Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Immunológiai meddőség

Torolt_felhasznalo_798885
Torolt_felhasznalo_798885
Létrehozva: 2004. Április 14. 13:14
Sziasztok!
2 évvel ezelőtt szinte azonnal terhes lettem, de sajnos 6 hetesen elvetéltem. Nem tudták megmondani az orvosok, hogy miért, a baba egy az egyben kijött belőlem egy menszesz szerű vérzéssel. Azóta nem sikerül teherbe esnem, így két héttel ezelőtt belekezdtünk a meddőségi kivizsgálásba. Sajnos a petevezeték átjárhatósági vizsgálat során kiderült, hogy a jobb oldalon el van záródva a p.vezeték, továbbá a vérvizsgálat során kiderült, hogy immunológiai problémáink is vannak. Nálam is és a férjemnél is. Most Trental 400 mg-t szedünk 3 hónapig és az antitest termelődés csökkentése miatt óvszert kell használnunk.
Ha van valakik, akinek volt vagy van ilyen problémája írjon, mert jó lenne mások tapasztalatait hallani. Konkrétan, nálatok milyen eredményt sikerült elérni?
  1. 2017. december 3. 22:2613.

    Sziasztok, mi a férjemmel mindketten méhpempőt szedtünk, hogy segítsen teherbeesni. Nagyon sok sikertelen próbálkozásunk volt az évek során, hol meg se fogant a baba, hol pedig elment egy késői menzesz formájában. Mi nem vagyunk a gyógyszerek hívei, úgy gondoljuk lehet egyik oldalon használ, de számtalan másik oldalon meg árt. Ezt a méhpempőt meg a webshopot is kolleganők ajánlották. Ez egy teljesen természetes méhészeti termék, amit hatásai miatt étrendkiegészítőként árulnak. Olyan anyagokat tartalmaz, amik segítik a teherbeesést, megszűntetik a gyulladásos gondokat, meg fenntartják a terhességet, tele van vitaminokkal is, ja és növeli a férjek potenciáját A lényeg nálunk bevállt, ártani nem tud, gyógyszeres kezelés mellé is lehet.


    www.mehpempomagyarorszag.hu - mi itt vettük


     


    Kitartás mindenkinek és drukk nektek! Nincs lehetetlen


     

  2. 2004. november 15. 11:0812.
    Sziasztok,
    Csak most akadtam rä erre a tavasszal inditott topikra, ami azota ugy lätom félbeszakadt. A Trental nevü gyogyszerrel kapcs. szeretném kérdezni, hogy ezt mire irjäk fel pontosan. Nälam pénteken derült ki az immunologia vizsgälaton, hogy a szervezetem még egy pär orät sem hagy a spermiumoknak tulélésre, igy a doki az inszemet javasolta, gyogyszeres kezelésröl emlitést sem tett.
    Ha még erre järtok, és tudtok välaszolni, légyszi tegyétek meg. Köszi! :)
    előzmény:
    Ancsur (11)
     
  3. Torolt_felhasznalo_314127
    Torolt_felhasznalo_314127
    2004. Április 14. 16:1211.
    Szia Bolyhos! Már nem szedtem a Trentalt, kb. két hónappal később lettem terhes, mint ahogy az elfogyott. A Trental mellett még Bromocriptin-t is kellett szednem. De amikor terhes lettem, épp nem szedtem semmit. És nem is ez járt a fejemben, hanem a munkára, építkezésre, egyebekre koncentráltam. . szerintem ez is hozzájárult a sikerhez. . .
    Kedves mh07! A jeledből úgy látom, van már gyereketek. Mit jelent a "korotoknál fogva"? Én elmúltam 30, és ez az első babám. Remélem, hogy nem lesz szükségetek inszeminációra, anélkül is összejön a baba. Persze, a ti döntésetek, de talán érdemes megpróbálni az inszeminációt, ha másképp nem megy. Gyors és fájdalommentes beavatkozás, és növeli az esélyét a fogamzásnak. Lelkileg nagyon nehéz végigélni azokat a napokat, hogy sikerült-e. De ha összejön, akkor elfelejtesz minden korábbi kínlódást.
    Szívből kívánom mindannyiótoknak, hogy mielőbb sikerüljön!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. Torolt_felhasznalo_798885
    Torolt_felhasznalo_798885
    2004. Április 14. 16:0710.
    Szia MH07!

    A petevezték átjárhatósági vizsgálatnál amit éreztem, azt egy erős menstruációs görcshöz tudnám hasonlítani, ami fél óra alatt elmúlik. Egyébként nekem akkor volt nagyon kellemetlen, amikor felvezette a doki a szondát, akkor görcsölt annyira, hogy a derekam is fájt. A ultrahang alatt nem nagyon volt fájdalmam. Akkor görcsölt egy ideig amikor már kijöttem. De nem vészes. Szerintem egy menstruáció sokkal rosszabb.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782825 (5)
     
  5. Torolt_felhasznalo_798885
    Torolt_felhasznalo_798885
    2004. Április 14. 16:009.
    Szia Andi!

    Nem buta a kérdés! Nem emiatt termelődik, mert mindkettőnknek +. Egyszerűen az én testem "ellenségnek" tekinti szegény fiúkat és a méhnyakban kiírtja őket. A férjemnél pedig saját magával szemben termel ellenanyagot és ezzel gyengíti a mozgásukat a spermiumoknak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_512640 (4)
     
  6. Torolt_felhasznalo_798885
    Torolt_felhasznalo_798885
    2004. Április 14. 15:568.
    Szia Ancsur!

    A Trental szedése közben lettél terhes? Mert azt is hallotta más orvostól, hogy fél év alatt az immunválasz elmúlik ha óvszert használunk és szedjük a bogyókat? Ez azt jelenti, hogy ha véget ér a 3 hónapos kúra akkor lehetünk csak élesben együtt vagy előbb is, persze csak a peteérés időszakában.
    előzmény:
    Ancsur (3)
     
  7. Torolt_felhasznalo_782825
    Torolt_felhasznalo_782825
    2004. Április 14. 15:457.
    Köszönöm a válaszod!
    A lelki tehertől félek leginkább jó, hogy a páromból mindig tudok erőt meríteni.
    Természetesen korai lenne jóslatokba bocsátkozni, de egyben már megegyeztünk a férjemmel, hogy ha "természetes" úton nem megy akkor nem bonyolódunk a dolgokba, már csak korunknál fogva sem.
    Már az inszeminációt sem akarjuk. Sajnos tágabb ismerőseink körében több pár is próbálkozik/zott, sokszor emberfeletti amit csinálnak.
    előzmény:
    Ancsur (6)
     
  8. Torolt_felhasznalo_314127
    Torolt_felhasznalo_314127
    2004. Április 14. 14:386.
    Komplex vizsgálat volt mindkettőnknél: vérvizsgálat, szervi vizsgálatok (p. vezető átjárhatóság, méh állapotának vizsgálata, peteérés vizsgálata, stb. nálam, nála is megnézték, hogy a "szerszámkészlet" egészséges-e, spermavizsgálat, stb. . ). Szedtem én is a gyógyszereket. Aztán jöttek az inszeminációk, de mindkettő sikertelen volt. Mivel nagyon belekeseredtem az egészbe, felfüggesztettük az orvosi próbálkozást, de a Trentalt szedtem továbbra is. Aztán pár hónap múlva egyszercsak nem jött meg. . . és bejelentkezett a trónörökös. :)
    Így a leírásom alapján nagyon egyszerűnek tűnik, de hosszú és testileg-lelkileg nagyon-nagyon nehéz út vezetett idáig. Nem szabad feladni!!
    Az átjárhatósági vizsgálatnál én egyáltalán nem éreztem semmit, és nagyon gyorsan megvan. Van akinek kicsit kellemetlen, de nem fájdalmas.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_782825 (5)
     
  9. Torolt_felhasznalo_782825
    Torolt_felhasznalo_782825
    2004. Április 14. 14:125.
    Szia!
    Májusban lesz egy éve, hogy hasonlóan jártam. Azóta sem sikerült újból teherbe esnem.
    Tegnap voltam az utolsó vérvételen, hamarosan kiderül a valódi ok.
    Az átjárhatósági vizsgálatot még nem végeztük el a dr. nő várni akart vele, amig a vérvétel és a spermavizsgálat el nem készül.
    Mennyire volt kellemetlen az átjárhatósági vizsgálat?

    Ancsur!
    Milyen kezeléseken kellett résztvennetek, hogy eljussatok eme irigylésre méltó terhességig?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798885 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_512640
    Torolt_felhasznalo_512640
    2004. Április 14. 13:534.
    Az antitest termelodest ugy erted, hogy rh- a faktorotok?
    Emiatt termelodik sok ellenanyag? Bocsi a buta kerdesert.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798885 (1)
     
  11. Torolt_felhasznalo_314127
    Torolt_felhasznalo_314127
    2004. Április 14. 13:533.
    Szia! Pontosan ilyen problémám volt. Én is szedtem a Trentalt, többek között, óvszert is kellett használni ugyanezen okokból.
    Konkrét eredmény: most vagyok 8. hónapos terhes. Tarts ki!!! :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798885 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_360311
    Torolt_felhasznalo_360311
    2004. Április 14. 13:422.
    Szia!
    Én nem tudok róla, h. ilyen problémám lenne, és még gyermekem apját sem találtam meg. :(
    Ezért Én csak Sok kitartást tudok Neked és a párodnak kívánni. Ne adjátok fel!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_798885 (1)
     

Címlap

top