Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

XVI. kerületi iskolák

Berbeda
Létrehozva: 2011. február 2. 11:48

Sziasztok!

 

XVI. kerületi általános iskolákról érdeklődnék. Arany János (Bekecs u.), Néri (Béla u.), és a Móra (Ida u.).

Esetleg konkrétan a jövendőbeli elsős tanítókról vélemények.

 

 

Nagyon várok infokat!

Előre is köszi mindenkinek!

  1. 2018. június 25. 15:0412.

    Alsó tagozatban a tanárnőknek hála nyugalom és béke volt, jól érezték magukat a gyerekek. A rémálom felső tagozatban, ötödik év elejétől kezdődött. Fontos tudni, hogy itt emelt óraszámban tanulják a matematikát. Ha valaki nem kifejezetten erős ebből a tantárgyból, akkor érdemes felsőben egy gyengébb csoportba kérni a gyereket. Matematikából naponta több oldalas házira lehet számítani. A nyelvtanárok nagyon változó stílusban és minőségben oktatnak. Nagyon rossz volt a tapasztalat a német tanárral, aki lekezelően, agresszíven és megalázóan bánt a gyerekekkel (üvöltözik, lehülyézi a gyerkeket…stb) . Az iskolában alapvetően hisznek abban, hogy nagyon sok házi feladat érdemes adni. A gyengébben teljesítő gyerekeknek nem támogatással/könnyítéssel/korrepetálással segítik, hanem plusz órán kívüli szorgalmi feladatokkal terhelik meg. Az osztályt a kötelező éves kiránduláson kívül sehova nem vitték el, közös élményben nem volt részük. Alapvetően nem a segítő szándék, hanem a megfélemlítés és elnyomás a cél. Az osztályban több zaklatási eset akadt, melyet a pedagógusok nem tudtak kezelni. Az oktatás színvonala átlagos, a versenyekre felkészítés nagyon gyenge. A középiskolai felvételit az oktatás nem segíti, nem mutatnak jó eredményeket. Nagyon nem ajánlom az iskolát senkinek.

  2. 2012. november 8. 22:0711.
    van itt még valaki??
    előzmény:
    Berbeda (1)
    2011-02-02  11:48
  3. 2011. szeptember 14. 10:0410.

    Bekecs sulival nekem elég negatívak a tapasztalataim. 

    Elsős tanítók még jók, de általános suli nem csak az első két évről szól. 

    Nagyon nagy a fluktuáció, a mi osztályunkból évente több gyerek ment el, több gyerek jött, volt hogy olyan gyerek, aki már a kerület több iskoláját megjárta. Nagyon sok volt a helyettesítés, estek szét teljesen. 

     

    A normál (angolt, infót hamarabb kezdő) tagozatra felvett gyerekek elsőben a pad tetején tornáztak, később a két évvel fiatalabb osztályhoz csapták őket tornaórán.

    Az angolt harmadikban kezdők, negyedikben újrakezdték.

    Zenetagozat van, de kevesebben járnak szolfézsra, mint a kerület nem tagozatos sulijaiban.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    Berbeda (1)
    2011-02-02  11:48
  4. 2011. február 2. 22:049.
    Hát én is reménykedek ....  a Mórás foglalkozás tetszetős volt, úgyhogy megyünk jövőhéten is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (8)
    2011-02-02  17:01
  5. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2011. február 2. 17:018.

    Szia!

     

    Éppen ezért kezdtem úgy,hogy nemtudom,a kerület melyik részében laksz/laktok :)

    Igen a Jókai lakótelep közelében van az az iskola.Remélhetőleg mások is csatlakoznak majd a topichoz :)

    előzmény:
    Berbeda (5)
    2011-02-02  16:04
  6. 2011. február 2. 16:297.

    Na, most elmegyünk  a Mórába ismerkedős foglalkozásra ...... remélem még ír valaki ...

    Esetleg ha más fórumon már van szó erről  a témáról, azt is szívesen veszem ..... csak kapjak sok sok infot :)

     

    előzmény:
    Berbeda (1)
    2011-02-02  11:48
  7. 2011. február 2. 16:076.

    Szia !

     

    Köszönöm válaszodat. Tavaly a Szent Györgyit nézegettem, és ugyanezeket hallottam róla.

    Megkérdezhetem, hogy a kisebbik gyerkőc miért nem a Bekecs u.-ba járt?

    előzmény:
    agnese (3)
    2011-02-02  12:41
  8. 2011. február 2. 16:045.

    Örülök minden hozzászólásnak. Jó volna, ha életben maradna ez  a topic, és mások is segítséget kapnának ebben  a témában.

    Minden felől azt hallom, mekkora dilemma az iskolaválasztás, segítsük hát egymást.

    A Jókai az sashalmon van? Gondolom  a Jókai ltp. környékén. Az nekünk messze van. Mi Árpádföldön lakunk, és a HÉV-en átjárni minden nap többször, azt nem vállalom be. De azért jó hallani erről  a suliról is.

    Köszönöm

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709922 (4)
    2011-02-02  14:15
  9. Torolt_felhasznalo_709922
    Torolt_felhasznalo_709922
    2011. február 2. 14:154.

    Szia!

     

    Nemtudom,hogy a kerület melyik részében laksz.Én a Jókai Mór Álltalános iskolába jártam,és imádtam.

     

    előzmény:
    Berbeda (1)
    2011-02-02  11:48
  10. 2011. február 2. 12:413.
    Nekem a Bekecsbe járt az egyik fiam, igaz, már nem mostanság, most fog érettségizni. Szerette, és én is meg voltam elégedve. Gyerekbarát iskola volt, jó légkörrel. Persze, mivel nem most jártunk oda, nem tudok a tanító nénikről nyilatkozni. Jó, erős iskola még a Szent Györgyi a Csömöri úton, a másik fiam odajárt. az alsó külön van a felsőtől, más épületben, a Csömöri út túlfelén. Annak az alsója nagyon jó, erős, a felsőtagozat vuiszont csapnivaló, a fiam elment anno 6 osztályosba.
    előzmény:
    Berbeda (1)
    2011-02-02  11:48
  11. 2011. február 2. 12:132.

    szia,

     

    én nem tudok neked infóval szolgálni, viszont pont én is indítani szerettem volna egy topikot mostanában hasonló célból. ha nem baj én is csatlakoznék, viszont szívesen olvasnék véleményt a Hermanról és a Metro utcáról is, engem is legfőképp az érdekelne tudja-e valaki kik lesznek most az elsős tanítók, mit lehet róluk tudni. köszi

    előzmény:
    Berbeda (1)
    2011-02-02  11:48

Címlap

top