Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Ordít fürdés közben

bbkrisz81
Létrehozva: 2011. október 28. 08:50

7 hónapos babám eddig imádott pancsolni. Játszott, mászkált a nagy kádban. Pár napja megcsúszott benne és nagyon megijedt. Azóta amint betesszük a kádba keserves ordításba kezd.

Mit tudok tenni, hogy újra megszeresse a fürdést?

  1. 2019. február 1. 15:5648.

    Végülis belegondolva ez is egy jó ötlet lehet arra, hogy megnyugodjon, és ne sírjon. Az elején, amikor egyáltalán a vízbe akartad tenni nem tiltakozott nálatok, hogy márpedig ő nem akarja? Vagy igen és utána megnyugodott, amikor már "lebegett"? 

    előzmény:
    Ingyombingyom (47)
    2019-01-29  14:09
  2. 2019. január 29. 14:0947.

    Nekünk gyermekorvos javasolta, és be is vált, hogy a babafürdőkádba sok vizet tettünk, kvázi lebegett a gyerek, persze úgy, hogy az alkarunkat alá tettük. De mégis lebegett. Innentől aztán nem volt sírás, pityogás, sőt!!

  3. 2019. január 29. 10:3946.

    Sziasztok. 


    A fürdés elleni tiltakozásnál nálunk is bevált, hogy úgymond izgalmassá tettük a fürdőszobát a gyerek számára. Igaz, egy idő után már kicsit zsúfoltnak éreztem azt a kádat és a fürdőszoba nagy részét, de mindent a gyors és élvezetes fürdésért 


    Tele voltunk és még most is tele vagyunk fürdőjátékokkal, de nagyon hasznosnak bizonyultak. 

  4. 2019. január 10. 14:2745.

    Szia. 


    Nekünk is volt hasonló élményünk. Egyik este még élvezte a fürdést, már akkor mosolygott amikor meglátta a fürdőszobát, másnap pedig már a víz hangjára is sírni kezdett, sajnos nem tudtuk mi történhetett, mit csináltunk, ami miatt ilyen reakciója van. Az ismerőseink tanácsolták, hogy próbáljunk olyan dolgot tenni a fürdőszobába, ami leköti, érdekli, tetszik neki. Szerintem egy hétig próbáltuk megbarátkoztatni a fürdéssel ismét, de nem sikerült, még mindig sírt. Utána vettünk egy ilyet: https://pepita.hu/furdojatekok-c1347/munchkin-bubor ekfujo-elemes-pingvin-p151200?from=list . Amikor bekapcsoltuk és úgy vittük be, egy ideig az elején még volt egy kis sírás, de később annyira lekötötték a buborékok, hogy teljesen elfelejtette hol is van éppen. És bevallom még nekem is tetszett, hogy tele volt a fürdő buborékkal. (azért a kép csak illusztráció, annyit nem lökött ki magából a játék soha ) .


    Szóval én azt javasolnám, hogy valami olyan legyen a fürdőszobában amit szeret, vagy amiben biztosak vagytok benne, hogy szeretni fog, azért pénzkidobásra nem buzdítok senkit. 


    És szerintem ha nincs, szerezzetek be egy csúszásgátlót is, mert az is biztonságérzetet adhat neki, ha más érzés van alatta, mint mikor elcsúszott. 


    Remélem mielőbb megoldódik ez a probléma. 

  5. 2018. november 7. 08:5344.

    Tudom, hogy mindenkiben az a kép él, hogy apa hazajön a munkából, a pici már alig várja, hogy a hatalmas kezében boldogan lubickoljon. Hát ez nem mindenhol van így, van amelyik gyerek utálja, és slussz. Nem marad ez így mindig valószínűleg.

    előzmény:
    rozi88 (39)
    2018-11-04  20:51
  6. 2018. november 7. 08:5143.

    ...napi fürdés helyett kellemes meleg helyiségben meleg vízbe márott mosdókesztyűvel finomat áttörölni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_784592 (40)
    2018-11-04  22:27
  7. 2018. november 7. 08:4842.

    Szia,


    Nem durva, ha nem fürdeted minden nap. :-)


    Tudom, sokan ellenzik, de pl megpróbálnám az együtt fürdést, Anya zuhanyzás után belefekszik a kád vízbe, baba meg a hasára. Mi sokszor fürödtünk így. Nem ordítás miatt, hanem csak, mert jól esett.


    Amúgy meg nyugi, az ilyen picik napról napra változnak, lehet, hogy jövő héttől már nem ordít. Vagyis már nem ezért, hanem másért. :-) 

    előzmény:
    rozi88 (39)
    2018-11-04  20:51
  8. 2018. november 4. 23:0041.

    Furcsa.
    Emlekeimben furdeteskor mindig a nagyon pici baba hata es a feneke erte eloszor a vizet.... sohasem a labai .
    Logatod ?


    Egyik kezed a tarkoja alatt , masik a feneke alatt es szep lassan belemerited .
    Imadja a testmeleg vizet a pici baba : anyamehben erzi magat

    előzmény:
    rozi88 (39)
    2018-11-04  20:51
  9. Torolt_felhasznalo_784592
    Torolt_felhasznalo_784592
    2018. november 4. 22:2740.

    Mindenekelőtt ellenőrizd hőmérővel, hogy megfelelő-e a víz hőmérséklete!


    Ha fél a víztől, akkor lehet, előbb csak oda kéne ülni vele a víz mellé, mondókázni, énekelni, közben megtörölni egy kis vízzel az arcocskáját, a kezét, csak fokozatosan szoktatni vissza a rendes fürdéshez. A fejét kb. 3 hónapos kortól fogja emelgetni, onnantól lehet próbálni más pozícióban vízre engedni, hasonfekve - de persze nem szabad elengedni! Meg amúgy kérdezz meg védőnőt is erről, lehet elmondja neked, hogy másképpen is lehet tisztogatni az ilyen piciket, és nem kell naponta fürdetni:


    http://www.delmagyar.hu/egeszseg/nem_kell_naponta_furdet ni_az_ujszulotteket/2440016/

    előzmény:
    rozi88 (39)
    2018-11-04  20:51
  10. 2018. november 4. 20:5139.

    Sziasztok kislányom 2honapos születése ota nem szeret füródni ahogy fölemelem mesztelenül és vizzbeér lába sir mit csinájak

  11. 2011. november 1. 10:2438.

    Nálunk ugyanez volt.

     

    Egyszerű: vedd elő a műanyag kiskádat, és 2 hétig fürdesd abban. Aztán próbáld meg újra.

     

    Egyébként meg végy csúszásgátlót.

    előzmény:
    bbkrisz81 (1)
    2011-10-28  08:50
  12. 2011. október 31. 11:0637.

    7-8 hónapos volt a gyerekem, amikor minden előzetes esemény nélkül elkezdett sikítva üvölteni a zuhanytól. 

    Hamar idegesítővé vált, hogy a családomtól a barátaimig mindenki kérdezgette, hogy nem volt-e egyszer túl meleg vagy kellemetlenül hideg a víz. Nem! A vizet mindig gondosan beállítom, mielőtt átkapcsolom zuhanyra, ráadásul a kezem mindig ott van, tehát NEM! Egyszerűen csak félt tőle. Olyannyira, hogy át kellett térnem a poharas hajlelötybölésre.

    Többször is bepróbálkoztam, mindig visított, mint akit ölnek. Úgy másfél-két hónapra rá egyszer csak nem visított többé. Ennyi. Nincs magyarázat. Néha megijednek egy hangtól, egy mozdulattól... az pedig, hogy elcsúszott, igen nagy riadalom lehetett, időt kell adni neki, hogy elfelejtse, vagyis hogy még a rossz érzés is elmúljon belőle.

    Jókat mondtak a lányok, csak csatlakozni tudok hozzá: közös fürdés, buborékfújó, színes, jópofa játékok... és türelem! ;-)

    előzmény:
    bbkrisz81 (1)
    2011-10-28  08:50
  13. 2011. október 31. 04:3936.

    szio, atmeneti otletek: ne olvastam vegig, de ajanlottak a csuszasgatlot, ami lehet mintas, es tegyel kevesebb vizet bele, nem igazi furdes, inkabb csak lemosas lesz belole, mai atmenetileg bejohet, mert ugysem saros-koszos.. ha vegkepp nem megy maskepp, akkor meg prbalkozz a buborekfujassal, a vizben es a vizre is, es pukkasszatok egyutt. hatha ez bejon. Egyhatranya van csupan, onnantol lehete, hogy buborekfuggove valik:))))

     

    Sok sikert es kitartas! majnem mindegyik gyerek atmenetileg fel a viztol, kadtl, furdestol, hajmosastol.ilyenkor kenytelen az emebr trukkozni, de aztan gyoz a pancsolas szeretetet. Kienl kesobb, kinel hamarabb. ne aggodj, Veletek is minden ok. lesz. ha nagyon nem birja igy sem, ahogy leirtam egy-ket napig csak bo vizes lemosassal probalkozz. Nyln lepedo, ra torokozo jo vastagon, persze minde jo meleg szobaban, es bo vizes attorolgetes, a vegen a genitaliak tajekan megtobb vizzel, szinte mar racsurgatva. Tiszta e sapolt lesz igy is, de kimarad  agorcsos uvoltes. ztan ha mar em visit, mikor meglatja  akadat, kezdodhet a vizhez szoktatas.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. 2011. október 30. 20:5535.

    szia

     

    nem tudom írták-e már, de nálunk nagyon bevált a csúszásgátló a kádba. így tuti nem esik el. :)

    előzmény:
    bbkrisz81 (34)
    2011-10-29  01:09
  15. 2011. október 29. 01:0934.

    2 dolgt kipróbáltam: egyik, h nappal beleültem vele ruhástól, akkor is volt sírás, de nem sok.

    Este pedig velem fürdött. Nagyrészt sírt, de nem az a görcsös ordítás volt mint mikor egyedül raktam bele.

     

    Köszönöm mégegyszer egyébként a sok jó tanácsot. 

    előzmény:
    bbkrisz81 (1)
    2011-10-28  08:50
  16. 2011. október 28. 22:4033.

    Én is azt javaslom, hogy ülj be vele a kádba egy rövid időre, míg újra meg nem szereti a fürdést. Esetleg lehetne venni néhány új fürdőjátékot, amik felkeltik a kíváncsiságát-nekünk a különböző spriccelő állatok jöttek be nagyon, míg azt nézte, hogyan spriccel a bálna, el is felejtette, hogy fürdik. 

    Hajmosás: a kisfiam imádja, a lányom sokáig nem szerette. Aztán egyszer utolsó ötletként egy kéztörlőt a szeme elé tettünk, azóta nem visít, ha öblítem a haját, hanem odatartja az arca elé, hátrahajtja a fejét, és engedi a hajmosást. De ő már "nagy" 3,5 éves :) 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  17. 2011. október 28. 22:0932.

    Szia!

    Kipróbálhatnád, hogy csak nagyon kevés (egy-másfél ujjnyi) vizbe teszed a picit, és csak játszon egy kicsit a vízzel (paskolja stb.). (De jó meleg legyen a helység, ahol fürdik, mert gyosan kihűl a kevés víz). Lerövidíteném a fürdési időt, és én is csökkenteném a fürdetések számát. Ha van radiátor, rátenném előtte a törölközőt, és meleg törölközővel várnám a végén. 

    előzmény:
    bbkrisz81 (1)
    2011-10-28  08:50
  18. 2011. október 28. 21:2531.
    Nyilván erőlteni nem kell, de az sem jó, ha ezentúl nem fürdetik, kádban, mert belerögzül, hogy ott félni kell.
    előzmény:
    pamutto (29)
    2011-10-28  20:13
  19. 2011. október 28. 21:2330.
    Nem én használom, hanem a lányom, (unokám van) Feltámasztják a kád fölé, majdnem álló helyzetbe és kicsöpög belőle a víz. Ők különben 3 hós kortól járnak úszni, ott is volt egy kisfiú akit azért hoztak el, mert nem tudták megfürdetni annyira sírt. kb egy másfél hónap alatt ő is megszerette a vizet, úgyhogy kitartás, és türelem.
    előzmény:
    judy22 (27)
    2011-10-28  18:57
  20. 2011. október 28. 20:1329.
    Az én srácaim fokozatosan szokták meg a fürdést. Eleinte kiskádba, textilpelenkába fektetve raktuk a vízbe őket, amibe - ha akartak - kapaszkodhattak is. Aztán, kb 1 évesen kerültek át a nagykádba. A nagyobbik nem volt hajlandó leülni benne, tehát zuhanyozni kellett. Ha meg hajmosás volt, akkor a 4 emeletes panelház minden lakója tudta, az üvöltéséből,  nálunk most hajmosás van. Aztán kinőtte ezt is. Türelem kérdése az egész, a higiénia fontos, de a gyerek félelmeire tekintettel kell lenni. Elvégre évezredekig kibírta az emberiség napi fürdetés nékül.
    előzmény:
    gitta58 (21)
    2011-10-28  12:52
  21. 2011. október 28. 20:1228.

    Szia!

     

    Idővel biztos megszereti, és nem fog sírni, barátnőm ikerlányai közül az egyik imád fürdeni, öltözni-vetkőzni születése óta, a másik lányka, ordított minden egyes fürdésnél, öltözésnél, akármit csináltak. De 3 és fél hónaposan ő is megszerette a pancsolást, már egyáltalán nem sír, bár öltözni most sem szeret :))

     

     

    előzmény:
    judy22 (27)
    2011-10-28  18:57
  22. 2011. október 28. 18:5727.

    Ilyenünk is van,köszi.Ez sem vált be sajnos.És eléggé nehezn szárad.Te mit csinálsz vele?

    Ráadásul bedobtam a mosógépbe kezdésként és bizony szétszakadt.

    előzmény:
    gitta58 (22)
    2011-10-28  12:54
  23. Torolt_felhasznalo_572064
    Torolt_felhasznalo_572064
    2011. október 28. 18:4026.

    Nem szeretem a dogmákat, a gyereknevelésben pláne nem.

    előzmény:
    ladytron (23)
    2011-10-28  13:21
  24. 2011. október 28. 18:2125.
    Fürdesd a konyhai mosogatóban!   (tudom szentségtörésnek számít, de nálunk bevált.)
    előzmény:
    bbkrisz81 (1)
    2011-10-28  08:50

Címlap

top