Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Barna folyás mensi előtt

bambeszka
Létrehozva: 2010. augusztus 3. 23:36

Több éve már - mióta abbahagytam a fogamzásgátló szedését - minden ciklusom elején menstruáció előtt 2-4 napig barnás folyásom van. 2 éve babát szeretnénk, de még nem sikerült. A vizsgálatok alapján minden eredményem rendben van, páromnak is. Szerintem összefügg a probléma a barnázással, aminek eddig az orvosok nem tudták megmondani az okát, nem tudták megszüntetni.

Ismertek esetleg valakit, aki hasonló cipőben járt vagy hallottatok erre jó gyógymódot? Annak is nagyon örülnék, ha tudnátok ajánlani olyan nőgyógyászt Budapesten, aki kezelt ilyen esetet. Remélem itt sikerül találnom valakit, aki tanácsot tud adni mivel szüntethető meg ez a barnázás.
  1. 2018. január 22. 11:4145.

    Sziasztok!


    7 hónapja próbálkozunk a férjemmel a babaprojekten de eddig még semmi..


    2 nappal ezelőtt pecsételő vérzésem volt szinte csak egy órára és utána semmi..azt hittem megjött..elvileg mára várom de még mindig semmi..szúrkált a hasam pár napja,meg görcsölgetek időnkét(ugyan az az érzés mint amikor megakar jönni) 


    Elkezdtem szedni a Maca Negrat,talán az zavarhatott össze valamit?


    Esetleg van/volt valakinek hasonló tapasztalata?


     

  2. 2017. február 21. 17:3044.

    Sziasztok


    Az utolso menstruaciom jan.30- an volt , mist febr.24- re nem varom. Febr. 19 – en halvany pozitivat, majd febr. 20- an erosebb pozitivat teszteltem, de 21- en mar negativat. 20-an el is mentem orvoshoz aki csak annyit mondott hogy 14mm a nyalkahartya es az kicsit vastag, ha nem jon meg menjek vissza jovoheten. Fajdolgal a mellem, nyakos barnas, hol pedig rozsaszines pecsetelesem van. Lehet hogy mčgis baba van a dologban? (Ciklusaim 25 naposak)


    Valaszokat elore is koszi.

  3. 2012. május 18. 09:1943.
    Sziasztok! 1 éve lassan hogy fogamzásgátlót szedek, eddig soha semmi probléma nem volt, de most barna folyásam van pedig még van 6 db tabim, szóval 1 hét még mire megkéne jönnie. Sajnos ez a barnázás már nem csak a wc papíron látható, és mivel még soha nem tapasztaltam ehhez hasonlót elég erősnek vélem. Probléma állhat a dolog mögött, vagy elvileg természetes csak velem nem fordult még elő? 
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  4. 2011. május 24. 02:1142.

    Hat azert ezt igy talan eros elsore kijelenteni. Menj el egy dokihoz mindenkeppen, tobb minden is lehet ez, de tenyleg tisztazni kell, hogy mi az oka. Ha nem vagy varandos, akkor csinaltass egy hormontukrot, nezzetek at a egy dokival, es beszeljetek meg, mi az oka, mit lehet tenni (kell-e egyaltalan barmit is tenni).

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_723425 (41)
    2011-05-18  18:23
  5. Torolt_felhasznalo_723425
    Torolt_felhasznalo_723425
    2011. május 18. 18:2341.

    Állapotos vagy.

    P.S.

    Menj el nőgyógyászhoz reggel.  

    előzmény:
    Kitty851 (40)
    2011-05-18  18:15
  6. 2011. május 18. 18:1540.
    Sziasztok!21 éves vagyok nem szedek fogamzásgátlót.3 napja munka közben éreztem egy erős szúrást a hasamban és a derekamban és mintha megjött volna.De sajnos nem mensi volt hanem barna folyás.Ideges vagyok mert fogalmam sincs mitől lehet.Nem tudom hogy van e okom megijedni.Mit tegyek?Telljesen tanácstalan vagyok.Válaszotokat előre is köszönöm.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. 2010. augusztus 6. 23:0739.

    Szia Andrea,

    Köszi újra a sok hasznos tanácsot. Írtad, hogy még a Mensmentis előtt csináltassak a házidokimmal 3. és 21. napit. Na ezt már kértem tőle korábban, de ő nem ad erre beutalót mondván ő nem teheti meg, csak nőgyógyász. Még ez IR-re sem volt hajnaldó beutalni, kivéve a pajzsmirigyre. Ha nem muszáj nem fizetnék ezekért a vizsgálatokért is pluszban, elvileg a tb támogatja. Bár úgy tudom elég kevés helyen tudják ezeket kiértékelni Mo-on. Neked simán adott beutalót az orvosod?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679536 (34)
    2010-08-06  11:47
  8. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2010. augusztus 6. 14:4638.

    Szia,

    remélem, találsz jó dokit, akár itt a fórumon is segítenek a lányok. Igazad van, jobb előtte kikezelni a bajt.

    A duphaston mellékhatásait egyik barátnőmtől hallottam, de azt hiszem, ő utrogestan tablettát szedett. Az utrogestannak már van hüvelygolyó változata is, én azt használtam, semmilyen mellékhatás nem jelentkezett, szerintem azért, mert a hüvelyben használod, és ott szívódik fel, és nem érinti az emésztőrendszert.

    előzmény:
    sszmagic (37)
    2010-08-06  14:27
  9. 2010. augusztus 6. 14:2737.

    Szia!Köszönöm a választ!

     

    Egyelőre még nem akarunk babát, de hamarosan igen,így szeretném,ha addigra  megoldódna ez a barnázás dolog. A Duphastonnak nagyon erős mellékhatásai voltak, és rosszabb lett mellette, a Norcolut viszont már az első hónapban használt. 

    Nem vagyok budapesti, így az ottani orvos elég messze lenne, sajnos. Köszi a segítséget!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679536 (36)
    2010-08-06  13:57
  10. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2010. augusztus 6. 13:5736.

    Szia,

    igaz, nem nekem címezted, de mivel érintett vagyok/voltam leírom, én miket csináltam.

    Nekem is a fog gátló abbahagyása után kezdődött. Azt nem tudom, összefüggésben van-e, lehet, hogy nem. Ha babát szeretnél, első körben a 3. 21. napi hormonvizsgálat. A 21. az nem mindenkinél 21. hanem az ovu+7-8, a 21 csak a 28 napos ciklusnál.

    3. nap: lh, fsh, tesztoszteron,ösztrogén, prolaktin, tsh (egyes helyeken ft3, ft4-ezek is pajzsmirigyes hormonok).

    21. napon progeszteron.

    Ezekből már sok minden kiderül, a 21. napiból elsősorban az, hogy van-e peteérés, és hogy miylen minőségű.

    A 3. napiból kiderülhet pajzsmirigy eltérés, emelkedett prolaktin is, ezek mind a peteérést gyengítik/gátolják. Az lh-fsh arány a pco, a policisztás ovárium szindróma kiderítésében segít.

    Ezek a vérvételek kezdetnek jók. Ha ezekben nincs eltérés, akkor szépen próbálkozni kell, ha mégsem jön a baba, akkor jön a férj vizsgálata, ha ő is oké, mégsem jön, akkor szokták nézni a petevezetők átjárhatóságát. Kb ennyi. Ha valakinél pl. nem átjárhatóak, vagy a férjnél is gebasz van, akkor jön az inszem vagy a lombik.

    Nagyjából ez a menet. Én azt javaslom, hogy keress egy jó nőgyógyászt, aki partner ezekben, ő úgyis tudni fogja, mikor kell meddőségibe irányítania.

    Amúgy az, hogy a norculot bevált, szerintem azt támasztja alá, hogy hormonprobléma, sárgatestelégtelenség áll a háttérben, ugyanis a norcolut az progeszteron készítmény, mint a duphaston és az utrogestan is. Az agnuscastont meddig szedted? legalább 3 hónapig ajánlott. Ki a dokid? Ha pesti vagy, tudok ajánlani dokit, aki nem intézi el azzal, hogy kellemetlenség, hanem kivizsgál.

    előzmény:
    sszmagic (35)
    2010-08-06  13:43
  11. 2010. augusztus 6. 13:4335.
    Szia! Nekem is hasonló problémám van, (1,5éve nem szedem a fogamzásgátlót, utána kezdődött,hogy menstruáció előtt barnás folyásom van, 4-5-8napig is) Voltam többször más-más nőgyógyásznál, de szerintük ez "kellemetlen",de nem betegség. Szedtem Norcolutot(az egyetlen,ami bevált), Duphastont, Agnucastont, de semmit nem változott a helyzet. A dokik szerint majd ha babát akarok, azelőtt menjek el hormonvizsgálatra, és ezzel le is zárják a dolgot. Megírnád,hogy milyen vizsgálatokon voltál eddig? (Igazából nem tudom,hogy milyen orvoshoz menjek, merre induljak ezek után?)
    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  12. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2010. augusztus 6. 11:4734.

    Szia,

    a mensmentisben én Rencz Ritához járok, ajánlom Neked is. A Tűű doki a legprofibb, de alig lehet hozzá bekerülni, júniusban csak szeptemberre tudtak volna adni. De szerintem nem akkora a baj, hogy Tűű doki kellene.

    A pajzsmirigy tud barnázást csinálni, szerintem nem ártana megint nézetned. Ha elmész a mensbe, előtte csináltass a házidokival 3. és 21, napit, és az, és a cukor-inzulinos eredmény jó alap lesz. Vérvételre 7-9 között lehet menni, de mivel ez terheléses, jó, ha 7re odaérsz. Éhgyomorra kell menni, ott adnak cukros lötyit, citromot vigyél. Azt megiszod, és után szépen 120 percig ülsz, olvasol, ilyesmik,  utána megint vesznek vért. Lesz egy nulla perces és egy 120 perces vérvétel. Az eredményt másnap kapod meg mailben. Ha a terhelt inzulin 25 feletti, akkor valószínű az IR.

    Ha van még kérdésed, írj privit.

    előzmény:
    bambeszka (33)
    2010-08-05  22:34
  13. 2010. augusztus 5. 22:3433.

    Szia Andrea!

    A progeszteron szintemet kb. 1 éve mérték, akkor a ciklus 5. és 20. napján vizsgálták a hormonjaimat. A TSH-m volt kicsit magas, de az rendeződött mostanra.

    Clostit szedtem korábban két cikluson át, követte is akkor az orvosom UH-val a peteérést, az rendben is volt...csak erre a barna folyásra nem tudtak adni semmi magyarázatot.

    A Mensmentisnél először a laborvizsgálatra (cukor-inzulinrez) menjek vagy keressek ott egy orvost? Tudsz ajánlani náluk konkrétan valakit?

    Egyébként ez az a vérvétel,amikor éhgyomorra majd valamilyen cukros lötyi után is vért vesznek?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_679536 (32)
    2010-08-05  10:43
  14. Torolt_felhasznalo_679536
    Torolt_felhasznalo_679536
    2010. augusztus 5. 10:4332.

    Szia,

     

    egyet értek az előzőekkel, a sárgatest (luteális) fázisoddal van a baj. A 18as progeszteron nem rossz eredmény, azt jelzi, hogy van spontán peteérésed. Az én dokim szerint a 20 fölötti, de leginkább a 30 fölötti progeszteron elég a teherbeeséshez és a megtartáshoz. Az inzulinrez vizsgálatra feltétlenül menj el, én is hasonló cipőben jártam, barnázás, 20 feletti volt a progim, meg is fogant a baba, és elvetéltem (pont ma két éve). Aztán egy év után eljutottam a mensmentis, ahol enyhe IR-t diagnosztizáltak, diáéta segítségével szépen javultam, a biztonság kedvéért kaptam clostit is, és az első éles hónapban sikerült. Sajnos nem maradt meg, de nem hormonális ok miatt.

    A sárgatest elégtelenség oki gyógyszere a clostilbegyt, tüneti az utrogestan és a duphaston. De, ha IR-s vagy, akkor a diéta, és a gyógyszer hatására szépen rendeződik. 3 hónap diéta után van kontroll progeszteron mérés. Szóval első lépésben csináltatsd meg a cukor-inzulinterhelést, ha ott eltérés van, akkor tudod az okot, jól kezelhető. A closti is hatásos lehet, uh követés, és lelkiismeretes doki mellett.

    3, napi hormonsort is nézettél?(lh, fsh, teszto, prolaktin, ösztrogén) vagy progeszteront? 

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  15. Torolt_felhasznalo_861596
    Torolt_felhasznalo_861596
    2010. augusztus 5. 10:3131.
    Nekem végülis mindegy hogy van-e barna folyásom, mert az életben ugyse lehet soha gyerekem.. sajnos
    előzmény:
    Nyafficica (13)
    2010-08-04  08:19
  16. 2010. augusztus 4. 23:2730.

    Still,

    gratulálok a pocaklakódhoz :)

    miből  állt pontosabban ez a 9 hónapos kezelés? Neked az endokrinológus meg tudta mondani, hogy mivel volt gond (persze csak ha nem titok)? Laborvizsgálatokat csináltak?

    A táplalkozással és a mozgással azt hiszem nálam nem lehet gond, viszonylag sokat tornázom és egészségesen étkezem. 50 kg vagyok,ami elég kevés a magasságomhoz.

    előzmény:
    still (18)
    2010-08-04  08:45
  17. 2010. augusztus 4. 23:1929.

    Azt hiszem tényleg egy endokrinológust fogok felkereni, lehet, hogy valamilyen más hormonproblémám van. Inzulinrezisztenciát még nem néztek nálam. legutóbb nekema Fructosamin szintem volt egy kicsit magasabb, de nem tudom az összefügghet-e a vércukorral

     

    Ancsika1, ha sikerül kiderítened, hogy hol érhető el most az orvosod, aki endorin. is, akkor kérlek küldd el priviben, előre is nagyon köszi!

     

    Majd megnézem a Mensmentis oldalát is, ha ők speciálisan ilyen hormonális problémákkal foglalkoznak, akkor remélhetőleg tudnak segíteni nekem is. Ők meg is csinálják a laborvizsgálatot?

    Milyen egyébként ez a terheléses vércukorszint mérés? 

     

    előzmény:
    Ancsika1 (9)
    2010-08-04  07:02
  18. 2010. augusztus 4. 23:0628.

     

    A neten én is próbáltam utánaolvasgatni a lehetséges okoknak és valóban azt az oldalt adja ki azonnal, amit Sugarcube és Zoora82 is megtalált. Köszi! Eleinte próbáltam megnyugtatni magam, hogy biztos tényleg normális, csak kicsit nehezített miatta a babaprojekt, na de ez már sok...!

     

    Zoora82, nagyon kíváncsian várom a beszámolódat az orvosod véleményéről! Mindenképp írd le, úgy látom sokunknak hasznos lehet. Igazad lehet, hogy az egyéni hormonszinten is múlhat a dolog, mert oké ha az én 18.3-as progeszteronom általában jó, de lehet, hogy nekem kevés.

     

     

     

     

    előzmény:
    zoora82 (22)
    2010-08-04  10:03
  19. 2010. augusztus 4. 22:4427.

    Sziasztok!

     

    Köszönöm a sok-sok tanácsot, alig győztem végigolvasni :) Nagyon örülök, hogy ennyien próbáltok segíteni. Igyekszem válaszolgatni is a kérdéseitekre...

     

    Hormonvizsgálaton voltam kb. 1 éve, persze nem a nődoki javasolta, hanem hallottam az OGYI központról itt a neten, ahol a legtöbb szükséges vizsgálatot megcsinálják egy helyen. A progeszteronom 18.3 lett, ami nem túl magas, de állítólag már elég lehet. Így a barnázásomra itt nem kaptam megoldást, de sajnos ez volt a tapasztalatom a legtöbb dokinál, hogy nem adnak választ erre a kérdésemre, csak találgatnak, de eddig egyik sem jött be nálam.

    Később a nőgyógyászom ultrahanggal is megnézte, hogy van-e peteérésem,az rendben van. Ezt egyébként hőmérőzéssel is szoktam figyelni és valóban a 13-14. nap körül megugrik az ébredési hőm. Sőt, az utóbbi időben érzek is félidőnél enyhe nyomást a petefészkem körül.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  20. 2010. augusztus 4. 13:2326.

    Még azt akartam mondani, hogy mivel nagyon egészséges, elkezdheted a mediterrán diéta szerinti étkezést (google-ban keress rá), ártani nem árt és két hónap múlva már biztos vagyok benne, hogy enyhülnek a panaszaid.

    Egy próbát megér.

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  21. 2010. augusztus 4. 13:2025.

    Szia!

     

    nekem is hasonló tüneteim voltak, a várható mensi előtt 3-4 nappal már barnáztam. Az én nőgyógyászom is legyintett rá!

     

    Teljesen más okból (kicsit magasabb vércukor) elküldött a házidokim inzulinrezisztencia gyanújával vérvételre (terheléses vércukor és inzulin szint mérésre) ott kiderült, hogy enyhe inzulinrezisztenciám van.

    Diétát javasolt (mediterrán diéta) ami pontosabban nem is diéta, mert ezek után most már így kell étkeznem.

     

    Az étrendváltás után 2 (!) hónappal a mensi előtti barnázás megszűnt, mellesleg fogytam 5 kilót és sokkal jobban vagyok.

     

    Úgyhogy összefüggésben lehet a PCOS-el, mert az szinte mindig inzulinrezisztenciával is jár, ez a kórkép pedig megnehezíti a teherbe esést.

     

    Szóval endokrinológus kivizsgálás szerintem jó lenne.

     

    Én a Budai egészségközpontba mentem el magánlaborba, szó nélkül megcsinálták a tehelést inzulinszint méréssel, és nem kellett hónapokkal előtte bejelentkezni, másnap le is vették a vért.

     

     

     

     

     

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36
  22. 2010. augusztus 4. 13:0024.

    Tenyleg nem kell panikolni emiatt.

     

    Az esetek nagyon nagy %-aban konnyen kideritheto, hogy miert van, csak utana kell nezni. Es szinten nagyon nagy %-ban eleg egyszeruen kezelheto.

     

    Ahhoz a nogyogyaszhoz, aki azt mondja, hogy ez normalis, en nem mennek tobbet vissza.

     

    Menj el vmi termekenysegi kozpontba, ahol alaposan utananeznek, mi az oka, es lehet, hogy ezzel rogton babas is leszel.

     

    Sok sikert !!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_633471
    Torolt_felhasznalo_633471
    2010. augusztus 4. 11:2923.

    Szia!

    Én örülnék neki, ha megírnád, hogy mit mondott a dokid, akár priviben is! Most láttam meg ezt a topikot és eléggé beparáztam :S 

    Nekem is hasonlóak a tüneteim, mensi előtt több napig barnázás, még a ciklusom is elég össze-vissza, akár egy hetet is késik. Pedig a fogigátló abbahagyása után 3-4 hónapig óraműpontossággal működött minden, az ovulációt is éreztem. Bár babát még nem tervezünk, de nagyon megijedtem, hogy mi lesz majd így :(

    Szóval nagyon megköszönném, ha megírnád, hogy mit mondott.

    Én majd csak októberben megyek a dokimhoz...

     

    Timmantyú

    előzmény:
    zoora82 (22)
    2010-08-04  10:03
  24. 2010. augusztus 4. 10:0322.

    Sziasztok!

     

    Hasonló tüneteim vannak nekem is és mostmár több mint egy éve nem estem teherbe. A barnázás nagyjából azzal egyidőben jelentkezett, hogy eldöntöttük babát szeretnénk, de mivel korábban én is azt hallottam, hogy ez nem gond, teljesen normális nem foglalkoztam vele, még a nőgyyógyászomnak sem mondtam.

    Pár hete találtam én is a babaneten Sugarcube által idemásolt kérdés-feleleteket és azok alapján kezdtem el utánaolvasni a témának. Progeszteron hiány, sárgatest elégtelenség stb. kereső szavakra is jó sok cikket lehet találni a neten. A tünetek közé sorolják sok minden más mellett, a barnázást, a nehéz teherbeesést, illetve teherbeesés esetén a vetélést, merthogy az alacsony progi szint nem tudja fenntartani a terhességet.

    A menstruáció előtti barnázás, a témával részletesen foglalkozó orvosi oldalakon a menstruációs zavarok között szerepel, illetve egy-két helyen a premenstruációs szindrómát is progeszteron hiányra vezetik vissza, de ez utóbbiban nem feltétlenül értettek egyet a dokik. (Azóta is foglalkoztat a kérdés, hogy a PMS-sel küzdő nők nagy átlagban mennyi időn belül esnek teherbe.) 

    Biztos, hogy az egyéni hormonszinttől is függ, hogy ki lesz és ki nem lesz "segítség nélkül" terhes, illetve akinek sikerül, annak mennyi időn belül, de figyelmen kívül hagyni nem szabad szerintem. Én legalábbis ezek alapján az infók alapján megyek vissza jövőhéten a dokimhoz és biztos, hogy ezzel a barnázással fogom kezdeni nála. Ha él még akkor a topik és lesz aki kíváncsi rá, szívesen elmesélem majd mit mondott.

    előzmény:
    bambeszka (1)
    2010-08-03  23:36

Címlap

top