Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Hypotónia-Dévén y Anna

Csigácska
Létrehozva: 2004. Április 14. 18:33
Kedves Szülőtársak!
Kisfiam 18 hónapos lesz és még nem indult el. Mászni is lemaradással, egyévesen kezdett.
Arányosan kicsi, filigrán kisfiú, élénk, figyelmes és nagyon fürgén mászik.
Ma voltunk egy Dévény módszerrel masszírozó gyógytornásznál, holnap kezdődnek a foglalkozások.
Várom tapasztalataitokat!!! :-)))
  1. 2012. május 29. 14:3080483.

    Sziasztok!

     

    Hát nem tudom néha benéz-e még valaki. Született egy kisfiam időközben, aki nekem gyanús, hogy szintén laza. Rózsa Adrienn sajnos nem tud minket vállalni. Kérdésem lenne, hogy XVII. kerület környékén tudtok e valakit ajánlani? Dr. Halász Veronikát ismeri valaki? Tapasztalatok? Hozzá kaptam időpontot, de a lányomnál voltak rossz tapasztalataim is, így már kérdezősködöm előre.

    Előre is köszönöm az infókat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  2. 2011. február 24. 16:0580482.

    Szia!

    Remélem nem lettetek betegek. Mi mostanra kervergőztünk ki belőle( le is kopogom gyorsan). Eljutottunk végre Adriennhez. Ő is azt mondta, hogy hipotón. Nagyon lazák a lábai. A csípőjéről nem mondott semmit, remélem neki van igaza. Kaptunk mi is házi feladatot, nem is tudom, hogy ezentúl mikor fogok házi munkát végezni. Ha kúszik, (egész nap mást sem csinál) akkor a bal lábát le kell rakni a földre, és segíteni használni.  Plusz négykézlábra húzni, és ringatni. Hát nem is tudtam, hogy ilyen erős. Alig birom négykézlábra húzni, úgy kifeszíti magát. Azt, hogy egész nap a fenekében vagyok, nagyon élvezi. Persze mondta Adrienn, hogy nagyon késő mentünk. És, hogy nem mondta eddig senki, hogy hipotón? Állítólag minden tipikus jelet mutat, na de mostmár mindegy. Lényeg, hogy gyorsan meg fog erősödni.

    Sajnálom, hogy nem múlt el a ti problémátok sem, de mivel nagyon hamar mentetek, bizos gyors siker lesz.

     

    előzmény:
    Kisanna (80481)
    2011-02-17  13:32
  3. 2011. február 17. 13:3280481.

    Sajnos nem múlt el a biccentés. :-(

    Úgy tűnik, most mi is megbetegszünk (nekem fáj a torkom, fiam taknyos, szeritnem mire felébred, láza is lesz). Ha meggyógyulunk, én is hívom Adriennt.

    előzmény:
    spcs (80480)
    2011-02-17  11:16
  4. 2011. február 17. 11:1680480.

    Szia!

     

    Sajnos nem tudtunk menni, lebetegedtünk. Magas láz, hányás:(.

    A porszívó 1 méteres sugarából nem tudunk elszakadni. Kaptunk jövőhétre új időpontot. Remélem addigra kilábalunk ebből a nyavajából. Nálatok mi a helyzet. Elmúlt az oldalra biccentése? Remélem igen. Majd jelentkezem, ha eljutunk Adriennhez. A betegség sosem jó, de most tényleg a legrosszabbkor. Már úgy vártam, hogy mehessünk.

    előzmény:
    Kisanna (80479)
    2011-02-16  19:38
  5. 2011. február 16. 19:3880479.

    Szia!

    Voltatok ma Adriennél? Mit mondott?

    előzmény:
    spcs (80478)
    2011-02-10  09:56
  6. 2011. február 10. 09:5680478.

    Hát mostmár én is tudom ,hogy nem szabad másra hallgatni, csak a megérzéseimre a babával kapcsolatban. Pont tegnap mondtam, hogy ha lesz kistesó akkor mindenképp elviszem Dévényeshez, hogy tényleg időben legyünk. Mi is úgy jöttünk haza a korházból, hogy egy kortyot nem tudott kiszívni.Kellett 2 hét mikorra sikerült, persze magamat okoltam, hogy biztos rosszúl csinálok valamit, közben meg szegénykém tényleg nem tudta, hogy mit is akarok. Szerencsére azóta belejött. Az evéssel nekünk is van problémánk, nem igazán akar kanalazni. Ha már 40ml megeszik akkor jó napunk van. Remélem a torna segít ezen is, mert már kevés a tejcsi neki.

    jövőhét szerdán megyünk Adriennhez, már várom nagyon. Közben a lányom  elkezdett négykézlábazni, csak éppen nem tudja összezárni a lábait, hanem teljesen szétcsúszik neki, rossz látni, hogy küzd. De igazad van, és hamarosan nem fogom utólérni.

    előzmény:
    Kisanna (80475)
    2011-02-09  20:09
  7. 2011. február 9. 20:5180477.

    Én lányomnak a nyelés nem megy. Csak tartogatja a szájában a kaját, meg valahogy előre gyűlik a szájában, csak nagy sokára nyeli le, de a szárazabb kajákat annyira lassan eszi, hogy nem is érdemes próbálkozni vele (kenyérféle). Szopni ő is csak nehezen tudott, vagyis akkor nem tekintettem problémának, de egy szoptatás eltartott egy órán át is és egyéves korára duplázta meg a születési súlyát. Ráadásul végigordította az első hónapokat, úgyhogy mai eszemmel úgy gondolom, hogy mindig éhes lehetett:-(

     

    előzmény:
    Kisanna (80476)
    2011-02-09  20:12
  8. 2011. február 9. 20:1280476.

    A tsmt nekünk is nagoyn hasznos volt! Én biztos vagyok benne, hogy az indította meg a lányom beszédét.

    Egyébként az evéssel nála is vannak gondok, nem tud pl. rendesen harapni (mondjuk egy egész zsemléből nem tud leharapni egy falatot) és a rágás is nehezen megy. :-(

    előzmény:
    Milu (80474)
    2011-02-09  17:57
  9. 2011. február 9. 20:0980475.

    Azt tanácsolom Neked, hogy a "ráér még"-típusú dolgokra soha ne hallgass! Ha Te úgy érzed, hogy valami nem stimmel, akkor járj utána.

     

    Szerintem majd inkább Adriennre hallgass! Kíváncsi vagyok, mit fog mondani, majd írd meg légyszi!

    Hát, a dévénynél azért sokmindent nem tudsz otthon csinálni. Mi most pl. olyan házi feladatokat kaptunk, hogy ha a vállamra veszem a gyereket, akkor a jobb vállamra tegyem, hogy az én fejem egyenesben tartsa az övét (jobbra biccent a fejével); balról beszéljünk hozzá; elalvás után támasszam ki a fejét vmivel, hogy ne biccentsen. Szóval ilyen apróságok, de kellenek ahhoz, hogy ne rögzüljön  rossz fejtartás. Mert ha rögzül, akkor a kúszás-mászás is féloldalas lesz.

     

    9 hónaposan azért még nem vagytok rettenetesen elkésve. Ne hibáztasd magad! Gyorsan meg fog erősödni a csípője, aztán nemsokára azért fogsz panaszkodni, hogy nem tudod utolérni! :-)

     

    Az én nagylányom már 5,5 éves. 3 hónapos korától 1,5 éves koráig jártunk dévényezni. Mázlink volt, hogy a dokinénink elküldött neurológiára egy apróság miatt, és a neurológus megállapította az egész testre kiterjedő spasztikus izomzatot.

    Mondjuk, ha korábban már hallottam volna arról, hogy mire kell(ene) figyelni egy újszülöttnél, akkor már a kórházból hazafelé megmutattam volna egy dévényesnek, ugyanis nem tudott szopni - ez már annak a jele volt, hogy nincs rendben az izomzata.Amikor ezt megtudtam, akkor határoztam el, hogy ha lesz még gyerekem, azt az első adandó alkalommal elviszem dévényehez, akár látok rajta valami problémát, akár nem.

    Így is tettem, a fiam 6 hetes volt, amikor elvittem, neki is laza volt a csípője, úgyhogy vele is jártunk kezelésekre.

    Most a picurt is 6 hetesen vittem el, nála az Adrienn a biccentésen kívül nem talált semmit. Szerinte ez a méhen belüli rossz fekvés maradványa, de ha 2 héten belül nem javul, akkor kezelni kell, hogy ne rögzülön.

    előzmény:
    spcs (80472)
    2011-02-09  17:23
  10. 2011. február 9. 17:5780474.
    Sziasztok! Én csak a TSMT-re reagálnék, látom, hogy téma volt. Nekünk pont a Dévény-es gyógytornász javasolta a TSMT-tornát, azelőtt nem is tudtam, hogy van ilyen. Párhuzamosan csináltuk a kettőt, mire végére értünk a TSMT-nek, a lányom az evésen kívül mindenben beelőzte a korát. Állítólag a Dévény az izmokat teszi rendbe, a TSMT pedig az agyban a hiányzó kapcsolatokat hozza létre. Mondjuk az evéssel való gondjaink megmaradtak (lassan 4 éves lesz), szerintem sosem fog úgy enni, mint a többi gyerek:-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468559 (80459)
    2010-12-13  22:46
  11. Torolt_felhasznalo_335328
    Torolt_felhasznalo_335328
    2011. február 9. 17:3280473.

    Sziasztok!

    Nem tudom, most mennyire nehezebb bekerülni a Moszkva térre. Mi 2008 végén jártunk oda pár a lányommal 3 hónapig. 

    A házi orvostól kértek beutalót így tudták csak a kedvezményt biztosítani. 

    Kb 2 hét várakozás után tudtak fogadni minket. 

     

    De ha van rá lehetőségetek akkor inkább az otthoni tornát javaslom, egyrészt nem kell utazgatni a gyerekkel más részt, ebben az infulenzás időben nem kell attól félni, hogy megbetegszik. 

     

    Ezen felül van egy alapítványuk, ahol hátrányos helyzetű gyerekeket kezelnek ingyen, de ezt kérvényezni kell külön. 

     

     

    előzmény:
    Kisanna (80471)
    2011-02-08  20:00
  12. 2011. február 9. 17:2380472.

    Hát azt mondták, hogy hypoton, és feljebb van az egyik oldalon a csípője( és még egy csómó kissebb dolgot felsoroltak).  9 hónapos a lányom, és nem nagyon használja a lábát. Persze mindenki azt mondta a környezetemben, hogy ráér még mászni,  de mint kiderült nem nagyon tud. Bár a héten már párszor fetérdelt, de szétcsúsznak a lábai, nem nagyon megy még. De majd jól megerősödik. Hát ezt a házi feladatot én is kérdeztem, hogy tudunk e valamit otthon csinálni, és a válasz nem. Pedig mindenütt azt olvastam, hogy szoktam mondani dolgokat, hogy mit gyakoroljanak otthon. Szóval ez is furcsa volt. De majd Adrienn jövő héten megnézi, és kiderül, hogy két szakember ugyanazt látja e. Meg megyünk neurológiára is a hó végén, biztos ami biztos.

    Aztán meg gyorsan megerősödünk és kész!! Egy kicsit letörtem, de azért már kezdem összeszedni magam, hogy miért nem mentünk már hamarabb??

    Neked mennyi idősek a gyerekek? A nagyobbal sokáig kellett járnod tornára? Mikor kezdtétek? Félek, hogy mi már későn mentünk.

    előzmény:
    Kisanna (80470)
    2011-02-08  19:57
  13. 2011. február 8. 20:0080471.

    Ja, a tb-s kérdésben sajnos nem tudok segíteni. :-(

    Úgy tudom, hogy az alapítvány központjában (a Moszkva téren) kedvezőbb (támogatott?) áron lehet igénybe venni a kezeléseket, de asszem oda elég nehéz bejutni. De az Adrienntől ezt is megkérdezheted, mert úgy tudom, ő hetente 1 napot az alapítványnál dolgozik.

    előzmény:
    spcs (80469)
    2011-02-08  19:04
  14. 2011. február 8. 19:5780470.

    Szia!

    Igen, nekem is ez a tpasztalatom, hogy olyan sok problémát (?) felsorolnak, hogy az emberben már felmerül a gyanú, hogy talán nem is így van... És egyébként már más anyukától is hallottam (éppen itt a fórumon), hogy anyuka már réges-rég úgy gondolta, hogy teljesen rendben van a gyerek, nem kell több kezelés, de az ottani dévényes nem akarta elengedni, illetve nagoyn erőltette, hogy más fejlesztést vegyenek igénybe ott náluk.

     

    Adrienn szerintem nagyon korrekt, mi éppen tegnap voltunk nála a legkisebbikemmel. És bár talált némi problémát, egyenlőre nem kell hozzá járnunk, csak házi feladtokat kaptunk. Később majd visszamegyünk kontrollra, ha addig nem javul a helyzet, akkor megyünk majd vszínűleg kezelésekre.

     

    Egyébként mennyi idős a babád és mi a problémátok?

    előzmény:
    spcs (80469)
    2011-02-08  19:04
  15. 2011. február 8. 19:0480469.

    Szia! köszömöm a választ. Megvan a Rózsa Adrienn száma, csak nála nem volt hely, így kerültünk a fürge lábakhoz. Voltunk felmérésen, egy kicsit elrémitettek, elég sok problémát feltártak. Jövő hétre kaptunk R. Adiennhez is időpontot, megnézzük, hogy ő mit mond, aztán majd kiderül. Remélem, hogy itt túloztak, és nincs is annyira nagy baj.

    Bocsi, de még egy kérdés. Dévényes tornát és gyógytornát csak magán úton lehet, vagy van esetleg TB támogatott hely is?

     

    előzmény:
    Kisanna (80468)
    2011-02-07  19:51
  16. 2011. február 7. 19:5180468.

    Szia! Én ismerem őket...

    De a kerületben én inkább Rózsa Adrienn dsgm gyógytornászt javasolnám. Ha érdekel az elérhetősége, szólj, és megírom priviben.

    előzmény:
    spcs (80467)
    2011-02-04  18:59
  17. 2011. február 4. 18:5980467.

    Sziasztok!

     

     Segítséget kérnék. Valaki ismeri a XVII. kerületben a fürge lábak alapítványt. Ott is van Dévényes torna, érdeklődnék tapasztalatok iránt.

    Előre is köszönöm a válaszokat.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  18. 2011. január 21. 00:1480466.

    Kedves Szülők!

     

     Baranya Fanni,  negyed éves gyógytornász hallgató vagyok. Szakdolgozatom keretén belül kérdőíves felmérést szeretnék végezni a cerebral paresis gyermekes szülők tájékozottságáról betegséggel, kezelésekkel, illetve egyéb nekik járó juttatásokkal kapcsolatban. Nagyrészt inkább arra térnék ki, hogy a kezdetekkor mennyi támogatást, illetve segítséget kaptak.

     

    Nagyon megköszönném, ha szánnának rá pár percet, és kitöltenék. :)

     

    Elnézést kérek, hogy itt  közlöm le a kérésem, de nagyon nehéz kapcsolatba lépnem a kedves szülőkkel, így próbálkozok, tekintettel arra, hogy Dévény terápián sokan megforulnak.

     

    Köszönöm a türelmüket, és mégegyszer elnézést kérek!

     

    A kérdőív elérhetősége: http://bit.ly/eCvnk1

     

    Mindemellett bármilyen kérdésük van, kérem írjanak!

    Elérhetőségem: bfanny7@gmail.com

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  19. 2011. január 9. 21:5580465.

    Szia!

    Mi ugyan már elég régóta nem járunk gyt-hoz, de igen, már korábban is az volt a tapasztalat, hogy elég sokat kell várni. Sajnos kevés a gyt, nagyon leterheltek. :-(

    Merre felé keresel Bp-en gyógytornászt? Mi a XVII. kerületben vagyunk, ha jól tudom, itt van 3 gyt is, talán valakihez be lehet kerülni korábban is, mint 2-3 hónap.

    Egyébként elkésve semmiképpen nem vagytok, szeritnem érdemes lenne kiválasztani 1 gyógytornászt, és hozzá bejelentkezni, még ha 2 hónapot is kell várni.

    előzmény:
    andiand (80464)
    2011-01-08  18:41
  20. 2011. január 8. 18:4180464.
    Sziasztok!

    12 hetes kislányomnak lenne szükség Dévényes gyógytornászra. Bp-en v. környékén. A gondom, hogy többet is felhívtam, 2-3 hónap várakozási időt mondtak, de megígérték, h ha van üresedés, akkor mehetünk. Nektek is ilyen tapasztalatotok van?

    A gondunk: h feszes a nyaka jobb oldalon, emiatt ált. balra fordítja a fejét ha leteszem, illetve a csípője, emiatt terpeszpelust hordunk. Itthon tornáztatom, van is javulás, egy vidéki Dévényes megmutatta miket kell, de azért jobb lenne ha tudnám hordani.

    Üdv
    Andi
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  21. 2010. december 14. 19:5180463.

    Szia!

     

    Mi külsős gyógytornászhoz jártunk annakidején (tehát nem konkrétan az alapítványhoz) és ő szerintem kicsit lazábban kezelte a "konurenciát" . :-)

    Mi ugynais kezdettől fogva párhuzamosan jártunk dévényezni és a pető intézetbe korai fejlesztésre.  Nekem akkor a gyt azt mondta, hogy ő (mint 3 gyerekes anya) is meglépne minden elképzelhetőt, amiről úgy gondolja, hogy segíthet a gyerekének.

     

    Mi Anna kb. 1,5 éves koráig dévényeztünk, aztán még befejeztük a tanévet a petőben, és utána mentünk a Bp-i korai fejlesztőbe, ahol elkezdtünk tsmt-zni. Én erről csak jót tudok mondani! Én egyértelműen a tsmt számlájára írom, hogy Anna elkezdett beszélni, + még egyéb területeken is fejlődött.

     

    Szóüval szerintem, ha úgy érzed, szükséges egy újabb lökés (és tudjátok vállalni a napi szintű otthoni tornát), akkor vágjatok bele! (Legfeljebb nem vallod be az alapítványnál, hogy máshová is jártok...)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468559 (80459)
    2010-12-13  22:46
  22. Torolt_felhasznalo_468559
    Torolt_felhasznalo_468559
    2010. december 14. 14:0480462.

    Schmo, NagyÁ, köszi a válaszokat!

     

    Azt látom, hogy a dévényes kezeléseket mindenképpen folytatnunk kell, de ugyanakkor azt is érzékelem, hogy másra is szüksége lenne. Úgy értem valami komplexebb dologra, ami amellett, hogy a nagymozgásait serkenti,a  finommozgást, egyensúlyt stb is fejleszti.

     

    Külön gond, hogy a gyerekem egyszerűen nem hajlandó darabosat enni, annak ellenére sem, hogy az arcát- száját is rendszeresen kezelik. Egyelőre nem világos, hogy a hypotónia miatt, vagy más is van a háttérben.

    előzmény:
    schmo (80461)
    2010-12-14  12:25
  23. 2010. december 14. 12:2580461.

    Szia !
    Szerintem is lehet párhuzamosan csinálni a Dévénnyel más fajta tornákat is. Mi (kisbaba korában) először Katona tornát csináltunk itthon, aztán elkezdtünk - helyette - járni a Petőbe. Valahogy nem akart beindulni a mozgás, úgyhogy a Petővel párhuzamosan vittem Dévényre is. Az is igaz, hogy ezt egyik helyen sem emlegettem túlságosan, valahogy érzékeny mindkét fél a másikra. Viszont - és ez a lényeg - így már beindult a mozgás. 

    Szóval szerintem próbáljátok ki mellette a TMST-t is, ez végülis egy játékos torna, teljesen más, mint amit egy Dévényes csinál. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468559 (80459)
    2010-12-13  22:46
  24. 2010. december 14. 08:2780460.

    Szia Czako!

     

    Én a nagyobbik fiammal jártam anno kezelésekre. 8 hetes korától Dévény, utána szépen fejlődött, hosszú hónapokig mászott, felállt, de lépegetni sehogyse volt hajlandó. Én a Dévény mellett elkeztem a gyerekkel a Gézengúz Alapítványhoz járni, 2-3 hónap után jelentős volt a javulás. Elkezdett lépegetni (állítólag az egyensúllyal volt a baj, arra nem volt elég a dévény), majd 18 hónaposan megtette első lépését.

     

    Én azt mondom, hogy a Te gyereked. A Dévényt ne hagyd abba, mert tényleg nagy szüksége van rá, de szerintem ha időd (és pénztárcád) engedi, a gyereknek hátránya tuti nem lesz. Lehet nálatok is egy hasonló "lökés" hiányzik az átütő sikerhez!

     

    A nyílt topik továbbra is ugyanúgy él, csak a privát dolgainak ezentúl szeretnénk zártan megtárgyalni. Itt bárkit szívesen látunk!

     

    Mindenkinek mézeskalácsos boldog készülődést az ünnepekre!!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_468559 (80459)
    2010-12-13  22:46

Címlap

top