Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Vetélés után újra baba

domoszne
Létrehozva: 2010. június 17. 13:08

Sziasztok!

 

Egy olyan kérdésem lenne, hogy hétfőn múlt 6 hete, hogy spontán vetélésem volt, és tegnap újra pozitívat teszteltem.Volt e már vkinek hasonló, vagy tud e ilyenről mondani vmit!A vetélés óta még nem jött meg a menszeszem.Így most nagyon félek, hogy vmi baj is lehet a babával!

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

  1. 2018. december 13. 15:2916.

    Szia sajnálom a tötténteket velem is megvtörtent 3 szor de van ejy 9 honapos viam nem reg volt a harmadik vetélésem oktober 5 diken operaltak ez utan november 13 dikan volt a menzeszem par napja teszteltem es pozitiv volt a teszt most varom hogy ne jöjön meg tapasztalatok :)


  2. 2010. június 17. 15:0615.

    Szia !

     

    Amikor en elvesztettem egy kisbabat (kuret nem volt, magatol kiurult minden szepen), a nogyogyaszom azt mondta, hogy lehetoleg varjunk ki egy ciklust, de aztan hozzatette, hogy ha ugy alakul, hogy kozben ujra teherbe esnek, az se baj, mert a termeszet tudja, mikor lehet. Ez persze gondolom foleg a korai vetelesekre vonatkozik.

     

    Minden jot nektek, szep babavarast es egeszseges kisbabat kivanok !

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  3. 2010. június 17. 14:4714.

    Szia!

    Nekem szept. 15-én volt spontán vetélésem, okt. 19-én, 5 héttel utána lett pozitív a tesztem. Most 39 hetes vagyok :) Semmilyen gyógyszert nem kellett szednem, teljesen problémamentes terhességem volt! Neked is ezt kívánom!

     

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  4. 2010. június 17. 14:4213.

    Szia,

    nekem pár hete volt szintén spontán vetélésem, és a nőgyógyzászom szerint bármikor jöhet(ne) a baba (mert nem kellett műtét). Én is Utro-t kaptam.

    De azért én is félek :)

     

     

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  5. 2010. június 17. 13:4612.
    Ne izgulj!Én is így jártam, és csodás fiam született!
    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  6. 2010. június 17. 13:3711.
    Azt biztosan latni fogja, hogy terhes vagy e es hogy rendben lesz e. Igaz en 2 es fel honapra lettem terhes a kuret utan (missed abortion-om volt) de nekem is szednem kellett progeszteron tablettat. Most eppen a kertben ugralnak es nemsokara 3 evesek lesznek:)
    előzmény:
    domoszne (7)
    2010-06-17  13:33
  7. 2010. június 17. 13:3410.

    Szia!!

     

    Tavaly oktoberben teherbe estem a 3. gyerekemmel. Varatlanul jött, mert uj a kapcsolat, de nagyon örültünk neki.

    Sajnos a Joisten maskent gondolta a dolgot, s a 9. heten november 27-en elveteltem, derült egböl villamcsapaskent. Minden elöjel nelkül, a sors ironiajakent pont azon a napon, amikor a kismamakönyvemet megkaptam.

    Mind a kettönket nagyon megviselt a dolog, de a kispapat szerintem meg inkabb, ugyanis neki a baba az elsö gyermeke lett volna, nekem pedig mar van ket tünemenyes, egeszseges kisfiam a ferjemtöl.

    Iszonyatosan vereztem, masfel napon at, a korhazban müvi uton akartak befejezni a vetelest.

    Nem jarultam hozza, de termeszetesen elmentem a nögyogyaszomhoz, aki ketnaponta vizsgalt, vert vett, s a termeszet elintezte a maga modjan, mert teljesen rendbe jöttem.

     

    December 28-an menstrualtam legközelebb, s utoljara, ugyanis januarban ismet teherbe estem, most mar nem varatlanul.

     

    Szoval, most  24+3 hetes kismama vagyok, oktober 4-re varjuk a kisbabankat, aki fiu lesz.

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  8. 2010. június 17. 13:349.

    Szia!

     

    A babának ettől alapvetően nem lehet baja, abban az értelemben, hogy e miatt nem lesz semmilyen fejlődési rendellenessége. Viszont az sajnos lehetséges, hogy nem fog tudni rendesen megtapadni a méhedben. Ez utóbbi pedig azon múlik, hogy a méhnyálkahártyádnak mennyire sikerült felépülnie a vetélés óta, uis. van akié hamarabb lesz egéséges és van akié később. De ez valószínűleg 1-2 héten belül ki fog derülni (ha addig bent marad, akkor valószínűleg sikerült megtapadnia). Ha nem volt műszeres befejezés, akkor egy kicsit nagyobb az esély rá. Konkrét példát is tudok mondani az ismerőseim köréből, arra hogy hasonló gyors teherbeesés után egészséges kisfiú született. A hölgy azt mondta, hogy az orvosa a vetélés után azt javasolta nekik, hogy a szokásos 6 hetet várják ki a következő babatervezés előtt. Viszont neki úgy esett a havi ciklusa, hogy amikor a 6 hét lejárt volna, épp menstruált volna, így további 2 hetet kellett volna várniuk, míg fogamzóképes nem lesz. Nem akartak még annyit várni, így - lesz ami lesz alapon - 4 hét után nekiálltak a "gyártásnak". És hát az eredményt már feljebb leírtam

    Sok sikert, ne izgulj, próbáld a legjobbakat remélni.

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  9. 2010. június 17. 13:348.

    szia

    Azonnal fordulj orvoshoz! A kerdesedre a valaszt csak tole tudhatod meg. Siman lehetsz megint terhes ilyenkor az ember sokkal fogekonyabb a terhessegre. 1-3 menstruaciot szoktak javasolni mielott ujra probalkozhatsz, de ha mar igy alakult ... Remelem minden rendben lesz Veletek!

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  10. 2010. június 17. 13:337.
    Köszönöm szépen, aranyosak vagytok!Én is remélem, hogy nem lesz probléma!!Sajna még szerintem sem fog látni semmit a doki, holnap délre megyek hozzá!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  11. 2010. június 17. 13:286.
    Ne pánikolj! Bár valóban nem ajánlják az orvosok, de én is így jöttem nővérem után, és semmi bajom, sem anyukámnak. Menj el orvoshoz, de nem kell kétségbe esned.
    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  12. 2010. június 17. 13:285.

    Szia!

     

    Én is ebben a szituációban voltam, mint Te.

     

    Márc. 1-én volt egy spontán vetélésem, s utána nem jött meg a menstruációm. Pozitív lett a tesztem, de ahogy megcsináltam, s még mielőtt az orvoshoz eljutottam volna, elkezdtem barnázgatni.

    Nyomás az orvoshoz, azonban ő még nem látott semmit, s vissza kellett mennem 1 hét múlva, addig meg idegeskedtem ezerrel, hogy mi van. Ekkor már megállapították a terhességet, s azonnal el is kezdtem szedni az Utro-t.

     

    Jelenleg 14-15 hetes terhes vagyok.

    Úgyhogy akár lehetsz az is, de mindenképp nézesd meg magad orvossal.

     

    Szorítok, hogy minden rendben legyen!

     

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  13. Torolt_felhasznalo_650874
    Torolt_felhasznalo_650874
    2010. június 17. 13:214.

    Olyat ismerek aki szülés után 6 héttel /najó lehet hogy 7 és fél.../ újra babát várt. Minden rendben volt.

     

    Te viszont ma délutánnál tovább ne halogasd az orvost.

    Fontos hogy megállapítsa hogy igen valóban terhesség okozza a + tesztet, valamint hogy azt megnézze méhen belül van-e.

     

    Sok sikert!

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  14. Torolt_felhasznalo_161352
    Torolt_felhasznalo_161352
    2010. június 17. 13:203.

    szia!

    Hát vetélés után 6 héttel nem ajánlatos a házasélet, a fertőzés veszélye miatt. A babának sztem nincs baja, de orvost keress fel minél hamarabb, hogy levegye a tenyésztést, és ellenőrizze az egészségi állapotod.

    Kellemes babavárást kívánok!

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08
  15. 2010. június 17. 13:172.

    A lehető legrövidebb időn belül menj orvoshoz!

     

    előzmény:
    domoszne (1)
    2010-06-17  13:08

Címlap

top