Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2013 márciusi babavárók :)

Natty
Létrehozva: 2012. július 9. 08:14

Sziasztok!

 

Várok ebbe a topikba, olyan kismamákat, akik 2013 márciusára várják pocaklakóikat. Gyertek beszélgessük, osszuk meg egymással az élményeinket, bajainkat, örömünket, szomorúságunkat, aggódásunkat stb.

 

Remélem egy jó kis csapat fog összejönni...

  1. 2013. február 17. 19:37429.

    Sziasztok Csajok,

    Délelőttjeimet a kórházban töltöm, szerencsére „tata taxi” itt van, apum hordoz a kezelésekre, vett ki szabit, aztán az unotkáért mindent. Én meg hálás vagyok…

    Anyu ma ment haza.

     

    Palacsinta:

    Attól tartok jön a vírus a gépemre, a elmeélem, hogy anyutól rakott palacsintát rendeltünk a férjemmel.

     

    Anyuci:

    Nagyon köszi a felajánlott segítséget, neked is van elég teendőd….nagyon rendese vagy hogy felajánlottad. Apu most szerencsére itt van. Anyu is rengeteget segített én gyakorlatilag alig tudok vmit csinálni.

     

    Mindkét kezem fáj (csak a kézfejemen találnak vénát, amibe be tuják tolni a 4-5 cm-es műanyag csövet, az egyik mert épp gyógyul, a másikban meg épp benne a „branű”. Ha mozdítom fáj. 3 nap után begyullad, akkor kiveszik és szúrnak másikat, jó esetben másodikra sikerül, tiszta kék és zöld a kézfejem, nem is beszélve a lyukakról és a felpüffedésről.

    Nem nyavalyogni szeretnék, csak jelentkezni mért nem írok J)))))))))

     

    Vízszűrő:

    Több éve Brita kancsót használunk, nekünk nagyon bevált. Ha elutazunk is magunkkal visszük.

     

    Babaszoba:

    Alakul, még nincs azért készen. Anya kivasalta az ágyneműt, stb. amit az uncsitesótól kaptunk, meg vettünk a Tescoban is pár dolgot, köszi hogy szóltatok az akcióról.

    Ha elpakoltam, akkor csinálok egy fotót ígérem és felteszem.

     

    Olyan sok mindent akartam írni, de nem bírja a kezem…..:(((((

     

    Puszi mindenkinek, itt vagyok időközönként.

     

    Ja, holnapi CTG és infúzió után mér a doki néni, jó lenne ha Niki nőtt volna egy nagyot J)))

    Remélem már nem varrnak vissza a kórházba J))

     

    Szép estét nektek!

     

    Gabi:

    Húúúú már nagyon a végén vagy és Edina te is J))

    Jajj, szorítok mindenkinek. Nagyon sokat gondolok rátok.

     

    Mindjárt elolvasom ma mit írtatok.

     

     

     

  2. 2013. január 16. 12:29428.
    Sziasztok Lányok! A 31. hétbe járok, március 25.-ére vagyok kiírva. Szerintem nagyon jó kis topik. Lene egy pár kérdésem: mennyi most az anyasági támogatás, a gyes, és a családi pótlék? Csak tisztába szeretnék lenni vele, hogy mennyi pénzünk lesz a családi kasszába. Ha valaki tudja, légyszi írjatok. Előre is köszi!
  3. 2013. január 5. 00:14427.

     

    Kedves olvasók, fórumozók!

     

    A segítségeteket szeretném kérni az alábbi dologban:

    Szakdolgozatomban azt vizsgálom, hogy hogyan vélekednek a szülésről azok a fiatal nők, akik még nem szültek.

    Ennek érdekében olyan 18 és 35 év közötti nőket szeretnék megkérni egy kérdőív kitöltésére, akik jelenleg éppen első gyermeküket várják.

    Ha Te magad megfelelsz ezeknek a feltételeknek, akkor kérlek, töltsd ki a kérdőívet!

    Emellett kérlek, küldd tovább ezt a linket azoknak az ismerőseidnek, akikről úgy tudod, hogy első gyermekükkel várandósok, és kérd meg őket is a kitöltésre. Illetve kérlek, továbbítsd azoknak az ismerőseidnek is, akik – életkoruk, foglalkozásuk, stb. okán – ismerhetnek ilyen hölgyeket!

    A kérdőív elérhetősége:

    http://www.surveygizmo.com/s3/1083956/Sz-l-s-kutat-s-20 12-v1

     

    A kitöltés átlagosan kb. 30-35 perc, tehát nem rövid, de még vállalható és sok érdekes kérdőív van benne. A kitöltés önkéntes, és teljesen anonim!  A kérdésekre adott válaszok csak összesítve, statisztikai adatok formájában kerülnek feldolgozásra.

     

    Előre is köszönöm a segítséget!

    Bármilyen kérdést, véleményt szívesen fogadok a szuleskerdoiv@gmail.com címen!

  4. 2012. december 30. 23:10426.

    Sziasztok! Még Karácsony előtt ráleltem egy olyan helyre,ahol a szoptatós pizsamához csodaszép köntöst lehet kapni olcsón és tiszta pamutból.Gondoltam megosztom ezt veletek.Van szoptatós hálóing is 3900 ft-ért.Csak a keresőbe kell beírnotok: elenorkismamaruha.

    Szép estét! 

    előzmény:
    Natty (1)
    2012-07-09  08:14
  5. 2012. december 15. 07:51425.

    KEdves Kismamák!

     

    Egészségpszichológus végzősként a várandósság élményeiről végzek kutatást, ebben szeretném a közreműködéseteket kérni. Nagyon sokat segítene, ha kitöltenétek a kérdőívemet, amennyiben van pár percetek és érdekel titeket a dolog.

    https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formk ey=dHloTnl2SGZsV2hRQzBLbW1UaU81enc6MQ

     

    Előre isköszönök minden egyes kitöltést!

    Minden jót NEktek, jó egészséget és KEllemes Ünnepeket!

     

    Üdv: Magdi

  6. 2012. szeptember 15. 11:51424.
    Felvettelek gyere!
    előzmény:
    Allegra (423)
    2012-09-15  11:45
  7. 2012. szeptember 15. 11:45423.

    Hova tűnt mindenki??

    vagy lemaradtam valamiről??? 

    előzmény:
    Natty (1)
    2012-07-09  08:14
  8. 2012. augusztus 29. 20:00422.

    Sziasztok Lányok!

     

    Nem vesztem el, csak pihenni voltunk a Balatonon és nem voltam net közelben...

    Most próbálok visszaolvasni, hogy mi mindenről maradtam le .

     

    Holnap leszek 11 hetes, már nagyon várom szept. 10-én az UH-t!!! Izgulok hogy minden rendben legyen a babucival.

    Csináltatok Down szűrést is de még nem döntöttük el hogy melyiket választjuk. Nektek mi a tapasztalatotok ezzel?

    Melyiket érdemes?

     

    Allegra

    10+6 

     

  9. 2012. augusztus 29. 10:46421.

    Szia Beatrix,

     

    Üdv :)

    Írj légyszi privit Nattynak (ő a fórumindító), mert egy ideje már zárt topicban folyik a fórumozás. Oda nála tudsz jelentkezni :)

     

    Edina

    előzmény:
    beatrix889 (420)
    2012-08-28  18:37
  10. 2012. augusztus 28. 18:37420.

    Sziasztok!Remélem nem baj, hogy csatlakozom :)!

    Beatrix vagyok 23éves 

  11. 2012. augusztus 22. 20:21419.

    először is gratulálok és nagyon sok boldogságot kívánok!

     

    ha erre a linkre kattintasz, akkor látni fogsz mindent a zártban

     

    2013 márciusi zárt

    előzmény:
    Kriszta025 (418)
    2012-08-22  14:27
  12. 2012. augusztus 22. 14:27418.

    Szia!

     

    Köszönöm szépen!Igen,hivatalosan is össze kötöttük az életünket!Nagyon boldogok vagyunk!Tegnap minden vágyunk teljesült. 

    Az esküvő 4esben volt,tehát 2 tanú volt csak rajtunk kívül!Mindig is így szerettük volna,ez nem volt ujdonság senkinek,csak az hogy tegnap meg is történt.Gyors menet volt,kb 10 perc alatt lezavarta az anyakönyv vezető! 

    Hát a cipő....  Egy zokniszerűségben voltam ami egy elfuserált balerina cipőre emlékeztet,de a lényeg hogy kényelmes volt,és nem fájt a lábam.Azért estére már éreztem hogy mentem eleget de nem volt vészes.

    Igazából a rokonság már tudja hogy lesz baba,csak az ismerősök nem még...vagyis nem mindenki!Nem titok már,csak nem mindig jön a téma, így vagy rá terelősik a szó,vagy nem!Ha igen,akkor színt vallok. 

    Most lett olyan képünk ahol Apa megpuszilja a hasam,szóval ha erről nem vágja le valaki,akkor semmiről! 

     

    A balszerencsét nem úgy értettem,csak hogy pont most,mikor annyira nem kéne ilyeneknek történnie.Így is nagy parám a tél,a sok jéggel meg mindennel,de tessék..tél se kell nekem hogy meg legyen a baj. 

     

    Majd mesélj az UH-ról!Nagyon kíváncsi vagyok már! 

    Köszönöm a jókívánságot! 

    előzmény:
    Csibedina (417)
    2012-08-22  10:05
  13. 2012. augusztus 22. 10:05417.

    Kriszta, ne úgy fogd fel, hogy a babával jön a balszerencse is... alapból - ha az ember nem vár babát - elég csak egy rossz mozdulat, vagy lépés és máris megvan a baj... ;)

    Az a szerencse, hogy a babával nincs probléma és csak a lábad és lábujjad bánja a dolgot! Azóta viszont már túl vagytok az esküvőn, amihez nagyon-nagyon gratulálok, legyetek borzasztó sokáig boldogok és nagyon egészségesek!

     

    A vendégek tudták már, hogy gyarapodik a család?

    Hogy zajlott a nagy esemény?

    Hogy sikerült megoldani a cipő kérdést?

     

    Pihenj sokat, mert biztos nagyon intenzív időszakon vagy túl! :)

     

    Én ma megyek genetikai UH-ra, holnap majd mesélek!

     

    Edina

    12+5

    előzmény:
    Kriszta025 (414)
    2012-08-20  10:22
  14. 2012. augusztus 22. 10:03416.

    Szia!

     

    Gyere át a zárt topikunkban ott vagyunk, ide már nem írunk. Kérj bebocsájtást és már bent is vagy

    előzmény:
    g-eszter (415)
    2012-08-21  21:53
  15. 2012. augusztus 21. 21:53415.

    Sziasztok. Én is márciusra várom a harmadik babámat. Van egy 9 éves lányom és egy 5 éves fiam. Clostylbegittel jött össze, és most fejezem be a Duphastont.

     

    Azért csatlakozom, mert szeretnék egy kis bátorítást kapni. Olyan régen voltam várandós, hogy szinte semmire nem emlékszem.

     

    Most elég rosszul érzem magam, inkább csak émelygek, és mindentől rosszul érzem magam. Ha eszem az a baj, ha nem, az. Ez sajnos a közérzetemre is kihat. Nagyon nincs kedvem semmihez, egész nap aludnék, és nem csinálnék semmit. Olyan rossz, remélem, hogy ez megváltozik hamarosan.

     

    Eszter

    előzmény:
    Natty (1)
    2012-07-09  08:14
  16. 2012. augusztus 20. 10:22414.

    Sziasztok!

     

    Na ez is csak én lehetek....A kisbabával jött a balszerencse is....A múltheti foghúzás úgy látszik csak a kezdet volt.

     

    Tegnap hazafelé jövet sikeresen beakadt a lépcsőfokba a papucsom és elestem!Semmimet nem ütöttem be,kivéve a bal lábamon a sípcsontomat,és a jobb lábamon a nagy lábujjam.De úgy hogy szerintem el is repedt,de legalábbis megzúzódott.

    Nem voltam orvosnál mert van egy egészségügyes rokon,aki szerint nem törött,és hiába megyek röntgenen és kínzáson kívül nem csinálnak semmit.Lábujjat nem gipszelnek és mivel nem deformált magától gyógyul meg.Szerencsére nem fáj alapból,csak ha megyek,akkor szépen sántítok,és 3szor akkora!

    És persze holnap lesz az esküvőnk szóval mikor máskor történhetett volna.Magassarkú a cipőm,amiben amúgy is bizonytalan a menésem,de nem is tudom hogy fogok tudni egyáltalán belebújni és ráállni....

    Szóval most tiszta ideg vagyok...amúgy is nagy már az izgalom de így meg aztán főleg.

    Szerintetek hogy oldjam meg a cipő dolgot?

    Ha mezítláb megyek nagyon gáz?Egyszerűen félek hogy a tűsarok meg a bokámat fogja elintézni,úgy hogy sántikálok alapból....

     

    Amúgy a baba jól van,nagyon növögethet,mert 2 napja majd szét szakadt a derekam meg a méhem. Jövő héten megyünk genetikai UH-ra.És ma vagyunk 11 hetesek....hogy telik az idő. 

    Ti remélem jól vagytok!Szép napot mindenkinek! 

     

  17. 2012. augusztus 18. 12:50413.
    köszi
    előzmény:
    danianya (412)
    2012-08-18  11:12
  18. 2012. augusztus 18. 11:12412.

    remese, használd ezt a linket

    amit Natty korábban berakott, az egy szűrés volt az ő hozzászólásaira, ezért nem láttam én se a saját hsz-eimet

    előzmény:
    remese (411)
    2012-08-18  09:00
  19. 2012. augusztus 18. 09:00411.

    Natty,

     

    Hiába írok a másikra, nem látom a bejegyzésemet:(

    előzmény:
    Natty (410)
    2012-08-18  06:22
  20. 2012. augusztus 18. 06:22410.

    Kedves Gyorgyiv!

     

    Őszínte részvétem, neked és persze a párodnak, és az egész családodnak. Tényleg szörnyű, hogy csak 2 hét múlva csinálják meg a műtétet, de kívánok sok türelmet, kitartást! REmélem hamar túljuttok ezen a borzalmas időszakon, és utána egy szép egészséges babóca legyen a pocakodban, majd a karodban!

    Ezt kívánom.....

    előzmény:
    gyorgyiv (405)
    2012-08-17  10:42
  21. 2012. augusztus 17. 21:16409.

    Kedves gyorgyiv!

     

    Nagyon sajnálom, okosat nem tudok mondani, csak annyit, hogy kitartás, együtt érzek veled, vigyázz magadra!!! Puszillak!

    előzmény:
    gyorgyiv (405)
    2012-08-17  10:42
  22. 2012. augusztus 17. 20:57408.

    Kedves Gyorgyiv!

     

    Rettenetesen sajnálom a történteket, mélyen együttérzek Veled! Kívánom, hogy minél előbb túl legyél a műtéten, de a 2 hét rengeteg!!!! Nem mész el másik orvoshoz? 

    előzmény:
    gyorgyiv (405)
    2012-08-17  10:42
  23. 2012. augusztus 17. 13:07407.

    Kedves gyorgyiv,

    Szintén együttérzek veled, nem lehet könnyű. Sajnálom nagyon. Remélem minél előbb túl leszel a kálvárián, és szorítunk, hogy minden rendben menjen és mielőbb új babóka legyen ott a hasadban.

     

    Nagyon rossz olvasni ilyen rossz híreket. Jobban megvisel, mint mikor felnőtt ember halálhírét megtudom. :(

     

    Sok erőt és kitartást kívánok a feldolgozáshoz. Bár tudom ez nem vígasztal, de gondoltaban veled vagyunk!

    előzmény:
    gyorgyiv (405)
    2012-08-17  10:42
  24. 2012. augusztus 17. 11:34406.
    Borzasztóan sajnálom, teljesen lefagytam, amikor olvastam a hozzászólásodat. :( Nagyon együtt érzek veled.:( Fú, teljesen kirázott a hideg...
    előzmény:
    gyorgyiv (405)
    2012-08-17  10:42

Címlap

top