Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tudatos kismamák

690304
Létrehozva: 2004. március 25. 14:00
Sziasztok. Elsősorban ezoterikus, agykontrollos szemléletű, vagy csak egyszerűen a lelkükkel törődő kismamákat várunk. Azokat, akik tudják, hogy gyermekük fejlődésében a magzati kor is nagyon fontos, és hogy már ilyenkor el lehet kezdeni a kommunikációt a babával. Gyakran fogok idézni a Lelki köldökzsinór c. könyvből, és várom mindenki hozzászólását.Jómagam 17 hetes terhes vagyok, agykontrollt végeztem, reikizem, hobbiból természetgyógyászkodom. Az indított el, hogy babát levideóztuk, és a videót visszanézve meglepően tudatos viselkedést figyeltem meg. Aznap délután küldte a posta- nincsenek véletlenek az említett könyvet, amit Amanda korábban javasolt nekem. Azóta én folyamatosan igyekszem felvenni babával a kapcsolatot. Beszélek hozzá, énekelek neki, zenét hallgatunk. Megfigyelések szerint a baba intelligenciáját, testi- lelki fejlődését ezzel nagy mértékben lehet befolyásolni.
  1. Torolt_felhasznalo_831380
    Torolt_felhasznalo_831380
    2004. szeptember 2. 22:30151.
    El meg ez a topic?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. Április 24. 19:25150.
    Sziasztok!

    Emlékeztek a Ringató topicra?

    http://www. noklapja. hu/forumkifejt. php?id=134&forumid=26172

    Május második felében újra jelentkezem, szervezzük a foglalkozásokat.

    Addig is egy szép altató mondóka nektek, anyák napjára:

    Bubája, bubácska esti csillag ragyog,
    Aludjál, aludjál, én is álmos vagyok.
    Tündér öltöztessen, csillag csókolgasson,
    Liliom öleljen, anyád simogasson.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 5. 11:11149.
    akkor most légyszives emeld ki, hogy
    1. hol reagáltam hisztérikusan az ellenvéleményedre
    2. hol kiabáltam segítségért.

    Szeretnéd, ha a privijeidet idemásolnám?
    előzmény:
    690304 (148)
     
  4. 2004. Április 5. 11:09148.
    Nektek az lenne a jó, ha csak a ti véleményetek hangozhatna el. Mert minden ellenvéleményre hisztérikusan reagáltok, és még ti kritizáltok azért, mert én is dühös lettem. Ez a mániátok? Beleszóltok valamibe. Mondjuk véleményt- nem kritikát nyilvánítatok ugye? Aztán amikor az ember keményen és őszintén válaszol, meglepődtök, segítségért kiabáltok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (145)
     
  5. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 5. 11:07147.
    "anélkül, hogy pontosan tisztában lettek volna arról, miről is volt eredetileg szó, mire írtam, amit írtam. "

    na igen, én is ezt érzem Veled kapcsolatban :/
    előzmény:
    690304 (146)
     
  6. 2004. Április 5. 11:05146.
    Pontosan ezt tették velem is. Kiragadtak részleteket, aztán ezoterikus szólamokat, vagy feministaellenes, abortuszellenes frázisokat zúdítottak rám, anélkül, hogy pontosan tisztában lettek volna arról, miről is volt eredetileg szó, mire írtam, amit írtam.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (143)
     
  7. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 5. 11:05145.
    és most rajtam állsz "bosszút"???? nagyon tudatos dolog :(
    előzmény:
    690304 (144)
     
  8. 2004. Április 5. 11:02144.
    Látod, milyen az, ha az ember szavait csak úgy értelmezgetik, belemagyaráznak? Én sem írtam le, hogy feminista vagyok, abortuszpárti, meg másokat lenézek, mégis azt vonták le a szavaimból.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (143)
     
  9. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 5. 09:31143.
    Te az én hozzászólásaimat olvasod, vagy egy cseh lapon szörfözgetsz és az ott látottakra reagálsz? Semmi ilyesmit nem írtam. . .
    előzmény:
    690304 (142)
     
  10. 2004. Április 5. 09:27142.
    Az a jó, hogy itt senkinek nincs semmi problémája, mert rögtön okosan megoldják, mielőtt keletkezne. Az én orvosom is jó. De pl. az AFP-t a genetikai intézet vizsgálja, ahol alá van húzva 3-szor, 35 év. Elismerünk benneteket, annyira okosak és ügyesek vagytok. Előre tudtok mindent, nyugalmatokat minden élethelyzetben megőrzitek, hibát soha nem követtek el? Nem is kellett volna már emberként reinkarnálódnotok, mert a tökéletes tudás és hibátlan viselkedés birtokában leledztek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (141)
     
  11. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 5. 09:03141.
    erre ugyan már válaszoltam priviben. . . .
    "Én azt hiszem, hogy a várandósság annyira idilli állapot, amennyire mi azt megteremtjük és akarjuk. . . az orvosi vizsgálatok a "szükséges rosszat " jelentik, amit -ésszerű keretek között- a babám érdekében elvégeztetek"
    És orvosfüggő a dolog. . . én olyan orvost találtam, aki hisz abban, hogy a várandósség és a szülés egy természetes folyamat és lehetővé teszi, hogy az a lehető legháborítatlanabbul folyjon le.

    Én elég racionális ember vagyok (bár ez nem a hülyepicsázásban realizálódik :S). . . a rózsaszín köd és az álszent boldogság. . . . hm, amennyire lehet, igyekszünk egy nyugodt és kiegyensúlyozott életet élni. . . és majd biztosítani a gyerekünknek.
    előzmény:
    690304 (140)
     
  12. 2004. Április 5. 08:58140.
    Ha azt hiszed, hogy az anyaság pusztán valami felhőtlen, boldog állapot, akkor nem ismered még az orvosokat, akik vérképet, vizeletmintát, AFP-statisztikát, hüvelykenetet, magzatvízmintát, terminus túllépést és gátmetszést kreálnak belőle. :) Nem tudsz állandóan rüzsaszín ködben lebegni, helyt kell állni a hétköznapokban is. Nem óvhatod meg a gyermekedet valami álszent boldogságban- az élet úgysem arról szól- de nem is hazudhatsz neki.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (134)
     
  13. 2004. Április 5. 08:35139.
    De igen. Meditációban érezheti mindenki, amikor egy mindenkivel. De amikor kilépsz a való életbe, rögtön meglátod, hogy mennyire ember vagy még. A mi világunkban igen is létezik gonoszság, rossz, és a kettős ember csak kijelentheti:én ezzel nem értek egyet, nem választom. De szeretni nagyon nehéz.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (138)
     
  14. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 5. 08:27138.
    Hm. . . én nem mondtam ilyet :)
    Isten nem szeretett mindenkit? Illetve nem volt megértéssel azok iránt, akik a nézeteit nem osztották, vagy ellene voltak?
    előzmény:
    690304 (137)
     
  15. 2004. Április 5. 08:24137.
    A barátaim megmaradtak. Nem ismered az előzményeket. Nem szeretem a demagógiát. Amikor a havi 6 milliót kereső miniszter azt mondja a 23 000 Ft-ot kereső néninek, szeressen bizonyos népcsoportot, mert nem rosszak azok, csak megélhetési bűnüzésből lopják el az ő tyúkjait, amiket napi munkával táplál, nevel. Nem szeretem az általános frázisokat: szeress mindenkit, érts meg mindenkit, hallgass meg mindenkit! Szeressétek a madridi merénylőket! Értsétek meg a móri gyilkosokat! Vagy mégsem? Vigyázzatok, a nagytestvér is mindenkit szeret. így kezdődik az emberek befolyásolása, butítása. Ne legyen önálló véleményed, öntudatod, mi megmondjuk, mit kell érezned, gondolnod, hogyan kell viselkedned a vallás és a szeretet nevében.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_513057 (134)
     
  16. Torolt_felhasznalo_402244
    Torolt_felhasznalo_402244
    2004. Április 3. 22:30136.
    Nemzetközi konferencia a születésről
    2004. április 22ˇ26.
    Kismamáknak, kispapáknak, nagymamáknak, nagypapáknak, szülésznőknek, bábáknak, szülész-nőgyógyászoknak, védőnőknek, gyerekorvosnak, csecsemősöknek, gyógytornászoknak és mindenkinek, aki már megszületett és aki még fog
    részletes program/jelentkezés:
    http://www. szules. hu/new/alternatal/konf2004programmagyar4. htm
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_910683
    Torolt_felhasznalo_910683
    2004. Április 2. 18:59135.
    Idézet a nyugalomra vágyó kismamától:

    690304 ť 2004-04-01 14:16
    Tökéletes önismeret. Nehézfejű, éretlen, spirituálisan elmaradott. Csak a bunkó maradt ki, de ezt még pótolhatod. :)

    Pótlásra jelentkezem:
    Nehéz fejű, éretlen, spirituálisan elmaradott ÉS BUNKÓ férfi vagyok.

    :o)

    Lányok, én ilyennel eddig itt az nlc-n még csak Kittyna személyében találkoztam. Szerintem terhes kismamaként reinkarnálódott. . . Ja, természetesen inkorporálva személyiségében Jézus legújabb megtestesülését is. . . (Miután a karmája a szexológus-rendőr-stb férj mellett a tökéletesség újabb fokáig repítette. . . )

    Hiába, ha már egyszer bunkó vagyok, akkor igyekszem abban is a tökéletességre. . . Bocs. . .

    :))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_910683 (116)
     
  18. Torolt_felhasznalo_513057
    Torolt_felhasznalo_513057
    2004. Április 2. 16:55134.
    Szia,
    Tudod én elszomorodtam. . . egy tudatos kismama, aki képes kapcsolatot teremteni a gyerekével és tudja, hogy a lelkiállapota milyen hatással lehet a benne fejlődő kis magzatra, nem teheti meg, hogy így kikeljen magából. . . mert tudja kezelni a dolgokat, tudja hogy hogyan lépjen tovább. . . . ha ennyire erősen hiszel a kapcsolatanalízisben és még sok más dologban, akkor hogyan tudnak kibillenteni az egyensúlyodból a kétkedő hozzászólások? Ilyenkor miért nem gondolsz a születendő babádra?
    Újból összeomlott bennem egy kép. . . vhogy az anyaságot és a várandósságot én mindig vmi "végtelen nyugalom és boldogság" állapotaként képzelem. . . . de felnyitottad a szememet. . . . . egy olyan nő, aki nagyon várja a babája érkezését, szerintm soha nem "hülyepicsázna", és ismeretlen embereket nem nevezne "gyáva, szar alakoknak".
    Az én értelmezésemben a tudatosság távol áll a nagyképűségtől. . . . .

    Még egyvalami, ha megengeded: a topicot Te indítottad, szerintem sokáig a "kijelölt úton" maradt. . . . de a barátaid eltűntek innen. . . . talán kevésbé voltak határozottak, hogy folytassák a témát. . . . vagy inkább intelligensebbek voltak és úgy döntöttek, hogy túllépnek a néha hitetlenkedők hozzászólásain és priviben folytatják. . . . az, hogy talán nem értettek egyet a stílusoddal, fel sem merül bennem. . . . .

    Szép napot. . . és kívánom, hogy a tudatos babavárásod ne csapjon át valami másba.

    Üdv,
    bkata. 2
    előzmény:
    690304 (126)
     
  19. 2004. Április 2. 15:20133.
    Fényes bizonyíték macskafül IQ-jára. Beleolvas egy topikba, nyilvánosan és privátban is megkritizál, elsőként ő engem. Aztán amikor visszavágok, azt mondja, higgadtan kellene olvasnom a kritikát. Végül azt állítja, én szemeltem őt ki, vörös posztónak. Remélem, ebből mindenkinek kiderült, milyen buta ember veri itt a nyálát. Nem vagyok ma valami ezoterikus, de ilyen primitív emberekkel hogyan kellene beszélnem, hogy megértsék?
    előzmény:
    macskafül (131)
     
  20. 2004. Április 2. 15:12132.
    Ti miért szemeltetek ki engem célpontként? Kismamáknak nyitottam topikot. Ti belenéztetek. Hoppá, itt egy éretlen személyiség, neveljük meg. Visszafelé miért nem tetszik? Írjak neked arról, milyen bölcsességeket írtál arról, hogyan kell a kritikát fogadni? A saját elveidhez nem tudod tartani magad. Nagyképű okoskodó, szánalmasan gyenge ember. Csak azt tudod szajkózni, a másiknak hogyan kellene viselkednie- és a te viselkedésed éppen a cáfolata.
    előzmény:
    macskafül (131)
     
  21. 2004. Április 2. 14:37131.
    Nos, kedves számnevű, most utoljára írok Neked, mert nem értem, miért szemeltél ki engem célpontként - Te biztosan tudod, miért vagyok a Számodra "vörös posztó", majd a választ is megtalálod talán, ha elgondolkozol rajta. . . :)
    Nem érzem úgy, hogy bántottalak volna, sem nyíltan, sem azután, miután Te megszólítottál engem privátban és különböző jelzőkkel láttál el (mondtam, ne akard, hogy bemásoljam, de tulajdonképpen megtehetném) - az egyetlen "bűnöm", hogy ezek után NEM bántódtam meg!:)) Inkább próbáltalak megnyugtatni (ahogyan alább is látható). Hiszen érezhető, hogy vélhetően olyan személyes problémáid vannak, amelyeket nem tudsz megoldani - ehelyett próbálod széthinteni a dühödet és rosszkedvedet, ha pedig nem sikerül, támadsz. (Biztosan Jézustól lested el ezt a viselkedésformát is, nem tudom. )

    Szeretném, ha tudnád, hogy nem vagyok megbántva egyáltalán, nem neheztelek Rád - de nem is tettél rám túl nagy hatást (sajnos), se a személyiségeddel, se a tudásoddal (?).
    Őszintén bízom benne, hogy sikerül folytatni ezt a témát (amely igenis nagyon érdekesnek ígérkezett az elején!:)) vagy egy másikat nyitni, ahol sikerül beszélgetned az érdeklődőkkel a tudatos kismamaságról!:))

    Mindenkinek szép hétvégét kívánok!:))) (Az enyém újra annak ígérkezik. . . !;)))))
    előzmény:
    690304 (130)
     
  22. 2004. Április 2. 14:20130.
    Markos-t idézem. "Ez így ebben a formában nem igaz. "
    Van nekem erre szebb történetem. Két buddhista szerzetes kel át a megáradt folyón. Odamegy egy lány, azt mondja, nem tud úszni, fél attól, ha vízbeesik, megfullad. Erre az egyik a hátára veszi, a tulparton leteszi. A másik néhány perc múlva elkezdi a szöveget: tudod, hogy mi nem érinthetünk nőt, hogy tehettél ilyet? Mire a társa ránéz: én már régen otthagytam ót a folyóparton, te még mindig cipeled. De félek, nem fogod érteni. Te annak vagy a betege, hogy mindenkit megnevelj, olyanokat is, akiknek nincs szüksége a te ezoterikus közhelyeidre, ami a saját gondolataid nélkül csupa üred frázissá csupaszul.
    előzmény:
    macskafül (129)
     
  23. 2004. Április 2. 12:57129.
    Maximálisan egyetértek. Ezért írtam 690304-nek a következőket, amikor arról panaszkodott, hogy priviben lehülyepicsázták:

    "Címzett:6903042004-04-01 13:19
    Miért foglalkozol velük ennyit?:) Nem ér az egész ennyit, hidd el! (Ha én tegnap komolyan vettem volna, amiket írtál nekem, például, most nem cseverésznék Veled itt ilyen lazán - de el tudtam engedni a fülem mellett, ennyi!:)) Ha Te biztos vagy magadban, a tudásodban, megvannak azok, akikkel tudsz erről beszélni, hagyd a fenébe! Szerintem ők már régen nem agyalnak ezen. Én már 2, 5 éve nlc-zek, mindig is voltak és vannak olyanok, akikkel nem érdemes vitát nyitni. Akinek a belső biztonsága és önbecsülése megvan, az "sosincs egyedül"!:) A többiek pedig majd megtapasztalják, megtanulják azt, amit a sorsuk kiszab és amit választanak a saját döntéseikkel. Az az ő útjuk!Szerintem lépj tovább! "

    Illetve végül ezt, amikor azt mondta, szétverték a témáját:
    "Címzett:6903042004-04-01 13:38
    Az, hogy a topic merre megy tovább, csak rajtad múlik!:) Folytasd! Vagy ha ezt nem szeretnéd, nyiss egy másikat!:) Annyit tennék még hozzá, hogy nem hiszek a "szintekben" - mármint az alá-fölérendeltségben. . . (Arra írom, hogy így fogalmaztál: "És az a tanulság, hogy jobb, ha a hasonló szinten levők maguk között értekeznek. ") Hiszek viszont a megfelelő kommunikációban: mindenkihez lehet úgy szólni, hogy az a számára reális legyen. Nem csak tudni kell, tudni kell átadni is, úgy, hogy mindenki megértse, akihez el kell jutnia az információnak. . . :) "

    Úgy érzem, ez inkább bíztatás, mint bántás. . . Gondolom, ezek után jogosan kaptam az előbbi hátbatámadást a szegény, nyugalomra vágyó kismamától.
    előzmény:
    csuporméz (128)
     
  24. 2004. Április 2. 12:20128.
    Akárhogy is van, akárkinek van igaza, szerintem rég nem ez számít. Hanem az, hogy egy babaváró kismamát, akinek most nyugalomban és szeretetben kéne lennie, megbántotok. A "hülyepicsáknak" meg a társaiknak nem ilyenkor kéne repkedni. Persze mindenkinek szíve joga eldönteni, mit akar közölni. Én végig nyomonkövettem a topicot, s bár nem szóltam hozzá (mert nem várok babát, és nem akartam megzavarni a légkört), azért azt láttam, mint kívülálló, hogy néhányan túlzásba estek, akik bántották "690304"-et. Nem az a lényeg, hogy egy ártatlan lényt hord a szíve alatt, és a stressz őrá is kihat? Aki nem ért egyet valamivel, elmondhatja a véleményét, hiszen ez egy nyilvános fórum, de azért bizonyos tényezőket (jelen esetben egy babát) tiszteletben kéne tartani. És szerintem ezzel mindenkinek, legyen az egy- vagy teljesen különböző véleményen, egyet kéne értenie. :-(
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top