Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Miért nem eszik???????

raffancs
Létrehozva: 2012. december 26. 10:17

Sziasztok!

Beszélgetni szeretnék olyan szülőkkel, akiknek szintén nem hajlandó enni a gyermekük! Kérem, hogy azok írjanak, akiknek már nagyobb ( 5-6 ... éves gyermekükkel történik ez), a kisbabásoktól elnézést, de az a korosztály megint más ebben az étkezés kérdésben.

Szóval az én gyermekem már 5.5 éves, és szinte a kakón kívűl semmit nem hajlandó megenni. Édességet az szívesen eszik bármikor ( de azt csak mérsékelten kap), de rendes ételt nem hajlandó enni. Zöldséget, gyümölcsöt egyátalán nem eszik, az ételekre ránéz, és közli,hogy nem kéri. El sem jut odáig, hogy megkóstólja. Már mindent kipróbáltunk, már csak egy kivizsgálás lenne hátra, de az a bajom ezzel, hogy igazából neki nincs kedve enni. Amúgy mozgékony, nem fáradékony, nem beteges gyermek és van mindennap széklete. Tudom,most sokan azt gondoljátok,hogy akkor mit problémázok, de ezt csak az értheti, aki hasonló helyzetben van. 115 cm magas, és 16.4 kg . A gyermekorvos azt mondja, ne aggódjak, mert nem beteges, stb.. akkor nincs baj. Én viszont már beleőszülök!

Ha valaki hasonló cipőben jár, kérem jöjjön és beszélgessünk!

Köszönöm!

 

  1. 2018. december 29. 20:2578.

    Gondolom megnott2012-es a hozzaszolas

    előzmény:
    Cathy (77)
    2018-12-29  19:59
  2. 2018. december 29. 19:5977.

    Detto ugyanez a kisfiam. Nálatok hogyan oldódott ez meg?

    előzmény:
    Milu (59)
    2012-12-27  06:09
  3. 2018. december 29. 19:4276.

    Sziasztok! 


    Uhhh nagyon régi ez a topik, de raffancs, hatha latod még. Azóta mi történt? Hogy vetted rá az evésre?


    3 es fél éves a kisfiam, es 2 eve szinte csak a kakaó ami bármikor jöhet. Bármi más kínlódás :(. Esetleg a leves, de az is csak egy féle, kizárólag ugyanolyan tesztaval. Hiaba beszélek neki, mutatom a különböző ételeket...


    Az oviban mar ezt-azt megeszik, de itthon semmi. Bele sem szagol...megkóstolni sem hajlandó. 


    Dínót sem, pizzát sem, süteményt sem, spagettit sem....semmit.


    3 masikat felnelvetem, egyik sem csinált ilyet...


     

  4. 2012. december 31. 17:4375.

    köszönöm mindenkinek a sok ötletet, hozzászólást!

     

    Boldog Új Évet Mindenkinek! 

     

    ( remélem kislányomnak gyarapodó éve lesz :-))))

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  5. 2012. december 28. 13:5874.
    Nem sütöm meg, mert nem gondolom, hogy egészségesebb lesz, ha ilyenekből többet eszik. Szerintem ezen nincs mit vitatkozni, egyszerűen különböző módon gondolkodunk erről. Én nem akarlak meggyőzni, csak válaszolgatok a kérdéseidre.
    előzmény:
    eda-1952 (73)
    2012-12-28  13:54
  6. 2012. december 28. 13:5473.

    Pontosíts: mit értesz üres kalórián? Valami cukrozásra gondolsz?, mert én nem. Én a kalóriaemelésen azt értem, hogy pl  "eldugok" egy kis sajtot az ételben, a csirkemájat gombócba teszem, mert akkor talán jobban megeszi...hasonlók. Sajnos salátákat nem lehet eldugdosni, vagy megeszi, vagy nem. A kisebbik gyerekem nagyon szerette a Globus májkrémet. (Igen, tudom, de akkor is szerette, mert sajnos  a legtöbbször nem azt szeretik, amit kellene..))) Tehát kikevertem egy kis vajjal, reszelt sajttal, főtt tojással és így is megette, mert ugye  a kedvenc májkrémje..))) Ma már van neki is gyereke, aki megeszi a májkrémes kencét, de csak paradicsommal, úgy 2:1 arányban, a paradicsom javára.

    Tudod, egyet higgy el: bármi is az ember véleménye, ha van egy étvágytalan, kiálló bordájú, feltünően vézna gyereke, akkor csak az érdekli, hogy szedjen már fel néhány dekát, nehogy beteg legyen. És ha reggelire egy ilyen gyereked sültkrumplit kér, akkor lelkesen megsütöd neki.

    előzmény:
    Milu (71)
    2012-12-28  12:18
  7. 2012. december 28. 12:4372.

    Na figyelj. A nővéremnek van egy kislánya, most 13 éves. 3500 g-mal született, 1 éves koráig 6,8 kg-ra, 2 évesen 9,7 kg-ra, 3 évesen 11,6 kg-ra, 6 évesen 16,2 kg-ra sikerült beetetni. Soha, 1x sem kért önként semmit, ha nem szólnak rá gyakran: rágd, nyeld le....szinte máig nem jelez éhségérzetet, nem kér semmit, majd később.

    Nem voltak rosszabb-jobb szakaszok, soha nem volt éhes, nem kért semmit máig sem.

    Én azt mondtam, ha ez a kislány felnő, és nem vész éhen, akkor mindenki felnő.

    Próbáltak sok helyen mindent, vizsgálattal, étvágyfokozóval (amiktől más gyerekek a vasat is megették) -na nem ő, olyan nincs, amitől megéhezne vagy enne. Éheztetés 3-4-5 napig is volt, semmi!

    Értelmes gyerek, és passz. Talán ez így megoldatlanul is hozzád szól.

    Tudom, hogy nem tudsz mit tenni, de muszáj próbálni nem figyelni és elvárni, hogy NAAA? ESZED vagy OTTHAGYOD????! Ezt megőszülés nélkül akkor is nehéz, de jobbat nemigen bírsz tenni. Mennél inkább köztéma és közkín az evése, annál inkább elmegy a maradék étvágya. Tehát: ő ilyen, el kell fogadnod. (környezetváltozás nélküled rokonnál, nagymamánál.....esetleg neki jó lenne. Egy oltári nyugodt ember tudna neki jó lenni, de közben duplán őszülsz, hogy jaj, mi van vele...mégis ez a létező egyetlen hasznos 5-letem.

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  8. 2012. december 28. 12:1871.
    Én sosem a kalóriát nézem, ha sovány gyerekem lenne, akkor is a tápanyagot nézném, nem az üres kalóriákat. Arra egy sovány gyereknek sincs szüksége.
    előzmény:
    eda-1952 (70)
    2012-12-28  11:42
  9. 2012. december 28. 11:4270.
    Nem is kell célnak lenni, hogy hízzon a gyerek és persze ez a normál súlyúakra vonatkozik, mint a tiéd. De egy cérnavékony, aki attól olyan, mert nem eszik, igazán hízhatna egy picit. Én annak idején mindig a kalóriát számolgattam, hogy abban a pici adagban amit megesznek, azért benne legyen a szükséges kalóriamennyiség. Vannak más trükkök is, ez az unokáknál derült ki: ahol két pici van, ott ha napközben dolgozik apjuk, nem is kérdés mi lesz a vacsora, ui csak ugyanazt eszi meg mindkettő, amit az apa. Leellenőrzik...))) A másik, aki már elsős (és borzasztóan vékony, válogatós és étvágytalan), ha nálunk van, akkor a férjem célzatosan elkezd pl szalonnázni és a gyerek még mindig élvezi  a játékot, hogy ő most "eleszi" a papa elől  a katonákat. Otthon nem eszi meg a szalonnát.
    előzmény:
    Milu (66)
    2012-12-27  21:43
  10. Torolt_felhasznalo_533532
    Torolt_felhasznalo_533532
    2012. december 28. 11:3169.

    Az enyém sem eszik többet, pedig én "jóevőnek" titulálom már:)))

    annyi, hogy a gyümölcsöt ha ciki ha nem  (kivéve alma, banán, mert abból meg megeszik egy darabot) gyümölcspürében adom neki. Bébiételt Kedvence a szilva meg a barack, abból bevág egy-egy üveggel...

     

    Nyugi ne görcsölj, szerintem nem kevés!!

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    raffancs (64)
    2012-12-27  21:08
  11. 2012. december 28. 11:1768.

    Ha megkérdezed,miért nem kótolja meg,vagy eszi meg mit mond?Nekem egyszer egy idősebb orvos mondta,hogy pl ekkora(na jó ő már nem annyira kicsi)gyerek valamit következetesen nem kér,lehet,attól "baja" van.feszül vagy fáj a hasa pl.Csak esetleg nem tudja elmagyarázni még,vagy megfogalmazni...

    Amúgy az én lányom pl a suliban (alsóban)sokszor evett olyan kaját,amit otthon még sosem,mert úgy látszik a csordaszellem erősebb volt mint én :D

    előzmény:
    Milu (66)
    2012-12-27  21:43
  12. 2012. december 28. 11:1267.

    Na a lányom sem reggelizős típus.Esetleg egy pohár tej,tea,esetleg kakaó.Nem esik jól neki,így tudom,hogy hiba,de nem erőltetem.Én sem reggelizem,legkorábban 10 felé jut szembe,ha korábban eszem,egyszerűen rosszul vagyok-de szó szerint.

    Amúgy a lányom most inkább "divatevő" lett:amit eddig simán bekajált,most nem kell,mert "a suliban ez nem menő,ciki megenni a főzeléket stb".Na ez végképp nem játszik nálunk...

    előzmény:
    feleselek (65)
    2012-12-27  21:42
  13. 2012. december 27. 21:4366.

    Az oviban így zajlik, ahogy leírod és ő pont ugyanúgy nem eszik meg ott sem semmit. Pedig ott aztán tényleg nem érdekel senkit, hogy eszik-e. Ha nem kóstoltatom meg vele a kajákat, akkor soha nem fog megenni semmit. Ha így megy iskolába is, neki lesz nagyon szar, arról nem beszélve, hogy éhgyomorra megy majd iskola után edzésre, stb.

     

    Eda: én sosem tartottam célnak, hogy hízzon a gyerek, úgyhogy nálam nincs ez meg, mint a legtöbb szülőben.

    előzmény:
    piripanna (63)
    2012-12-27  13:31
  14. 2012. december 27. 21:4265.

    "Sajnos" velem a szüleim a kelleténél is jobban megszerettették az evést.

    Kiskoromban anyukám apró "katonákat" (kis kockákra felvágott kenyér /héj nélkül/, rajta felvágott vagy szalámi, sajt + paprika/paradicsom, ezeket fogpiszkálókkal szúrta át) készített reggeli és vacsora gyanánt. Mindig jóízűen megettem. Főzés közben mindig megkóstolhattam az alapanyagokat, így a zöldségek (pl. borsó, karalábé, répa, stb.) nálunk nasinak számítottak, nem büntetés-kajának.

     

    Emiatt nálunk az volt a gond, hogy a menzakajákat nem voltam hajlandó megenni, mert azok ízvilága és a külleme, állaga messze elmaradt az otthonitól... Ilyenkor persze, hogy én is csak a tízóraira szánt zsíros/vajas kenyeret ettem meg, paprikával vagy almával.

     

    Nem mindig ettem egy időben a szüleimmel, de mivel láttam, hogy ők jóízűen eszik az ebédjüket, vacsorájukat, csak ettem valamit én is.

     

    Betegségre gyanakvás helyett érdemes még valamit számításba venni: a gyerekek bioritmusa a szülőkétől eltérő lehet. Pl. én sosem tudtam otthon, suliba menés előtt reggelizni, mert nem voltam éhes. Vittem szendvicset és azt az első óra után ettem meg, mert addigra már megéheztem. Mai napig nem tudok klasszikus értelemben véve reggelizni, amit reggeliként elfogyasztok, az másoknál már "tízórai". Ebédelni is később szeretek, mint délben, a vacsora is ennek megfelelően tolódik.

     

    Ha nálatok fordítva van, azaz a szülők későn kelők, evők, stb., a gyerek lehet, hogy korábban lesz éhes, csak a kakaó nyomja el az éhségérzetét.

    előzmény:
    piripanna (63)
    2012-12-27  13:31
  15. 2012. december 27. 21:0864.

    Sziasztok!

    Már a tv előtt ülést is próbáltuk, a szomszédban evést is, eredmény ugyanaz. 

    Tojás! úgy érted,hogy a dokinő azt tanácsolta, hogy adjuk pürésítve az ételt?(mármint a rosszevőknek?) ez nem gáz? mármint, ha így adnám neki, lehet többé nem lenne hajlandó rágni. De viszont lehet több mindent megenne.

    Leírom,mit evett ma!

    Ébredés után : kivacsartam neki 1 narancs levét

    Reggeli : tejbedara ( viszonylag normális adag)

    Ebéd:     1 kanál tojásleves ( nem merőkanál)

                   fél db. lekváros palacsinta ( és ő kérte ezt az ebédet)

    Uzsonna : 1 falat banán( ami aztán a wc-ben landolt,mert kiköpte)

                      3 db keksz ( győri)

     

    Vacsora : 1 bögre kakaó, negyed szelet májkrémes kenyér( persze héj nélkül)

     

    és igen, volt 1-2 szaloncukor a nap folyamán( ezt tudom nem lett volna szabad)

    Szerintetek? ez elegendő? egy ilyen rosszevő gyermeknek?

     

     

     

    előzmény:
    tojas (62)
    2012-12-27  08:47
  16. 2012. december 27. 13:3163.

    Hát most szemét leszek(de nem bántásból),de:ahogy már más is írta,,ez már harc.Előre bocsátom:tudom nekem könnyű,nem az én gyerekem.Szóval bocs.

    Namost:én megpróbálnám a következőt:mi a vacsi?Nem sorolnám mit ehetne,hanem megmondom mi lesz.Persze  nem tetszik(tetszene) neki,de nem baj.Mindenki leül enni,ha ő nem is kér belőle,nem baj,de üljön veletek ott.Ha mindenki befejezte,mehet fürdeni.Ez szerintem is meccs már köztetek,próbálkozik.Nem bántani akarlak,ne hidd,és tudom kívülről könnyebb tanácsot adni.Ha pedig nem akarja megkóstolni,ne tegye.Az én lányom pl soha még nem vett a szájába pl májat,vagy májkrémet.Ránézett,és ennyi.(Bár tényleg mázlim van,kevés dolgot nem eszik meg,de azt következetesen,pici korától nem).Tényleg nem bántani akarlak,félre ne értsd!Lehet,ha picit próbálnád "lazábban" venni,látná nincs harc,változhatna a helyzet.De:csak akkor persze,ha egyébként nincs baja,nem beteg stb.

    előzmény:
    Milu (51)
    2012-12-26  21:55
  17. 2012. december 27. 08:4762.

    Szia!

    A mi kislányunk most volt 6éves,Ő is évekig csak tejterméken élt,de Ő szerette a joghurtot ,túrórudit, tejszeleteket is.Óviban Ő is mindig üres vajaskenyeret eszik. A gyermekorvos szerint azokkal a gyerekekkel nehéz a szilárd táplálékot elfogadtatni, akik nagyon sokáig éltek csak anyatejen! Most egy másik gyermekorvosnő tartott előadást az óviban és előjött a nem akarnak zöldséget , gyümölcsöt enni(megkostolni sem) a gyerekek erre egyértelműen a halmazállapot változást monta (préselni, pürésiteni,és aszalni)

    Nálunk is az volt a legnagyobb probléma, hogy meg sem kostolta az ételeket. 

    Mostanába együtt megyünk vásárolni és Ő választ felvágottat, érdekes modon inkább száraz szalámit, megkostolta már a füstölt sonkát és a füstölt kolbászt is mert ő választotta , most azzal is probálkozom, hogy mondjuk veszek borjú párizsit és azt mondom ezt babakorában megette és  csoda ,de megkostolta. Lehet most sokan elitélnek, de sok fajta levest nem eszik meg, így én néha teszek szivószálat a leszűrt levesbe, igy megissza.Semmi nem megy gyorsan minden új ételért megszenvedünk, de most már nagyon várja az iskolát sokat mesélek róla, a tízórai szünetről is , hogy azt visz enni amit szeret(igy megkostolt több péksütit), hogy majd mi legyen a tizórai.Régebben nekünk is volt vérvétel mert még hullott kicsit a haja, meg mindig sápadt hát az eredmény jó lett, de a párom azt monta vérvétel nem lesz mostanában...nem volt egyszerü.

    Nagy kitartást kivánok !

     

    előzmény:
    raffancs (1)
    2012-12-26  10:17
  18. 2012. december 27. 08:3961.
    Nagy igazságot írtál le, így van. Viszont a következő hsz-edre: Nehezebb helyzetben van, akinek nem hízékony a gyereke, mert ha rossz az étvágya, akkor az ember meggondolja, hogy elvből nem adja neki azt  a pár -hízlaló- ételt, amit megeszik.
    előzmény:
    Milu (58)
    2012-12-27  06:01
  19. 2012. december 27. 07:0460.

    És ha esetleg nem ültök le együtt? Hanem mondjuk bekapcsolod neki TV-t hozzá? TUDOM, hogy ez nagyon rossz. De nálunk mégis segített. Én is olvastam, hogy káros, stb, és 4-5 éves koráig tartottam is magam, aztán úgy voltam vele, hogy nem érdekel, ha úgy legalább megeszik pár falatot, akkor egyen úgy.

    Akinek jó evő a gyereke, annak arról sincs fogalma, hogy az üres gyomor hisztiket is képes produkálni, de megtömni a gyereket mégse lehet... 

     

    És amúgy igenis, az evésről le is lehet szokni... Én is kipróbáltam azt, hogy OK, nem eszik, nem eszik, nem érdekel. Láttam, hogy a gyerek képes elműködni úgy, hogy csak egy kis csésze tésztát eszik. Ez mehetett volna a végtelenségig így... A körme meg töredezett, ja és egyébként egyáltalán nem volt beteges, sőt. De olyan vitaminhiányt lehet így összeszedni...

    Közben egyszer egy gyógyszertárban megkínálták gumimacis vitaminnal, és az ízlett neki. Na, rögtön vettem is belőle, így azóta olyant is kap, csak hogy én megnyugodjak.

     

    De most már nagyjából normális evő, tehát húsból, halból kifejezetten sokat meg tud enni. (Mármint magához képest sokat.... :D Szóval olyan normál gyerekmennyiséget...)

    Tészta is mehet normális mennyiségben. Védőnő tésztára azt mondta, hogy ha azt legalább eszik, akkor hagyományos tésztát adjak neki, mármint olyant, amiben tojás van, tehát ne durumtésztát. 

     

    Még amin el kéne gondolkodni, hogy vki írta, hogy hypotón volt a gyereke, és azért nem evett, csak pépeset. Mivel nálatok is csak a folyadék megy - nem lehet ilyen probléma a háttérben? Mozgása milyen? Én gondoltam arra is, hogy nálunk is lehet ilyen probléma a háttérben. Nem durván, de nálunk se nagyon ment a rágás, és pl. kenyérbelet volt hajlandó sokáig enni, még most is otthagyja gyakra a kenyér héját (de még a kalácsét is). Mi jártunk vele gyógytornára is. Most is kapott egy gyakorlatsort - nem a rágás miatt, de nem tudom az összefüggéseket, lehet, hogy hat arra is. 

    előzmény:
    raffancs (55)
    2012-12-26  22:56
  20. 2012. december 27. 06:0959.
    Amúgy nekem az a bajom, hogy nem kóstolja meg a kaját, nem az, hogy nem ízlik neki. Én is válogatós voltam (vagyok), ezért azt megértem és elfogadom, ha valami nem ízlik. De azt nem, ha meg sem kóstolja, mert így nem is tudhatja, hogy szereti-e vagy sem. Arra meg már rájöhetett volna ennyi idős korára, hogy eléggé hasonló az ízlésünk és legalább azt megkóstolhatná, amit én szeretek. Az biztos, hogy nem fogom (az amúgy is hízékony) gyereket tejbegrízen, tésztán, sült krumplin tartani, pont elég, ami ilyen kaját az oviban eszik. Amúgy azt a pár dolgot, amit szeret, azt is évekig tartó kínlódás, erőszakkal való megkóstoltatás után szerette meg. Alapból még a palacsintát sem ette meg...
    előzmény:
    Milu (58)
    2012-12-27  06:01
  21. 2012. december 27. 06:0158.
    Nem gondolom. Egyszerűen leírtam, hogy nem kap helyette sem kakaót, sem mást, mert akinek jól evő gyereke van, eleve feltételezi, hogy ő csinál valamit másképp, jobban az etetés körül és ez adja a különbséget.
    előzmény:
    eda-1952 (52)
    2012-12-26  22:00
  22. 2012. december 27. 04:1657.
    Na igen, a dinnye (kismillio vitamin van benne) a madartejben is ott a tej meg a tojas, es a kocsonya is engem pl laktat. Tehat azert jo ettel a korulmenyekhez kepest. Nalunk sem mindig egyforma a hazirend, de amikor meg van teritve az asztal es ott ulunk mindannyian az asztalnal es akkor O azzal jon hogy nem ehes, akkor nekem ne jojjon elo mikor minden el van pakolva hogy O MOST ehes, es en meg pakoljak mindent vissza az o kedveert. Na csak egyszer kellett ezt eljatszodjam, mert annyi eleg volt ahhoz hogy megtanulja hogy nem fog ugraltatni ugy es akkor amikor O akar,es csak 2 fajta kajat rakok ki. Ha akar eszik es ha nem akkor ehesen marad.(de azert vigyazok hogy olyan is legyen amit tudom hogy megeszik)  De mint elozoleg is irtam ezek csak az en tapasztalataim.
    előzmény:
    kysslina (54)
    2012-12-26  22:07
  23. 2012. december 27. 01:1256.

    Csak beleolvastam a válaszokba,ezért lehet már más is felvetette a javaslatomat.

    Meg lehetne próbálni esetleg,hogy egy jó szomszéd,barátnő -ahol Te nem vagy jelen-megkínálja étellel,akár amit Te készítettél és adtál előzőleg oda,de nem tudja a gyerek,akár valami újdonságot.A rosszevő gyerekek előszeretettel eszik meg máshol azt,amit tulajdonképpen otthon is megkapnának és hazaérve újságolják,hogy milyen finomat ettek.

    De valóban -bármilyen őrjítő is-először Magadban kell eldönteni,hogy nem csinálsz központi kérdést az evésből,mert a feszültség emiatt a gyereket is ellenállásra sarkallja.

    Nekem 4 évesen nem evett a lányom szinte semmit,mert elhatározta,hogy olyan karcsú akar lenni mint a topmodellek,tudom min megy az ember keresztül ilyenkor.

  24. 2012. december 26. 22:5655.

    Örülök, hogy sokan írtatok!

    A levegőzés nálunk mindennapos, sőt mi az a kirívó eset vagyunk,akik még esőben is lemennek pocsolyázni, mert jómagam is imádok levegőn lenni. De ez sem segít.

    Milu! Az én gyerekem ugyanaz,mint a tiéd!!! A kaja mennyisége még hagyján, de odáig sem jutunk el,hogy megkóstolja. És a vacsora dettó. Mondjuk azért egy pohár kakaó mindig lecsúszik. De vacsora semmi.

    Bármivel  "zsarolom" ,hatástalan, inkább lemond mindenről, csak enni ne kelljen. 

    De azt hiszem rájöttem mi a baj!( ezt már régóta érzem és tudom)

     

    "Azt mondta az orvos, hogyha állandóan stresszelünk a kaja miatt, akkor azt érjük el vele, hogy automatikusan kialakul benne a feszültség az evésnél, és étkezési zavarokat okozhat." 

     

     

    Ezt írta valamelyikőtök, és szerintem nálunk ez a legfőbb probléma.  De annyira nehéz ezen változtatni, már többször megpróbáltam, de nem ment, mert lelkibeteg lettem,mikor leültünk enni, és csak mondtam szegénykének mindenfélét!

    Továbbra is próbálkozni fogok, és próbálom megvívni magammal a harcot!

    előzmény:
    kysslina (54)
    2012-12-26  22:07

Címlap

top