Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Szülés után dolgozni..

mancika
Létrehozva: 2012. augusztus 28. 17:54

Sziasztok!

 

A cím eredetileg ez lenne: Ki mikor kezdett el dolgozni a szülés után, ill. hogyan oldotta meg?

 

A helyzet nem egyszerű: Szülés után hamar vissza szeretnék menni dolgozni.

Namármost a hamar az kb. fél évet jelent, vagy még annyit sem.

Kötekedők kíméljenek, gyakorlati tanácsokra van szükségem, gyakorló anyukáktól. Mindenki tanácsát megköszönöm, csak könyörgöm ne hangozzék el: minek szül, ha nem akar otthon maradni? És egyebek..

 

Szeretem a munkámat, szükségünk van a pénzre, viszonylag biztos a munkahelyem, várnak majd vissza, lehet egy fenékkel két lovat megülni?

Volt már valaki hasonló helyzetben?

A szoptatással kapcsolatban nem szeretnék nagy faxnit csinálni, legrosszabb esetben (ha lesz tejem), akkor lefejem. 

 

Na de ki vigyázna a babára? Egyáltalán normális ez az egész, vagy csak én vagyok rosszul összerakva?

Tudom, hogy minden kiszámíthatatlan, eddig minden ok, na de a terhesség vége még elég messze van.. hogy mi lesz szüléskor és utána, senki nem tudja.

 

 

Nyilván nem tudnék az első időben 20 napokat dolgozni, de heti 1-2 napot szeretnék majd bevállalni. A bölcsi is bizonytalan, pici babát meg gondolom nem valami okos dolog idegenre bízni. Szülői segítség a párom részéről lenne, de az sem egész napos..

Köszönöm, aki ír, segít!

  1. 2012. szeptember 4. 18:05226.
    A pszichológia, ahogy minden más tudomány, mindig a maga kora ideológiájának hatása alatt áll. Érdemes utánanézni, 5-10 évente hogyan "fejlődik" (akarom mondani: VÁLTOZIK) a pszichológia. Én ezért vallom, hogy nem szabad senkit lenézni, mert elmegy dolgozni. És nem csak azokat, akiknek muszáj, hanem akik így akarják, azokat sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (180)
    2012-08-29  09:25
  2. 2012. augusztus 31. 14:28225.

    Szerintem, ha a munkahelyen megoldható és a picire is van, aki vigyázzon, akkor biztos megoldható.

     

    Nekem igazából nincs ilyen tapasztalatom, mivel meggondoltam magam 3 hónap után. Mikor terhes lettem, azt gondoltam, a végsőkig dolgozni szeretnék, és amint lehet 9-12 hónap után visszamegyek, a kicsi meg bölcsibe. Szülni szinte konkrétan a munkahelyemről mentem. Még utolsó nap is dolgoztam. Mert szerettem, mert a pénzre mindenkinek szüksége van és mert egyáltalán nem éreztem megterhelőnek rám vagy a kicsire nézve. Megszületett, együtt voltunk nap mint nap. 24 órát. És elég hamar (2,5 hónaposan) átaludta az éjszakákat. Azt gondoltam szuper, hamarosan mehetek is vissza. Mert pl. szerintem a nyugodt éjszakák alapfeltétele a korai munkakezdésnek részedről és a kicsi részéről is! És ahogy 3-4 hónaposan "kezdett kinyílni" a világra, rájöttem, hogy szeretném én NEVELNI az első éveiben. Mert bárkire bízod is majd rá, senki nem fogja tudni úgy csinálni, ahogy te csinálnád. Emiatt maradtam.

     

    Nagyon hiányzik a munkám, és nagyon várom az első új munkanapomat, de még odébb van.

     

    Szerintem rendben van, ha vannak határozott elképzeléseid arról, mi lesz majd, ha megszületik, de tartogass energiát arra is, ha közben mégis másképp alakul. Én ezt az elmúlt 2 év "gyereknevelés" alatt tanultam meg.

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  3. 2012. augusztus 31. 07:43224.

    ki mondta, hogy hozzám alkalmazkodjon bárki is?

    tisztában vagyok a munkaerőpiaci helyzettel.erről nem kívánok egyébként eszmecserét folytatni.

     

    én már lapoztam, leírtam párszor, hogy mi a szitu, nem tudom mi lesz, minden bizonytalan.

    előzmény:
    Lillaréka (223)
    2012-08-30  23:48
  4. 2012. augusztus 30. 23:48223.

    Sok helyen meg kb letojják, hogy milyen gondod bajod nyűgöd van. 

    és nem fog senki alkalmazkodni, a kisgyerekes műszakbeosztási igényeihez.... ugyanis százan várnak a helyére, akik örülnek ha munkájuk van, és bármilyen műszakot tudnak vállalni.  

    előzmény:
    mancika (222)
    2012-08-30  23:15
  5. 2012. augusztus 30. 23:15222.
    sok helyen kivitelezhetetlen a délelőttös, délutános műszak, mert csak egy műszak van, pl. nálunk is.
    előzmény:
    dani zsuzsanna (220)
    2012-08-30  23:06
  6. 2012. augusztus 30. 23:14221.

    én az otthoni munkáról beszéltem.

     

    nyilván aki ilyen v. hasonló munkakörben dolgozik, annak nincs választása, csak max. ahogy te írod.

     

    aki pedig reggel 9-6 óriáig melózik, az megszívta.

    előzmény:
    dani zsuzsanna (220)
    2012-08-30  23:06
  7. 2012. augusztus 30. 23:06220.

    hülyeség

     

    csomó élelmiszeresnek van családja meg gyereke..

     

    van délelőttös meg dél utános műszak

    legalábbis 20 éve még volt

    a dél előttös reggel 6h tól,7h től volt

    a dél utános kettőtöl

     

    voltak bölcsik,voltak nagyszülők a régi rendszerben a nyugdíj korhatár nem 60-65 év volt

     

    a kisgyerekest nyilván állandó délelőttre fogják alkalmazni

    az állami ovikba,bölcsikbe korán lehetett gyerkőcöt vinni

    a cégek nem rúghattak ki valakit csak azért mert elment szülni

    x idő után visszavették,addíg meg tanulók is voltak a világon..

    ennyi

    előzmény:
    mancika (218)
    2012-08-30  13:24
  8. 2012. augusztus 30. 21:30219.

    szia!

    Nem olvastam vissza így nem tudom, pl. milyen munkáról van szó? Ha egy része otthon is végezhető már könnyebb. 

    Meg írod is, az első évben csak heti pár napot akarsz bejárni dolgozni. Sztem ez megoldható, jó szervezéssel, főleg ha van segítséged is.

     

    Én ahol csak lehet, egyszerűsítenék pl. a kaját rendelném, hogy ne kelljen főznöm, kisbaba mellett bevált, nagy segítség.

     

    A fél évest elvileg már be lehet adni bölcsődébe, úgy tudom. Sztem egy Családi Napközibe érdemes, igaz az fizetős, de ha dolgozol, abból megoldható, gondolom és heti 2 napra nem is sokkal több, mint az állami havi díja, mert ma már az is elég húzós lett. Szerintem oda fel is veszik, főleg ha nem szoptatod.

     

    Azzal meg tényleg nem kell foglalkozni, hogy lelki beteg lesz attól, mert heti 2 napot a m.helyen vagy, ugyanmár.

    Rengeteg gyerek nő, nőtt fel, sokkal "rosszabb" helyzetben, még ma is, pl. a legtöbb országban vissza megy az anyuka, sokkal hamarabb és nem lesznek lelki betegek az ottani gyerekek sem. Sőt, általában sokkal boldogabbak a Magyaroknál.

    Ismertem olyen magasan képzett kutató anyukát is, akinek szintén hamar vissza kellett menni, mindegyik gyereke mellől (3at vállaltak), mert olyan volt a munkája, hogy ott muszáj és semmi baja a gyerekeinek, ma már felnőttek és unokái is vannak és nagyon jó a kapcsolatuk. :-)

     

    Mikor Vele vagy, akkor, úgyis Vele foglalkozol, sztem az elég:-)

     

    Szóval ha vágysz vissza menni majd a pici mellől is, meg van rá lehetőséged akkor nosza, nyugodtan. 

     

    Mindneki más.

    Én pl. annyira jól elvagyok itthon, hogy nem vágyom vissza egyelőre, így mindkettővel kivártam/kivárom a 2 évet.

     

    Nem vagyunk egyformák, és Te tudod majd, Nektek, hogy lesz jó

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  9. 2012. augusztus 30. 13:24218.

    kevés helyen működik, de pl. egy élelmiszerbolti dolgozónál nem megoldható.

     

    ez csak egy példa, de sok más területen sem.

    pedig nem hiszem, hogy a teljesítmény rovására menne az otthoni munka. sőt..

     

    sok kismamát szoktak kirúgni multitól, az tuti. kifizetik, aztán közös megegyezéssel elmennek.

     

    nagyon ritka az, amikor valaki jó a szakmájában, ragaszkodnak hozzá, és speckó területen dolgozik, akkor talán pótolhatatlan, egyébként meg nem.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (217)
    2012-08-30  10:42
  10. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 30. 10:42217.

    "de szerintem ez a topik nem erről szól, nem ez volt az alapvető probléma."

     

    Te csak írtál valamit, én meg reagáltam. Beszélgetés. Eszmecsere.

    Sajnos ez is probléma, mégha nem is a Tiéd. És érinti a témát.

     

    Az eredeti kérdésedre is válaszoltam "lehet egy fenékkel két lovat megülni?" - anyu volt kénytelen dolgozni, és teljes munkaidőben volt kénytelen öcsém mellett.

    A gyerek a keresztanyámhoz ragaszkodott jobban évekig, de felnőtt, imádja az anyját, nem szereti kevésbé, mint én, akivel sokkal tovább otthon volt.

     

    A barátnőm két hónapja heti két napra csanába adja egész napra a gyerekét (18 hós) és elvannak, mint a befőtt.

     

    Ennyit tudok megosztani Veled, más tapasztalata ugyan; de a Tiéd is fel fog nőni, ha dolgozol heti két napot, akkor is.

     

    Azt hiszem, sok-sok gyakorlati tanácsot is kaptál másoktól.

    (Én egyet sajnálok, hogy az otthoni munka Magyarországon nagyon kevés területen működik csak.) 

    előzmény:
    mancika (215)
    2012-08-30  08:13
  11. 2012. augusztus 30. 08:16216.

    erre sincs garancia, én minden tőlem telhetőt megteszek, de előre még azt sem tudom sajnos megmondani, hogy milyen lesz a terhességem vége, ott is érhetnek meglepetések, a szülésről nem beszélve. aki ezt átélte, az tudna erről mesélni, talán nem is bánnám, megköszönném, szerintem nem ártana meg.

     

     

    előzmény:
    ruganyoshusi (212)
    2012-08-29  23:52
  12. 2012. augusztus 30. 08:13215.

    talán írtam is, hogy nem vagyok pótolhatatlan, de mivel ez egy speckó terület, és nálunk kicsit más is a szitu, ezért optimistább vagyok.

     

    itt is előfordulhat, hogy nem megy olyan jól, ezt sehol nem lehet kivédeni.

     

    de szerintem ez a topik nem erről szól, nem ez volt az alapvető probléma.

     

    nyilván mindkét félnek kell alkalmazkodnia, de azért gondolom eléggé nem reális elvárás a szülés után az, hogy a kismama teljes munkaidőt vállaljon.

    nem is vállalnék. pont.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (213)
    2012-08-30  06:12
  13. 2012. augusztus 30. 08:09214.
    bizakodom.
    előzmény:
    ruganyoshusi (212)
    2012-08-29  23:52
  14. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 30. 06:12213.

    "benne van a pakliban mindenhol. de azt gondolom, hogyha valaki jó a szakmájában, és számítanak rá, akkor mi okuk lenne kirúgni?"

     

    Azért néha az is előfordulhat, hogy  pusztán már csak nincs szükség/nincs pénz annyi emberre.

    Még én is úgy jöttem el a cégtől, hogy nagyon szeretnek és meg vannak elégedve velem, várnak vissza, blabla.

     

    Nem tudom, mivel foglalkozol, hacsak nem valami speciális terület, de azt azért tudd, nincsen pótolhatatlan ember. És nincsen olyan ma, hogy biztos munkahely. 

     

    Nálunk pénzügyi okai vannak a leépítésnek, mint ahogy a családomban a legtöbb munkahelyen.

    (((Anyósom 25 éve dolgozik ugyanazon a helyen (egyik legnagyobb állami multi és direkt nem fogom leírni), mégis rezgett a léc de nagyon, (akik túl sokat keresnek, azok mentek első körben), pedig a területén az egyik legjobb szakember a cégnél.)))

     

     

    Ezt tényleg Neked kell tudni és akárhogyan döntesz, kínánom, hogy jól érezd magad a választott helyzetben!

    Majd meglátod, hogyan gondolod, amikor a gyerek is a világon van már. 

     

    Gondtalan babavárást kívánok Neked!

    előzmény:
    mancika (211)
    2012-08-29  23:42
  15. 2012. augusztus 29. 23:52212.

    "benne van a pakliban mindenhol. de azt gondolom, hogyha valaki jó a szakmájában, és számítanak rá, akkor mi okuk lenne kirúgni?

    a betegséget nem lehet kiszámítani, ezt mindenki jól tudja. ha így elfogadják jó, ha nem, akkor ez van."

     

     

    Ha egy kicsi gyerek közösségben van, sajnos gyakrabban lehet beteg.

     

    Amit a munkáltatók utálnak-ezért sok kisgyerekes anyuka kerül lapátra, hiába jó a szakmájában-mindenki pótolható manapság könnyen.

     

    Az a gáz, ha ezért feladja az ember a gyedet, a babás korszakot, ééés aztán lapát.

     

     

    Kívánom, hogy Te ne úgy járj, mint igencsak sokan.

    előzmény:
    mancika (211)
    2012-08-29  23:42
  16. 2012. augusztus 29. 23:42211.

    nem írtam, hogy többet keresek.

    nem számoltam ki, de nem valószínű.

     

    itt nem ezen van hangsúly, hanem hosszútávra tervezek. és hosszútávra terveznek velem.

    itt nem az a lényeg, hogy az "adott pillanatban" mennyit fogok keresni, hanem, hogy a későbbiekben is számíthatnak majd rám.

     

    benne van a pakliban mindenhol. de azt gondolom, hogyha valaki jó a szakmájában, és számítanak rá, akkor mi okuk lenne kirúgni?

    a betegséget nem lehet kiszámítani, ezt mindenki jól tudja. ha így elfogadják jó, ha nem, akkor ez van.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_171570 (207)
    2012-08-29  22:52
  17. 2012. augusztus 29. 23:30210.

    Nem tudom, írták-e már, de az érzelmi köteléket kihagytad:

    ha megvan a baba, lehet, hogy pár hónap alatt  annyira "beleszerelmesedsz"-hogy a munkád azután már csak másodlagos lesz.Ergo nem lesz szíved beadni pár hónaposan bölcsibe.

     

    Halkan megjegyzem: a kisbabás hónapokat nem pótolhatja semmi, és gyorsan véget is ér ez az időszak. Szép és nehéz egyszerre.

     

    Az meg, hogy hogy gyorsan munkába állsz, sajnos már nem garancia arra, hogy a munkahelyed megtart.

    előzmény:
    mancika (1)
    2012-08-28  17:54
  18. 2012. augusztus 29. 23:30209.

    hát ez tényleg és 100 százalékig így volt

    minden nő elment szülni,majd visszament,a gyerekek oviba,bölcsibe mentek.családok sokkal jobban összetartottak.normális hisz a nyugdíjukból el tudtak éldegélni.nem volt hogy jön a szolgáltató és kikapcsolja az áramot,meg a gázt

    normális volt hogy nagyi ,vagy nagypapi ment az unokáért,vagy mentek piacra,kirándulni

    ma még dolgoznak a nagyik-papák

    ezáltal a fiatalok meg otthon dekkolnak mert nincs elég munkahely..a munkahelyedről simán kirugnak

    kisgyerekes családok feje felül simán kikapcsolnak villanyt gázt

     

    a legtutibb-hogy regisztrált álláskereső vagyok-tehát nem megélhetési munkanélküli..de fizessek autó adót egy évre 16 ezret!!!a nem létező fizetésemből??!!majd a minimálbéremből fizessek magán bölcsit és ovit.továbbá ezer és ilyenfajta állatság

     

    ezek régen nem léteztek

     

     

    tanultál,majd munkába álltál,majd családot alapítottál,majd a végén elmentél nyugdíjba,majd unokáztál

    nem rugtak ki

    nem találtak ki ezer féle csekket

    járt üdülés,minden dolgózonak

    járt lakás kiutalás a családoknak,nem pedig 20 millás hitel a fejükre egy lukért

    nem voltak hülye parkoló órák,normális közterületen ami mindenki területe

    nem voltak magán tavak..odamentetek és fürödtetek benne

    nem csináltak belőle fusztrációt ha a gyerek bölcsibe ment vagy oviba

     

    hát igen szociális rendszer lerombolódott..az eredménye meg is van.idegbeteg szülők,mert nem tudják mikor melyiküket rugja ki a munka adó,ha nem tudsz gyesről vissza menni melózni,nem tudod fizetni pl a lakáshitelt akkor mi lesz??kitesznek gyerekkel együtt??ha nem vesz vissza a munka adó.miből eszel??meddig lehetsz munkanélkülin??

    ezért hülyeség pl ha valaki vállalkozó,miért ne hívhatna bébi szittert,meg miért kéne hogy magánbölcsit fizessen??hisz már így is 100 féle dolgot fizet,idegeskedik

    a vállalkozói réteget is ez a rendszer termelte ki.hisz nincs munkahely,kénytelen vagy vállalkozni.ha elfogy a pénz akkor pedig dögölj éhen

    előzmény:
    czege (111)
    2012-08-28  22:58
  19. 2012. augusztus 29. 23:02208.

    bizony hogy van olyan

    pl vendéglátóban

    vagy ha vállalkozó pl és magának dolgozna

    az én gyedem csak 45 ezer forint volt..

    ha ő megtudja tartani a munkahelyét és hosszú távon gondolkodik,akkor mégha csak annyit is kap mint a gyed

    vagy netán a maximális gyedet kapja-de amit két nap alatt keres csak a fele annak-viszont megtartja a jövendőbeli melóhelyét amit szeret is

    akkor sokkal jobb ha melózhat

    a gyereknek semmi baja sem lesz attól a két naptól

    mindent fel kell készülni,elrendezni,beosztani és meg tudja oldani

    simán

    előzmény:
    Miah (192)
    2012-08-29  14:22
  20. Torolt_felhasznalo_171570
    Torolt_felhasznalo_171570
    2012. augusztus 29. 22:52207.

    Szerintem jó ötlet Neked visszamenni.

    Ugyan nem tudom, mivel foglalkozol, de jól hangzik, hogy többet keresel heti 2 nap munkával, mint a gyed. Ugyanis a gyerek egyéves koráig nem kapsz gyes-t, csak fizetést, ha dolgozol, viszont a gyed-től elesel.

    Ezt is mérlegeld.

     

    Mi is osztottunk-szoroztunk, én is számolgattam hónapokkal a szülés előtt, sőt, gyereket is úgy vállaltunk, hogy amennyire tudtunk, számoltunk a lehetőségekkel.

     

    Amiből az lett idén végül, hogy jobban járok, ha ülök a fenekemen, amíg lehet -így legalább több időt tölthetek a gyermekemmel- mert addig vagyok védett, amíg itthon ülök.

    Ahogy beteszem a lábam a munkahelyemre, lehetséges, hogy kirúgnak, ahogyan a legtöbb munkatársammal teszik folyamatosan, és ezt csak ez az év hozta.

     

    Szóval tervezhettem én akármit, az élet néha közbeszól. 

     

     

    előzmény:
    mancika (206)
    2012-08-29  21:19
  21. 2012. augusztus 29. 21:19206.

    többek között azért sem, mert ugye kinek van manapság biztos munkahelye. szükségünk van hosszútávon az én állásomra is, a két teljes fizetés mellett meg tudunk élni hárman, de ha az egyik kiesik, akkor azért nem túl rózsás a helyzet.

     

    előzmény:
    vérmatska (203)
    2012-08-29  21:04
  22. 2012. augusztus 29. 21:15205.

    köszönöm azért, minden tanács jól jöhet majd!

     

    még fogalmam sincs előre nem akarok semmit mondani, teljesen kiszámíthatatlan minden. senki nem tudja előre, hogy egyáltalán hányan leszünk, mi változik, stb.

    előzmény:
    asztanaviszta (187)
    2012-08-29  13:57
  23. 2012. augusztus 29. 21:08204.

    szerintem itt  félreértelmezed amit írtam. írtam egy mondattal is, hogy nem vagyok erre kiváncsi?

    ha nem lennék más véleményre kiváncsi, akkor nem indítottam volna a topikot.

     

    de nem bírom elviselni, amikor a terhességtől kezdve a szoptatáson át a szülésig mindenből akkora de akkora "bonyodalmat" kreálnak.

     

    ha tudok szoptatni, szoptatok, ha nem, akkor nem. akkor lefejem a tejem. 

    ha lesz. ha nem, akkor van más megoldás is.

    nem fogom felvágni az ereimet. legalábbis remélem.

    előzmény:
    Zsifikati (182)
    2012-08-29  10:32
  24. 2012. augusztus 29. 21:04203.
    "Merthogy ellenkező esetben egy várandós(!) nőnek a terhessége kezdetén nem ez a legnagyobb problémája. Sőt!"

     

    Hanem? Majd lesz valahogy? Szerintem igaza van, hogy hosszú távon gondolkodik. Nem lehet 100%-ban arra alapozni, hogy majd apuka lenyilazza a mammutot. 

    előzmény:
    LINA (159)
    2012-08-29  00:55

Címlap

top