Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nehezen elalvó gyerek!

Belisha
Létrehozva: 2011. március 16. 22:03
Kedves Anyukák! Várom ide azokat az anyukákat, akiknek ismernek bevált tippeket, trükköket, elalvás előtti rituálékat, amik segíthetnek 3 és fél éves kisfiamnak, hogy minél hamarabb és könnyebben el tudjon -akár egyedül is - aludni. Sajnos sose volt jó alvó, mindig altatni kellett, sose tudott egyedül elaludni.... Kérlek, segítsetek!
  1. 2019. január 18. 14:1941.

    Igen, jó ötlet a halvány fény+ halk zene....

    előzmény:
    IvettBankodi (40)
    2019-01-18  11:14
  2. 2019. január 18. 11:1440.

    Sziasztok. Nálunk is 2 éves koráig nehezen aludt el a gyerek, utána már belejött, hogy hogy is kellene ezt csinálni. Addig szinte mindent kipróbáltunk, de még így is nehezen aludt, forgolódott, mindig kellett, hogy mellette legyen valaki, ha el is aludt, akkor is felkelt éjszaka, minden ok nélkül is stb. Utána kaptunk egy éjszakai lámpát ami zenél is. Igaz nem pont egy 2 éves gyerek mellé való szerény véleményem szerint, de már annyira le voltunk keseredve, hogy kipróbáltuk, hátha összejön. És végülis elmondhatom , hogy sikerrel járt a terv. Nem mondom, hogy azonnal, de tényleg könnyebben aludt el, és szerintem megnyugtatta, hogy éjszaka nem teljes sötétségben kell aludnia. Azután megritkultak az éjszakai ébrenlétek, felébredések is. Nem mondom, hogy ez a 100%-os csodaszer volt,  viszont szerintem egy próbát mindenképp megér. És még a végén tényleg sikerrel járnak mások is, nem csak mi. 

  3. 2019. január 9. 15:5139.

    Szia! Nagyon régi a topic, elérhető vagy még itt?

    előzmény:
    Belisha (18)
    2011-03-17  15:02
  4. 2011. március 17. 16:5738.
    Ja, a férjem mondta is tegnap, hogy ne mutogassam már az órán a 9 órát, mert fél 9-kor, ha nagyon álmos, nem fogjuk tudni lerakni, mert még nincs 9 óra:-)))
    előzmény:
    évi* (37)
    2011-03-17  16:55
  5. 2011. március 17. 16:5537.
    Tieid már nagyok! :-) Nekem a legnagyobb is csak 4 és fél éves, de szerintem menni fog nálunk is. Ha megtanulja az órát, akkor olyan király róát fog kapni, hogy hetedhétországban nem lesz párja! :-)
    előzmény:
    Ujik (36)
    2011-03-17  16:53
  6. 2011. március 17. 16:5336.
    hallod, az órát is megismerik majd egy idő után. Nálunk a 9 óra, az kilenc óra. Múltkor anyukám vigyázott rájuk egyik este, aztán a kisfiam mondta neki, hogy mama, van már 9 óra? Mert nálunk rend van, 9-kor megyünk aludni! :-))))))))))
    előzmény:
    évi* (34)
    2011-03-17  16:46
  7. 2011. március 17. 16:5235.

    Hogy a témához is szóljak, nem alszanak el a gyerekeim hamar, miért is kéne.

    8-kor fekvés mindháromnak. A kislámpa 9-ig éghet, és mesekönyvet nézegethetnek csendben. Van időzítőjük, ami kikapcsolja a lámpát, baromira élvezik. :-)

    Ha nagyon nehezen és későn alszik el a gyereked, akkor lehet, hogy sok már neki a délutáni alvás. Ha gyors és könnyű elalvást akarunk (mert lelépnénk férjemmel este), akkor kihagyjuk a délutáni alvást. :-)

    előzmény:
    Belisha (1)
    2011-03-16  22:03
  8. 2011. március 17. 16:4634.

    Szerintem ez teljesen a témához kapcsolódik.

     

    Rosszul fogalmaztam, nem kellemes megoldások, hanem a "mindegy-csak-csend-legyen" megoldások. :-)

    Újszülött természetesen nem játszmázik. Ha sírtak, akkor kibarkochbáztam, mi az oka, előbb-utóbb rájöttem és csend lett. Nem rázogattam gyereket.

    Később viszont már arról szólt a dolog, hogy tök jó, ha ott állok az ágy mellett, vagy ringatok. Na ezt NEM, legalábbis én biztos, hogy nem. Ringatok este 8-ig. Órát nem ismerik, de a jó éj puszit igen. Baromi hamar megtanulják, hogy nem hagytam el őket, hanem STAND-BY van reggelig.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (33)
    2011-03-17  16:30
  9. 2011. március 17. 16:3033.

    Komolyra fordítva (bár ez már rég nem a topik témája): amiről én beszélek, azok véletlenül sem kellemes megoldások (percenként szaladgálás, órákig ringatás), de nem is "csak rövidtávon hatékonyak, hosszútávon szívásosak". Legalábbis én még nem látom benne a hosszútávon szívást. A gyerek nyugodt, kiegyensúlyozott,  jólnevelt. Nem nőtt a fejemre, nem ő a házi zsarnok, nem elkényeztetett.

     

    És én sem tartom magam következetlenül nevelő, mindent a gyerekre hagyó anyának. Egyszerűen csak azt gondolom, hogy amíg nincsenek abban a korban, nem várhatunk el tőlük belátást vagy érettebb viselkedést. Később már el is kell várnunk, de kicsiként még nem. A párhónapos sír, ha nem tud elaludni. Nem manipulációból sír - még a csörgőt sem tudja megfogni, de már játszmázna? Nekem az a dolgom, hogy megnyugtassam, kivezessem a sírásból, hogy eljtuhasson például az alvásig. Nem az, hogy megtanítsam, hogy nem sírunk, mert alszunk.

     

    De tényleg nem szeretném tovább offolni, szegény topikindító témáját, szóval erről inkább csak ennyi.

     

    előzmény:
    évi* (31)
    2011-03-17  16:03
  10. 2011. március 17. 16:0732.
    Annyira nem egyformák a gyerekek. Az enyém simán végigalussza a tehervonatot még tán nyitott ablaknál is, de a gyereksírásra felébred. Én meg biztos nem vagyok elég erős - én már egynél is a túlélésre játszottam. :)))
    előzmény:
    évi* (30)
    2011-03-17  15:56
  11. 2011. március 17. 16:0331.
    Én sose játszom a túlélésre, mert általában ezek a rövidtávon hatékony, kellemesebb megoldások hosszútávon alapos szívással járnak. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (29)
    2011-03-17  15:45
  12. 2011. március 17. 15:5630.

    Az ordító kicsi mellett olyan simán-lazán alszik a két nagy, hogy meg sem moccannak. Úgy voltam vele, hogy inkább keljenek fel 3 éjszaka a nagyok, mint szívjunk akár évekig is. Megmagyaráztam nekik, hogy lesznek zajos éjszakák, velük is előfordult, ne haragudjanak ezért a picire. Túl leszünk rajta. Ennyi volt.

     

    Pont ezért van esténként a közös összebújás, aztán megy mindenki a helyére.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (29)
    2011-03-17  15:45
  13. 2011. március 17. 15:4529.

    Szerintem az enyém bírta volna reggelig. :) Olyan simán volt, hogy négyhetesen (!) bírta reggel hattól éjfélig, egy perc alvás nélkül, szóval elég kitartó volt. :)))

     

    Az ötpercenként bemenetel jó módszer, csak van olyan gyerek, aki tényleg túlpörög a köztes öt perc alatt, és akkor aztán lőttek az alvásnak.

     

    Egyébként szerintem minden "módszer" az első gyereknél működik csak, a másodiktól már sajátot kell kitalálni, ami a túlélésre épül. Nem hagyhatom sírni a kicsit, amikor a nagyot végre sikerült lefektetni - de nem is babusgathatom órákig a kicsit, ha a nagynak is szüksége van rám.

    előzmény:
    évi* (26)
    2011-03-17  15:32
  14. 2011. március 17. 15:4128.

    Erre meg csak azt tudom írni, amit te írtál, hogy valaki elolvassa a te írásod és azt veszi készpénznek, aztán még ott áll az ovis gyerekkel, akit egész éjszaka babusgatni kell :-)))

     

    Tudod, ezért van több vélemény, mindenki kiszűri magának a legmegfelelőbbet :-) vagy épp a neki legtettszőbbet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (27)
    2011-03-17  15:35
  15. 2011. március 17. 15:3527.

    Így van, szerencsém volt.

     

    Nem lovagolok a 6-7 évesen, csak reagálok arra, amit leírtál. Ismétlem, az egyetlen, ami nem tetszik, hogy sokan még mindig "elrontásnak" gondolják a "túlzott" ringatást-babusgatást, pedig ez is egy módszer, és van, akiknél ez működik.

     

    Ugyanakkor egy kétségbeesett új anyuka - nem a topikindító, hanem valaki, akinek még nincs három évnyi tapasztalata, csak esetleg egy-két hónap - készpénznek veszi ám a sarkítást. És máris ott lebeg a szeme előtt egy nagycsoportos, aki még mindig nem alussza át az éjszakát. (Mert én bizony így voltam abban a bizonytalan és kétségbeesett időszakban.) Mindössze ez késztetett válaszírásra, és nem az, hogy nálam volna a bölcsek köve.

     

     

     

     

    előzmény:
    Ujik (21)
    2011-03-17  15:18
  16. 2011. március 17. 15:3226.

    Nálunk úgy néz ki az este, hogy fél 8-kor felmegyünk, a mi szobánkban a franciaágyon mese (mindenki választhat, a kicsi helyett a nagyok választanak. :-)). Utána összebújás, és séta mindenki az ágyába. Onnantól kezdve SENKI NEM JÖHET KI AZ ÁGYÁBÓL.

    Nagyok már profik ebben, bár vannak néha próbálkozások, amit nagyon hamar lerendezünk.

    Ha a kicsi nagyon ordít (mostanában szerencsére már boldogan cummog a kezével, és nyugiban fekszik), akkor kb. 5 percenként bemegyek, megsimogatom, megmondom, hogy szeretem, és alvás van. Előbb-utóbb elalszik, legalábbis én még nem láttam olyan gyereket, aki reggelig bírná.

    előzmény:
    Belisha (18)
    2011-03-17  15:02
  17. 2011. március 17. 15:2825.
    Ha nekem az egyik gyerek kivenné a könyvet a kezemből mese közben, akkor a másik tuti, hogy kiakadna. :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (23)
    2011-03-17  15:25
  18. 2011. március 17. 15:2724.

    Nekem mindhárom, addig jól alvó gyerekem úgy 7-8 hónapos kora körül szépen rászokott arra, hogy milyen jó, ha anyu éjjel ott álldogál a kiságy mellett, mert milyen jó is úgy aludni. És magától nem oldódott meg, csak rosszabb lett a helyzet. Ha 1x felkelt, és álldogáltam, akkor következő héten már nem volt elég, kelt 2x és így tovább. Ez egészen addig ment, amíg úgy nem döntöttem, hogy elég volt.

    Két utat választhattam: 1.) Nikkelbolha módjára pattogok éjjel, mert az olyan szórakoztató, meg az ősbizalom. 2.) Befejezem a mókát és éjjel alvás van. Hát én ezt választottam.

    Tuti egyke lenne a gyerek, ha még 2 évesen is megy a hacacáré az alvás körül....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (20)
    2011-03-17  15:11
  19. 2011. március 17. 15:2523.

    A babó nálunk korábban tényleg nehezen elalvó volt (azért is ringattam és járkáltam vele, és azért kellett felvennem sokszor anno).

     

    Nálunk fogmosás után a szobájában már csak félhomály és nagyon csendes beszéd van. Ha pedig úgy látom, valamiért felpörgött - például az apja későn ért haza, és még játszana -, egy kicsit hagyom játszani, vagy állatokat kidobálni az ágyból vagy ilyesmi, sőt ki is szállhat, ha akar (max. 5 percre), de csendben és csak a kislámpa fényénél. Ha kivenné a könyvet a kezemből, inkább fejből mesélek neki, és gyakran mondok verset, aminek olyan altatós ritmusa van, többször is. Mindent halkan, hogy ha hallani akarja, akkor ő is csendben legyen. :)

     

    Tudom, hogy közhelyek, de hátha... Sok sikert!

     

     

    előzmény:
    Belisha (18)
    2011-03-17  15:02
  20. 2011. március 17. 15:2222.

    Madarász kórház

    Dr. Gál Éva főorvosnő

    Időpontkérés: 450-3763

    A rendelésre háziorvosi beutaló kell.

     

    3-ból 2 gyerekemet elvittem hozzá, amikor olyan dologgal találkoztam, amit egyedül nem tudtam megoldani, azóta imába foglalom a nevét! (Én azt állítom, hogy egy 6 hónapos gyerek, aki jól van lakva, képes nyugodtan végigaludni az éjszakát, és a doktornő is.)

    előzmény:
    Ujik (19)
    2011-03-17  15:07
  21. 2011. március 17. 15:1821.

    Nálatok így alakult, neked szerencséd volt. Most nem pont a 6-7 éves koron kellene lovagolni. Valaki azt írta, hogy talán akkor fogja majd átaludni a gyerek az éjszakát, én is csak ebből kifolyólag sarkítottam.

     

    Ez az én véleményem, nem szentírás, csak az én tapasztalatom, de attól még ugyanúgy szeretem a gyerekeimet, mint más, tán még jobban.

     

    Ez olyan mint a Waldorf módszer, van olyan gyerek, akivel ezt tök jól meg lehet csinálni, mert alapjáraton tök jó gyerek, de van, amelyikkel nem, mert egy égedelem. Ott más módszert kell alkalmazni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_686533 (20)
    2011-03-17  15:11
  22. 2011. március 17. 15:1120.

    Nincs igazad. Miből gondolod, hogy a "babusgatós-odaugrálós" anyukák gyerekei - ha szerencséjük van szerencsétlen szüleiknek - hat-hétéves korukra alusszák át az éjszakát? Ráadásul sosem próbáltad, szóval nem igazán megalapozott vélemény ez így...

     

    Tehát ellenpélda: lányomhoz mindig ugrottam és babusgattam. Ha ringatásra vágyott, úgy altattam. Az volt az elméletem, hogy ha elég sokszor tapasztalja, hogy mindig ott vagyok neki, és mindig válaszolok a sírására, megnyugszik abban a tudatban, hogy számíthat a segítségre. Még ha csak azért kell is a segítség, mert kicsit egyedül érzi magát. Úgy gondoltam, akkor később sem lesz meccsezés a dologból. Nálunk működött, nekem meg belefért.

     

    Pár hónaposan átaludta az éjszakát. Egyévesen nem kért többet a ringató-altatásból, a kiságyába szeretett volna menni (először csak az esti elalváskor, egy hónap múlva már a délutáninál is.) Azóta is nagyon jó alvó, nemsokára két és féléves. Persze az is a dologhoz tartozik, hogy ha rendkívüli helyzet van - például kórházi kaland után egy hétig minden áldott este -, ma is megyek és babusgatom, percenként is, ha kell.

     

    Szóval nem kellene riogatni azokat, akik azt az utat választják, hogy válaszolnak a gyerek minden igényére. Meggyőződésem, hogy ezzel nem rontják el végleg a nevelést, és nem nevelgetnek fejükre növő kis szörnyetegeket.

    előzmény:
    Ujik (11)
    2011-03-17  09:59
  23. 2011. március 17. 15:0719.
    régebben volt a Madarász utcai kórházban egy amolyan alvásklinika, nem tudom, hogy van-e még, tán valami komolyabb szakértőtől kéne tanácsot kérned ...
    előzmény:
    Belisha (18)
    2011-03-17  15:02
  24. 2011. március 17. 15:0218.

    Sziasztok!

    Húúú, jól belenyúltam a darázsfészekbe, de ezt is akartam! :))))

    Szóval: félreértés ne essék, le a kalappal az olyan anyukák és gyerekek előtt, akik hipp-hopp, 5x, 6x, 10x síráshagyás után megtanultak elaludni és azóta is végigalusszák az éjszakát. Gratulálok mindkettőjüknek (minhármójuknak, apukát is ideértve). DE! Én azokról a gyerekekről és szüleikről beszélek, akik bizony hiába tették le a gyereküket aludni, az a gyerek nemhogy nem aludt el egyedül, de bizony, még jobban felhúzta, felidegesítette magát, és csak nyűglődött, és nyűglődött, órákon át (tényleg akár másfél-2 órán át is) és bizony nem sírt, csak nem tudta magát abba az állapotba hozni, aminek a vége az alvás. Na, én ezekről a NEHEZEN ELALVÓ GYEREKEKről és szüleikről szeretnék beszélni. Mert én is bizony elhatároztam, hogy a gyerekemet megtanítom egyedül elaludni, és letettem, és kimentem, és hallgatóztam, és bizony nem az történt, mint a gyerekek 90 %-val, akik sírtak, és utána elaludtak. Nem. Az én gyerekem akárhány hetes, hónapos volt is, nem tudott elaludni, csak nyűglődött, hánykolódott, dobálta magát, nagyobbacskán ki akart mászni az ágyból, kidobált mindent az ágyból, nem kellett neki olyan játék, amivel összebújt, semmi. Azaz nem tudott lenyugodni! Akkor most Ti mit csináltatok volna???????? Várom azokat az ötleteket, hogyan tudom lenyugtani és az alvás nyugodt állapotába hozni a gyerekemet, aki még sajnos nem beszél, így nem is tudom, mit ért meg, amikor beszélek hozzá. Én tényleg azoknak az anyukáknak a tanácsait várom, akik tudnak lefekvés előtti kis mozzanatokat, rituálékat, ami a NEHEZEN ELALVÓ gyerekénél bevált. A meseolvasás nálunk kilőve, mert kiveszi a kezemből a könyvet, nem engedi, csak az ő kezében lehet, és csak lapoz, lapoz, lapoz, és ettől is felpörög, ahelyett, hogy lenyugodna! Mit csináltok lefekvés előtt? Megszámoljátok együtt a sarkokat? Puszit adtok az összes plüssállatnak? Zenét hallgattok, milyen zenét? Verset mondogattok 10x, 20x ugyanazt a ritmus kedvéért? MIT CSINÁLTOK LEFEKVÉS ELŐTT?

    Belisha

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     

Címlap

top