Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Harmadik kisbaba 40 korul

Noir3
Létrehozva: 2013. június 24. 16:13

Sziasztok!

 

Van ket gyonyoru es egeszseges kisfiam, 6 es 3 evesek. Az elso utan elvesztettem egy kislanyt a 8. honapban. Most hogy a masodik kisfiam 3 eves egyre inkabb foglalkoztat, hogy legyen-e meg? Ti mit gondoltok? 

  1. 2018. január 19. 22:2547.

    Egy eve ugyanezen tiprodtam, a fiuk 6 es 8 evesek, en közelitek a 40-hez...


    En is körülnéztem itt, de itt nem talasz ugyse valaszt a kerdesedre.


    Vegul azt mondtuk, oke, probalkozunk par honapig, sors keze. Kb az elso egyuttletbol gyerek lett, ket honapos a kicsi lany. A nagyfiúk imádják - mondjuk ok mar evek ota nyuztak egy kistesoert. Életem legjobb döntése volt! De azert nem egyszeru a harmat összeszervezni...


    De valamit tegyunk a helyere: magzarvizvetel NEM kötelezo, csak ajanlott, visszautasithatod.


    Ma mar van egy új vizsgálat, ma már lehet anyai verbol magzati dns-t - nem valoszinuseget! - nezetni, sajna nem olcso, de nekem megerte. Es a telefonban megmondtak hogy lany, csak a vervetelbol!. :-) Ha nem akarod tudni a nemét akkor a 12.het elott van eredmeny. 13, 18, 21 es nemi kromoszóma vizsgálat. es csak egy sima vervetel!


    Genium med klinika, PRENA-teszt. guglizz rá!


    Ami nekem meg  segitett a dontesben: egy csomo epp az idobol kifutott ismerosömmel beszeltem, es nagyon sokan bantak hogy nem lett meg egy gyerek. olyat viszont nem hallottam, aki banta volna hogy lett.


     


     

  2. 2018. január 11. 22:5746.

    Kerdezd meg a felnott gyerekeidet,hogy ok mit gondolnak? Ferj talan lelep mar a baby elso napjaiban,hiaba mondja most ,hogy nem.....


    Bocsass meg ha egy kis igazsagot mondok,a ferj szereti ha majd te le leszel ejjel nappal kotve,es o mehet utjara........

    előzmény:
    Rita1978 (43)
    2018-01-06  19:39
  3. 2018. január 7. 09:4445.

    Én két kislányom után veszítettem el a harmadik gyerekemet. Egy kisfiút. Babakocsira sem tudtam nézni. A magam érdekében döntöttem úgy, hogy kell még egy harmadik. (Azután lett még egy negyedik is.) A veszteség miatt, nem tudom, de a két kisebbnek sokkal elfogadóbb, jobb anyja lettem. Ha anyagilag belefér, jó döntés lehet egy harmadik gyerek. (Nálam kicsit nagyobb a távolság a gyerekek között, azt is érdemes átgondolni, mennyire vagy fáradt. Nálatok még mindkét apróságon van mit gardírozni. :-) Akármi lesz a folytatás, boldog családi életet kívánok!

  4. 2018. január 6. 20:3444.

    Hát ezt neked kell eldöntened!


    Ha vállalsz, csináltass meg minden vizsgálatot, hogy ne kelljen a családnak esetlegesen egy sérült gyermek (és később felnőtt) gondozásával küszködnie!


    Másrészt direkt jó, hogy van két felnőtt gyereked, mert abban az esetben, ha ne adj isten, mindkettőtökkel(mint szülőkkel) történne valami, akkor sem teljesen reménytelen a kicsi helyzete.


    Egyébiránt persze, miért ne? Ha érzel magadban erőt, lelkesedést hozzá?

    előzmény:
    Rita1978 (43)
    2018-01-06  19:39
  5. 2018. január 6. 19:3943.

    Jó estét 


    Lenne egy kérdésem


    Van két felnött gyerekem egészségesek hál istenek


    Nem tudom bele e merjek válalni még egy picit 40 évesen férjem nagyon szeretne

  6. 2013. június 25. 14:5242.

    Ha ugy dontunk, hogy legyen harmadik, mindegy, hogy fiu vagy lany, csak egeszseges legyen. Tudom ez egy szokasos kozhelyes mondat, de igaz. 100% biztosra majd csak magzatviz vizsgalattal tudhatom, igy ha teherbe esek mindenkepp megcsinaltatom. Egyszer mar tulestem rajtam a masodik kisfiammal, talan meg egyszer belefer a para. 

     

    Koszonom mindenkinek, hogy megosztottatok velem a velemenyeteket, batoritast vagy ellenerzest. Sajnos a dontest meg tovabbra sem tudom meghozni, igy most adok magamnak egy par honap szunetet (nyari szunetet a fiaimmal) es szeptemberben ujbol felelesztjuk a temat a parommal.

     

    Szep Nyarat Mindenkinek!

    Noir3 

    előzmény:
    TJ1117 (38)
    2013-06-25  06:19
  7. 2013. június 25. 12:2741.

    38 éves voltam mikor megszületett a 3. dik lányom . Sosem bántam meg , nagy ajándék nekem mind a három.

    nektek kell dönteni .

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  8. 2013. június 25. 10:2040.

    Hello!

    Hát nézd,én tavaly 38 voltam,mikor született a kisfiam.Mi hármat akartunk,és igy is lett,érdekes módon,akkor,amikor akartuk,és az életünkbe hivtuk őket.Nem egyszerű belegondolni,h hány éves leszek,mikor Ő ennyi,meg annyi,ezért bele sem gondolokakartuk Őt,és mindent megteszünk mindháromért.Az egész család csak nézett,hogy mit akarunk ennyi gyerekkel,ilyen gazdasági helyzetben.Idén a tesóm betölti a 44-et,mire megszületik a babája.Nem tervezték,mégis jön mert jönni akar.És a legjobban Ő volt kiakadva tavaly,mikor bejelentettük,h újra babánk lesz.Nem könnyű három gyerekkel,gondolom,ahogy nőnek,lesznek bonyolult időszakok,de szerintem ha ott pislákol benned a szikra,akkor már valamilyen szinten hivod magadhoz,és el fog jönni,amikor ott lesz az ideje.Nálunk nem volt beteg baba,de a tesómat természetesen a doki is küldte a genetikára.

    előzmény:
    Noir3 (27)
    2013-06-24  18:14
  9. 2013. június 25. 09:2339.

    Ha belevágtok a 3. -ba, mindenképpen csináltass amniocentézist. Habár a terhességi félidő körül lehet megkapni az eredményt, nem terhelném a családot, a meglévő gyerekeket down kóros családtaggal. El fog jönni az az idő, amikor már nem a szülőknek, hanem a tesvéreinek kell gondoskodni róla. Ha nem muszáj, akkor ennek nem tenném ki a testvéreit.

     

    Nekem a 2. terhességnél habár az UH rendben volt, a vérből nyert markerek nagyon rossz eredményt mutattak. 1:100 esély volt down kóros babára ( a genetikus szerint normál esetben ez 1:10000). Kifejezetten ajánlott volt az amniocentézis. Meg is csináltattuk, és szerencsére jó eredmények születtek, a kislányom él és virul, egészséges. Habár nagyon nem örültem a magzatvízvételnek, nagyon féltettem a babát, végül azt kell mondanom, hogy ki lehet bírni, és indokolt esetben el kell menni rá, mert csak ez ad 100% biztonságos szűrést.

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  10. 2013. június 25. 06:1938.

    szia ! olyan nincs h kötelező. semmi nem kötelező.

     

    nekem 2 egészséges kislányom van. Mindkettőnél alacsony lett az afp-m - másodiknál a magzatvizem is kevesebb volt, mindkettőnél megcsináltuk a kombinált tesztet is, de az már senkit  nem érdekelt Beutaltak minket genetikára. Mindkettőnél eredménytől függetlenül erősen ajánlották a magzatvíz vételt. Egyiknél se vállaltam  (21-22 hetesen) és milyen jól tettem.

     

    Ha a körülményeid megfelelők hozzá, és a helyedben, 3. gyereket 40 éves korig vállalnék, utána nem.

     

    Egyébként ha a 3. is fiú lesz - elégedett leszel akkor is?

     

    előzmény:
    Noir3 (18)
    2013-06-24  16:57
  11. 2013. június 24. 22:1237.

    Ez annyira a te döntésed, annyira neked kell érezni, hogy mit akarsz, nem tudom, lehet-e ilyen dologban tanácsot adni... A te bizonytalanságodat eloszlatja az, ha x meg y azt mondja, hogy vágj bele, vagy hogy ne?

     

    Bevallom, velem is van úgy, hogy valamiben döntenem kell, de nem tudom, mit tegyek, tanácsot kérek, bár nem tudom miért, mert abszolút nem érdekel, ki mit tanácsol, csak meghallgatom őket, és a végén úgyis, a tanácsoktól teljesen függetlenül hozom meg a magam döntését. :)) Ilyenkor csak az a lényeg számomra, hoyg beszéljenek arról a bizonyos dologról. Lehet, te is így vagy ezzel most.

     

     

    Részemről én nem vállanék gyereket 40 körül, sőt, már 30 fölött sem vállaltam volna. Mindig úgy éreztem, hoyg a családtervezést jobb 30 alatt lezavarni. Én fiatalon akartam gyereket nevelni. Tudom azt, mennyire rossz egy gyereknek azt átélni, hogy az anya esetleg beteg, és ugye bizonyos kor fölött erre nagyobb az esély, nem akartam, hoyg az én gyerekem úgy nőljön fel, hogy értem aggódjon. Meg amúgy is úgy gondolom, hogy fiatalon az ember rugalmasabb, türelmesebb.

    De ez csak az én véleményem, teljesen tiszteletben tartom, ha más másképp gondolja. 

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  12. 2013. június 24. 20:5336.

    Két barátnőm is szült 44 évesen,mindketten spontán estek teherbe. Egyiknek harmadik gyerkőc, úgy,hogy a nagylányai 24 év körüliek, és a kisfia is makkegészséges, simán megszülte. Másik barátnőmnél kislány, neki az első gyereke császárral jött a világra, a kislányt simán megszülte 44 évesen. Szintén teljesen egészséges a kislány.

     

    Ha vágysz a babára, vállald be!

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  13. 2013. június 24. 20:4835.

    Kedves Noir!

    Nekem van 22 éves korban született gyerekem is, meg 42 éves koromban született manócskám is (és közte néhány:) Igen, más 40 után, de csodálatos!!! Van PIC-es ismerősünk, ő is azzal nyugtatott, h nem a Down a legnagyobb nyavalya, ami történhet...van száznál több betegség, amire nem szűr a genetikai vizsgálat, de előfordulhat...

    De nem erre kell koncentrálni, nem a rosszat bevonzani. Ha vágyódsz rá, akkor mire várnál? Amikor a gyerekeimmel együtt sétáltam, mindig jópáran elmesélték, h eggyel több gyerek bőven elfért volna náluk...de már lekéstek róla....mindennek megvan a maga ideje.

    Minden jót!!!

     

     

     

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  14. 2013. június 24. 19:1434.
    Igaz, bizonytalan vagyok az elozmenyek miatt es a korom miatt. Ha fiatalabb lennek es nem lett volna a problemas terhesseg egy percig nem gondolkodnek. Szoval csak ezt a neurozist kell valahogy legyoznom es akkor mehet is a babagyartas. Sokszor gondoltam ra, hogy jo lenne, ha nalam is kopogtatna valaki, mert akkor nem kellene agonizalni nekem a dontes felett. Egyertelmu, hogy megtartanam. Azert ha mindent szamba veszek es a valaszokat es belegyurom, tobb a pozitiv biztatas, mint az ellenerzes. Ez amugy erdekes, mert sokan hulyenek nezik azokat, akik 40 evesen ket gyerek utan meg kisbabara vagynak. Ki akartam deriteni vajon miert, ezert is nyitottam a topikot...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (33)
    2013-06-24  19:02
  15. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. június 24. 19:0233.

    Nem tudtam a második után, hogy lesz harmadik :-))

     

    Így alakult. Kopogtatott. Mi meg szeretettel fogadtuk.

     

    A tanácstalanságodat olvasva fogalmazódott meg bennem, hogy talán nem is akarod annyira.

     

    Én is megijedtem a feladattól, de azt is tudtam, hogy meg fogom szülni a bennem megfogant életet (egy vetélésem nekem is volt, igaz 8 hetesen).

    Érdekes az volt, hogy a párom, aki inkább nem volt nagycsaládra pozicionálva eddig, ő nem ijedt meg egyáltalán, inkább örült neki :-))  És azóta is.

     

     

    előzmény:
    Noir3 (32)
    2013-06-24  18:53
  16. 2013. június 24. 18:5332.
    Honnan tudtak a masodik utan, hogy meg nem vagy kesz? Mindig is harmat szerettel volna? Azt mondod bennem talan csak pislakol a vagy a harmadik irant. Talan igazad van.. Te biztos voltal magadban?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (31)
    2013-06-24  18:41
  17. Torolt_felhasznalo_495813
    Torolt_felhasznalo_495813
    2013. június 24. 18:4131.

    Nekem is három van, jó ez így, de a döntést úgyis nektek kell meghozni.

    Mi is kétgyerekes családból jövünk a párommal, ráadásul halálesetek miatt féltestvéreink vannak.

    Ez nem jelent semmit. Arra van energiája az embernek, amire akarja, hogy legyen. Sok idő és energia három gyerek, de bőven vissza is jön, megtérül érzelmileg, hihetetlen módon doppingol.

     

    Jó dolog a sok gyerek (habár a három gyereket nem is tartom soknak :DD)

    előzmény:
    Noir3 (27)
    2013-06-24  18:14
  18. 2013. június 24. 18:3730.

    a korkulonbseg pont jo a gyerekek kozott. az nem zavaro.

     

    de vedd szamitasba, hogy akar milyen fiatalasonak erzed magad most, negyven felett, az otven fele kozeledve hatalmas romlas tud beallni az egeszsegedben, erossegedben stb.

     en 41 es fel eves szultem a 4. gyereket. azt hittem, eros es fiatalos vagyok. az is voltam. aztan 50 korul bizony el kezdtem megerezni a kort.

     

     

     

    ha ezt leszamitom, hatalmas orom, hogy van a kislany. eletem legjobb dontese volt. 

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  19. Torolt_felhasznalo_949731
    Torolt_felhasznalo_949731
    2013. június 24. 18:2629.

    valóban nehezebb hárommal, mint kettővel, tanusíthatom

     

    viszont háromtól több szépet és jót kapok mit kettőtől

     

    a döntés a tiéd, hiába írja bárki, hogy legyen harmadik nektek kell felnevelni ez a te és a párod döntése kell hogy legyen

     

    én szeretem, hogy hárman vannak és ha bírnám még cérnával lenne negyedik is, de elfogyott a cérna :-)

    előzmény:
    Noir3 (27)
    2013-06-24  18:14
  20. 2013. június 24. 18:1528.

    Közel voltam a 39-hez, amikora 3. gyerekem megszületett, egy majd 17 és 14 éves gyerek mellé. (ugyanattól az apától)

     

    Életem egyik legjobb döntése volt.

    Igaz nekem nem volt balszerencsés terhességem.

     

    A 2 nagy már kirepült, és most egy 14 évessel gyűröm a kamaszkort, így nincs időm foglalkozni az öregedéssel.

     

    Én a helyedben belevágnék, de gondolom ezt nem úgy döntöd el, hogy hány szavazat érkezik erre vagy arra.

    előzmény:
    Noir3 (8)
    2013-06-24  16:34
  21. 2013. június 24. 18:1427.
    Bizonytalan vagyok mert... 40 eves leszek decemberben, volt egy Down-os kislany, es mert gyereket nevelni nem kis felelosseg. Mert azzal, hogy terhes leszek es megszulok meg egyet, majd szoptatom 1.5 evig, megtanitom szobatisztasagra, beiratom 3 evesen kozossegbe... ez mind csak a kezdet. Vajon lesz-e eleg energiam 3-ra, ahogy haladunk az idovel. Ketgyerekes csaladbol jovunk a parommal es nem igazan tudjuk hogyan mukodik a harom gyerekes formula. Lehet, hogy igazuk van azoknak, akik azt mondjak fiatalabb korban idealisabb... persze az is igaz, hogy nem eloszor csinaljuk majd...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_495813 (22)
    2013-06-24  17:09
  22. 2013. június 24. 18:0826.
    Ikrek? Az vicces lenne, amugy is mindig mondom a paromnak, hogy igazabol nem is 3, hanem 4 lenne jo. Minel tobben vannak, annal inkabb szamithatnak egymasra. Csak persze valakinek fel is oket nevelni, hogy magabiztos felnotte valjanak ebben az orult, rohano vilagban...
    előzmény:
    Jottika (24)
    2013-06-24  17:34
  23. 2013. június 24. 17:4025.

    Ha úgy érzed, hogy van egy nagyon stínil párkapcsolatod, adottak az anyagiak, akkor szerintem egy genetikussal kellene először konzultálnod.

    És reálisan mérlegelni, mert egy beteg gyerek a családban, az minden téren romboló hatású. Érzelmileg, anyagilag, fizikailag, emberileg.

    Koraszülött ikreimmel 10 évig jártunk gyermek rehabilitációs központba, még kivülállóként is sokkaló egy down beteg, nemhogy benne élni. 

     

    De ha jók az esélyeid, akkor a férjeddel és a fiaiddal is beszéld meg, hogy ők mit szólnak hozzá. 

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13
  24. 2013. június 24. 17:3424.

    Vágj bele..... :)  Lehet még akár ikrek lesznek...... :) Ebben a korban már ez  is esélyesebb. :)

    Én mindig 2 gyerkőt szerettem volna, másodjára ikrek lettek......így 3 van....de IMÁDOM mindhármat.....így tökéletes a kis családunk! :)

    előzmény:
    Noir3 (1)
    2013-06-24  16:13

Címlap

top