Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hangfalhoz értőt keresek

a1g1i1
Létrehozva: 2011. december 14. 12:24

Sziasztok!

 

Tegnap tudtam meg, teljesen véletlenül, hogy Párom új hangfalakra vágyik  Természetesen karácsonyra kellene, de én teljesen sötét vagyok hozzá, és nem szeretném, ha megvezetnének. Eddig két embert kérdeztem meg, amivel sajnos nem vagyok előrébb... Az egyik egy SAL márkájút ajánlott, a másik pedig azt javasolta, hogy menjek el egy boltba, és halgassak meg sokfélét, és amelyik tetszik, azt vegyem meg. ja, és fadobozos legyen. Előbbiről tud valaki valamit, tényleg jó? Utóbbi sajnos kizárva, mert vidéken élünk, és most már nem fér bele az időbe.

Erősítőnk Denon. Itthonra kéne, egy nem túl nagy lakásba, átlagos zenehallgatásra. Ha valaki, vagy valakinek a párja ért hozzá, tudna nekem segíteni? Azt mondták, 40 ezerből már egész jót lehet venni, hát kb ennyi a keret, de tudok még hozzátenni, ha érdemes.

Köszi előre is a segítséget!

  1. 2018. szeptember 9. 19:5129.

    Bocsánat, siettem. Természetesen két és három utas hangfalakról, nem hangszórókról beszéltem. :-)

    előzmény:
    pocsai66 (28)
    2018-09-09  19:48
  2. 2018. szeptember 9. 19:4828.

    Plüssmackó hülyeségeit el ne hidd!!! Tudom, hogy már késő, de hátha van aki tanul még belőle:


    1. Ne vegyél 2x akkora teljesítményű hangfalat mint az erősítő. Inkább próbáld meg egymáshoz illeszteni őket. Ha nagyobbat veszel, az erősítő nem fogja tudni kihajtani, szenved, erőlködik, torzít, rövidebb élettartamra számíthatsz rossz esetben leég. Nem kell széthajtani. A profik inkább kisebb hangszórót javasolnak, ésszel használják és nem járatják csúcsközelben.


    2. Nyugodtan vegyél 6 ohmos hangszórót, ha az erősítődhöz tudod illeszteni.


    3. A három utas hangszóró és a 3 darab hangszóró rohadtul nem ugyanaz. A három utas három különböző frekvenciatartományban ad le hangot (mély, közép, magas - ezt keresztváltókkal oldják meg). Nagyon sok olyan kétutas hangszóró van, amelyikbe három hangszóró van beépítve. Ezeknél a mélyközép két hangszórón szólal meg, ugyanazt a jelet kapják. A magassugárzó van csak leválasztva róluk.


    FB#355171131543811 meg inkább helyesírást tanulhatott volna 3 évig, akkor nem itt tartana. Valószínűleg életében nem tanult semmit hangszórókról, mert ő is orbitális marhaságokat beszél. A több száz meg ezer :-D watt a felvett teljesítmény, és nem a zenei. Általában a gagyi gyártók adják meg így a teljesítményt, átverve a hozzá nem értőket. Szóval klassz cucca lehet csórinak... :-D

  3. 2017. március 15. 23:0127.

    Szia!nekem a Szakmám  az iskolába a Hag Tecknika és a Rendszer hang 


    már lassan 3 éve tanúlom ezt szóval ha venni akarsz egy vagy Több Hagfalat vagy Mélynyomot akkor tedmeg 


    és amit nézned kell az a Telyesítménye (watt) és a Terhelősége (Khm) nem kell nagy Hang teselyítmény ahoz hogy hangosan szoljon vagy


    épp ne recsegjen/ropohjon a Hang nekem van 3 x 400w + 1200w-245x467khm rősitőm és nagyon szépen szolha csak 


    egy van rajta akkor is 

  4. 2011. december 16. 21:2726.
    holnap este írok még a többiről..... sajnos ma mennem kell...
    előzmény:
    a1g1i1 (20)
    2011-12-15  22:01
  5. 2011. december 16. 21:2525.

    no ezzel nem értek egyet ... mert egy középkategóriás hangfalrendszer... ha -ahogy írtad- minden sarokba kell, és HA zene is megy rajta, - és nem csak zörögni kell -  akkor úgy min 160-250 e alsóhangon... és az elég eco....

    persze sokminden van, de a "mini" hangfalak amelyeknek a hanszórói nem  olyan kicsik hogy fizikailag nem tudja a mélyhangokat kiadni... tehát nem az alább írt kategóriába esik az max hangos de nem szól.... a zene lényege pedig épp ebben van (szerintem) persze ha csak a lövöldözés meg a robbanások kellenek egy filmből pl akkor jó a kompakt rendszer is.. nekem is van egy ilyen ahálóban de pl a Tűzszekereket Vangelissel nem nézném meg rajta.... de a Rambó 4-el jól zörög

    Szóval ha zenehallgatáshoz IS kell akkor nagyobb árat kell adni érte .... sajnos (szerintem)

    Nem mondtam hogy rossz a SAL de nekem nem tetszett a hangja... és elég rosszakat olvastam róla.... de annyira nem ismerem hogy egyértelműen lefikázzam

    előzmény:
    hugdolna (23)
    2011-12-15  22:31
  6. 2011. december 16. 21:1424.

    Első körben két hangfal kell két front azaz első

    utána egy mélynyomó

    majd két hátsó

    és végül egy középső (középhang) azaz center

    Mindenképpen párban kell venni őket azaz 2 darabot először frontnak.. amiket linkeltem azok később jók lesznek esetleg hátra azaz hátsónak ... de mindenképp 2 db kell első körben

    a mélysugárzó azaz a "sub" és a középső azaz a center 1-1 db csak a többi mind páros....

    Igen jól értetted amelyet leírtál

    legalább (ha előlre kell ugye) 160-180 W 2-3 utas (azaz ennyi hangszóróü van egy db hangfaldobozban) és 8 ohmos vagy olyan amelynek tartományában a 8 Ohm benne van.... azaz pl 4-8 Ohm vagy 8-16 Ohm stb

    Ha csak egy szám van (azaz csak erre az impedanciára tervezték) akkor az minimum 8 Ohm legyen----általában ez ennyi egyébként...

     

    Igen ha jól értettem akkor az erősítőtök csatornánként azaz (bal és jobb ) külön külön 80 W teljesítményt ad le azaz min ennyinek kell lennie a hangfalnak hogy csutkára felhangosítva ne essen darabokra,,,, de ahhoz hogy jól szóljon minimum 0,5 illetve 1x-es tartalék teljesítmény kellene azaz a hangfalnak ajánlottan 120 W felfele kellene teljesítményben lennie 

    előzmény:
    a1g1i1 (22)
    2011-12-15  22:18
  7. 2011. december 15. 22:3123.

    Próbáljál a neten keresni pl: www.metroman.hu cim alatt van egy Vebáruház, a termékeknek teljes körű leirás, méret, ár, stb. rendelkezésre áll. A 4o.ooo Ft. talán még egy kicsit sok is ha csak saját használatra a lakásban kellene, ennyiből talán még a bővités is kijöhetne, a minden sarokban egy hangfal / két nagyobb meg két kisebb/ és akkor tökéletes lenne a hangzás.

    árukereső.hu-n is lehet érdeklődni, be lehet ütni, hogy milyen árfkvésben mit keresel, és elvezet a boltig. Jó vásárlást kívánok, egy énekes Nagymama

     

    A SAL egébként egy jó márka!

    előzmény:
    a1g1i1 (1)
    2011-12-14  12:24
  8. 2011. december 15. 22:1822.

    Na, ez egyre rosszabb. Most akkor mennyi a mi erősítőnk teljesítménye, mihez képest 1,5-2-szeres teljesítményű hangfal kellene? Vagyis várjunk. A 80 W az, amit írtál, ezek szerint megkerested? Ha igen, és jól értem (bocsánat, hangosan gondolkodom), akkor legalább 160-180 Wattos hangfalat nézzek, ami... hány ohmos? 8-ast javasolsz? És 16 cm méretű hangszórópár legalább. Ezek az értékek mind fel vannak tüntetve a hangfalak leírásánál? Plusz még 20 és 35000 Hz között legyen.

    Ezek az irányadó adatok? Azt hiszem kezdem felfogni

    És akkor még a kábel és a dugó.

    Röviden

    Akkor csak két kérdés: jól értettem? És a lényeg, hogy akkor hány hangfal kell? (most, első körben. Jövőre pedig jövök a "mivel bővítsem?" kérdésemmel  )

    előzmény:
    plüssmackó (11)
    2011-12-15  19:14
  9. 2011. december 15. 22:0421.
    Ennek én is, mert pont olyan a színe, mint a gépemnek
    előzmény:
    pihe** (16)
    2011-12-15  20:18
  10. 2011. december 15. 22:0120.

    Nah, első kérdések.

    Most akkor HÁNY DARAB hangfalban gondolkozzam??

    Ha azt mondom, megduplázom kb, mert nem akarok gagyit, és később bővíthetőt szeretnék, melyike(ke)t nézegessem? Van választás, vagy még mindig igen szűk a kör?

    Kábeljavaslatot köszönöm, veszek mindenképp, és elfogadom az ajánlottat, tekintve, hogy nem értek hozzá. Konkrét linket megtennéd, hogy belinkeled? Mert azon az oldalon többféle kábel van, és nem tudom, melyiket kell választanom. Meg az a dugó is, mennyi és melyiket?

    (ha eltűnnék mára, megjött a Párom és nem akarok lebukni  )

    előzmény:
    plüssmackó (15)
    2011-12-15  19:54
  11. 2011. december 15. 21:5219.

    Jóságoség - ez csúszott ki a számon, mikor a lányom altatása közben a takaró alatt suttyonban a telefonon olvastam a hangfalról szükséges tudnivalókat

    Nem gondoltam, hogy ez ilyen összetett, de mivel nem szeretek félmunkát végezni, most belevetem magam... Azt hiszem, a holnap délelőttömet rászánom és megnézek mindent, amit Plüssmackó írt, és összeszedem a kérdéseimet, és még zaklatlak, ha nem baj? Hálás köszönetem az összeszedett dolgokért, most jól átrágom magam rajtuk, reggelig emésztek, és indulhat a menet

    Plüssmackó köszikösziköszi!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  12. 2011. december 15. 20:3118.

    jajj mostan látom csak 8 db banán...illetve ha az erősítőre nem azzal kötöd akkor elég a 4... én sem mertem megmondani a páromnak :)))))

    ne is faggassatok mert a felségem is fórumolvasó hogy ? db banándugót vettem :)))))

    előzmény:
    plüssmackó (14)
    2011-12-15  19:52
  13. 2011. december 15. 20:2617.

    na ennek még én is :)))))

    írtam határ a csillagos ég......

     

    előzmény:
    pihe** (16)
    2011-12-15  20:18
  14. 2011. december 15. 20:1816.
    szerintem egy ilyennek is nagyon tudna örülni :)
    előzmény:
    plüssmackó (15)
    2011-12-15  19:54
  15. 2011. december 15. 19:5415.

    de egyébként barkácsáruházban kapsz méterre olcsóbbat de ne nagyon számíts 300-600 Ft/m-nél kevesebbre...sajna ez a minimum

     

    Remélem most már tudsz választani ha valamiben még segítségedre lehetek írj :)

     

    Jah és az ajándék az szerintem is úgy jó ha meglepi.... úgy az igazi :)

     

    Üdv

     

    PLS (a medve)

    előzmény:
    plüssmackó (14)
    2011-12-15  19:52
  16. 2011. december 15. 19:5214.

    Mindezeket teljes elkötelezettség nélkül írtam hangsúlyozom...tehát NEM akarok karácsonykor csuklani !!!!! ha a párodnak más elképzelése van róla :))))

     

    ugyanis ez szubjektív nagyon az

     

    de való igaz ha elvakult hifiseket kérdezel hajlandóak mindent lefikázni ami nincs 1 milla felett... persze persze de azért van ÁR és érték arány

     

    nem mellesleg a hangfalkábel is elég befolyásoló ezért én az elhelyezéshez szükséges hosszban - ha még nem olyan - min vennék vagy minimum 2,5 mm átmérőjűt és 4 db aranyozott szerelhető banándugót is.... (cca darabja 5-700 Ft)

     

    ezt pedig itt tenném meg.... :

    http://kacsa-audio.hu/webshop//kacsa.b.6/home_audio__vi deo.c.20/kabel.c.154/hangsugarzo_kabel.c.187/

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. december 15. 19:4513.

    ellenben kiegészítő márkák tehát a Wharfedale és a Magnat együtt jó... tudom még ajánlani a HECO-t nagyon... ebben az árkategóriában - mostan akciós sokminden így karácsonykor - a magnat verhetetlen...és az azé' már nem gagyi

     

    A felsőbb szinteken természetesen sokminden van... pl Dali... de abból egy ilyen polchangfal is 60-80 e Ft /DB!!!!!

     

    Erre jobb odafigyelni... mármint hogy az ár db vagy pár, mert hajlamosak a kereskedők a weblapokon az át....sra  (még a boltban is)

     

    írok egy pár márkát de ezek drágák 

    JBL Boston Acoustic Mordauntshort Canton stb

     

    CSAK a pénztárca szab határt

     

    az általad rögzített pénzben a Magnatot ajánlom... esetleg abból a drágábbat vagy kisebb Hecot ha találsz

     

    http://www.avplanet.hu/catalogsearch/result/index/?dir=asc&order=price&p=2&q=hangfal&x=0&y=0

     

    pl itt láttam most akciós Boston Acousticot...... az jó lehet

     

    Jah és még egy "frekvenciaátvitel" azaz hogy mettől meddig tud szólni egy hangfal.... mély és magas hangok ----bármi is van ráírva TE mint ember 20 és 20.000 Hertz között hallasz ... ha nagyon jó a füled akkor kicsit többet és kicsit kevesebbet... a többit max érzed....tehát a tartomány általában ez ---- általában 20 és 35000 Hertz  között gyártanak.. nemmindíg jó a zenei hangfalaknál ha mást írnak rá

     

     

    és mostan kérdezhetsz ha érdekel még valami :)))

    előzmény:
    plüssmackó (12)
    2011-12-15  19:28
  18. 2011. december 15. 19:2812.

    3. Az impedancia

    ld feljebb nem érdemes kisebbet venni...tehát sem 4 sem 6 Ohm méretűt mert vagy az erősítő kimenetét fogja tönretenni vagy a hangfalat...

    amelyikre az van írva hogy 4-8 Ohm vagy 6-8 Ohm az vagy 8-16 Ohm az tökéletes... mivel az erősítők az okosabbak már érzékelik ezt....

    De ha egy szám van rajta az min 8 Ohm....

     

    4. Minőség

    Hát ez itten a legérzékenyebb kérdés ..... 

    Régi motoros vagyok a hifiben és az a helyzet hogy az alsó határ amit írtál és felső határ nincs.... 40 e-től a 1,5-2 millióig lehet ezt kapni... természetesen elkötelezettség nélkül tudok márkákat írni....van az hogy középszint..... de ugye mindenki jobbat akar.....

    A Denon (nekem is ilyen van csak nagytestvérben) természetesen szereti a jobb márkákat... ez olyan mint a windows pl nem szereti az open office dokumentumokat de megnyitja.....:)

    Tehát bármit ráköthetsz persze ami a fentieket kielégíti...de jobb a márkás

    Nos nem akarlak elkeseríteni, de iszonyú árak vannak én is pont nemrég vettem 2 hangfalat (én az első linken lévőt) de hátsónak... és jobb ha egyformák vannak a későbbiekben ha bővítesz akkor érdemes a hangzás miatt egyforma sorozattípust venni....

     

    Nos a Denon hangja vájtfülűek szerint a középkategóriában jól passzol pl a Wharfedale, KEF.....Heco...sorolhatnánk... ismét rögzíteném hogy nem érdemes gagyit venni  ezek nagyon drágák sajnos

     

    Nekem a frontok a mélynyomó és a centerhangfal HECO...de pl az oldalsugárzó Wharfedale a hátsó pedig a mostan fent ajánlott Magnat... de ez a legalja.. mármint a Magnat... 

     

    Viszont szépen szól.....

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. december 15. 19:1411.

    http://astoriacenter.hu/outlet/magnat-monitor-supreme-200- cherry-otl.html

    pl

     http://www.arukereso.hu/hangfal-c3161 /f:front-hangfal,ar=1/

     

     

    2x 80 Watt bei 8 Ohm (Front) 1x 80 Watt bei 8 Ohm (Center) und 2x 25 Watt bei 8 Ohm (Surround)
    * Impedanz alle Kanäle 6-16 Ohm

     

    nos eztet találtam

    akkor a magyarázat

     

    nem mennék bele teljesen részletesen mert hajnalig itt ülhetnénk

     

    Gyors tanácsokat próbálok összeszedni (de azután ne engem szidjatok)

     

    Megnéztem az erősítő típusát amelyet írtál..... a típustáblából van a fenti adatsor ha jól olvastam tehát

    egy hangfalat a hangján kívül sok minden meghatároz hogy hogyan működik együtt és természetesen milyen hangot ad az még ezeken felül adja a minőséget.... tehát akkor kezdjük....

     

    1. Az erősítő teljesítménye.. itt azt írják, hogy a fronthangfal kimenete.. tehát az elsőkön az erősítőtök 2x 80 W teljesítményt ad ki 8 Ohm impedancia mellett... ez azt jelenti hogy ha 6 vagy ha 4 ohmos hangfalat kötsz rá akkor ennél méhg több kakaót nyom tehát cca 90-100 W-ot

    (EZ NEM HANGERŐ csupán hanem elektronika is) Az impedancia a különböző áramköri elemek ellenálása... mondjuk így egyszerűen a váltakozó árammal szemben... tehát ez a teljesítmény mellett a hangfal egyik legmeghatározóbb értéke, amely a belső elektronikáját meghatározza

     

    Nos akkor az első pontra

    Érdemes min 1,5x de inkább 2x akkora teljesítményű hangfalat vásárolni mint az erősítő csatornánkénti teljesítménye ... azaz ha 80 W a maximum akkor min 120 de inkább ajánlatos a 160-180 W teljesítményű hangfal vagy nagyobb.... Ismét rögzíteném hogy a teljesítmény és a hangerő 2 különböző tészta... valószinűleg egyébként attól recseg a régi mert ez nem megfelelő összeállítású/vagy tönkrement a hangszóró

     

    A nagyobb teljesítményű hangsugárzók drágáébbak ugyan de megéri belefeccölni a pénzt mert tisztábban szólnak ha minőségi darabok... és itten jön a második kérdés a méret

     

    Ugye lányok nem a méret a lényeg nyugtassatok meg :)

    de itt sajnos igen

     

    2. A méret

    Természetes hogy az elhelyezésen KÍVÜL beszélek erről.. a mélyhangokat csak megfelelő méretű hangszórókkal lehet élvezhetően hallani zene esetén (a házimozi egy más tészta ismét) tehát nem érdemes kicsi hangszóróval rendelkező hangfalat venni ....ehhez a teljesítményhez olyan min 16 cm átmérőjű hangszórópárok kellenek... általában a hangfalak többutasak... ez azt jelenti hogy több hangszoró van bennük a kicsi a magas hangokat, a nagy a közép és mélyhangokat sugározza... A minőséget a kettő "összedolgozása" adja meg... amelyet a hangfalba épített elektronika a keresztváltó szabályoz

     

     

     

     

     

    előzmény:
    a1g1i1 (1)
    2011-12-14  12:24
  20. 2011. december 14. 14:3210.
    ok...
    előzmény:
    a1g1i1 (9)
    2011-12-14  14:26
  21. 2011. december 14. 14:269.
    Most el kell rohannom, de jövök még és feltétlen kereslek majd!!! Köszönöm szépen!
    előzmény:
    plüssmackó (6)
    2011-12-14  14:17
  22. 2011. december 14. 14:208.
    SALt nem ajánlom egyébként...bár én még nem hallottam élőben...de kritikát a Somogyi hangfalakról nem hallottam jót
    előzmény:
    a1g1i1 (1)
    2011-12-14  12:24
  23. 2011. december 14. 14:197.
    Bölcs asszony vagy
    előzmény:
    pihe** (4)
    2011-12-14  13:15
  24. 2011. december 14. 14:176.

    Kedves kimondhatatlan nick :)

     

    ez rengeteg mindenen   múlik... magam régi hi-fi-s és házimozis vagyok talán tudok segíteni... valamint én is nemrég kerestem ilyet és alaposan körülnéztem ez ügyben

     

    kérdések

     

    férjed mennyire hi-fi házimozi fan ?

    cca milyen rendszeretek van MOST ?

    mi az elvárás ?

     

    Denon az erősítő ?

     

    mekkora írj típusszámot... mert fontos a teljesítménye...

    most milyen hangfalak vannak ?

     

     

    sok sok mindentől függ tudok segíteni

     

    40 ezerből alsó hangon kapsz egy párt

    én ajánlom pl ... magnat motion 200 Media Markt 38... de ez az alja ha Denonotok van...

    Tudom nekem is denon van én is most szereztem ilyet... szépen szól.... mostan akciós.. de most sokminden akciós még

    előzmény:
    a1g1i1 (1)
    2011-12-14  12:24

Címlap

top