Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2006-ban babát szeretnénk

BGabella
Létrehozva: 2004. március 19. 14:39
Bár még van idő bőven, de a 2005-ben babát tervezőknek is nagy sikere van. A kisfiam október 30-án lesz 2 éves. Valószínű, hogy 3 éves koráig itthon maradok vele, így utána még szeretnék dolgozni egy "kicsit", hogy a következő babával jó GYED-et kaphassak. Ez csak egy indok, de ezek alapján is, 2006-ban szeretnénk kistestvért!

Ha Te is erre az időszakra tervezed a babavárást, írj, és megbeszélünk mindent! Miérteket, kérdéseket, véleményeket és elhatározásokat! :)
  1. 2009. november 20. 19:23149193.
    Kata (?)
    előzmény:
    micó* (149191)
    2009-11-20  12:32
  2. 2009. november 20. 13:22149192.
    Micó:egyébként az Ildi féle táblánk alapján jól lehet látni,hogy ki voltak itt....egyébként Elida-t nem írtad!
    előzmény:
    micó* (149191)
    2009-11-20  12:32
  3. 2009. november 20. 12:32149191.

    oké, ha többen is egyetértetek akkor íme az új :
    http://www.nlcafe.hu/forum/?fid=441&topicid=246965

     

    (remélem akik még nem adták a beleegyezésüket azoknak sem baj)

     

     

    Fodi
    aki hirtelen eszembe jutott azt mindenkit felvettem a taglistára, ők megtudják nyitni a topikot:

    nevek:

    fodi, réka, juc, macsi, gigi, kit-kat, kiskanál, andi, heni, sévi, gitti, pöpi, bújó, szkep...

     
    Mindenki más, aki csak olvas, de szeretne jönni oda is, az tud jönni!! Írjon nekem egy privit és máris felveszem, és onnantól megtujda nyitni azt a topikot is! Úgy hogy senki nem marad le!!!



    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2009. november 20. 12:12149190.

    Jucó és Mindenki dehogy bántottatok meg!!! :))) Nem én írtam ezt a cikket ( mégjó !!??? :)))))) csak belinkeltem!

     

    Mondaná Gréti most: Kész téma lezárva! :)

     

    Réka: itt még mindig süt a napocska!!!! Gyönyörű ( már) tavaszi idő van!!!! :) Bár ilyen maradna egész télen, csak szép fehér hóval! Mert mi már nagyon várjuk! :) De kibírjuk még dec 20ig! Na majd akkor essen! :)

     

    Micó nem kellene írni előbb a moderátornak vagy valakinek, hogy Ők nem tudják a már meglévő fórumot zárttá tenni? Lehet, hogy nem nem tudom..  de támogatom! Csakhogy aki most nem olvas de törzstag akkor Ő is megtaláljon! :))

     

    előzmény:
    Youcó (149188)
    2009-11-20  11:50
  5. 2009. november 20. 12:01149189.
    Sziasztok!
    Mic:szerintem is jó gondolat!
    Oltás:hanyagoljuk a témát,én se olvasom már a belinket dolgokat. Úgyis mindenki a szerinte legjobb mellett dönt(ött) kár a másikban a kétséget okozni.(mi a nembe tartozunk)
    Kitkat:örülök,hogy Ati jól van!
    No megyek fózni,csak a zártságra voksoltam
    Fodi:nálatok süt a nap???Itt még mindig ködös,tegnap iszonyú szép időnk volt, egész de. kint is voltunk,erre B. du. lenyomot egy majdnem 4 órás alvást,már sötétben ébredt...(és emiatt ma reggel már 5 körül fenn volt)
    no tényleg főznöm kell!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. november 20. 11:50149188.

    helló Lányok,

     

    Fodi, nem akartalak megbántani és mást sem....

     

    Micc jó ötlet, támogatom, szerintem ezzel a címmel nyudogtan hozz létre egy új topicot és várom priviben a jelszót.

     

    ADri, örülök, hogy jobban van Blanki... Ti hogy vagytok? 

     

    Kit-kat jobbulást Nektek is!

     

    Heni, nálatok mizujs van???

     

     

    (vannak fent újabb képek az albumban)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2009. november 20. 10:23149187.

    Kitkat: nekünk most volt ilyen, kamillával törölgettem és nagyon gyorsan segített! Főztem kamilla teát abba mártottam a pamacsot, csak arra kell figyleni, hogy amivel letörölted, azt ki is kell dobni, és újjal tovább.. gyulladáscsökkentő, és nem olyan rossz, mint a szemcsepp!! Gyógyuékatok meg!! :)

     

    Milyen jó lesz a 4D!!!! :) 

     

    Macsi: nem tudom elvidd -e a mikulás partira..és nem túlzás szerintem.. amikor végre meggyógyul de igen bezárkózni sem lehet.. :(

     

    Legyen szép napotok! Itt hétágra süt a nap!! Remélem Macsi már Nálatok is!!

     

     

     

    előzmény:
    kit-kat (149178)
    2009-11-19  20:51
  8. 2009. november 20. 10:18149186.

    Sziasztok!

     

    Gigi átfutottam, és nagyon túlzás!!! ( és ha nem?? ) De igazatok van, többet ne írjunk ezzel kapcsolatban, úgyis mindenki olvasott már annyit de annyit róla..

     

    Csak egy utolsó  anyukám mesélte: Páhokon az egyik csajszit bevitték a kórházba 2 oldali vírusos tüdőgyulladással, rögtön vitték Zegre, és megvizsgálták. Azt mondták, hogy 17 ezerbe kerül neki, ha megnézik, hogy van-e  a szervezetébe h1n1.  Tehát ha a vizsgálat drága és nem is csinálják meg az embereknél akkor nem is lehet tudni, hogy hányan sima influenzásak és hányan h1n1-sek... vagy nem is akarják mert kiderülne, hogy a legtöbben " csak" sima influenzásak.. tehát minek az oltás..

     

    Tényleg bocsánat mindenkitől, hogy ennyit írtam róla, bedugulok a témában..és jobban tenném ha végre Andinak írnék privit!! :)

     

    Micó: nagyon jó gondolat!!! Részemről okés!! Sokkal jobb lesz, ha nem olvas bárki, azért itt már írunk olyan magén dolgokat amit Nektek szívesen, de másnak nem annyira!

     

    Macsi: örülök, hogy végre jobban van Blanka!!! Mindenkinek gyógyulást!!!!! És EZZEl le is tudtunk mindenki minden téli nyavalyát,jó?? :))) 

    előzmény:
    vgigi (149179)
    2009-11-19  23:04
  9. 2009. november 20. 09:17149185.

    Én is olvastam a bemásolt cikket, szerintem is túlzás.
    A lengyel nővel viszont egyetértek.


    Közben én is sok mindent megtudtam olyan embertől aki nem a netről szedi, hanem OTT van ahonnan valós és hiteles infók kerülhetnek ki., nem ilyen blődségek mint a lentebbi cikkben.


    Egyelőre nem oltatunk, nem is lehetne, mert Zs. taknyi lett kicsit.

     Fodi
    én nem haragszok:)))

    előzmény:
    macskafüle (149183)
    2009-11-20  09:11
  10. 2009. november 20. 09:11149184.

    Csajok!

    Akartam már kérdezni korábban is, hogy nem nyitunk mi is egy zárt fórumot????
    Azt látom, hogy minden olyan társaság akik már összeszoktak és rég együtt vannak azok zárolták magukat az idegen olvasók elől:)))

    Itt is vannak biztos kíváncsi szemek (lsd Letti:)))), meg sok olyan van amit magunk közt szívesebben le ír az ember.

    Ha okés, akkor megnyitom és a jelszót elküldöm priviben.
    Nos? :)

    Fórum cím maradjon???

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2009. november 20. 09:11149183.

    Sziasztok!

     

    Ez az idézet azért már tényleg túlzás.. szomorú hogy ilyesmivel hülyítik a népet és el sem hiszem, hogy ezt valaki komolyan veszi!!!

     

    Fodika remélem azért Te sem hiszel ebben!! :)

     

    Igaza van Juc-nak, hagyjuk a pro és kontra érveket, már sztem mindenki nagyon tájékozott a témába! :)

     

    Blanka jól van, szépen aludt, jó hurutos már, remélem hamarosan vége lesz ennek a betegségnek!! ...és remélem soha többet nem lesz!!!!!!

     

    Ma olyan szar az idő, ki sem dugjuk az orrunkat!! :P

     

    Egyébként most annyira nem tudom hova mikor merjünk menni a gyerekekkel.. félek hogy Blanka érzékeny lesz a betegségekre..

    De azért azt sem lehet hogy tavaszig nem megyünk semerre!!!

    Pl lesz mikulásünnepség a cégnél.. Nem tudom el merjem e vinni?

    Vagy túlzás az aggodalmam?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 20. 09:04149182.
    Vgigi, mikor elolvastam rájöttem...de én ha már azt látom valahol, hogy oltás vagy h1n1 el sem olvasom. elegem van ebből a mizériából
    előzmény:
    vgigi (149181)
    2009-11-20  08:23
  13. 2009. november 20. 08:23149181.
    Juc, nem az "oltásos" része csapta ki nálam a biztosítékot.
    előzmény:
    Youcó (149180)
    2009-11-19  23:27
  14. 2009. november 19. 23:27149180.

    Szerintem Lányok hanyagoljuk ezt az oltásos témát. Az októberi topikon szinte egymásnak estek a lányok, két táborra oszlott a csapat, sokan ott is hagyták a fórumot.

    Itt is be kellene fejezni, Mindenki döntsön a saját belátása szerint, hogy oltat vagy sem, és olvasson utána....

     

    Én már el sem olvasom az ilyen cuccokat, simán átugrom.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 19. 23:04149179.
    Fodika, fogalmam sincs honnan vetted ezt a szörnyű idézetet, de azon kívül, hogy óriási baromság az egész, még olyan antiszemita is, amennyire csak lehet! Végigolvastad egyáltalán, amit belinkeltél? Végiggondoltad, mit írtál?
    előzmény:
    Fodika (149177)
    2009-11-19  19:02
  16. 2009. november 19. 20:51149178.

    Ati viszonylag már jól van. Tegnap elmentünk a kh-ba de semmi különöset nem mondtak. Vettünk Nurofen kupot, az bevált nála, este nem volt láza sőt ma sem igazán. VAgy az antibiotikum hatása vagy a kupé nem tudom de jó hogy nincs. Ami viszont van az a kötöhártya gyuladás, így ma megint jártunk doki néninél. Szemcseppet kapott.Doki néni mondta hogy jövőhéten nézzünk egy vérképet. Kiváncsi leszek.

    Egyébként minden rendben. Már várom hogy szombaton menjünk 4D-re. 

     

    Nem akarok várni az oltással, csak beteg voltam, és szeretnék totálisan felépülni. Meg nem akarok sok beteg közé menni így még ki kell találnom hogy mikor is menjek dokihoz. 

     

    Jó hogy azért lassan javulgatnak a gyerekek. 

     

    Kiskanál mikor is mész megint a Kaáliba? Egyik hétvégén ott mentünk el előtte, és gondoltam rád. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2009. november 19. 19:02149177.

    Lányok bocsi, hogy még ezzel jövök, légyszi aki már beadatta az oltást NE olvassa el, de aki még vacilál, hátha segít a döntésben:

     

     


    Íme: „Az Omninvest által kifejlesztett Fluval-p vakcina 50 mikrogramm etil-higanyt (Tiomerzal) tartalmaz. A Cevalpam 5 mikrogrammot, de a gyártó a rosszhírű Baxter AG. A Pandemrix szintén 5 mikrogram etil-higanyt tartalmaz, és a gyártója GlaxoSmithKline Biologicals. 

    Miért kell a "magyar" oltóanyagba 10-szeres mennyiségű etil-higany? Az etil-higanyt tartósítószerként alkalmazzák, de a Fluval-P tartalmaz még a veszélyesebb vegyületek közül alumínium-klorid-hexahidrátot, trinátrium-foszdát-dodekahidrátot, dinátriumhidrogén-foszfát-dihidrátot és kálium-dihidrogén-foszfátot is. Fokozott elővigyázatosságot ajánlanak (anafilaxiás reakciótól eltérően) túlérzékenység esetében, a nyomokban visszamaradt tojásfehérjével, formaldehiddel, gentamicinnel, neomicinnel, vancomicinnel és ciprofloxacinnal szemben.”

     

     

     „Ne találgassátok tovább, mert egy magyar kutatócsoport feltörte a H1N1 vírus hatásmechanizmusát kódját 2009. szeptember 20-án! Az alapvírus csak egy gyenge megbetegedést okoz, tünetei enyhék, lefolyása gyors, alapvetően nem veszélyes. Az oltás után viszont egyesül a vírus a vakcinában található bináris párjával, a másik részével és azonnal blokkolni kezdi a szervezet antitestjeit és adott körülmények között kiiktatja, védekezésre képtelenné teszi az immunrendszert. Azok, akik valamilyen rendellenességgel születtek, míg mások, akik időskori betegségeik miatt váltak folyamatos gyógyszerfogyasztókká, az oltás követően – és feltételezve a H1N1 heveny fertőzöttséget- éppen a gyógyszerek által biztosított relatív védettségüket veszítik el azáltal, hogy annak hatását a vakcina és a vírus együttesen blokkolja. A szervezet ezáltal sokkot kapva lényegében összeomlik. Magas láz után tüdőembólia lép fel, amelynek „szövődménye” maga a halál. A következmények tekintetében azt lehet megállapítani, hogy a beteget valójában a saját betegsége öli meg, de minden esetben kimutatható nála a H1N1 vírus is, amely azt kitrükközte. Mindebből azt a konklúziót vonhatjuk le, hogy a vakcina végez az emberrel. Már 20 évvel ezelőtti betárolt vérminták is 92%-ban ugyanilyen reakciót adtak (Skandinávia).

    A hadiparban ismertek a bináris idegmérgek és robbanó anyagok. Két komponensüket külön tárolva teljesen ártalmatlan szerek, de elegyítve biztosan ölnek, robbannak. 

    A H1N1 EGY ÉVEK ALATT GONDOSAN MEGTERVEZETT BINÁRIS KATONAI IDEGMÉREG-FEGYVER! 

    Az USA nevadai (zsidó irányítás alatt álló) kutatóbázisán. A mexikói kórház ideális bevetési hely volt, mert minden paciensnek volt valami krónikus betegsége, amelybe akkor haltak bele, amikor az ellenszerrel kezdték őket beoltani! 

    Az alkalmazást tekintve a fő cél Magyarország, ahol háromszoros haszonnal kecsegtet a H1N1 zsidó-komcsi horda általi alkalmazása és a vakcinázás. 

    1. kiírtják a betegeket, ha gyerek, ha felnőtt.
    2. nem kell kórházi ápolást fizetni, sem gyugdíjat
    3. az így felszabaduló helyekre vonulhatnak be a holokauszt-túlélők

    Németországban kiborult a bili, de a célország, Magyarország. Itt kell kiírtani, akit lehet, hogy a megmaradt egészséges magyarok, mint rabszolgák legyenek alkalmazhatóak. 

    Mivel nálunk is egyre több embernek borul el az elméje a sok zsidó praktika láttán, ezért az a veszély is fenyeget, hogy a totális lebukás elől egy háborúba menekül ez a „féreg banda”.

    A H1N1 laboratóriumi próbája egyszerű. A fertőzött vérhez adjunk egy „halálos dózisú” vakcinát. Legalább 32 Celsius fokon 2 órán belül minden antitestet elpusztít (még a jókat is)! Ezért él és terjed melegben is és gyilkol!” 

     

    Ez nagyon durva, és ki tudja mi hogy van, de úgy gondolom:

    hogy valamit manipulálnak ezzel az oltással, az biztos.

    :((((

     

    Amit még hallottam a sima megelőzésről: élesztőt kell enni, mandulát zabot amiben cink van, hogy a C vitamin fel tudjon szívódni, ginzeng és csillagánizs tea.. aztán lehet parázunk de semmi nem is lesz .. a h1n1-gyel talán jobban járunk mint a sima influval..

     

     

    előzmény:
    Fodika (149176)
    2009-11-19  18:42
  18. 2009. november 19. 18:42149176.

    Lányok mindenkinek jobbulást!

     

    Ezt nézzétek meg:

    http://www.youtube.com/watch?v=sadGuD_zuQc

     

    Pusz i 

    előzmény:
    macskafüle (149175)
    2009-11-19  09:47
  19. 2009. november 19. 09:47149175.

    Hali!

     

    Az éjjel megint volt egy kis kruppos köhögés meg sírás.. :(((((((((( Mikor múlik már el????

     

    Ildi: Úgy értem Laci tegnap leszaladt kiváltotta a szurikat hogy minnél előbb beadassuk magunknak!! Csak én taknyi lettem ezért várakoznak! :)))))))))))

     

    Beninek beadja ingyen a szurit a dokinéni! Megbeszélte az oltóközponttal hogy 1 év alatti tesója van aki kruppos így megkaphatja.. de ő is taknyi így muszáj várnunk vele..

    Megkapja a simát is!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. 2009. november 19. 09:06149174.
    ILdi:épp tegnap kérdezni akartam,hogy lassan kezdődik a szurkálásod,és látom,hogy ma elkezdődött...nagyon-nagyon drukkolok,hogy augusztusban újra újszülött legyen nálatok (is)...én hétfőn új ciklust kezdtem...bakker,pedig úgy keltem fel,hogy tesztelek,mert totál úgy éreztem,hogy...de szerencsére legalább nem pazaroltam el egy tesztet.Mióta újra van mensim,olyan erősek a PMS tüneteim,hogy állandóan becsapom magam és ezerrel reménykedem.Botond előtt sose volt semmi jele...de legalább már pontosan 32.napos,talán egyre jobban működöm?!
    KitKat:IGen,hogy van Ati???
    Én úgy örülök,hogy úgy tűnik,hogy Botondnak erős az immunrendszere,totál ki lennék én is,ha szinte mindig lenne valami betegség...

    Más: B. csinál olyat,ha valami nem sikerül neki és mérges lesz,hasravágja magát és beveri a fejét a szőnyegbe,hogy legyen indok sírni...szegény,sajnálom,de olyan "kis butácska" ilyenkor...

    Ez a kandalló nagyon jó találmány!:D Imádunk megyújtani,nézni a tüzet,jó meleget csinál és van fa dögivel,legalább ez jó...
    előzmény:
    Kiskanál (149172)
    2009-11-19  07:49
  21. 2009. november 19. 07:58149173.

    Sztem ha eldöntöttétek hogy beadatjátok akkor essetek túl rajta mihamarabb, 10 nap kell a védettséghez!

    A hűtőben nem véd! (Macsi) :)))

    Bár tán a kaják nem romlanak meg :)

     

    Réka, nagyon ügyes Botond az autókkal. Bubu is ilyen. Legalábbis Szandán ilyen volt. Amikor először feljöttünk pestre alig mert kimenni az utcára, de hamar megszokta :)

    Olyan ügyesen meg lehet már nekik mondani hogy mi az ami veszélyes. És még értik is! :)

     

    Juc majd mesélj a kézműves klubbról! Mit csinál ott Emma?

    Ikeáról jut eszmebe...vettem ott egy Patrull bébiőrt. Ami tők jól müxik, csak épp nincs hozzá hálózati adapter :( Csak elemmel megy. A papírján ott van hogy külön lehet venni hozzá, de az ikea honlapján nem találok. :(

    Valakinek hasonló probléma? Hol a pitlibe találok hozzá valót???

    Kínomban már arra gondoltam tölthető akkut kéne bele tenni, mert az elem kicsit húzós, de 8 akku is egy vagyon!

    előzmény:
    kit-kat (149169)
    2009-11-18  16:58
  22. 2009. november 19. 07:49149172.

    Na ez az elkeserítő látod, hogy már annak kell örülni ha hurutosan köhög a gyerek. :(((

    Miért nem egészségesek inkább???

    Bakker, és tegnap azt modták a tvben hogy az országos tisztifőorvos javaslatára "betiltják" a gyülekezős bulikat mint pl a céges mikulásünnepségek.

    Itt az influenza.

    Pedig idén már úgy élvezte volna Bubu apáék céges mikibuliját!

    Lassan kijárási tilalom lesz. :(

     

    Sógorom fiáék suliját is bezárták tegnap. :(

     

    Bubu él és virul! :)

    Csak be van dugulva az orra. Meg reggelente annyi cuccot szívok le hogy csak lesek.

    Na de ez legyen a legnagyobb problémánk. 

     

    Kit kat, Atival mi van??

     

    Na, túl vagyok az első szurimon. :)

    Olyan piszok mázlista voltam hogy nem kaptam el Bubutól a betegséget. Most mondjuk nem is hiányzik semmi. Tip-top egészségesek vagyunk mindketten Apával(oltás!), ezerrel tömöm magamba a vitaminokat, ennek muszáj sikerülnie!

    Drukkoljatok!

    előzmény:
    macskafüle (149171)
    2009-11-18  21:03
  23. 2009. november 18. 21:03149171.

    Kitkat: Hogy van Ati? Voltatok bennt a HP-ban? Mit mondtak? Remélem semmi komoly... rohadt vírusok!!!!!!!!!! ://////

     

    Köszönöm mindenkinek Blanka jobban, már egész hurutos.. néha azért hallani vélek még egy kis kruppos hangot a sírásában, ilyenkor összeugrik a gyomrom, de aztán elmúlik és a köv sírásnál nincs semmi.. csak elmúlik már..

     

    Bubu hogy van?

    Többi kis beteg?

     

    Jaj de elment a kedvem a téltől.. :((((

     

    H1n1-ek kiváltva a hűtőben figyelnek.. :/

     

    Olyan taknyos lettem a kórházba hogy ihaj!! És plusszban fel is fáztam, percenként pisilek egy égető cseppet! :(((((

     

    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

     

     

    :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2009. november 18. 20:34149170.

    Jajj ti szegények! Ez a hányás még ráadásul :(

    Elhiszem hogy ki vagy borulva.

    És mit mondott a doki néni? Mi ez?

    előzmény:
    kit-kat (149169)
    2009-11-18  16:58
1 2 3 4 5

Címlap

top