Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Őssejt?

Kati8
Létrehozva: 2011. Április 5. 12:17

Sziasztok!

Mi a tapasztalatotok és a véleményetek a sejtbankokról?

Elsősorban a Krió és a Cord Center érdekelne.

Köszönöm

  1. 2019. május 6. 10:2111.

    Már több évvel ezelőtt megírták, hogy pénzszerzési manőver, kamu...


    http://valasz.hu/itthon/a-koldokver-hasznos-dolog-csak-ne m-a-maganbanki-hanem-a-kozossegi-tarolasi-formaja-73225/


     


    Sarkadi Balázs akadémikus szerint szó sincs arról, hogy ma gyógyító célra olyan széles körben lehetne alkalmazni az őssejteket.


     


    ..


     


    A 13 éve jelenlevő honi magánbankok több mint 50 ezer esetben kértek el olyan szolgáltatásért pénzt a szülőktől, amely eddig semmilyen gyakorlati gyógyító haszonnal nem járt. Volt ugyan Magyarországon három sikeres magánbanki felhasználás, ám ez kivétel nélkül nem a beteg, hanem az időközben megszületett kistestvérének köldökvéréből történt.

  2. 2011. Április 6. 08:5310.
    Elgondolkodtam, amit írtál. Lehet, hogy nincs is nagy értelme eltetetni? Mi van akkor ha nem tudják majd szaporítani? ....akkor kidobott pénz.
    előzmény:
    Jégmacska (8)
    2011-04-05  15:56
  3. 2011. Április 5. 16:439.
    igen, ezt tudom én is, el is mondtak amikor ott voltunk, hogy kb. hany kiloig jo.
    Bar olyat is mondtak hogy hamarosan szaporitani is tudjak oket.
    Egyebkent a koltsegek eleg kis szazaléka a tarolas, ha elore van fizetve, ezert is dontottunk igy. Evenkenti fizetessel joval tobb lett volna, viszont ott is 20 evet kellett volna alairni.
    előzmény:
    Jégmacska (8)
    2011-04-05  15:56
  4. 2011. Április 5. 15:568.

    Szia!

     

    20 évre?!

     

    Nekem dolgozik ismerősöm Őssejttranszplanton. Vele beszélgetve én is megemlítettem, mire azt mondta: szép és jó dolog, de a köldökvérből csak bizonyos mennyiséget tudnak levenni, ami a gyermek növekedésével kevés a gyógyításhoz. Valami olyasmit magyarázott, hogy testsúlyra számítva kell meglennie bizonyos sejtszámnak, hogy eredményes legyen vele a gyógyítás. Azt mondta, hogy max. a gyerek 5 éves koráig jó az egész.

     

     

    Ezek után tényleg pofátlanságnak tartom 20 év bérleti díjat elkérni, kifizettetni.

    Talán megérné, hogy érdeklődjenek a szülők, hogy meddig használható fel a levett anyag mennyiségileg és minőségileg is.

     

    Macs

     

     

    előzmény:
    Kokapu (7)
    2011-04-05  15:44
  5. 2011. Április 5. 15:447.
    Szia,
    nekunk mostanaban aktuális a téma, ugyanis elvileg 1 héten belül szülök (11-re vagyok kiírva).
    Mi a Sejtbankot választottuk, mert bar talan dragabb, nekunk ők tűntek a legmegbízhatobbnak. Mi azt a konstrukciot valasztottuk, hogy kifizetjuk elore a 20 eves tarolast is, de most szules utan (ha jo a minta) a felet fizetjuk, a tobbit 1 év alatt, havi reszletekben.
    Kb. 3 hete voltunk szerzodni, akkor megkaptuk a csomagot is.
    Egyebkent ha a minta nem jo, pl. keves, akkor 50ezret kell fizetni az elszallitasert, vizsgalatert.
    Nekunk is van mar egy kisfiunk, neki nem vetettuk le, bar utolag kiderult, felesleges lett volna, mert neuroblastomaval szuletett, es a rakos sejtek benne lennenek a levett őssejtjeiben is.
    Az onkologus egyebkent nem mondta, hogy feltetlen vetessuk le, sot azt mondta, o a sajat gyerekeiet nem vetette le, de ha minket megnyugtat...
    En viszont hiszek abban, hogy az orvostudomany rohamosan fejlodik, es talan mar par even belul is elterjedtebb lesz az őssejt kezelés.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125703 (1)
    2011-04-05  12:17
  6. 2011. Április 5. 14:436.

    Sziasztok!

     

    Mi a Krioval kötöttünk szerződést, a kisfiam 2009. nyarán született.

    A Cord Centerről most hallok először, gondolom, elég új cég lehet.

    Akkor a Krionál többféle finanszírozási lehetőség volt, mi részletfizetést kértünk.

    A nőgyógyászom a Sejtbankot kicsit jobban preferálta, de azt mondta, nem akar befolyásolni.

    Annyit mondott, hogy a klinikán Sejtbankot csomag mindig van, ha esetleg mi addig nem tudjuk beszerezni, de simán levette a Kriosba is.

    A Sejtbank akkor sokkal drágább volt, mint a Krio, ezért is választottuk.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125703 (1)
    2011-04-05  12:17
  7. 2011. Április 5. 13:595.

    sziasztok,

     

    Mi is a Cord Center mellett dontottunk, bar utolag egy kicsit banom, ugyanis a Cord Center magat a vert tarolja, nem pedig a verbol szeparalt ossejteket. Nemreg olvastam egy statisztikat ezzel kapcsolatban, es az osszes europai sejtbank 80%-a a szeparalt ossejteket taroljak , nem pedig a vert, ami regi tehnologianak szamit.

    Remelhetoleg soha senkinek  nem lesz ra szuksege, de azert bizom a gyogyaszat fejlodeseben es a vertarolasal is minden rendben lesz.

     

    A Sejtbankosokon gondolkoztunk meg,ugyanis ok koldokzsinor szovetet is tarolnak, nemcsak vert, de azt mar nem tudtuk megengedni magunknak , kb. 600.000 ft-be kerul.

     

     

    Ami pedig a Kriot illeti, az orvosom azt mondta, hogy komolytalanok es nem erdemes veluk foglalkozni.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125703 (1)
    2011-04-05  12:17
  8. Torolt_felhasznalo_155805
    Torolt_felhasznalo_155805
    2011. Április 5. 13:034.

    Szerintem bárhol tároltathatod a levett köldökvérből kinyert őssejtet. :)
    Annyi a lényeg, hogy amikor a szülés ideje eljön, akkor az orvosodnak - ha van választott - vagy annak aki a szülést levezeti jelzed, hogy itt van ez a kis mintavételi szett - ezt be kell szerezni előre - és szeretnél köldökvért vetetni a babától.

    A többit - elvileg - az orvosnak tudnia kell.

    Leveszik, elteszik, s a kiválasztott cég képviselője bemegy érte és a rendeltetési helyre szállítja.

    A Te dolgod pedig már csak a fizetés. :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125703 (3)
    2011-04-05  12:44
  9. 2011. Április 5. 12:443.

    Köszönöm a gyors választ.

    Nekem is jobban tetszik a Cord Center ajánlata, de bizonytalan vagyok. A kislányomnál teljesen elzárkóztam a köldökzsinórvér levételétől, de most már bánom, így a tesónál biztos, hogy levetetjük.

    Azt olvastam az egyik fórumon, hogy bizonyos kórházak leszerződtek egy-egy őssejt bankkal és csak úgy veszik le a vért, ha Te is azzal kötsz szerződést. Ezen nagyon ledöbbentem. Remélem ez nem igaz.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_155805 (2)
    2011-04-05  12:35
  10. Torolt_felhasznalo_155805
    Torolt_felhasznalo_155805
    2011. Április 5. 12:352.

    Szia!

    Nálunk lassan aktuális a téma, mert augusztusban új taggal gyarapszik kicsi családunk! :)

    Miután ugye babaruhát/kismamaruhát/felszerelést vásárol az ember, nyilvánvaló, hogy a boltokban leadott regisztráció után előbb-utóbb megkeresik az embert a különféle őssejt levétellel/tárolással foglalkozó intézmények.

    Minket már a Krio is és a Cord Center is megtalált, kaptam is anyagot mindkettőjüktől.

    A helyzet az, hogy már a párommal megbeszéltük, hogy szeretnénk levetetni a köldökvérét a kissrácnak, még akkor is, ha ne adj isten, sose lesz rá szükség. (Ne is legyen!)

    Rengeteg felhasználási lehetősége van már most is, és még több lesz, gyógyítható vele a vérképző betegségek jelentős része, a cukorbetegség, mozgásszervi betegségek, bénulás, stb. Ami még pozitívum, hogy testvérek esetében kb. 25% az egyezőség esélye, tehát nem csak neki, hanem esetlegesen a testvéreinek is jó lehet az ő köldökvéréből vett őssejt.
    Ami számomra kiderült:
    A Krionál egyszerre kell kifizesd a köldökvér levételt, a szállítást, a tárolást, etc. ami húzós egy összeg cca. 350.000 Ft.

    Viszont ők elmondhatják, hogy már 3 sikeres transzplantáción vannak túl, saját anyagból.

    A Cord Center évente kéri a tárolás díját - Szlovákiában van egyébként helyileg és kötsz is egy szlovák nyelvű szerződést is velük - plusz a levett mintát saját költségen kiviszik és bevizsgálják, mert ha nem jó, nem lehet használni, akkor nem kell fizetned semmit. Plusz - ez talán valami mostani kezdeményezés - felajánlják, hogy ha valaha is szükséged lesz a köldökvérben lévő őssejt felhasználására, akkor 185.000 euró értékben állják a kórházi kezelés (155.000 euró) költségét és az édesanya/édesapa kint tartózkodásának költségeit (30.000 euró).

    Még nem döntöttünk melyiket választjuk, de számomra a második egyértelműen szimpatikusabb - annak ellenére is, hogy még szeretnénk egy pár dolognak utána nézni, egyértelművé tenni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_125703 (1)
    2011-04-05  12:17

Címlap

top