Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Összeférhetőségi vizsgálat

Blanka76
Létrehozva: 2010. március 8. 11:52

Kedves Fórumozók!

 

Először is, elnézést kérek, valószínűleg nem ismerem a vizsgálat szakszerű nevét, amit keresek.

 

Olvastam, hogy a meddőség oka lehet, hogy a férfi és a nő ivarsejtjei között összeférhetetlenségről van szó. Konkrétan, a hímivarsejtek elpusztulnak, miután bejutottak.

 

Tudom, hogy létezik erre irányuló vizsgálat. Ha valakinek volt már ilyen, írja meg legyen szíves, hogy Bp.-en hol végeznek ilyet, illetve tapasztalatokra is kiváncsi lennék.

 

Nálunk már elég átfogó kivizsgálás történt, ezért lennék kíváncsi erre az eredményre is.

 

Köszönöm előre is a válaszokat.

 

Szép napot Mindenkinek!

Blanka

  1. 2018. június 30. 13:4115.

    Szia!


    Mit kaptál a pozitiv összeférhetöségire?


    Mi most csináltatjuk meg ezt a vizsgálatot,de félek a pozitivtól


    Köszi a választ Moni

    előzmény:
    mizem (9)
    2010-03-08  14:07
  2. 2010. március 9. 14:1314.

    Szia!

     

    Lehet, hogy nem jól írtam, de mi még nem "küzdünk" kistesóért. Most tanulok (ismét), utána jó lenne elhelyezkedni dolgozni és majd azután jöhet a kistesó. A kislányom két éves, kb. 5 éves kora körülre tervezzük a második babát.  

    Nekünk nem kellett 3 hónap az eredményhez. Kb. 1 hét alatt meglett (immunológiai).

    Murányi doki is nagyon kedves, igaz én csak egyszer voltam nála, mikor helyettesítette az enyémet. Nagyon kedves, alapos. Az én dokim dr. Vajda Miklós.

     

     

    előzmény:
    still (12)
    2010-03-09  09:25
  3. 2010. március 9. 09:2613.
    Ajjajaja, ez nem privi lett . Bocs.
    előzmény:
    still (12)
    2010-03-09  09:25
  4. 2010. március 9. 09:2512.

    Szia!

     

    Murányi dr.-hoz járok . Valószínüleg nekünk is inszem lesz a vége, de addig még 2 hónap próbálkozás van és mi is a kistesóért küzdünk.

     

    A PCT után van az immunológiai vizsgálat tehát nem ugyanaz, azt vérből nézik az egyik lány azt írta itt a fórumon, hogy Debrecenbe küldték a vérüket és 3 hónap múlva jött meg rá az eredmény.

     

     

    still

    előzmény:
    mizem (9)
    2010-03-08  14:07
  5. 2010. március 9. 07:1611.

    Na én tuti bepisiltem volna!!!

     

    Gratulálok a pocaklakóhoz!!!

    előzmény:
    lila999 (10)
    2010-03-08  20:28
  6. 2010. március 8. 20:2810.

    Ez a pct nevű vizsgálat, nekem nyíregyházán csinálták. Ez úgy működik, nálunk legalábbis úgy volt, hogy reggeli együttlét után, mindenféle mosakodás és törölközés nélkül, se pipi, se más, merthogy benn kell maradni a fiúknak:). Az együttlét után jó felpolcolni a popsit, egy fél órát, vagy egy órát feküdni, hogy ne folyjon ki, és aztán sürgősen menni a kórházba. Ott egy egyszerű vizsgálattal kenetet vesznek a hüvely részeiről, boltozat, jobb baloldal, és tenyésztésre küldik, kb. 2 hét és megvan az eredmény. Nálunk minden rendben volt, azóta túlvagyunk az első lombikon, sikeresen, 22 hetes kismami vagyok, úgyhogy tessék bizakodni, és nem feladni!

    Visszatérve a vizsgálatra, engem reggel 8-ra hívtak, de 11-kor került rám a sor, szóval már majdnem bepisiltem, de ki lehet bírni:) 

    Mindent a cél érdekében. 

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  7. 2010. március 8. 14:079.

    Sziasztok!

     

    Megkérdezhetem a dokid nevét? (priviben)

     

    Én is az ÁEK-be jártam. Illetve oda már pocakosan, mert még a Szabolcs utcában kezdtük a kivizsgálásokat. Pozitív lett a PCT tesztem, ezért kellett inszem és a második sikerült is. Nagyon szerettem őket, a dokihoz most is visszajárok rákszűrésre. Sőt, ha ismét babát várunk (majd), akkor is hozzá megyek!!!!!!!

     

    Ha jól tudom az immunológiai vizsgálatot hívják összeférhetetlenséginek. Ha az nem jó, akkor az inszemet sem tudják megcsinálni. (de nem akarok hülyeséget írni)

     

    A PCT vizsgálat arra irányul, hogy megnézzék, hogy a nő méhszája ill. a méhnyak termel-e ellenanyagot, ami megöli a spermákat. Hááát, az én drága szervezetem kinyírta a kis hadsereget. De megoldották!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    előzmény:
    still (7)
    2010-03-08  13:42
  8. 2010. március 8. 13:468.
    előzmény:
    Blanka76 (1)
    2010-03-08  11:52
  9. 2010. március 8. 13:427.

    Szia!

     

     

    Nekem a múlt a héten PCT vizsgálatom , az ÁEK meddőségi-ben.

     

    A ciklus félidejében végzik :  + LH -teszt után kell akciózni este  és reggel van a vizsgálat.

     

    Nekem 15 percet kelllett várnom az eredményre. Összeférhetők vagyunk!

     

    Elvileg ezután van még immunalógiai vizsgálat is-nekünk olyan még nem volt - és aztán 3 hónapig  terminált  együttlét, ha nem sikerül akkor inszem.

    előzmény:
    Blanka76 (1)
    2010-03-08  11:52
  10. 2010. március 8. 13:036.

    Nem szabad feladni..illetve nem szabad görcsölni, én akkor lettem terhes amikor lemondtam róla...

    DRUKKKKK

    előzmény:
    Blanka76 (5)
    2010-03-08  12:37
  11. 2010. március 8. 12:375.

    Először is köszönöm a hsz-kat.

     

    Janet gratula a spontán babához, nagyon nehéz lehetett az utat végig járni.

     

    Hanns, neked is gratulálok a szép eredményekhez :-). Hát igen, a magyar eü útvesztője elég idegörlő.

     

    Nálunk a párom teljesen ok, nekem csak a fél oldalam átjárható+pcos kezelés alatt állok, ami elég szépen rendezte a hormonrendszeremet.

     

    Ezért lennék kiváncsi, hogy milyen akadály hárul még elénk.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2010. március 8. 12:124.

    Nálunk meg azt mondta a doki, hogy reménytelen a párom spermája, mert alig találtak benne életképes spermát.

    Ahhoz képest rá fél évre természetes úton estem teherbe és született meg a most négy éves Nórim! De azt bizton tudom állítani, hogy nem a párommal voltak gondok (Nóri a 4. gyermekünk) hanem velem, mert azóta diagnosztizálták nálam az endometriozist és csokicisztám és sima cisztám is volt. Nem is kevés és nem is kicsik.

    Igen, ha a János kórházba mész vigyél egy nagy adag kaját is, mert reggeltől estig ott leszel, annyian vannak. Nálunk elfelejtette a doki, hogy be vagyok írva a naptárába...

    Az volt az utolsó alkalom, hogy mentem. Reggel 8-tól délután kettőig vártam és utána megkérdeztema nővérkét, hogy a doki merre van és közölte, hogy már rég hazament...Megkérdeztem, hogy nem zavarja- e őket, hogy reggel óta a dokira várok... Hát nem. Na itt tették be a kaput nálam. Elkezdtem sportolni, tanulni és ittam a töménytelen mennyiségű citromfű teámat és láss csodát teherbe estem. Az első vizsgáimat már végig hánytam...és nem volt levegő a teremben.

     

    előzmény:
    Blanka76 (1)
    2010-03-08  11:52
  13. 2010. március 8. 12:103.

    Blanka,szerintem ezeket a vizsgálatokat bármelyik meddőségi centrumban elvégzik,érdeklődj utána.

     

    Nem végeztek ilyesmit még nálatok?

    előzmény:
    Blanka76 (1)
    2010-03-08  11:52
  14. 2010. március 8. 11:592.

    Szia

    mi 4 lombikot csináltunk, mert azt mondták összeférhetetlenek vagyunk...

    Aztán egyszer csak ....megszületett a kisfiunk..Ennek 2 éve és természetes úton sikerült...

     

    előzmény:
    Blanka76 (1)
    2010-03-08  11:52

Címlap

top