Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2004 okt-nov. babavárók

Torolt_felhasznalo_605953
Torolt_felhasznalo_605953
Létrehozva: 2004. március 12. 16:55
Úgy látom, hogy ilyen topic még nincs, pedig sokan a napokban tudtuk/tudjuk meg, hogy új élet fogant meg bennünk. Remélem, hogy jó kis csapat fog összegyűlni :-)
  1. 2015. december 11. 22:1764074.

    Kedves Hölgyek, Kismamák és Asszonyok!


    A Károli Gáspár Református Egyetemen készítünk kutatást a menstruációról, a testképről és az érzelmek kapcsolatáról. Nagyon fontos lenne nekünk, hogy kitöltésével segítse munkákat! A kérdőív itt érhető el:


    https://docs.google.com/forms/d/1KZM5PooYrgkmbNH_zehhB4M VEuxjl2AoqFXASqKs5zE/viewform


     


    Előre is köszönjük a segítségét!

  2. 2015. július 28. 11:3764073.

    Sziasztok! Felhozom, hogy ne kelljen keresni :)


     

  3. Torolt_felhasznalo_291314
    Torolt_felhasznalo_291314
    2010. február 2. 22:0364072.
    jajjjj,de írígy vagyok-:))))nagy gratula!!!!!!!!!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (64071)
    2010-02-01  19:13
  4. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2010. február 1. 19:1364071.
    jol vagyunk, jon a harmadik baba is. itt lehet minket olvasni...
    előzmény:
    Flapje (64070)
    2009-07-24  11:35
  5. 2009. július 24. 11:3564070.

    Szia!

     

    Nalunk minden oke :) Gyerekek novogetnek. Midas mar iskolas, Emma ovodaba jar, szepek, aranyosak, okosak :)

    Remelem tobbiek is jol vannak! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_291314 (64069)
    2009-07-24  00:28
  6. Torolt_felhasznalo_291314
    Torolt_felhasznalo_291314
    2009. július 24. 00:2864069.
    Már egy éve volt az utolsó hozzászolásRemélem mindenki jól van
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_814823
    Torolt_felhasznalo_814823
    2009. március 23. 15:3364068.
    Sziasztok!

    Először is szeretnék gratulálni mindenkinek a gyönyörű babájához!

    A Semmelweis Egyetem keretin belül kutatást végzünk mesterséges megtermékenyítésen átesett és spontán megtermékenyült mamák között, ezért kérlek szánj öt percet a kérdőívünkre.

    A kérdőív online kitölthető, így nem kell küldözgetned sem!

    Köszönöm a segítséget!

    http://spreadsheets.google.com/viewform?formkey=cEZKVDNBR mZsa1d5SnBlbXdSSGRuVVE6MA..
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. június 1. 10:3564067.
    sziasztok (bar mar nem is tudom, kinek szol a tobbesszam ), mi is ugy vagyunk, h keveset vagyok gep elott, meg most van egypar blog, amit rendszeresen olvasok, ugyhogy nem igazan irok. remekul vagyunk, most epp ara varunk, h elkaptak-e a baranyhimlot vagy sem, meg van egy het a lappangasi idobol, aztan meglatjuk. voltunkmar kicsit nyaralni is a balcsin, pont nagyon szep meleg idonk volt. oviba is beirattam konit, waldorfba, bar most meg eppen bizonytalanna valt a waldorf csoport abban az oviban, ami kozel van hozzank, ugyhogy meglatjuk, mi lesz, mert a masik waldorf ovi kicsit messzebb van, es joval dragabb havonta. de osztol biztsoan oviba jaras lesz. hat, nincs sok kulonleges hirem... ja, lu most volt ket eves csutortokon, hogy repul az ido.... nyaralas kozben unnepeltuk, ugyhogy kivetelesen szukkoru volt a dolog. lassan lurol is leveszem a pelust, nem tudom meg, hogyan fogadja, de a nyarat kar lenne kihasznalatlanul hagyni ilyen szempontbol. milyen fura lesz,ha nem lesz itthon pelusos... egyre gyakrabban eszembe jut egy harmadik
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_843902 (64066)
    2008-05-10  23:02
  9. Torolt_felhasznalo_843902
    Torolt_felhasznalo_843902
    2008. május 10. 23:0264066.

    Sziasztok

     

    megvagyunk mi iscsak semmi idöm nics gép elött ülni.

     

    rólunk:jól megvagyunk,régen voltunk betegek kop kop .pedig Vivi jár oviba.pont most váltottunk ovit,az érdi magánovit  az I.ker-i állami ovira cseréltük....öszintén kivolt a hócipöm,de most ezt nem részletezném...nem igazán jobb a magánovi,nekünk egy év elég is volt.

    Amióta belekényszerültem ugy mond a vezetésbe miota 2 gyerek van,azóta imádok kocsikázni,de elötte úgy féltem minta tüztöl

     

    Norbi mostlesz 23-án más fél éves,egy igazi kis gazemberállandoan rombol,szétszed mindent megállásnélkül megy és pakol, egyy percre nem lehet magára hagyni mert megcsinálja a maga kis tüzétanyámat apámat úgy lefárasztja a 2 gyerek.

     

    röviden ennyi.

     

    puszilunk mindenkit 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2008. Április 1. 09:4664065.

    Sziasztok!

     

    Holly: Gratula, ez csodálatos hír (tudom, mennyire vártad már, hogy Lu elinduljon).

     

    A Húsvét még diétával, de már nem annyira szigorúval telt, mint az előtte levő napok. Szerencsésen meggyógyultunk, és a lányok már híztak is. Ez nálunk Bettina esetében igazán fantasztikus. Barbi leszokott a szopiról, így átalusszák az éjszakákat, csak még én nem szoktam meg, hogy nem kell felkelnem. Sajnos emiatt a vírus miatt Barbi leállt a bilizéssel, de most várok még egy kicsit, és újra próbálkozni fogunk.

     

    Hát röviden ilyen változások történtek velünk. Ja, meg Bettinának kellene már ovit keresni.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (64064)
    2008-03-23  21:12
  11. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. március 23. 21:1264064.

    sziasztok, jo regen irtam, de elegge lefoglaltak voltunk ket okbol. egyreszt a ferjem egy programot ir rohamtempoban, igy furdetesre epphogy hazaesik, es azert nehez folyamatosan egyedul a gyerkokkel - mar vagy egy honapja. masreszt meg Lu miatt nyomultam, mert valahogy nem igazan akart mar ugy jarogatni , ahogy kene, kerestem is neki devenyes gyogytornaszt, h nezze meg, csakhogy bizonytalan ideig tappenzen van a no, ezert ez elmaradt. egy konduktor ismerosom is eppen hazajott spanyolorszagbol, ugy volt, h megnezi, de aztan elmaradt, mert valamit inteznie kellett a del-afrikai utajval kapcsolatban, naszoval igy nem jutottunk szakemberhez, de aztan Lu egyszercsak attert a jarasra, es par nap alatt tortent, h mat nem is maszik sosem, hanem jar, vagy a terden jar. igy meguszta a vizsgalatokat, es vegrevegre!!!! meg azert nem annyira biztos a dolgaban, de tegnapi produkciokent delutan az udvaron setalgatott, es kavicsokat gyujtott a jatekbabakocsijaba. gondolom hamarosan tokeletesiti a tudomanyat, es nagy megkonnyebbules lesz az nekunk.

     

    tobbiek, hogy vagytok? hogy telik a husvet? holnapra mindenkinek kellemes tovabbi husvetozast kivanunk! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2008. március 12. 11:1564063.

    Sziasztok!

     

    Minket is megtalált a hányós-hasmenős vírus. Mindkét lánykám átesett rajta, és mostanra már csak az orrfolyás maradt, ami nem is igazán akar elmúlni. Illetve kiderült, hogy Barbinak még érzékeny a gyomra, mert nem mindent emészt meg, így ma is hányt reggel, mert a tegnapi vacsiból nem mindent dolgozott fel a gyomra. Nekem szerencsém volt, mert a 39 fokos lázon és orrfolyáson kívül nem volt más bajom.

     

    Remélem, mindenki jól van. Majd  jelentkezem, ha már teljesen meggyógyultunk, mert még mindig vannak nagyon húzós napjaim.

     

    Puszi Nektek!

     

    (Kicsit meglepődtem az új design-n, és még nagyon szokatlan)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. február 22. 08:4364062.
    majd kesobb irok (par nap),mert most elegge ki vagyunk purcanva. Lu az unokatesoktol osszeszedett egy hanyos-hasmenost, es nehezen viseli, miutan alig labalt ki a nathabol is. ezert elegge faradt vagyok en is. vagyunk, de most nem tudok irogatni. jarasugyben az irasokat addig is koszonom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2008. február 21. 21:2064061.
    akkor jövőre még jobban leépül a fórum, ha a 2. bébik is közösségbe járnak :-(
    Nekem is lehet hogy új állást kell néznem, hát fel van adva a lecke 2 kisgyerekkel állást keresnünk biztos nem lesz könnyű....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_590895 (64058)
    2008-02-19  13:42
  15. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2008. február 21. 21:1764060.
    Holly: 3.gyerkőc? De jó Nektek! Az olyan idilli. Mi is 3-an vagyunk tesók és nagyon jó volt.
    Tippem nincs Luval kapcsolatban, szerintem most hogy már bizonyított a kicsike, hogy tud ha akar, így rá kéne hagyni mikor megy egyedül. Persze ha nem hisztizik túlságosan a segítő ujjért.
    mi voltunk a Korai Fejlesztőbe, mondtak jót is rosszat is. Azt mondták látszólag nem fog mostanában menni, nagyon gyengécskék az izmai a lábán, remeg a térde. De egyébként gyenge az izomzata az arcán is, ezért ad ki kevesebb hangot is. Továbbküldtek logopédushoz, hallásvizsgálatra, meg fejlesztő tornákra. Végülis csak fizetni nem tudom. Így is heti 4500 a torna, ezek a fejlesztők is kb 3600körül vannak / alkalom. Pedig jó lenne már ha a saját lábán jönne fel a drága, mert igen nehéz cipelni őnagyságát. 12 kg + a közértes szatyrok fel a 3 emeletre, lift persze nincs. De! Szellemileg nincs elmaradás :-))) csak nagyon lassú :-((((
    Majdnem 2 óráig vizsgálgatták.
    Kismanó: Te milyen vezető vagy? Bátran mennél már egyedül a forgalomban idegen helyekre is?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2008. február 21. 10:1464059.

    Halihó!

    Velünk minden rendben. Tegnap voltunk megnézni egy magánovit, de amikor a vegetáriánus étkezésről volt szó, akkor rögtön ejtettük. Még van pár ovi a listán, de én nem ragaszkodok a magánovihoz, mivel jövő szeptemberben már Barbi is megy oviba, és két gyerekre már húzós lenne az ár. Én is tervezem, hogy visszamegyek dolgozni, amikor Barbi ovis lesz(megegyeztünk itthon, hogy Barbinak is jár 3 év velem itthon ), de ez rögtön munkakereséssel fog kezdődni, mivel ahol dolgoztam ott megszűnt az a tevékenységi kör, amiben dolgoztam, így csak a szabit tudják nekem kiadni, na meg utána a felmondó levelet. Éjszakázni nem igazán szeretnék, de jelenleg semmilyen ötletem nincs, hogy milyen irányba induljak el. Mindenféleképpen képeznem kell magam, csak azt nem tudom, miben.

    Barbi még mindig ugyanott tart a bilizésben, és most már nem is igazán látom, hogy mikor hajlandó szobatiszta lenni. Ha van kedve ráül, és produkál is valamit, ha nincs, akkor a bili felé sem néz. Persze a pelus ellen tud tiltakozni ezerrel. Az éjszakáim újra nehezek, mert egyszerre jön 2 foga, és emiatt sokszor felkel, és nehezen alszik vissza. Éjjelente még mindig szopizik, és igazság szerint egy hét sztem elég lenne, hogy leszoktassam teljesen, csak akkor senki nem aludna, annyira képes üvölteni. Nem tudom, megérné-e, hogy a férjem emiatt vegyen ki egy hét szabit, mert napközben tuti mindenki aludna, amikor csak lehet .

    Luval kapcsolatban én tanácsot nem tudok adni, mert nálunk az a helyzet, hogy Bettina nagyon húzza maga után Barbit. Igyekszik Barbi mindent megcsinálni, amit Bettina tud. Szerencsére ezen a héten a bilire is követi a nővérét, és ha nem is csinál semmit, legalább ráül.

    Hétfőn megyünk Bettinával fogorvoshoz, mert ki kell venni a felcsúszott fogát, mivel az utóbbi időben vérzik miatta az ínye még a fogmosástól is. Elvileg egy helyettesítőt kap a két foga közé, hogy a tejfogak ne húzodjanak össze, és a csontfoga majd a rendes helyére nőjjön. Nem tudom, hogyan fogja viselni, mert nem altatásban csinálják. Pedig úgy nagyon egyszerű lenne.

    Gergőnek jobbulás! Ő bölcsis lesz? És köszi a gratut a vizsgámhoz. Múltkor az autópályán vezettem az opelünket, de nagyon zavart, hogy olyan hatalmas. Pedig ha azt megszoknám, akkor egy kisebb autót valszeg könnyebben vezetnék.

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. Torolt_felhasznalo_590895
    Torolt_felhasznalo_590895
    2008. február 19. 13:4264058.

    Sziasztok,

    Holly, adj valamit a kezebe... Akos anno "koszos" (gyurt) papirzsepivel setalt... Elotte egy honapig vezetette magat, de en is azt vettem eszre, hogy ez inkabb csak lelkileg kell... aztan persze rogton ment nelkule is...

    Melcsinel mar egyszerubb volt, o is elkezdte ezt a kapaszkodast,

    de mondtam neki nem, menj szepen egyedul, aztan kis nyafogas, delutanra meg mar ment egyedul...

    amugy az utcan a mai napig szeretik ha fogom a kezuket, de ezt persze nem banom... Akossal is konnyu igy kozlekedni, hogy szepen jon a babakocsi mellett es fogja a kezem... (amugy AKos tok ugyi lett, mar komoly tavokat gyalogol, es nem kell fellepo).

    Melcsi se sokat tartozkodik babakocsiban, de azert beul meg ha elfarad. De nagyon szepen setal is mar, meg fut, meg rohan...

    Munka: Jovo janurban szeretnek ujra dolgozni. Nem lesz egyszeru, mert uj allast kell keresnem, a regit Pesten hagytam

    Akos osszel megy oviba. (ezt egy kicsit elszamoltam, mert mar most nagyon jol erezne magat ott, mondja hogy szeretne menni, es az utcan nagyon orul a tobbi gyereknek...)

    Melcsi jovo januarban megy majd bolcsibe, akkor mar majndem ket es fel eves lesz.

    Tegnap oltas volt, Melcsi megkapta a masfel eves szurit. Nagyon nem tetszett neki, de egesz jol viselte. Akos megszeretgette cserebe...

    NAlunk minden rendben. Es vegre tavaszodik is, mert ez a tel mar hosszu nekem. Nagyon uncsi a setalgatas, jol lesz ujra jaszoterezni...  (bar MElcsinek furcsa szokasa, hogy hassal, meg fejjel lefele csuszik a csuszdan, de ha nem akkor meg visit mint egy kismalac).

    Melcsi mar egesz jol kommunikal, mar mondatokat is mond. APa elment, mama is jon... stb.  naprol napra egyre tobbet mond, tok jo hallani, annyit nevetek rajta... mostani uj szava a ketto... ket valamit a kezebe vesz es mondja: KETTO de az a hangsuly... hat nagyon kell nevetnem rajta.

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (64057)
    2008-02-18  21:45
  18. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. február 18. 21:4564057.
    en egyre inkabb egy harmadik bababan gondolkodom..... jovo osszel/telen erkezhetne. aztan megallunk, es csak nevelgetjuk oket . de majd meglatjuk, jovo ev elejen lesz esedekes a "legy bekapasa" , es addig raerunk a temaval. most azt szeretnem, ha Lu mar elmenne oviba, mire megszuletik harmaska. addig most osszel Konit is ovodaba kell kuldeni, egyre valoszinubb, hogy waldorf lesz. eleg bogaras fiucska, kell hozza az a steineri hozzaallas.....
    Lu tovabbra is felenken viselkedik, ha szeretnem, hogy egyedul jarjon, mint korabban. de meg en se vagyok 100 a mult heti kifekvos betegeskedes miatt, ma voltam pilatesen, es harmatgyenge voltam. mindannyiunkat jol letaglozott ez a virus, igy Lu is kap meg par hetet, mig komolyabban kezelesbe vesszuk jarasugyileg. addig amugy setal szepen, a kisujjamat lazan fogva. nem is fizikailag, talan inkabb lelkileg kell meg neki a kisujjam. ha van valakinek tippje hasonlo esetekre, ne fogja magat vissza!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_563304 (64056)
    2008-02-18  15:46
  19. Torolt_felhasznalo_563304
    Torolt_felhasznalo_563304
    2008. február 18. 15:4664056.
    Sziasztok!

    Jól megkavartam a leveleimet :-) Bocsi.
    Holly végülis azt szeretttem volna megkérdezni hol tart Lu a mozgásban, de már mindent tudok :-) és garatula neki!!!
    Gergővel mennénk szerdán a Korai Fejlesztőbe, de persze megbetegedett, lázas lett mára. Remélem szerdán már legalább lázas nem lesz, mert 2 hónapot vártunk erre az időpontra.
    nagylány 2 hete ovis, de ma nem ment mert úgy volt hogy anyukámékkal lesz szerdáig, de végül aztán Gergő betegsége miatt felfordult minden. Nagyon tetszik neki az ovi. Már farsang is volt, tündérnek öltözött, mint 3 másik kislány is a csoportból :-))))
    Nálunk egyenlőre egyoldalú veszekedések vannak, Gerda nem engedi a mozdonyaihoz Gergőt, aki csak sírással reagál minderre és segítségkérően néz rám.
    Kismanó gratulálunk a jogosítványhoz! Te mikor mész vissza dolgozni? És egyáltalán aki még otthon van, mikor tervezitek a visszamenetelt?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  20. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. február 14. 21:5464055.
    ...de aztan sajnos mostanra abba is hagyta, es ismet ragaszkodik ahhoz, h egyik ujjamat fogja. hetvege ota betegek vagyunk (az egesz csalad, valami influenza-gyanus virus), es valszeg emiatt gondolta meg magat. mindegy, mar tudjuk, h tud jarni, par hetet mar birunk ujra varni....
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_338471 (64054)
    2008-02-13  09:32
  21. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2008. február 13. 09:3264054.
    Graula!    
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_989318 (64052)
    2008-02-07  08:22
  22. Torolt_felhasznalo_237216
    Torolt_felhasznalo_237216
    2008. február 8. 17:4464053.
     

    Kedves Édesanyák!

    A www.pszichologia.mlap.hu oldal megújult - látogassanak el újra.

    barátsággal, Nisreen

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. Torolt_felhasznalo_989318
    Torolt_felhasznalo_989318
    2008. február 7. 08:2264052.
    Lu tegnap ota vegre egyedul jar (plusz megkonnyebbult szmajli)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. Torolt_felhasznalo_338471
    Torolt_felhasznalo_338471
    2008. február 3. 09:5364051.

    Sziasztok!

    Jobbulást Gerdának!

    Velünk sem történik semmi különös. Barbi még mindig lelkesen bilizik, de a pelus rajta marad. Van olyan nap, amikor egyszer ül a bilire, de van olyan is, amikor teljesen száraz a pelus, mert egész nap használja a bilit. Bettinának keresünk ovit, és azt ajánlották, hogy már most kezdjük el a beszoktatást, mert a folyamatos beszoktatás jobb, mint a hirtelen szeptemberi. Találtunk egy alapítványit, ahol csak 18e lett volna a havi díj, de ott már most betelt a szeptemberi létszám. Azért lehet, mégis rájuk telefonálok még egyszer, hátha visszmondta valaki. Nekem meglett a jogsim, már csak a postást várom, hogy a kártyát a kezemben tarthassam. Elég szörnyűn nézek ki rajta, de hát úgy sem fogom nézegetni. 12-én megyek fodrászhoz a lányokkal, és elvileg rövid lesz a hajam, de még nem tudom, mennyire és milyen fazonú. Nézegetnem kellene vmi olyan újságot, amiben sok frizura van, hátha találnék valami tutit.

    Amúgy a csajszik jól viselik egymást. Bettina édes, ahogy tanítgatja a húgát. Sajnos a rosszaság jobban ragad rá  . Néha verekednek is, de gyorsan és könnyen szét lehet őket választani, és utána simán játszanak tovább együtt. Egyszer Bettina elvett valamit Barbitól, és Barbi iszonyú pipa lett. Mondtam is a férjemnek, hogy most hagyom, hogy Barbi móresre tanítsa egy kicsit a nővérét. Bettina rohant be a gyerekszobába, Barbi utána, de út közben észrevett egy nagy gereblyét (homokozó készletből), és felkapta, majd úgy rohant a nővére után. A férjem csak annyit hallott, hogy rákiabálok Barbira, hogy Tedd le a gereblyét, mert már majdnem elérte Bettinát. Persze röhögésbe fulladt minden, és mind a négyen együtt nevettünk ezen.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top