Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3. terhesség kislány lesz?

Lili0215
Létrehozva: 2012. június 12. 08:29

Sziasztok fórumozók!

 

Ez a harmadik terhességem, még az elején járok (8.hét). Az első két terhességemet úgy vettem észre, hogy egyik napról a másikra nem tudtam meginni a reggeli kávémat, ami egyébként fontos a napom elkezdéséhez.   Mindkét esetben fiaim születtek.

 

Most viszont egyáltalán nincs gondom a kávézással, ugyanúgy megtudom inni a reggeli kávémat, mint a terhességem előtt. A költői kérdésem, hogy szerintetek ezúttal lehetséges, hogy kislányt várok és anyukájához hasonlóan kedveli a reggeli kávézás rituáléját?

Bocsi, ha "szőke" a kérdésem, de érdekelnének a tapasztalatok,  hozzászólások. Tudom nincs két egyforma terhesség, bár nekem az volt. Semmiféle rosszullétem nem volt sosem a fiúknál és most sincs sem émelygés, sem hányás. A jelenlegi annyiban különbözik csupán, hogy tudok kávézni.

 

Nos, szerintetek??

 

 

  1. 2018. február 21. 18:5076.

    2 napja voltam 18 hetes uhn  a doki azt mondta hogy nem lát a lába közt semmit kislány aztan elkezdi meg nezni tovább és bevágja fiú... rákérdeztem biztos hogy fiú erre elkezdi 2 nemü lehet a gyerek vagy fiú vagy lány és ez fiú... szóval nem vagyok biztos az orvos válaszába mert elsore lányt mondott esetleg a köldök zsinór miatt láthatott fiút szerintetek? 


    A megérzésem lányt súg és azt is érzem a rosszullétek, hányinger minden megvolt és meg meg is van szagoktól való hányinger mit szoltok hozzá?!

  2. 2012. augusztus 3. 08:0375.

    Szia!

     

    Nekem két fiammal elég eseménytelen volt a terheségem. Az elején egy kis hányinger, néha látogatott meg csak a róka koma, de a kezdeti szakasz elmultával nem. S bár tartaléknak volt lány nevünk, de igazán fiunévben gondolkodtunk, mert ugy éreztem fiuk lesznek. Pedig nem mutatták meg magukat csak a végén.

    A harmadik terhességemet végig hánytam (akár napi többször is), még a mütőasztalon (császár volt)is hánytam végig, pedig nem is ettem előtte. Nagyon rosszul viseltem, sokkal nehezebb volt, mint a fiukkal. S kezdettől éreztem, hogy kislány, s csak lánynévben gondolkodtunk igazán, fiu nevet szintén csak tartalékként kezeltük.

    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  3. 2012. augusztus 3. 07:4374.

    Tegnap voltam UHán. Mostmár biztos: KISFIÚ

     

     

     

    Nekem bevált, két lány után, jön a kisfiam

     

     

    Te hogy állsz? Tudjátok már????

    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  4. 2012. június 13. 21:2973.
    Terhesen nem is szabadna kávézni a koffein miatt..
    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  5. 2012. június 13. 13:4872.

    Jó ez a kis könnyed topic,remélem néha azért majd adsz hírt magatokról-és a kis édes "végeredményről".

    Annyi rosszindulat,szomorúság és baj van a világban és olyan jó fiyiszt mutatni ezekre,főleg azzal,hogy egy új,kicsi lélek érkezik közénk a Földre!

    előzmény:
    Lili0215 (70)
    2012-06-13  08:20
  6. 2012. június 13. 08:5771.

    Szerintem ez semmit sem jelent :)

     

    Nekem két lányom van és egy fiam, most várjuk a negyedik babát, eddig ugyanolyan rosszul voltam mindenkivel :)

     

    Drukkolok, hogy kislányod legyen :)

    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  7. 2012. június 13. 08:2070.
    Tényleg semmi különbség nincs az előző két terhességemhez képest, csupán , hogy most tudok kávézni. Xarul nem vagyok és sztem nem is csúnyúltam.   Szóval nagyon reménykedem, hogy ezúttal is kisfiam fog születni én azt szeretnék!  De persze az a lényeg, hogy egészséges legyen, ha kisleány, akkor is imádni fogom.  Hát, kíváncsi leszek.....  már nagyon várom, hogy megmozduljon, az még erős 1 hónapocska.   
    előzmény:
    annácska2009 (69)
    2012-06-13  06:05
  8. 2012. június 13. 06:0569.

    Szia!

    Nálam 2 fiú után jött a kislány.A fiaimmal a hegyet elhordtam volna zsebkendőben,szép,csinos kismama voltam,a lánnnyal hánytam,eltorzultam,(pedig vele is csak 10 kg-ot híztam)májfoltos lettem-szóval minden "jóság"elővett.

    Határozottan érezni,látni lehetett,hogy minden más.

    Nekem a genetikus azt mondta,az a tapasztalat,hogy ha valaki kislánnyal várandós előjön a "2 dudás nem fér meg 1 csárdában"tipikus esete a hormonok miatt.Annak a népi megfigylésnek is van alapja,miszerint a lányok ellopják az anyjuk szépségét a terhesség során.Persze kihangsúlyozta,hogy ÁLTALÁBAN.

    Jobban feszült a hasam is az utolsó 3 hónapban,pedig a srácaim sokkal nagyobbak voltak nála,de szerintem ez a két császármetszéses előzmény miatt volt így.

    Meg valljuk be,hogy harmadik gyereket várva azért a család ellátása sem mindig egyszerű.

    Gratulálok és irigyellek,mert én borzasztóan szerettem terhesnek lenni,még az utolsó várandósság megterhelései ellenére is!

    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  9. Torolt_felhasznalo_727229
    Torolt_felhasznalo_727229
    2012. június 12. 23:1368.

    Én is a harmadik babát várom, első kislány, második és a mostani kisfiú!

    A lányomnál az első pillanattól TUDTAM, hogy lány lesz, egyetlenegy pillanatig nem gondoltam fiúra. A másodiknál lányt szerettem volna, de valahogy nem éreztem semmit, vagy nem akartam érezni...Most megint lányt szerettem volna, megérzés semmi, és fiú...

    A hányinger, ételek iránti undor viszont mind a háromszor megvan... :(

    A pirospaprika az, ami most kiakaszt... Egyszerűen, amiben csak egy pici is van, nem bírom megenni.  Hagymaundor is mindhármukkal volt. 

    Drukkolok, hogy mindenkien olyan nemű babája szülessen, amilyanre vágyik...  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2012. június 12. 20:4067.

    Én a lányokkal mindíg mindentől rosszul voltam, az egy szem fiammal semmi bajom nem volt:) 

     

    Remélem lányod lesz, ha azt szeretnél, én kisfiút szeretnék:) 

    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  11. 2012. június 12. 18:3266.
    Igen.
    előzmény:
    papcsi (64)
    2012-06-12  15:54
  12. 2012. június 12. 18:0565.

    Ebben mindaddig hittem, még a saját bőrömön az ellenkezőjét nem tapasztaltam... Az elsővel (lány) végig hánytam a 9 hónapot, édességet zabáltam, undorodtam szagoktól, ételektől, émelyegtem, szenvedtem, iszonyú válogatós kismama voltam. Kezdettől éreztem, hogy lány lesz, az lett. Büszkén mesélgettem mindenkinek, hogy micsoda hatodik érzékkel rendelkezem, és mennyire igaz, hogy az ember ezt megérezheti!

     

    Most  29 hetes terhes vagyok. Ha az ultrahangon nem láttam volna, még most sem hinném, hogy babát várok! Na persze hazudok, mert a mozgásából már kiderül, de nekem az ég világon ezzel a gyerekkel semmi bajom nem volt! Egy gyenge hányinger, rosszullét, kívánósság, semmi! Nő a hasam, mozog a pici! Persze felállítottam a nagy okos elméletet rögtön, hát persze,  hogy fiú lesz, hiszen teljesen más a két terhesség. Még semmi nem bizonyította, de már fűnek fának elhíreszteltem, hogy fiam lesz, amikor a 16 hetes ultrahangon Debrecenben a doktornéni mosolyogva közölte, hogy 100 százalék, hogy lány! Azóta minden ultrahangon megkérdezem, és mindig ugyanez az "eredmény". Szóval megérzés ide vagy oda, kívánósság, kávéivás meg a többiek, innentől kezdve NEM HISZEK ezekben!!!!!!!!!!!!

     

    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  13. 2012. június 12. 15:5464.

    ja..tetszik, nem teszik

    valaki nem tudja véletlenül, hogy a GYED-ből a családi adókedvezményt lehet érvényesíteni(?)

    előzmény:
    papcsi (63)
    2012-06-12  15:51
  14. 2012. június 12. 15:5163.

    nekem azért teszik a Lenke, mert olyan, mint a lepke és olyan kis szép tényleg, és régi, mégis ritka.....

    előzmény:
    Kristine (61)
    2012-06-12  15:20
  15. 2012. június 12. 15:2462.
    Léna is jó :)
    előzmény:
    papcsi (43)
    2012-06-12  12:48
  16. 2012. június 12. 15:2061.
    miért lenne fura? szép és ritka név! Lola, Lara, Leona, ezeknél tuti jobb :) már bocs, ha valakit így hívnak. Lívia, Liza...hátizéééé... Lili meg ezer van :(
    előzmény:
    papcsi (16)
    2012-06-12  10:41
  17. 2012. június 12. 14:5860.
    A lányommal teljesen más volt a terhességem, mint a fiammal, de én mindkettőnél tudtam az első perctől a nemuket. A doki másodjára is fiút mondott először, de mondtam, hogy az nem valószínűés igazam lett. Rémelem lányod lesz, ha azt szeretnél. A lányommal sokkal rosszabbul voltam és mindig gyengének éreztem magam, a fiammal tombolt bennem az energia.
    előzmény:
    Odília (56)
    2012-06-12  13:38
  18. 2012. június 12. 14:5359.
    szakajtonyi gyerek az mennyi??????????
    előzmény:
    semiramis (54)
    2012-06-12  13:21
  19. 2012. június 12. 14:1458.

    szasztok!

    én mindkét gyerekemmel egyformán voltam rosszul és nem bírtam a kávét, de sajnos a teória megdőlt, mert egy lány és egy fiú gyerkőcöm van.

    én sokszor látom az embereken,hogy annyira rágörcsölnek a gyerek nemére.

    de ez miért van?

    pl. a minap találkoztam egy ismerősömmel,aki babát vár és van egy kislánya.

    kérdeztem tőle,hogy kisöcsi, vagy kishugi lesz?

    erre olyan savanyú képpel mondta,hogy SAJNOS EZ is lány lesz.

    szegény baba a pocakban! nem tök, mindegy, csak egészséges legyen.

    nekem teljesen, teljesen mindegy volt, a férjem akart mindenáron egy fiút.

    meg is kaptuk. olyan rossz, mint egy kisördög, éppenhogy csak kis

    szarvacskája nincsen. 

    a lányom, pedig olyan, mint egy kis angyal

    de félreértés ne essék, mindkettőt imádom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  20. 2012. június 12. 13:5057.
    Szia! Nálam fordítva volt. Fiammal simán csúszott a kávé, lányom rendszeresen a WC-re küldött vele... Boldog babvárást!
    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29
  21. 2012. június 12. 13:3856.

    Hát igen, az anyai megérzés

     

    Pont ezért írtam, hogy egyszerűen most nincs lánynevem. PEdig az első kettőnél, már az 5. héten tudtam, hogy mi lesz a nevük, fiú nevet, meg úgy diktáltunk be, hogy úgysem lehet fiú .

     

    Most is lányra gyúrtunk, nekünk nagyon bejön a lányos szülőség , de még nem is késett, úgy éreztem, most terhes vagyok, de FIÚVAL.

     

    Ezen az érzésen nem kicsit lepődtem meg , főleg, hogy egyből beugrott a fejembe egy tökéletes fiúnév is, ami a férjemnek is egyből tetszett .

     

    Lánynév nincs .

     

    Erre múlthéten voltunk 12. hetesen, és mi nem is firtattuk a dolgot, mikor a doki megkérdezte, hogy :

     

     

    Doki : az első kettő IS fiú, mint ez?

     Én : nem, lányaim vannak !!!!

     

    Doki: ja, akkor nem mondtam semmit .... majd 5 hét múlva újra nézem ...

     

     

    ÉN: 

     

     

    Tehát a anyai megérzés sokat számít, de ha 3. is lány, akkor gyorsan kell találnom egy lánynevet neki.

    előzmény:
    Napocska77_ (41)
    2012-06-12  12:42
  22. 2012. június 12. 13:2255.

    Végig fiút mondtak!

    Nekem egy gyermekem sem szégyenlős magzatkorban! Olyan szépen szétterpesztettek az UH.-on, hogy szinte premier plan-ban látható volt a titok.  Ma is nagytotálban látható volt az a bizonyos hármas tagoltságú szerv. De azért biztonság kedvéért lánynévvel is készülünk és a kisruhák is inkább unisexek, de nekem most már nem sok kétségem maradt.

    2 hét múlva megyek 4D-re, ha ott is kukacost mondanak, akkor fiúsabbra veszem a ruhatárat. Aztán lesz ami lesz. Mivel szegény kislányom betegen született és később szerzett is hozzá még, én csak azért imádkozom, hogy egészséges legyen. Tényleg mindegy hogy fiú vagy lány.

     

    No a fiúnevekkel mi is bajba voltunk! Ráadásul a 8 éves lányom is aktívan beleszól! Első körben elkérte az utónévkönyvet, majd 3 órára eltűnt a szobájában. Később letett elénk egy listát és közölte, hogy ezekből a nevekből választhatunk!     Persze később (miután kinevettük magunkat) megbeszéltük, hogy azért ez nem így működik.

     

    A második baba álmomban pont úgy nézett ki, mint a lányom újszülöttnek. Persze a kukacot leszámítva.  De valószínüleg azért, mert nem tudok mást elképzelni.

    előzmény:
    Napocska77_ (41)
    2012-06-12  12:42
  23. 2012. június 12. 13:2154.

    nem, tenyleg nem voltam. szakajtonyi gyerekemet a vasarban vettem. egytöl-egyig mindet.

     

     

     

     

     

     

    zivatar, persze, mindez ok, de fogalmazzon mar maskent, az isten aldja meg, ne allitson ki magarol egyböl tudatlansagi bizonyitvanyt!  

    előzmény:
    papcsi (52)
    2012-06-12  13:11
  24. Torolt_felhasznalo_331257
    Torolt_felhasznalo_331257
    2012. június 12. 13:1453.
    Az első fiam a pocakomban félidőig utálta a kávét, a 2. fiam imádta...szerintem semmi összefüggés...de drukkolok, h. a 3. babátok lány legyen....ha mégsem, kívánom, hogy legyen egészséges és boldog :)
    előzmény:
    Lili0215 (1)
    2012-06-12  08:29

Címlap

top