelem, hogy meg masok is csatlakoznak hozzank.
    Vemi! Nagy-nagy gratula Norbihoz! A lenyeg, hogy most minden rendben, ne busulj, par honap mulva mar szivesen ismetelnel mindent. Hanna is nagyon hasfajos volt, minden eves utan fel oraval uvoltozott, es semmi nem hasznalt: probaltunk gyogyszertari szorpoket, komenyt, kaprot, szoval mindent. Aztan kb. negyhonapos kora utan fokozatosan kimaradt. Addig rengeteget sirt, persze, vigasztalhatatlanul. De bizzal benne, hogy ezen is tulleszel. Aztan megszokod majd az ejszakazast is, nekem mar hianyerzetem van, ha Hanna nem kel fel ejszaka.

    Bananchips! Szoritok neked, majd varom a beszamolot!

    Asev! Hogy van Bence? Hogy telnek a napjaitok?

    Kaktusz25! Enyeden voltatok csak vagy mashol is?

    Mi kb. ket hete alig vagyunk itthon. Eloszor Ivoban voltunk (Udvarhely mellett) a komainkkal (10 felnott), es 4 kisgyerekkel (ket 11 honapos, egy masfel eves es egy keteves). Hihetetlenul jolo szorakoztunk az esozesek ellenere. Aztan a mult heten magyarorszagi vendegeinkkel satoroztunk a Szent Anna tonal, Balvanyoson. Varat latogattunk, szekereztunk, ettunk nagyokat. Hanna ott volt velunk, kitunoen viselkedett. Nekem volt bonyolultabb, mert nagyon tejcsis, igy mindig friss tejet kellett biztositanom ebben a melegben. Szerencsere a tehentej mellett megissza a tejport is. A fozelekeit pedig lefagyasztva szallitottam, az elso napit pedig termoszban. Szoval: rajottem, hogy mindent meg lehet oldani, meg ha nem is bababarat az a hely, ahova kiruccanunk.
    Irjatok sokat-sokat, en ezutan naponta jelentkezem (becsszora), puszi Agyrago lanyanak es Pocaklakojanak, Botondnak, Norbinak, Bencenek es Bananchips Pocaklako fiucskajanak!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 15. 21:0196.
    Sziasztok.
    Asev, köszi a tippet, ki is probalom ha kapok kapormagot, itt nem nagyon lehet kapni, most irtam anyunak hogy küldjön.
    Az edeskömenyt probaltuk, de szinte semmit nem er.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_163889
    Torolt_felhasznalo_163889
    2004. augusztus 15. 16:3295.
    Sziasztok!
    Vemi keritsel kapormagot es csinalj teat Norbinak.
    2 dcl-hez tegyel egy kis csipetnyi magot, hogy csak eppenhogy megszinezze a vizet es egy csapott kiskanal
    cukrot. Meglatod, hogy mennyire fogja szeretni, puzni fog
    annyira , hogy meg talan egy felnott sem puzik akkorakat de a pocija nem fog fajni. Bence is ezt issza es
    hala az Istennek nem faj a pocija de ha egy nap kevesebbet iszik mint szokott mar huzigalja a labat.
    Probald ki!
    Puszi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_111114
    Torolt_felhasznalo_111114
    2004. augusztus 14. 14:2194.
    Szia Bananchipsz, sziasztok mindenkinek.
    Huu, nagyon izgi mar nem sok van hatra, de azert el ne felejtsetek ertesiteni minket!Szoritunk nektek.
    Norbi eleg jo baba, csak mostanaban faj a pocikaja, es nyügösebb, de azert nem panaszkodhatok. Eleinte a korhazban is meg itthon is ejjel egyszer kellett felkelni vele, ugy 3-4 körül, de miota faj a pocia azota ha el alszik fel 10-10körül, akkor ejjel 12kor, aztan 4-5 (valtozo) es a megszokott 7-ora, mert amig egyszer keltünk akkor mindig reggel 7-kor ebredes, eves es nezelödes. Bar jo lenne ha vissza allnank a regibe.
    En is mar sokszor olyan faradt vagyok hogy majd szethullok, de meg birom, nappal nem tudok aludni, mire lefekudnek mindig fel ebred.
    Vagasom szepen gyogyul. Mostmar mindenre fiyel, föleg a plafon tetszik neki, de a tv is nezegeti.
    Na jo , megyek megprobalok most egy kicsit aludni, nemregen evett, es most alszik, ugyhogy kihasznalom. Puszika mindenkinek, irjatok, jelentkezzetek.
    Sziasztok
    előzmény:
    Banánchips (93)
     

Címlap

top