Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Csepeli gyerekorvos

detko79
Létrehozva: 2009. december 17. 13:48

Keresek  Csepelen megbízható gyermekorvost és védőnőt. Csepeli kismamák vagy kisgyermekes anyukák tapasztalatait várom.

 

Egy leendő ikres anyuka

  1. 2018. július 4. 16:4615.

    Sziasztok!


    Mi is a Gröberhez tartoztunk. A Doktor nővel meg voltunk elégedve viszont az asszisztensek borzasztóak.A receptírás is úgy történik mintha szívességet tennének, kellemetlen helyzetbe hozzák az anyukákat,stb..Kivétel nélkül mindegyik egy beképzelt arrogáns ember...egy szóval nem gyerekek közé valók. Sajnos az első pár hónapunkat megkeserítették, azóta mi elköltöztünk és máshova tartozunk. Azért irom ezt a pár sort hátha valakinek szemet szúr, ami ebben a rendelőben történik ezt a Védőnőnk is megerősítette,hogy nem csak velünk viselkedtek ilyenek, így! Szóval ha tudjátok kerüljétek el a csepeli piac melletti gyermek orvosi rendelőt!

  2. 2010. január 4. 13:0114.

    Sziasztok!

     

    Dr. Báthory Évához járunk. Felemásak az érzéseim vele kapcsolatban. Meglátjuk majd mostanában, hogy mit is fog tenni. Ma megyünk hozzá az idősebbik fiammal (2,5 éves), mert az átlagnál többet hány és szerintem ez a mérték már túlmutat egy hányosabb gyerek kategórián.

    A védőnőnk: Vályi-Nagy Zsuzsa. Nem túlizgulós, nem könyvből okoskodó, hanem tapasztalt és határozott védőnő.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_448248
    Torolt_felhasznalo_448248
    2009. december 17. 17:5513.

    A Kúpné Borika nyugdíjba ment, és munkaerő hiány miatt van forgás, mert a területisek csinálják az iskolákat is.

    Mi most Bruzsa Szilvihez tartozunk. Nagyon kedvelem!!!

    A kiírást nem ajánlom figyelembe venni a forgás miatt, telefonon érdemes érdeklődni!!!

    Hozzánk házhoz nem jött a Borika sem, de csak azért mert "szakmabelinek" számítok, Szilvi amúgy kijár házhoz.

     

    Doki téren mi a Zsiga Máriához tartozunk, egyenlőre vele bajom nincs, az Altorjai dokira váltunk, ha úgy adódik, őt már sokan dícsérték.

     

    Védőnőt nem lehet választani, mivel kötelező lenne nekik házhoz menni kérés nélkül is, kivitelezhetetlen lenne, hogy ide-oda rohangásszanak a városban.

    Telefonon kell bemondani a címet és megmondják melyik körzetbe vagy sorolva.

     

    A baba születésétől számított 2 munkanapon belül, mind a gyermekorvosnak, mind a védőnőnek kötelező házhoz kimennie!

    A babavárás alatt pedig a védőnőnek 5 alkalommal lenne kötelező családlátogatást tennie. Anyukának pedig 4 alkalommal kellene mennie tanácsadásra, hogy minden alkalommal rr, vizelet stb... legyen nézve, de tőke híján ilyen vizsgálatokat nem tudnak elvégezni.

    Tavaly pelenkázóra nyújtottak be pályázatot!!! Hogy legyen a rendelőn belül is, ne csak kint a váróban...

    előzmény:
    detko79 (1)
    2009-12-17  13:48
  4. 2009. december 17. 17:5312.
    Ez nagyon durva! Nekünk a Palotai Zoltánné a védőnőnk (Meki melletti helyen van), a dokival állandó kapcsolatban vannak, együtt szoktak lenni időnként a tanácsadáson is, szerencsére ők mind a ketten azonnal kijöttek, mikor hazahoztuk a gyereket, meg 1 hónapos korában is, és ami még nekem bejön, hogy nem szoktak egymásnak homlokegyenest ellentétes ötleteket adni, mint ahogy hallom más anyukáktól, hogy tök eltérő dolgokat mondanak. Asszem nekünk ritka szerencsénk van. Mert sok védőnő tényleg a gyerek felé se néz, meg gyakran cserélődnek. (A 2009 januári fórumon is rengeteg féle védőnőről olvasok, a szuperlelkiismeretestől a sosem látottig, meg a könyvből okostól a tényleg hozzáértőig van minden, szóval kész lutri ez az egész!)
    előzmény:
    anik4 (11)
    2009-12-17  16:47
  5. 2009. december 17. 16:4711.
    szia! Én csepeli anyuka vagyok, én dec-15-én szültem, tavaly, és a minusz fokokba nekem kellett bevinni az alig 1 hetes gyereket a dokihoz és a védőnőhöz!!!!! A doki a Havasi volt az éppen akkori védőnőm, meg a Tenkéné Erika!!!!!!Azt mondták, hogy ők nem jönnek ki!!! Amúgy van annyi pénzem ránézésre is, hogy nem kellett volna azon aggódniuk, hogy esetleg nem adok..... Úgyhogy nem tudom miért nem jöttek ki.... Amúgy most a 4-dik (!!!!!!) védőnőnknél tartunk éppen. Volt először a Kup Lászlóné, utánna a Török ERika, utánna az Ungi Györgyné, most a Klinkó Istvánné van, de ő sem a végleges, nemsokára megérkezik az 5-dik. Természetesen nem én váltogattam, hanem ők csinálták így, hogy mindig csak helyettesitik egymást a mi körzetünkben.
    előzmény:
    Neso (10)
    2009-12-17  16:16
  6. 2009. december 17. 16:1610.

    Helló!

     

    Védőnőt tényleg nem lehet választani, mert elvileg ki is megy amikor hazaviszitek a bébiket, területileg működik. A mi gyerekdokink Dr. Altorjai Péter, az Áruház téren rendel. Ő elég új még itt, kb. másfél éve vette át az egyik dokinéni helyét asszem. Szerencsére eddig (10 hónapos a gyerek) csak oltásból meg státuszvizsgálatból kifolyólag találkoztunk. Nekem nagyon szimpi. Türelmesen elmagyaráz mindent, ami első gyerekes anyukának nagyon jól jön. Ő se traktál mindenféle oltásokkal.

     

    A védőnő beoltása pedig tudomásom szerint tök mindegy, mert attól, hogy ő nem kapja el, még terjesztheti a nyavaját (kezére kerül a buszon, szervezetébe kerül a vírus, csak nem betegíti meg stb), persze ezt is a neten olvastam, nem 100%, de logikus.

    előzmény:
    detko79 (1)
    2009-12-17  13:48
  7. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. december 17. 15:449.

    Én fiaimnak is Grőber doktornő az orvosaIMádjuk és ajánljuk

    Nem adat be mindin francot a gyereknek, ha nem muszáj, mindig van ideje megnyugtatni, ha látja, hogy aggódom.  Alapos,  kedves!

    Egyébként a csillagtelepi rendelőben rendel!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_486670 (6)
    2009-12-17  14:11
  8. Torolt_felhasznalo_802927
    Torolt_felhasznalo_802927
    2009. december 17. 14:378.

    Szia!

     

    Én Dr. Horváth Reginát tudom ajánlani (Áruház tér). Ha jól tudom még dolgozik. Ő volt az én gyerekorvosom 18 évig, és ha találkozol vele utcán megismer, tudja hogy hozzá "tartoztál". Tündéri nő!  

    előzmény:
    detko79 (1)
    2009-12-17  13:48
  9. 2009. december 17. 14:287.
    Nagyon köszönöm a gyors válaszokat. Esetleg tudjátok, hogy a védőnéni be van-e oltva. Az a baj, hogy az enyém nincs és nem is akarja magát beoltatni az új influenza vírus ellen, nekem pedig ez nagyon fontos lenne. Sokat küzdöttünk a két kis csöppségért (lombik babaák) és nem szeretném, ha pont tőle kapnánk el valamit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_486670
    Torolt_felhasznalo_486670
    2009. december 17. 14:116.

    Dr. Grőber Katalin volt a gyerekorvosom!

    Én nagyon szerettem! :O)

    előzmény:
    detko79 (1)
    2009-12-17  13:48
  11. 2009. december 17. 14:085.
    Szia!

    Védönöd nem tudok sajna ajánlani mert az körzet szerint müködik,de ha bemész a mc-i vel szemben a gyermektanácsadóba ott megtudják mondani de ki is van irva hogy melyik védönönek hol a területe.

    Gyerekorvos: Dr. Szabó Mária
    előzmény:
    detko79 (1)
    2009-12-17  13:48
  12. 2009. december 17. 14:064.
    Védőnőt nem lehet választani. Orvosok közül Grőber Katalint ajánlom, Csillagtelepen dolgozik.
    előzmény:
    czege (2)
    2009-12-17  13:59
  13. 2009. december 17. 14:053.
    Havasi Marianna doktorno, Inci neni vedono - mindketten a csillagtelepi rendeloben es a mellette levo tanacsadoban Havasi homeopatiaval is foglalkozik.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2009. december 17. 13:592.
    csatlakozom! :) Én egyelőre csak védőnőt keresek - 5+2 hetes vagyok :) -, aki normális, megbízható, nem túlizgulós és rugalmas.
    előzmény:
    detko79 (1)
    2009-12-17  13:48

Címlap

top