Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Nem osztódó petesejt

dudika7
Létrehozva: 2010. május 25. 09:43
Sziasztok!
Lányok megint segítséget kérnék. Múlt hétfőn volt a 2. petesejt leszívásom. Az orvosom szerint minden nagyon szép volt, sok tüsző, vastag nyhártya.12 petesejtet sikerült leszívni, azt mondta nagyon jó. Aztán jött a "feketeleves", csak 2 termékenyült meg és egy se osztódott. Kapcsolták a dokimat, aki csak annyit volt hajlandó mondani, hogy júliusban jelentkezzek és akkor meglátja mit változtatunk.
De én addig nem tudok tétlenül ülni. Nem értem az egészet+nem tudom tényleg nincs-e válasz arra, hogy miért nem termékenyültek meg és hogy legközelebb is erre számíthatok-e. Tudom, majd az orvosom mondja el, de kérlek írjátok meg, hogy így beleszámít-e az 5 támogatott lombikba és hogy mik lehetnek az okok+ milyen irányban indulhatok el a kivizsgálások terén, mert én nem hiszem, hogy ne lenne oka. A háziorvosom nagy unszolások után írt beutalót vérvételre, de terheléses cukorra nem, csak vmi 3 hónapra visszamenőleges vércukorszint figyelőre. Nem tudom ez kimutatná-e az IR-t. Amúgy tavaly a laparoszkópiás műtétkor kiderült, hogy endometriózisom van, kiszedték+kaptam kezelést, de lehet előjött.
Aki tud, legyen szíves írjon, mert nagyon rám férne a bátorítás és bármilyen információ, javaslat.
Előre is köszönöm!
  1. 2018. január 30. 10:5214.

    Sziasztok! Férjemnél azoospermiát állapítottak meg, ezért herebiopsziát végeztek el rajta, ahol találtak is spermiumot (igaz csak mozdulatlanokat, bár ICSI-vel ez elvileg nem probléma), és lefagyasztottak 3 adaggal. Az első lombikos próbálkozásunknál az 5 petesejtből egyik se kezdett el osztódni, így nem volt mit beültetni. Van valakinek hasonló tapasztalata ebben a témában? Köszi!

  2. 2010. július 22. 22:4213.

    Szia,

     

    Szerintem is túlstimuláltak és nem volt megfelelően érett / jó minőségű a petesejted. Ez életkortól is függ.

    előzmény:
    dudika7 (1)
    2010-05-25  09:43
  3. 2010. május 26. 09:4412.

    Érdemes lenne kineziológushoz elmenned sztem.

    Én egyszer voltam, egy számomra totál megoldhatatlannak tűnő problémával amin már hónapok óta rágódtam. Akkor csak azt éreztem utána, hogy jól kibőgtem és kipanaszkodtam magam, de a kezembe adta a megoldás kulcsát és végül megoldottam a gunacomat, szóval nekem iszonyú sokat segített.

    Szóval, nem mondta meg h mit csináljak, de rávilágított dolgokra, amiket nem vettem észre, agyaltam rajta, és végül rájöttem magam h mi a megoldás.

    Olyan 7000 Ft volt 2 óra, elég húzós, de nekem megérte.

    előzmény:
    dudika7 (11)
    2010-05-25  13:40
  4. 2010. május 25. 13:4011.

    Köszi a válaszokat, akkor megpróbálom vhogyan megcsináltatni az IR vizsgálatot.

    Ezen kívül lövésem sincs mi lehet a baj és hogyan lehetne kideríteni miért nem jött össze...

    előzmény:
    indira (10)
    2010-05-25  10:57
  5. 2010. május 25. 10:5710.

    Szia!

    Csak IR ügyben tudok segíteni: mindenképp menj el endokrinológushoz, mert ha IR-ed van, nem fog sikerülni a lombik. Többen is írták a Mensmentist, én is azt ajánlom, én is oda járok (nekem is IR-em van)

    A terheléses cukor nem elég, inzulin is kell a vércukor mérés mellé. A beutaló sem egyszerű, mert terh. vércukorra háziorvos adhat beutalót, de ő inzulint nem kérhet. Inzulint pedig nőgyógyász kérhet, de ő meg terh. vércukrot nem. Állítólag belgyógyász adhat mindkettőre. Na én ekkor adtam fel és mentem inkább a Mens.-be, igaz fizetős, de pikpakk megvolt!

    A többi hormonodat nézték már egyáltalán?

    Júliusig akkor kényszerpihenőn vagy, használd ki ezt az időt arra. hogy még többet megtudj arról mi folyik benned, és fel a fejjel ;)

    előzmény:
    dudika7 (1)
    2010-05-25  09:43
  6. 2010. május 25. 10:489.

    Josacika! A megtermékenyítésig ugyanaz volt minden. Azután ICSI volt, így mind 4 sejt megtermékenyült (az előző leszívásokkor 9,8,7 sejtem volt, akkor "csak" 4, de így lett jó).

     

    Aztán jött (szerintem) a lényeg az AHA (asszisztált hatching), melynek során bemetszik az embrió védőburkát, így segítik a beágyazódást. Szerintem ezért volt sikeres! 

     

    Sok sikert Neked is!!!

    előzmény:
    josacika (8)
    2010-05-25  10:25
  7. 2010. május 25. 10:258.

    Szio!

    MIben volt más a negyedik lombik mint a többi? MI a titok hogy akkor összejött előtte meg nem? 

    A jövő héten lesz a negyedik leszívásom és erdekelne a HOGYAN.

     

    Köszi és gratula a csajszihoz!!

    előzmény:
    Vargagi76 (3)
    2010-05-25  10:02
  8. 2010. május 25. 10:197.

    Szia!

    Az endós kezelés tavaly volt. Azóta volt 2 inszem, januárban 1 lombik és most lett volna a 2. Az elsőnél 9-et szívtak le, ebből 4 termékenyült meg és 2 osztódott. Nem volt fényes az eredmény, de ennél a 0-nál klasszisokkal jobb..

    előzmény:
    josacika (5)
    2010-05-25  10:11
  9. 2010. május 25. 10:156.

    Köszönöm, hogy írtatatok...

    Akkor ezzel a vérvétellel nem megyek sokra, sejtettem. Mondtam, hogy adjon beutalót terhelésesre +endokinológiára, de szerinte felesleges és ez is jó lesz, na persze!

    Nem tudom, hogy volt-e ICSI, de szerintem tuti nem. Bejelelöltem, hogy kérjük, de az nem jelent semmit se. Apa katonáival elvileg minden ok. Szerintem megnézték, hogy sok a sperma és a petesejt és csak "sima"megtermékenyítés volt.De ez csak feltételezés.

    Neked mondtak vmit, hogy miért nem osztódott?

    előzmény:
    Vargagi76 (3)
    2010-05-25  10:02
  10. 2010. május 25. 10:115.

    Sajna tudom mit érzel most. Én most megyek a negyedik lombikra.

    Elöszőr is ha nem volt visszaültetés akkor nem számít bele az öt próbálkozásba.

    HA a lombik előtt kaptad az endo-s kezelést akkor ne aggódj valószínű ez az oka a dolgoknak. Én is így jértam. Endó-t találtak kezeltek és utánna az öt petesejtből egy indult el, de nem volt életképes. A következő lombiknál viszont lett 18 petesejt, 9 elindult és az ötödik nap is maradt belőle 7. Abból kettőt visszakaptam a többi fagyi lett. Sajna nem lettem akkor sem terhes, de majd most!!!:)

     

    Az IR-t csak akkor mutatható ki ha nemcsak a cukrodat hanem ez inzulint is nézik 0, 90, 120 perces vérvételnél. A nődokid kiirhatja a vizsgálatot, de csak kórházban csinálják meg. Sok sikert!

     

    Kitartás és NE ADD FEL!!! 

    előzmény:
    dudika7 (1)
    2010-05-25  09:43
  11. 2010. május 25. 10:034.
    12  még nem olyan sok.
    előzmény:
    czege (2)
    2010-05-25  10:01
  12. 2010. május 25. 10:023.

    Szia!

     

    Ez nem számít bele az öt támogatott lombikba. Csak akkor számít bele, ha volt beültetés. Szóval legalább itt nem vesztettél...

     

    IR-t nem mutaja ki a visszamenőleges vércukor mérés. Ahhoz terheléses cukorvizsgálat és inzulin vizsgálat is kell (pl itt: www.mensmentis.hu)

     

    Kitartás és ne add fel!!! Nekem negyedikre sikerült, a 8 hónapos lányom éppen magára rántani készül a szárítót:)

     

    Nekem is volt, hogy nem osztótdott. ICSI volt? Legközelebb mindenképpen kérjed!!!! Apa rendben? Nálunk állítólag a spermiumok gyengeséségvel függhetett össze a nem osztódás. AHA-t is kérj!!Másodikra már meg szokták csinálni!!!

    előzmény:
    dudika7 (1)
    2010-05-25  09:43
  13. 2010. május 25. 10:012.

    Szia! Előszöris nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Nagy szakértő nem vagyok lombikban, de a 12 petesejt szerintem rettentően sok... Nem lehet, hogy túlstimuláltak????

     

    IR-t nézess szerintem, ehhez a Mensmentist javaslom. www.mensmentis.hu

    előzmény:
    dudika7 (1)
    2010-05-25  09:43

Címlap

top