Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Savós középfülgyulladás

dettikee
Létrehozva: 2010. Április 29. 13:45

Sziasztok!

 

Hallott már valaki erről a betegségről? Tegnap közölte 2,5 óra ülés után (időponttal!!!) az orvos hogy ilyen betegsége van a gyereknek, van mindenféle ilyen-olyan gyógymód, de hááááát nem volt valami meggyőző. Megijesztett, de nagyon. Nem szeretném ha süket lenne a gyerek egy idő után, már most sem hall 100 %-osan (emiatt mentünk el egyébként) Van akinek már volt ilyenje és meggyógyult a gyerek? Vagy legalábbis nem romlott tovább a hallása? Az interneten túl sok minden nincs erről a betegségről, csak az általánosságok, amit az orvos is elmondott tegnap. Én konkrét tapasztalatokra, jó tanácsokra lennék kíváncsi.

 

Köszi

 

Ja, dolgozom, de próbálok aktív lenni.

  1. 2018. Április 11. 16:2336.

    Szia. Ez természetes alapú szer engem is érdekelne. Hol találom meg?

    előzmény:
    mandula_virág (35)
    2013-05-24  17:26
  2. 2013. május 24. 17:2635.

    Sziasztok!

     

    Valaki szólt, hogy nézzek rá erre a topikra.

    Nekem a kisebbik gyerekemnek volt középfülgyulladása többször.

    Mi is mindig antibiotikumot kaptunk. Átmenetileg megoldotta, de minden előjel nélkül visszajött újra.

    Egy barátunk ajánlott egy természetes alapú terméket.

    Azóta semmi baja. Vissza sem jött.

    Mivel teljesen természetes, ezért kockázata nincs.

    Egyszerre vásárolva csak nagyobb mennyiségben vehető, de mi mindig tartunk itthon, sokáig is tart, hiszen kevés kell belőle.

    Olvasd el és döntsd el.

     

    http://socialmediabar.com/kozepfulgyulladas-cikk

     

    Jó egészséget kívánok Nektek,

     

    mandula_virág 

     

    előzmény:
    Csillagboris (34)
    2013-01-24  23:26
  3. 2013. január 24. 23:2634.

    Sziasztok! 

    Rátaláltam erre a topikra, mert most kétségbeesetten keresgélek...

     

    Kisfiamnál is megállapították, hogy az egyik fülében savó van, a másik "csak" fülkürthurutos (ez is mi lehet pontosan?). Ez két hete volt.

     

    Előtte 3 féle antibiotikum kúrát kapott, a torokmandulái voltak csúnyák (hogy tüszős volt-e azt nem tudom, leírva nem volt, de én laikusként csúnya, gennyes-fehéres hólyagokat, pöttyöket láttam rajta), láza is volt, aztán jött a takonykór. Elvittük egy helyi fül-orr-gégész főorvoshoz, aki a műszeres vizsgálat után megállapította, hogy az egyik fülében savós középfül gyulladás van. Ledöbbentünk, mert igazából csak a torkát akartuk megnézetni, hogy tényleg rendbe jött-e.... és megemlítettük, hogy mintha nem tökéletesen hallana, néha visszakérdez. 2 hét múlvára rendelt vissza az orvos, antihisztamin adását javasolta (gyerekorvos Fenistil cseppet adott), ab-t nem, mert hogy előtte már kapott eleget.

     

    Most voltunk kontrollon, és még mindig ott a savó, valami nyákos-fehéres váladéknak mondta és tubus behelyezését javasolta.

     

    Most hogy így végigolvastam ezt a topikot is, nem tudom, hogy nekünk miért nem javasolta az orrmandula kivételét, ha nagyon sokszor az a gond?Nem mintha annyira akarnám....nagyon félek tőle... (pedig nekem is kivették gyerekkoromban, most 1000-szer jobban félek tőle, féltem a gyereket...persze azt sem akarom, hogy a hallása rámenjen, hogy mi a szülei nem jól döntöttünk, nem cselekedtünk, amig még lehetett...)

     

    Gondolkoztunk Tímár doktor felkeresésén is, de ahogy olvasom, a legtöbbször mégiscsak szükséges az orr- (és esetleg a torok) mandula kivétele és / vagy a tubus műtéti behelyezése. Sóterápiát is épp most akartam elkezdeni a gyerekkel, az is egy rakat pénz, nem tudom, van-e értelme....Nagyon el vagyok keseredve, tanácstalan vagyok. Azt sem tudom, hova forduljunk ezzel, olvasom, hogy Kövér doktor úrhoz jártok többen, szerintetek fogadna úgy is, hogy kecskemétiek vagyunk?

    Elkeserítő, hogy ez az orrmandula sokszor vissza is nő, ahogy olvasom 

    Akinek esetleg van friss infója, akár Kövér doktorról, hogy mehetnénk-e hozzá, akár más megbízható, hozzáértő orvosról, az légyszi írjon!!! Az itteni fül-orr-gégészekről nem sok jót hallottam, szóval inkább vinnénk Pestre v. Szegedre.

     

    Légyszi írjatok, akik már túl vannak ezen, adjatok tanácsot, kihez forduljunk! 

  4. 2012. november 19. 21:0133.
    A sztori vége az, hogy egy év "alternatív" gyógymódozás után meggyőztük egymást az orvossal, hogy vegyük ki mindkét manduláját (orr és torok). Ez volt kb. 2,5 éve, azóta tökéletesen hall, sosincs beggyulladva a füle, nincs savó a fülében, szóval happy end:)
    előzmény:
    expatmed (31)
    2012-11-03  15:22
  5. 2012. november 3. 17:2532.

    Szia!

    Nálunk pont ugyanez volt a helyzet, és mindenki csak felszúrni akarta a gyerek fülét(három orvosnál voltunk). Végül szerencsére találtunk egy Doktornénit, aki adott nekünk antibiotikumot, és egy hetet, hogy gyógyuljon. Ha nem, szúrni kell. Végül nem kellett felszúrni, de ahogy rendbe jött, ki kellett venni az orrmanduláit, mert nagyon nagyok voltak, és azt mondták, ezért nem szellőzik a Gyerek füle, és mindig be fog gyulladni, amíg nem veszik ki. Azóta remekül hall.

    előzmény:
    dettikee (1)
    2010-04-29  13:45
  6. 2012. november 3. 15:2231.
    Mi lett a sztori vége?
    előzmény:
    dettikee (1)
    2010-04-29  13:45
  7. H1
    H1
    2012. február 24. 10:3530.

    Sziasztok!

     

    Bár már nem pörög a topic, azért leírom saját tapasztalataimat. Én már felnőtt vagyok, de gyerekkoromban hasonló problémával kűzdöttem (bár arra már nem emlékszem, hogy savós vagy gennyes volt-e a gyulladás), 3-9 éves korom között műtétek sora volt, hol fülfelszúrás, hol mandulakivétel - az orrmandulámat többször is kivették. 9 éves korom után nem volt műtét, de a probléma továbbra is fennállt, mígnem 14 éves koromban - 11 évnyi kórházba járás után - egyszercsak közölte az orvos, hogy orrsövényferdülésem van, amit meg kellene műteni, de 18 éves kor előtt nem nem érdemes, mert a porcosodás folyamata ekkorra fejeződik be, előtte viszont újra kialakulhat a ferdülés. 16 évesen Édesanyám saját részére keresett egy másik fül-orr-gégészt (ez vidéken 15 évvel ezelőtt nem volt olyan egyszerű mint most) és engem is megmutatott Neki. Az orvos közölte, hogy akár holnap is megműt - feltételezem Ő ezt a porcosodásos sztorit figyelmen kívül hagyta. Kis idő eltelt mire rászántam magam a műtétre, 17 éves koromban megműtötték az orrsövényemet és onnantól kezdve 15! évig egyszer sem volt problémám a fülemmel! Most sajnos újra előjött, de ez már nem ide tartozik, csak gondoltam megosztom Veletek az én történetemet. Egyáltalán nem biztos, hogy ez másnál is előfordul, de nálam utólag kimondták, hogy egyértelműen az orrsövényferdülés volt az oka annak, hogy állandóan elzáródott a kürt, nem volt megfelelő a szellőzés ezért minden cuccos meg tudott ott telepedni és sokszor fordult elő vezetéses halláscsökkenés. Erről soha nem olvastam sehol, pedig nálam tényleg ez volt a probléma, mivel a műtét után mintha elvágták volna a fülfájást! Azért írtam le, hogy hátha valakinek segíthet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. H1
    H1
    2012. február 24. 10:3529.

    Sziasztok!

     

    Bár már nem pörög a topic, azért leírom saját tapasztalataimat. Én már felnőtt vagyok, de gyerekkoromban hasonló problémával kűzdöttem (bár arra már nem emlékszem, hogy savós vagy gennyes volt-e a gyulladás), 3-9 éves korom között műtétek sora volt, hol fülfelszúrás, hol mandulakivétel - az orrmandulámat többször is kivették. 9 éves korom után nem volt műtét, de a probléma továbbra is fennállt, mígnem 14 éves koromban - 11 évnyi kórházba járás után - egyszercsak közölte az orvos, hogy orrsövényferdülésem van, amit meg kellene műteni, de 18 éves kor előtt nem nem érdemes, mert a porcosodás folyamata ekkorra fejeződik be, előtte viszont újra kialakulhat a ferdülés. 16 évesen Édesanyám saját részére keresett egy másik fül-orr-gégészt (ez vidéken 15 évvel ezelőtt nem volt olyan egyszerű mint most) és engem is megmutatott Neki. Az orvos közölte, hogy akár holnap is megműt - feltételezem Ő ezt a porcosodásos sztorit figyelmen kívül hagyta. Kis idő eltelt mire rászántam magam a műtétre, 17 éves koromban megműtötték az orrsövényemet és onnantól kezdve 15! évig egyszer sem volt problémám a fülemmel! Most sajnos újra előjött, de ez már nem ide tartozik, csak gondoltam megosztom Veletek az én történetemet. Egyáltalán nem biztos, hogy ez másnál is előfordul, de nálam utólag kimondták, hogy egyértelműen az orrsövényferdülés volt az oka annak, hogy állandóan elzáródott a kürt, nem volt megfelelő a szellőzés ezért minden cuccos meg tudott ott telepedni és sokszor fordult elő vezetéses halláscsökkenés. Erről soha nem olvastam sehol, pedig nálam tényleg ez volt a probléma, mivel a műtét után mintha elvágták volna a fülfájást! Azért írtam le, hogy hátha valakinek segíthet!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  9. 2011. május 16. 11:1128.
    Egy kis pontosítás: nyilván nem én szeretném kezelni a fiamat laikusként ("merre induljak el"), hanem hasznos javaslatokat kapnék, kihez, hová menjek a gyógyulás érdekében...
    előzmény:
    citromlepke (27)
    2011-05-16  11:05
  10. 2011. május 16. 11:0527.

    Sziasztok!

    Nem nyitok új topikot, mert felesleges: a probléma hasonló.

    Azzal a különbséggel, hogy a fiam 9 éves elmúlt, és másfél éve 3 havonta visszatér a savós középfülgyulladása. Manduláit kivették már 3 éve, korábban az orrmanduláit is, tubus volt mindkét fülében 2 évig, nem esett ki magától, hanem ki kellett venni. Ezzel a műtéttel egyidőben a visszanőtt orrmandulát újból eltávolították. A gyermekklinikán (D-Alföld) szinte minden orvosnál jártunk a gégészeten a TB-s rendelésen, magánorvosnál is voltunk párnál végső elkeseredésemben. Csak antibiotikumot írnak, Zinnat, Sumamed, Augmentin, mikor melyiket. Én nem hiszem el, hogy csak tünetileg lehet kezelni, biztosan van valami oka annak, hogy ennyi idősen még mindig a fülével küzdünk. A Nasonexet éves(!) használatra írták fel, ezen nem kissé felháborodtam. A problémát ezzel nem oldjuk meg. MRI vagy CT nem volt, sem tenyésztés. Csak kezelgetik a fiamat, de meg nem gyógyítják. Most éppen ismételten egy Zinnat-kúrán van a gyerkőc, de a nyáron szeretnék a végére járni ennek az egésznek. Nem mindegy, hogy kisiskolásként mennyit mulaszt, ill. a rengeteg antibiotikum sem célzott, ahogy észrevettem.

    Van valakinek javaslata, merre induljak el? Köszi szépen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  11. 2011. március 21. 14:5026.
    Ezt nem hiszem el.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_629662 (2)
    2010-04-29  13:54
  12. 2011. március 21. 14:4625.

    Nagyon szakszerűnek tűnik ez a leírás, mely szerint az orrmandulát kell csak kivetetni, és minden rendbejön. Ezt lehet hallani az összes magyar fülésztől.

    Csak ez sajnos nem így van.

    Ajánlanám mindenki figyelmébe a következő linket:

    www.orr-ful-gegeszet.hu/Savos-kozepfulgyulladas.ht m 

     

    dr. Timár Tibor

    előzmény:
    semiramis (3)
    2010-04-29  13:55
  13. 2010. május 7. 21:0624.

    Kedves baba76!

     

    Én ilyeneket nem javasoltam: itthon volt végig, napi 3 orrszívás, orrspray túra minimum, antihisztamin stb

     

     

    Üdvözlettel

     

    dr Timár Tibor

    előzmény:
    baba76 (17)
    2010-04-29  15:32
  14. 2010. Április 30. 15:4023.

    Ezt már sosem fogod megtudni, hogy mi lett volna :) Ezzel ne is foglalkozz. Az én fiamnak kivetettük a manduláját, erre két év után megint itt tartottunk.

     

    Mindenképpen nézessétek meg mással, de szerintem érdemes kiválasztani egy dokit, akiben megbíztok és elfogadni, amit ő mond. Ha több helyen mondottakat összekeveritek, akkor abból nagy kulimász lesz - én ezt csináltam egy időben, két orvoshoz jártunk, mindkettő által mondottakat csináltuk és a végén azt se tudtam, kinek mit mondtam :)))

     

    Tubus: nálunk azért is nem került be, mert Kövér dr. nem akarta a gyereket kitenni a nyáron a sok tiltásnak. Júniusban megyünk kontrollra, ha ott minden OK lesz, akkor még a nyáron úszhat, homokozhat....

    előzmény:
    dettikee (22)
    2010-04-30  11:34
  15. 2010. Április 30. 11:3422.

    Sziasztok!

     Az én lányom viszont sosem beteg, egy évben kétszer-háromszor beteg csak, igaz akkor tüszösmandula gyulladása van. lehet hogy ezért alakult ki nála? Már többször mondta a körzeti doki hogy vegyük ki, de mivel az évi kétszeri mandulagyulladás nekem nem volt elég indok egy műtére, ezért eddig nem foglalkoztam vele. Lehet hogy ha kivették voln már kb. 1,5 évvel ezelőtt akkor ez nem lenne? Basszus...

     

    Akkor járunk továbbra is Kövér doktorhoz, bár azért több szem többet lát alapon szerdán megyünk a heim pál gégész főorvosához, meglátjuk ő mit mond.

     

    Anita0809: menny idő volt a tubus mire kiesett? A Kövér doki ilyenekt mondott, hogy van olyan gyereke akinek 2 éve bent van!! Na azért az már nagyon macerás!

     

    Hellaa79: jó ötlet, nekünk is van infralámpánk, próbálkozunk vele hátha. Remény hal meg utoljára.

    előzmény:
    baba76 (20)
    2010-04-29  16:17
  16. 2010. Április 29. 22:0721.

    Szia!

    A kisfiamnak is volt heveny savós középfülgyulladása, ami eléggé ledöbbentett, mert egyáltalán nem fájlalta a fülét. A dokink azt mondta, hogy ad egy hetet, addig orrcsepp + infralámpa, ha nem javul fel kell szúrni. Betojtam rendesen, úgyhogy szigorúan lámpáztam mindkét fülét naponta 3X 5 percet, és másfél hét múlva teljesen rendbejött! Egy próbát megér.

     

    Egyébként mi is túl vagyunk már az orrmandulaműtéten. Mióta elkezdte az ovit, állandóan elkap mindent, egy hét ovi, egy-két hét otthon, ezt játszuk szeptember óta.

    előzmény:
    dettikee (1)
    2010-04-29  13:45
  17. 2010. Április 29. 16:1720.

    Én úgy vagyok vele, hogy csak és kizárólag a Proetz nem megoldás, egy nátha elején nagyon jó, hogy ne legyenek füles szövődmények, de nem segít, ha az orrmandula akkora, hogy amiatt nem szellőzik a fülkürt. Nálunk ez volt a helyzet, ezt pedig csak a műtétkor, a műtőben lévő gyereknél végzett endoszkópia derítette ki - amit Kövér dr. a mi kérésünkre csinált meg, hogy ne vegye ki "feleslegesen" a gyerkőc manduláját. Amikor kérdeztem a dokit, h még mi lehet a mandulán kívül a folyamatos fülgondok oka, akkor mondta, h lehet kicsit szűkebb (??? nem tudom úgy elmondani, ahogy ő) a fülkürt, akkor viszont a tubus a megoldás.  Mi most úgy mentünk, hogy az orrmandulára és a tubusra is kitöltöttük a papírt, de itt most a mandula volt a hibás.

     

    A savó tünetmentes a fülében, több hét után veszed észre a hallásromlást. Mi eleinte engedetlenségnek, alkalmi süketségnek hittük. :((( Pl. az is érdekes, h azt mondták, h ha nem műttetem meg a fiam, lehet, h nem lesz baja, vagy az is, h elrontja a hallócsontokat. Ilyenkor jó dolog anyának lenni, ha ebben dönthetsz....

     

    Pest megyeiként viheted bárhova, ahol fogadják, erről papírt iratnak alá. Mi ügyeletes napon mentünk először a Bethesdába és a Jánosba is (hétvégén) és ahol elkezdték kezelni, oda jártunk - már 3 éve a Bethesdába.

    előzmény:
    oliv78 (19)
    2010-04-29  16:00
  18. 2010. Április 29. 16:0019.

    Hú, egy kicsit megijesztettetek a hozzászólásokkal...

    Nagyjából mi is hasonló problémával küzdünk a gyereknek többször volt savós középfülgyulladása, hallásromlása, gyakorlatilag minden náthától fáj a füle.

    Mivel a helyi rendelőben minden alkalommal antibiotikum kúrát adtak neki és mandulát akartak kivenni, oda egy idő után nem viszem. Voltunk Somi doktornőnél horror áron Proetz arcüregöblítésen, Heim Pálban különféle fül-orr-gégészeknél. Igaziból mostanában ha fáj a füle (nem annyira hogy tuti középfülgyulladás és antibiotikum kellene) legtöbbször otthon kezeljük: arcmelegítés (Bipotron és infra lámpákkal), fülmelegítő sapka napi többször, orrspay, állandó orrszívás, Otipax füllcsepp, ha nagyon fáj fájdalom-csillapító. A hallásán nem mindig veszem észre hogy romlana, de van amikor abszolút észrevehető.

     

    Igaziból volt hogy teljesen kigyógyult hallásvizsgálat bizonyította, de most már jó ideje nem volt fülészeten, és most megijedtem hogy lehet hogy tünetmentesn is van savó a fülében, nem ártana egy jó fülészt találni aki nem tömi folyton antibiotikummal, és nem akarja egyből kivenni a manduláját.

    Most nagyon beparáztam hogy felelőtlen vagyok vele és nehogy később maradandó baja legyen belőle...

    Egyébként valaki tudja hogy Pest megyeiként Pesten bármelyik gyerekkórházba vihetem a gyereket? Vagy mi elvileg ha jól tudom a Heim Pálba tartozunk.

     

    Az a baj hogy én is 2 gyereket is tudok a környezetmben akinek kivették a gyereknek a manduláját a gyereknek mégis folyton  a fülére megy a nátha, vagy az egyiknek ugyanugy elment a hallása, és szintén visszanőtt műtét után 1-2 évvel az orrmandula.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  19. Torolt_felhasznalo_349885
    Torolt_felhasznalo_349885
    2010. Április 29. 15:3718.

    Szia!

     

    Elsősorban még egy orvos véleménye kellene. Bár...

     

    Mi 2 orvosnál voltunk, 2 külön város... Az első után halogattuk, h majd rendbe jön... Akkor még nem tudtuk, h idült, savós középfülgyulladása van, "csak" állandóan beteg volt, s a hallása is romlott.

     

    Az első helyen (is) kapásból mandulaműtét volt a javaslat, nem próbálkoztak semmi mással (mostmár belátom miért).

     

    A másokinál is az azonnali (teljes gyógyulás után, ami persze nehezen ment) mandulaműtétet javasoltak. Nos, itt már nem volt kecmec, kivették.

     

    És akkor eléggé be..tunk, a műtét után közölte a doki, hogy mi volt a fülében, s hogy már elkezdett szövetesedni, ha kicsit várunk akkor annyi a fülének.  

     

    Tubust kapott, ami magától pottyan ki, igen, nem rövid idő, de ki lehet bírni. Mármint azt, h nem érheti víz. És, ha már a tubus kiesett, nagyon hamar regenerálódik a dobhártya, nála tökéletesen rendbe jött. Jól hall.

     

    Majdnem ráment a füle a halogatásra.

     

    A műtét miatt rettentően féltettük, de semmi gáz, jobban bevoltunk tojva, mint a gyerek. Az altatásból való ébredés a kellemetlen, de délután már a folyosón szaladgált, s megkérdezte, h mikor veszik már ki a manduláját   szóval számára rossz élmény semmi nem maradt... 4 éves volt akkor.

     

    Minden jót Nektek!  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  20. 2010. Április 29. 15:3217.

    Szia!

     

    Én 2 éve nem akartam elfogadni, hogy nem lehet az ügyön segíteni, így Kövér dr. mellett jártunk Liktor Bálintnál (aki európa hírű fülsebész), Lellei dr-nál, a János oszt.vezetőjénél és még 2 másik gégésznél, tavaly Tímárnál.  Mégis Kövér Balázsban hiszünk, három beavatkozáson vagyunk túl (2 mandulaműtét, 1 arcüregöblítés), de ő a legalaposabb, lépésenként halad és nagyon kedves a gyerekekhez, szerintem nála jó kezekben vagytok. Sajnos sokat kell várni rá, ez nem változik. :( Pont amiatt, amilyen. Én apósommal szoktam menni, ő játszik kint a gyerekkel én pedig sorbanülök....

     

     

    amúgy nem reménytelen, nekünk most ez volt a 4. ilyen gyulladás 2 év alatt és eddig ezzel a konzervatív terápiával megúsztuk, ált. 4-5 hét alatt jobb lett a füle a fiamnak. Igaz, ehhez itthon volt végig, napi 3 orrszívás, orrspray túra minimum, antihisztamin stb - Tímár is ezt javasolja - csak ugye nem mindig tudod megoldani.

     

    Keress nyugodtan és ne idegeskedj.

     

     

    Ps: allergiásnak nem allergiás?

    előzmény:
    dettikee (15)
    2010-04-29  15:15
  21. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. Április 29. 15:2216.

    Megnéztem a Tímár honlapját. Hát, mi is próbáltunk mindenféle módszert, a melegítéstől, a tartósan használatos orrspray-n keresztül az antihisztaminig, vitaminokig, ezer dolgot, egy rakat pénzt kidobtunk az ablakon, mert jártunk az orvosokhoz, kísérleteztek rajtunk is, eredmény nélkül.

     

    Viszont nálunk a nagyoknál a mandulaműtét megoldotta a problémát, nem kaptak tubust sem, teljesen rendben vannak. A kicsi még rejtély, bár ebben a szezonban nem volt gond, ősztől bölcsi, szóval benne van a pakliban, hogy újra küzdeni fogunk.

     

    Még annyi: nagyon megosztja a gégészeket, miként is kell kezelni ezeket a gyulladásokat, mi is többféle álláspontot képviselő dokinál jártunk. Már az alapoknál véleménykülönbség van, egyes orvosok szerint ezekben az esetekben kell a fülcseppet használni, de olyan is volt, aki sikított, hogy azt ne.Így legyünk okosak.

    előzmény:
    dettikee (15)
    2010-04-29  15:15
  22. 2010. Április 29. 15:1515.

    Szia!

     

    Igen pontosan ott voltunk, Kövér Balázsnál. Ti hova jártok?

     

    Amit írsz az viszont nem jó hír. Tehát ne  is várjam hogy jobb lesz neki ezettőla sok midnentől. Ezt mondta ott a váróban a két anyuka is egyébként.

     

    Köszönöm mindenkienk a hozzászólásokat most lépek a kis süketemért az oviba.  

     

    Baba76 szerintem én még fogok neked írni priviben ha nem baj. Sajnos látom te már penge vagy ebben az ügyben:(

     

     

    előzmény:
    baba76 (14)
    2010-04-29  15:02
  23. 2010. Április 29. 15:0214.

    Szia,

     

    bár én is a további orvosokat tekinteném autentikus forrásnak, de mint savós középfülgyulladással küzdő gyerek anyja:

     

     A terápia alapján a Bethesdában jártatok, ott használják ezt a protokollt, legalábbis nekünk ők írták fel szinte ugyanezt. :) Vagy nem?

     

     Dr. Tímár döntően ugyanezt a terápiát ajánlja, kiegészítve az arcmelegítéssel. Csak nem olcsó. :(

     

    Mi próbáltuk még a Proetz kezelést, a bioptron lámpát és a biorezonanciát, a sószobás kezeléseket is.

     

     Most jelenleg az orrmandulaműtét után lábadozunk itthon a gyerekkel, mivel 8 hét alatt sem javult a füle semmit és a mikroszkóp szerint rontotta a hallását már hosszú távon is.

     

    Nálunk 2,5 éve volt az első ilyen történet, az ún. konzervatív terápiával elhúztuk a dolgot, de amikor már mastoiditis felé fordult a dolog, 3 éves volt a fiam, amikor kivették a manduláit.

     

    Tavaly nyáron felfedeztük, hogy az orrmandulája visszanőtt, február óta itthon voltunk vele, most műtötték egy hete.

     

    A tubust egyelőre nem kapta meg, reméljük, h a fülkürt működése helyreáll, ha nem, akkor jön a tubus.

     

    Ha bármiben tudok segíteni, vagy kérdésed lenne egy laikushoz, kérdezz :)

    előzmény:
    dettikee (1)
    2010-04-29  13:45
  24. Torolt_felhasznalo_468834
    Torolt_felhasznalo_468834
    2010. Április 29. 14:3813.

    Újratermelődik, ezért javasolják a tubust, hogy ürülni tudjon. De az biztos nem jó, hogy ott van, ki tudja, mennyi ideje. Nekünk mindig szúrták, ha magától nem fakadt ki.

     

    Kíváncsi vagyok erre a dokira, milyen eszközökkel dolgozik. Mert rajtunk sokáig senki és semmi nem tudott segíteni, a klinikai orvosok sem.

     

    De kívánom, hogy szerencsével járjatok, de minál hamarabb vidd el.

    előzmény:
    dettikee (12)
    2010-04-29  14:35

Címlap

top