Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

+ 7,75 dioptria gyereknél

smithbetty
Létrehozva: 2009. november 4. 17:56

Sziasztok !

 

Ezuton szeretnék segitséget kérni . 

Van egy 4,5 éves kisfiam és egy 15 hónapos kislányom . a kislányom kicsit mint ha kancsalitana ezért elvittem szemészetre. őt nem sikerült megvizsgálni de a fiamnál lesújtó hireket kaptam . távollátó az egyik szeme + 7,75 a másik 5,75 + cilinder. most kap holnaptól pupillatágitot és hétfőn újra mérik a pontos eredmény miatt de az rosszabb értéket szokott adni . Totál ki vagyok borulva. A férjem kiskora óta szemüveges de neki mindig is 4 -5 körüli volt. A dokinő szerint max 3 dioptriával javitható ha kap szemüveget  . ez tényleg igaz ?

És hogy lehet hogy meg tudja mutatni hogy mennyi újjamat mutatom .teszteltem közel és távolról is , és jó eredményt adott. 

totál el vagyok keseredve. 

 

van aki hasonló cipőben jár, vagy képben van irjon valamit . 

köszönöm előre is. 

 

  1. 2019. március 13. 22:2023.

    Ez hülyeség hogy lehet valakinek 10 dioptriás szemüvege, és szemüveg nélkül közlekedik meg él.


    nekem 3 dioptriás van.

  2. 2015. szeptember 17. 10:3322.

    Szia


      Én 8évesen vettem észre sulibs hogy. Nem  oké a látásom.   Akkor kiderült hogy ,plussz7 dioptriás. Elkezdtem hórdani a szemcsit. Párévig. Aztŕn le tettem mert gunyoltak szülök elött.  Álcáztam csak. Hŕzban hordtam     és teltek az évek kiderült minden.  Lebuktam mivel a szemészeten.  Kiderült hogy. Romlott és plusszba. Magasszemnyomás ,zőldhályog szürkeis.  


    És itt vagyok 20évesen  plussz10e. Szemmel. Azótais szemüveg nélkül.


    Közlekedek


    Élek


    Takaritok.   Stb.  


     Nagyon egy. Önfejü vagyok. Senkisem parancsolhatott nekem ezen a  teren.  


    Most van. Egy. Párom.   És. Ő meg gyözött hogy hordjam.  És   fogomis. Megbántam. Azt hogy más szavára. Adtam és emiatt. El. Csesztem. Pár. Évet.  Amit kiis. Élvezhettem vólna.     


    Igaz mŕrcsak egy szememre láto. De. Nem érdekel van isten. Segit uugy mint. Eddig.   Hinni kell benne és.  Jolessz minden


    Ha nincs. Hitem. Azoota én.  Vak intézetben vagyok nem orvos . Segitett abban hogy.  Ennyire.  Rossz dioptriával látok.  Meg minden hanem isten.  


      


    Ja.  Ésez a vekonyitottlencsét mennyire lehet le vékonyiitani ilyen magas. D-nális.    Az ár nem. Érdekel.   Csak. Hogy vekony. Legyen


    Valaki. Tud. Vlmt????


     

  3. 2010. március 15. 21:4921.
    Szia!Van valami fejlemény?Én is hasonlóan jártam a kisfiammal.Neki +6,5 szemüvege van egy hónapja.Több helyen olvastam és hallottam hogy az álandó szemüveg viselet javít rajta.Próbáltatok valami alternatív kezelést?  
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2009. november 12. 09:2420.

    Sikerült bemérni a kisfiam szemét elvittem egy gyermek szemészhez , és sajnos még rosszabbak lettek az értékek

    + 8,75   + 8,5 

     

    Még mindig nem értem hogy lát szegény. 

    Jövő héten elkészül a szemüvege de az 6,5 lesz mindkettő , mivel a doktornő azt mondta hogy 1,5 dioptria körül korrigál a szem . 

    Januárban kell visszavinni de elkeseritett , azt mondta hogy ez az érték amit most bemért tovább fog romlani 7-8 éves korig utána kicsit szokott javulni . 

     

    Akinek hasonlóan rossz a szeme tud valami biztatót irni ? 

    Tényleg még rosszabodni fog ? Kinek milyen tapasztalata van ? 

     

    És van e esetleg valami alternativ gyogymód amivel lehetne segiteni rajta ?  arra gondolok hogy a romlást megállitani . 

    Hallottam béta karotin - lutein tartalmú kapszuláról , csak nem tudom mennyire hatásos. 

    Vagy talpmasszázsra gondoltam még mert az a sogornőm szemén 2 dioptriát is javitott. 

     

    Ha valakinek van tapasztalata, vagy véleménye légszives irjon . 

     

    köszönöm előre is.

     

     

    előzmény:
    smithbetty (19)
    2009-11-05  07:04
  5. 2009. november 5. 07:0419.

    Sziasztok !

     

    Köszönöm a sok választ. Alig aludtam az éjjel egyszerűen még mindig nem térek napirendre, az egésztől . Este felhivtam a gyerekorvost, most reggel megyünk hozzá aki ir egy sürgösségi beutalót másik szemészetre. 

     

    Tud gyöngyöt fűzni , még nyáron fűzött és nem a nagyobb méretü gyöngyőkből. 

    És voltak érdekességek ,de nem gondoltam hogy rossz a szeme. Az fura volt hogy apukáméknál voltunk 2 hete és ott nekiment az ajtófélfának 2 x is , ők társasházban laknak ahol nem nagy a lakás 50 m2 körül van, mi családi házba ami elég tágas, itthon ilyet sosem csinál . 

    Gyönyörüen kirakozik , memoriakártyázik. Tegnap már teszteltem kártyákkal, meg pici memóriakártyát különböző távolságokba raktam és felismerte rajta a képeket.

     

    Viszont elővettem egy tescos újságot és abban nem minden ment elsőre, igaz voltak nagyon picike képek , de ott már érezhető volt hogy nem oké minden. 

     

    Nem értem kapásból mitől lehet ilyen rossz a szeme , nem más oka van ? 

    Ráadásul most már duplán aggódok a kislányom ezek után hogy láthat , aki még kicsit kancsal is. 

     

     

    előzmény:
    vorsi (18)
    2009-11-04  23:00
  6. 2009. november 4. 23:0018.

    Nekem -6, de reggel ágyban fel, este ágyban le. Ha valamiért még fel kell kelni lefekvés után, általában visszaveszem, mert zavaróan nem látok nélküle. Kb 20 cm-re látok rendesen. A -9 nagyon durva!!!!

    Persze gyereknél mondjuk, valószínű nem elromlott, hanem eleve rossz volt, így nem is tudja hogy lehetne máshogy is látni...

    előzmény:
    linagy (16)
    2009-11-04  22:29
  7. 2009. november 4. 22:3217.
    Ja persze nem szemüveg nélkül varrok,olvasok,de egy kicsit kuszán fogalmaztál,azt hittem azzal  együtt érzed magad vaknak.Bocs
    előzmény:
    zsanettt (15)
    2009-11-04  22:28
  8. 2009. november 4. 22:2916.

    Szia!

     

    Ne hidd, hogy ilyen dioptriával nem lát. Látszerészként dolgozom. Egy lány bejött, hogy Ő egy kicsit rosszul lát. Majd megvizsgáltuk, kiderült, hogy -9-es a dioptriája. A párjával azon röhögtek, hogy akkor majd ha kész lesz a szemüvege, akkor fogja a párját életében először látni? :)

     

    előzmény:
    vorsi (14)
    2009-11-04  21:09
  9. 2009. november 4. 22:2815.

    Na én meg ezen csodálkoztam el, amit Te írsz,ugyanis hasonló dioptriás a szemüvegem,de korántsem mondanám,hogy vak vagyok, olvasok,írok,kötök,varrok.Ennyire azért ne dramatizáljunk.

    Az viszont igaz,hogy egy gyereknél azért már egyből 7,5 dioptria igen durva,annak már látható jelei kellennének hogy legyenek,ami nem a kacsaláb cipő felvétel.

    előzmény:
    torpe111 (13)
    2009-11-04  20:53
  10. 2009. november 4. 21:0914.

    Nem mondom hogy nem megbízható, mert használják, szóval gondolom jó, csak nekem majd 2 dioptriával mást adott! A 4,5 éves már tud táblás vizsgálatot is, az elvileg pontosítja a gépit...

    Nekem minuszos van, de ott az 5-7 már durva!  Nem hinném, hogy pluszosban ilyen dioptriával nem észleli a gyerek hogy nem stimmel vmi. Pl talán érdemes lenne kipróbálni, hogy tud-e gyöngyöt fűzni, mert olyan erős távollátással már nem kéne tudnia szerintem...De én teljesen laikus vagyok!

    előzmény:
    smithbetty (12)
    2009-11-04  20:38
  11. 2009. november 4. 20:5313.

    Szia

     

    Nem akarok beleszólni csak tapasztalatból írom amit írok. Sok hülye orvos van de ez nagyon állat még attól is nagyobb +7.5 lencsét írt a fiadnak és szerinted lát??????? Könyörgöm meg hogy javul majd sz.... -k bocsi de berágtam.

     

    Ime a történetem:

     

    Nyolc hónapos korom óta viselek szemüveget +12 dioptriával kezdem szinte teljes kancsalsággal megműtöttek visszahúzták +7,5 dioptriára és szinte félig vak vagyok ami azt jelenti ha becsükják előttem az üvegajtót neki megyek mert nem látom. Ismerős terepen tudok közlekedni de idegen helyen szemcsi nélkül megáll az élet nem hogy a cipőt kacsásan venném fel azt sem tudom megmondani hogy ki jön be az ajtón hang alapján tudok ilyenkor azonosítani. Ha a te gyerkőcöd ilyen akkor elhiszem hogy kell neki ez a szemüveg ha csak a cipőt nem sikerül felvenni az nem indok ilyen szemüvegre. Vékonyított lencse valóban jó csak tudnod kell ilyen erősségnél 40ezer forint darabja tehát 80e egy pár és kis korban fél évente kell cserélni.

     

    Vidd el másik szeméhez de gyorsan

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2009. november 4. 20:3812.

    nekünk csak gép által mért eredmény volt. most az nem megbizható ?

     

    most már tanácstalan vagyok

     

    előzmény:
    vorsi (10)
    2009-11-04  19:41
  13. 2009. november 4. 19:4211.
    Persze: meg tudja mondani és dioptriát
    előzmény:
    vorsi (10)
    2009-11-04  19:41
  14. 2009. november 4. 19:4110.

    Gyerekkori rossz látással nincs tapasztalatom, de én tuti több orvosnak is megmutatnám mielött javítani kezdik, mert azért viszonylag súlyosnak tűnik és nagyon nem mindegy hogy tényleg jó szemüveget kap-e.

    Egyébként meg tudja valaki hogy a gép hogy állapítja meg a diopriát? Csak mert mikor én legutobb voltam szemészeten, megnézték rendesen, lencséket elétéve, számokat olvasva , majd utána a gép is mondott egy számot, ami köszönőviszonyban sem volt a lencsés eredménnyel!!!! A nő kicsit tanácstalan is volt kérdezte mi legyen, én meg mondtam hogy jó lesz ami eddig is volt a lencsés eredmény, a gépes dioptriával meglehetősen sz**ul láttam...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2009. november 4. 18:569.
    Az én lányomnak 2 és fél éves korában diagnosztizálták a kancsalságot és kapott 2,5-es szemüveget.Sógornőm talált egy ukrán íriszdiagnosztát- sajnos pár éve meghalt-aki kb. egy éves kezeléssel úgy rendbe hozta a gyerek szemét,hogy már iskolakezdéskor nem kellett a szemüveg-Azóta sincs semmi gondja,a doktornők meg azóta is csodálkoznak,mitől javult meg a szeme.Úgy hogy szerintem van remény egy jelentős javulásra.
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2009-11-04  17:56
  16. 2009. november 4. 18:398.

    hogy érted slami hogy a jó szem a rossz szemüveghez romlik ??

    a gép mérte be , ez megbízható nem ??? 

     

    nekem nem tünt fel hogy a fiam nem lát jól . 

    egyedül annyi hogy kacsalábra veszi a cipőt. 

     

    előzmény:
    slami (4)
    2009-11-04  18:21
  17. 2009. november 4. 18:367.

    köszönöm az újabb válaszokat, akkor még sem vagyok hülye.

    tehát + os és távollátó és ő nem kancsalit. ilyen sok dioptriát korrigál a szem ??? (13 dioptriáig ) és hogy lát vele ?? homályosan ???

    de akkor ez válasz arra hogy mindig kacsára veszi fel a cipőjét, most már értem. 

     

    A lányom kancsalit, de ő nem akart belenézni a gépbe ezért nem tudta a doktornő megnézni a szemét, nem akarta erőszakkal. azt mondta hogy barátkozzanak össze és akkor sikerül . jövő hétfön újra megyünk . rossz hogy nem tudom hogy nála mi a helyzet. mennyire rossz neki a szeme . 

     

     

    előzmény:
    linagy (5)
    2009-11-04  18:25
  18. 2009. november 4. 18:266.

    köszönöm a gyors választ. + os dioptriáról beszélt a dokinő erről is kaptam papirt. és azt mondta közelre nem lát. ( de az idegességtől lehet hogy nem jól maradt meg ) de az 100 % os hogy plusszos és 7,75 az egyik a másik 5,75 . ez mennyire javulhat neki az évek során ????a dokinő szerint 3 dioptriát jav. maximum.

     

    persze hétfőn kiderül a pontos érték amikor ki lesz tágitva a pupillája . 

    Az a fura hogy ő egyátalán nem kancsal , mármint a fiam .csak a lányom .

    Természetessen a kiscsajt is megnézi a dokinő amint együttmüködik de egyenlőre őt nem tudta. attól félek hogy neki is rossz lesz a szeme . 

     

    a fiam hogy lát ennek ellenére ha nem kancsalit be  és még is felismer mindent ???? 

     

    előzmény:
    bkrisztika (2)
    2009-11-04  18:10
  19. 2009. november 4. 18:255.

    Szia!

     

    Nem értelmezte félre, a rövidlátó hord minuszos, a távollátó pluszos lencsét.

    Azért látja az ujjadat, mert úgymond fiatal a szeme, ezért még korrigál. De tényleg tompalátó lehet, ha nem korrigáljátok. A végleges dioptriáját előre megjósolni nem lehet. De ha lehet, akkor most korrigáljátok jól, mert később rosszabb, ha az egyik szeme már nem korrigálható. 

     

    A kicsit miért nem tudták vizsgálni. Nekem a férjem erős rövidlátó, ezért a fiamat már 7 hónaposan vizsgálták, nagyonprofin. Vidd a Mária utcába Dr. Fodor Magdolnához. Hihetetlen jó szakember. 

     

    A szemüveget meg olyat csináltassatok, amit a gyerkőc választ, mert azt hordani is fogja, és mindenképpen jó, vékonyított lencsét válasszataok mégha drága is. 

    előzmény:
    forgoszel (3)
    2009-11-04  18:17
  20. 2009. november 4. 18:214.

    Szia!

    Érdemben nem tudok segíteni, de van valami, amire jó, ha figyelsz. Anyukám szemész főorvos, dolgozott Telkiben és a Margitszigeti lézerklinikán is, sokat foglakozott gyerekekkel, és sok kancsal műtétet végzett, tőle tudom, hogy a gyerekek szeme 13 (!!!) dioptriát is tud alkalmazkodni. Sokszor tépte a haját, mert felírtak a gyereknek 5-6 D-s szemüveget, és szerencsétlen folyton nekiment mindennek, és fájt a feje. Van, hogy egyszerűen lusta a szeme, és nem hajlandó alkalmazkodni. Ezt ki lehet nőni. Természetesen van, amikor tényleg rossz a szeme, és kell neki a szemüveg, de annyit tudok tanácsolni, hogy nagyon figyeljetek rá az első napokban, hogy tényleg lát-e. A legrosszabb, amikor a jó szeme a rossz szemüveghez romlik hozzá. A kancsalságot tényleg kezelni kell, leragasztott szemüveg sokat segít, ha a kancsalság az izmok rövidségéből fakad. Később műtéttel nagyon szépen lehet korrigálni. Ne aggódj, remélem a gyermekeid jó kezekbe kerülnek!

    Most mennem kell, remélem azért egy kicsit tudtam segíteni!

    üdv

    slami

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2009-11-04  17:56
  21. 2009. november 4. 18:173.
    Szia! Ne haragudj, de valamit rosszul értelmezhettél. A távollátásra minuszos a lencse, a közellátásra plusszos! De akkor is hihetetlen ez az eredmény. Érdemes lenne elvinni más szemészhez is! 
    előzmény:
    smithbetty (1)
    2009-11-04  17:56
  22. 2009. november 4. 18:102.

    Szóval:
    a probléma nem egyszerű. Lényeg, hogy a szem dioptria hibája gyakran egész életen át változatlan marad. Gyerekkorban, 3-8 éves kor között, fontos (lenne) teljesen kikorrigálni, mert ekkor alakul ki a látás. Ha valaki ilyenkor nem hord szemüveget, tompalátó lesz.
    DE: ha nem hord szemüveget, csak az egyik szem lesz tompalátó, a másik 100% marad. Ez azért van, mert a szem a plusz dioptriákat ki tudja javítani szemüveg nélkül is, de azon az áron, hogy közben befelé kancsalít. A kancsalítástól, viszont mást és mást fog látni a két szem, azért a zavaró kettősképek elkerülése miatt az egyik szemet elnyomja, az lesz tompalátó.
    Fiatal korban nem kell olyan erős szemüveget hordani, mert ilyenkor a szem lencséje, még rugalmas, és működik, és kiegyenlít.
    Idősebb korban, amikor a szemlencse már nem rugalmas, akkor a dioptriát ismét erősíteni kell, és külön olvasó és távoli szemüvege lesz.

     

     

    Ezt a neten találtam,sajnos én nem vagyok szakember....A kislányodat is megnézetném, mert a kancsaLSÁG NÁLA IS LEHET ELŐJEL...

     

    Hallottál már a szem akupunkturáról? Sokat tud segiteni, főleg gyerekeknél...Itt olvashatsz róla!

    előzmény:
    smithbetty (1)
    2009-11-04  17:56

Címlap

top