Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Mióma-terhesség-Kaáli???

princi
Létrehozva: 2009. július 22. 13:28

Sziasztok,

Szeretném azoknak a tanácsát , véleményét kérni akiknek van, volt miómájuk.

Nekem tegnap csináltak egészségügyi küretet, mintát vettek a miómából. Szinte biztos, hogy szövettanilag rendben van. 9X6 cm. Nincs problámám vele. Nem is érzem. A gond csak az, hogy már 3 éve nem jön össze a baba.Bejelntkeztünka a Kaáli intézetbe. Kérdés, hogy így megcsinálják e a lombik programott vagy a miómát el kell távolítani?

Teljesen kétségbe vagyok esve...

 

Elnézést a túl bizalmas infókért....

  1. 2018. július 18. 14:4826.

    Sajnos ez miatt alar velem szakítani a párom

    előzmény:
    titanilla (21)
    2009-07-28  12:13
  2. 2010. november 27. 12:3925.
    Üdvözlök mindenkit! Látom,nem olyan nagyon látogatott ez az oldal,de szeretnék egy nagyon fontos információt megosztani!!! Volt nekem is egy myomám. Most műtöttek embolizációs eljárással!!! MISKOLCON Itt is elérhető elég régóta ez az eljárás,de sajnos senki ,vagy csak nagyon kevesen tudnak róla:(( A radiológus neve,Dr. Lázár István Ha valakit bővebben érdekel,megvan az elérhetősége,szívesen küldöm. Gyermekvállalás előtt állunk,ezért ajánlották kifejezetten ezt az eljárást nekünk!!!!! Mi a Kaáliba járunk,lombik programosok vagyunk. Emiatt sajnos ki kellett hagyni 3 hónapot,de ennyit megér,ha ki lehet hagyni a nagy vágással járó műtétet! Remélem legalább egy embernek tudtam segíteni:)) Üdv: Zsóka
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_351906 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_946264
    Torolt_felhasznalo_946264
    2010. Április 10. 09:5224.

    Sziasztok csajok!

    Nagyon régen írtam ide.Tavaly júliusban voltam Pécsen Harmat dokinál, aki nem is 2 hanem 3 miómát látott a méhemben. Javasolta az embolizációt, de mivel a felépülés eltart egy ideig nem mertem bevállalni 35 évesen.

    A párommal addig mindig védekeztünk, de elhatároztuk, hogy a természetre bízzuk a dolgot, megpróbálunk bébit csinálni

    Még aznap amikor hazajöttünk. A következő menszim már nem jött meg :-)

    Igaz nagyon féletem, hogy megmaradjon a pici és ne vetéljek el közben. 2-3 honapos terhességem óta nem dolgoztam, hogy pihenjek és minden ok volt eddig, ma kezdtük a 37. hetet:-) A méhemben újabb miómák jelentek meg,de szerencsére nem zavarták a picit. A legnagyomm 5cm körül van.

    Kitartás csajok és bízzatok a női test csodálatosságában.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  4. 2009. augusztus 7. 17:3123.

    Szia Titanilla,

     

    biztató a te ested is.... Nem csüggedek, csak lehet már türelmetlen vagyok és nagyon vágyunk a babára.

    Valóban tanulságos a te eseted is. Kérdés, hogy hol helyezkedett el a miómád... Én szept. 1-én megyek a Kaáliba, ott biztosabb infót fogok kapni a lehetőségekről.

    Nagyon-nagyon gratulálok neked a babához. Sok boldogságot kívánok az új pároddal.

    előzmény:
    titanilla (21)
    2009-07-28  12:13
  5. Torolt_felhasznalo_946264
    Torolt_felhasznalo_946264
    2009. július 30. 06:4122.

    Sziasztok!

     

    Tudna nekem ajánlani egy jó természetgyógyászt. Nemrég találtak kettő db. miómát bennem, 16mm és 19 mm. Megpróbálkoznék a természetes gyógymóddal.

    Köszi szépen!

     

    Szép napot nektek!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2009. július 28. 12:1321.

    Szia Princi!

     

    Ne keseredj el, a nőgyógyászom szerint sok miómás nőnek született már kisbabája.

    Az én történetem a következő:

     

    Anno az első férjemmel szerettünk volna kisbabát. Amikor egy évvel az esküvőnk után még mindig nem lettem terhes (2000-ben volt az esküvőnk), elkezdtem kivizsgáltatni magamat, és kiderült, hogy több miómám is van. Hosszas huzavona után (próbáltam én is többféle módszert, talpmasszázsra jártam, Aviva-tornáztam), végül a nőgyógyászom javaslatára megműtöttek. Kb. 6 centis miómát távolítottak el a méhemből. Engem vágtak, nem laparaszkópiával műtöttek, mert azt mondta a doki, hogy tisztább módszer. A műtét tényleg sikerült, bár pici miómáim még maradtam a méhemben, de a doki szerint ezek már nem okoznak gondot, fel is szívódhatnak akár maguktól. Mindenesetre igyekezzek mihamarabb szülni.... hát nem sikerült teherbe esnem. Egy újabb kivizsgálásnál kiderült, hogy az egyik petevezetékem el van záródva. No, ez aztán végképp letört, felére csökkentek amúgyis csekélyke esélyeim a teherbe esésre.

     

    Aztán pár év múlva elváltunk a férjemmel...Nem (csak) a baba miatt...Hosszú szünet következett,végül tavaly megismerkedtem a mostani párommal , akitől az első óvatlan pillanatban (tulajdonképpen egy hónappal későbbre terveztük, hogy "nekiállunk" a babaprojektnek, csak hát így alakult... ) teherbe estem. Most kezdtük a 12. hetet. Egy kisebb miómám változatlanul van, de a doki szerint ne aggódjak miatta. Hát, igyekszem nem aggódni, drukkolok a picimnek.

     

    Azért írtam le ezeket, hogy megnyugtassalak, ne add fel a reményt. Próbáld meg lazán venni, szeressétek egymást a pároddal és nem lesz gond.

     

    Sok sikert!

     

    titanilla

     

     

    előzmény:
    princi (1)
    2009-07-22  13:28
  7. 2009. július 22. 16:3620.
    ja és azt még mindenképp akartam írni, hogy a Kaáliban mindenképp első konzultációkor mondjad a miómát, ne járj úgy mint én, hogy több hónap után néznek csak meg UH-val (én nem mondtam, merthogy az orvosom ugye zat mondta, nem számít)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2009. július 22. 16:2119.

    Köszönöm! És neked is sok drukk! Hidd el, tudom hogy ez milyen üresen hangzik ennyi év várakozás után, de fel a fejjel, ma már majdnem mindenkinek tudnak segíteni, maximum többet kell várnunk, mint másoknak..

     

    Remélem a Kaáliban rendesek lesznek, a SOTE-s orvost én eléggé utáltam a saját nőgyógyászom utánMost nagyon erősen reméynkedem hogy megszabadultam tőle

    Vannak talán alternatív módszerek is a mióma csökkentésére, én ugyan nagyon földhözragadt vagyok, de van, aki azt mondja, használt neki ilyesmi...

    előzmény:
    princi (18)
    2009-07-22  16:06
  9. 2009. július 22. 16:0618.

    Igen. A régi orvosom is látta már, de akkor még csak 3cm-es volt. Sajnos akkor nem is foglalkoztam vele.

    Biztos okosabb leszek, ha elmegyünk a Kaáliba. Végülis ott erre szakosodott dokik vannak. Biztos láttak már egyet-s-mást.

    Szept. 1-én megyünk. Addig még van időnk....

     

    Neked nagyon-nagyon drukkolok.

    előzmény:
    cirmiana (17)
    2009-07-22  15:56
  10. 2009. július 22. 15:5617.

    És a saját orvosod mit mond? Régóta tudatok már a miómáról? Az a baj, én úgy tudom, a mióma inkább nő a terhesség alatt... Meg ez elég nagynak tűnik, biztos nem jó a megtapadáskor sem!

     

     

    Hát nagyon örülünk, meg el sem merjük hinni, meg még csak petezsák és szikhólyag van és akkor ezen izgulok, szóval a szokásosÉs én is nagyon féltettem a méhemet, az orvosom jött műtét előtt beszélgetni, nyugtatni, mondta hogy nagyon fog vigyázni

    előzmény:
    princi (16)
    2009-07-22  15:47
  11. 2009. július 22. 15:4716.

    Bocs, hogy csak most....  tényleg biztató a te eseted, de mondhatom csodának is. Tiszta szívemből gratulálok neked. El nem mondható az örömötök-gondolom.

    Bár amire egy női test és lélek képes a babáért....

    A baj nálam az, hogy a méh belső falán van. Nem tudom, hogy tud-e mellette fejlődni a baba.

     

    ztimi- még nem olvastam a cikket, de hallottam már róla.

    Csak félek.. nehogy a méhem essen áldozatul...

     

    előzmény:
    cirmiana (2)
    2009-07-22  13:52
  12. 2009. július 22. 14:5415.

    En most abbahagytam a tablettat es 3 napos azota a ciklusom. Ez tenyleg lehet a miomatol? Mert eddig nem zavart ;)

    Lehet, masik orvoshoz kene mennem...

    előzmény:
    floriad (12)
    2009-07-22  14:22
  13. 2009. július 22. 14:4214.

    hát én is féltem a műtéttől, szerintem aki nem fél avval valami nincs is rendben na és az átjárhatósági az nekem is elég horror volt (de én megtartottam az orvosomattuti vagyok benne, hogy nem ő rontotta el, egyszerűen van akinek jobban fáj)

     

    Ez amit ztimi írt, viszont sokkal ijesztőbbnek és hosszadalmasabbnak tűnik nekem mint egy műtét!!! Valahogy én azt olvasom ki a cikkből, hogy ezt az eljárást a nagy miómák esetében csinálják, ahol a műtét tényleg komoly veszélyt jelent a méhre.. vagy rosszul értem?  Az is rosszul hangzik, hogy ilyen extrának számít utána  a teherbeesés... Hogy direkt kiemelik, hogy 105 nőből 1 lett terhes...

    előzmény:
    floriad (13)
    2009-07-22  14:27
  14. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 22. 14:2713.

    Jah azt nem irtam,hogy nagyon felek mindenfele beavatkozassal,foleg ami vagassal jar, volt egy lombikom,attol is nagyon feltem a sejt leszivastol,pedig sima ugy,elotte volt atjarhatosagi vizsgalatom, abba azt hittem belehalok, mindenki mas mondja,hogy ah meg sem erezte.

    Lehet az en akkori dokim barbarkodott rajtam, azota mar nem o a dokim.

    Szal ha lehet mas modja varnek a mutettel,kepes vagyok minden mast kiprobalni mioma eltuntetes vagy kissebites celjabol 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2009. július 22. 14:2212.

    Sziasztok!

     

    Nekem is van miomam sajnos. 2x2cm-es a meh mellso falan.

    Mi is lombikozni akartunk,de most eltoltuk egy kicsit kesobbre na nem a mioma miatt.

     

    Sok helyen olvastam mar,hogy bezavarja a ciklust,nekem az egvilagon semmi zavar nincs, kiveve amikor megtudtam,abban ahonapban nagyon sokat kesett,azt hittem mar,hogy terhes vagyok, de az uh sajnos nem babat mutatott hanem a miomat.

    Azota minden honapban rendesen jon meg a mensim es semmi fajdalom vagy gorcs,sot inkabb az a bajom,hhogy kevesebb es hamarabb lezajlik, a 7 napos  helyett 5 nap alatt lemegy.

    Lehet ez is amioma miatt?

     

    orulok,hogy a sote II. is csinaljak az embolizaciot.Olvastam amr rolla,es ha netalan eljutnank oda,hogy muteni kell mert nol vagy nemtudom,akkor eloszor ezt probalnank meg.

    Csak az volt a bajom,hogy csak Pecsen csinaljak, de igy,hogy mar pesten is, ez szuper.!!! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  16. 2009. július 22. 14:1811.

    Igen, nekem is azt mondta az orvos még korábban, hogy a méh külső falán van és azért nem okoz problémát, és hogy nagyon gyakori ez a nőknél.... Amikor beijedtem, az az a pillanat volt, mikor kisütötték műtét előtt hogy a belül lévőket is kiveszik, és az nem megy laparoszkóppal.

     

    De nálam nem volt komoly veszélyben a méh vagy ilyesmi, csak hát minden műtétben van kockázat...

    Ha most megkérdezném a nőgyógyászom hogy a műtét segítette-e a terhességet, biztos nemet mondana, ő annyira nem akart műtenide valahogy mégis gyanús az egybeesés.

    De lehet tényleg, hogy véletlen...

    előzmény:
    Muki2 (10)
    2009-07-22  14:12
  17. 2009. július 22. 14:1210.

    Igen, igazad van, sokat szamit, hogy egy okkal kevesebb az aggodalomra.

    Viszont elolvastam Ztimi linkjet es eleg ijeszto a procedura. Biztos nem vallalnam, inkabb szedjek ki rendesen. De azt se tudtam, hogy mutetkor felmerulhet a meh eltavolitasa is, ezt nem mondta a dokim. Jo nagy sotetsegben elek. Mar elfogyasztottam par orvost, es mind azt mondta, nem okoznak gondot a miomak. A meh kulso falan vannak, nem tudom, az szamit-e. Biztos nem tesz jot a baba beagyazodasanak :(.

    előzmény:
    cirmiana (8)
    2009-07-22  14:06
  18. 2009. július 22. 14:099.
    Ne aggódj, érteni én sem értek jobban hozzá, sajtósként dolgozom. De ha már foglalkoztam akkor a témával, gondoltam hátha segít valamennyit. Egyébként úgy tudom csak nálunk csinálják egyelőre Magyarországon ezt a laporoszkópos műtétet és a prof nagyon dícsérte anno. Ő Angliában tanulta a módszert ha jól emlékszem.
    előzmény:
    cirmiana (7)
    2009-07-22  14:03
  19. 2009. július 22. 14:068.

    Hát én tényleg nem tudom, mitől jött most összede ennyi idő után, gondolhatod, milyen érzés...

     

    Én még arra is gondoltam, lehet hogy csak az segített hogy a műtéttel megbolygatták a nyálkahártyát és "frissebb" lett. Bár ez csak ilyen laikus okoskodásMindenesetre az tényleg nagyon jó érzés, hogy a terhességet nem egy miómával kezdem, ami ki tudja, milyen galibákat okozna!

    előzmény:
    Muki2 (6)
    2009-07-22  14:01
  20. 2009. július 22. 14:037.

    Akkor te jobban értesz ehhez, én csak a "felhasználói oldalon" vagyok de nekem rendes műtétet csináltak.  Szerencsére a nagy göb (4cm) nekem a méhből kifele nőtt, kicsik voltak a méhen belül.

     

    Én is nagyon féltem műtét előtt hogy valami visszavonhatatlan történik a méhemmel... de szerencsére nem volt semmi komplikáció

    előzmény:
    ztimi2 (4)
    2009-07-22  13:56
  21. 2009. július 22. 14:016.

    Jo olvasni Cirmiana pozitiv tortenetet. Most elgondolkodtam en is. Nekem is azt mondta a dokim ugyanis, hogy nem erdemes kivenni, mert nem okoz panaszt. Viszont volt spontan vetelesem, nem lehet tudni, mi okozta. Ket miomam van, amikor eszrevettek veteles utan par millimeteresek voltak, most nemreg 5 centisnek mondta az orvos. En is aggodom, osszel kezdenenk ujra probalkozni.

    Olvastam olyan torteneteket, hogy agykontrollal eltuntette valaki a miomat, meg bizonyos gyogynovenyek is jo hatassal vannak. En az elobbit akarom kiprobalni, vettem is egy konyvet, de meg nem kezdtem el.

    előzmény:
    princi (1)
    2009-07-22  13:28
  22. 2009. július 22. 13:565.
    ja és én sem éreztem semmit, ezt nem érzi az ember, max néha szurkált ahasam, de az lehet bármitől...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  23. 2009. július 22. 13:564.

    Szia Princi!

     

    A Semmelweis Egyetemen dolgozom és mikor láttam a problémád rögtön eszembejutott egy pár hónappal ezelőtti témánk a miómáról. A radiológiai klinikáknkon csinálnak egy kíméletes mióma eltávolítáó műtétet, ami után legtöbbször természetes úton a baba is összejön (a cikk készültekormár útban volt az első baba akinek az anyukája ilyen műtéten esettát). Az origó egészség rovatában van is erről egy cikk, beteszem a linket, olvasd el és ha van kérdésed vagy tudok még segíteni bármit ezügyben szívesen.

     

    http://egeszseg.origo.hu/cikk/0903/171631/20 090116_mioma_embolizacio_mehdaganat_1.htm

     

    Üdv,Tim 

    előzmény:
    princi (1)
    2009-07-22  13:28
  24. 2009. július 22. 13:553.

    De a 9x6 cm, az szerintem elég nagy, szerintem azt mindenképp ki akarják majd venni a Kaáliban.

    Nekem nem végig volt a 3 és fél év alatt miómám, valamikor közben lett, szóval nem végig nem ettől lett baba, de egy ekkora mint a tiéd, szerintem már bekavarhat. És ha van esély hogy ez volt a gátló ok, akkor ez tök jó, mert egy konkrét valami amit meg tudnak gyógyítani!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  25. 2009. július 22. 13:522.

    Szia! először is ne ess kétségbe, az sose jó!!

     

    Mi a Sote-ra kezdtünk járni meddőségi kivizsgálásra idén február környékén, és májusra épp eljutottunk odáig hogy na, első inszemináció indul abban a hónapban, mikor az orvos végre méltóztatott megvizsgálni UH-val és azt mondta, a méhemen kívül levő mióma miatt nem javasolja az inszemet, ugyan nem valószínű hogy veszélyeztetné a terhességet de jobb az óvatosság.

     

    Nagy elkeseredve visszamentem a normál nőgyógyászomhoz (aki korábban már észrevette a miómát de azt mondta, inkább ne törődjünk vele mert macera kivenni), és bár továbbra sem beszélt rá a műtétre , de elvállalta. Úgy volt h laparoszkóppal kiveszik, de végül a méhen belül lévő kisebbeket is kivették rendes hasi műtéttel. Május végén műtöttek, elég lassacskán gyógyultam..

     

    Hogy mivel akarlak mégis bíztatni? Műtét utáni második ciklusban teherbe estem, teljesen spontán, most vagyok kb 6 hetes, én, aki kb 3 és fél éve várok erre és sose volt egy nyamvadt pozitív tesztem se...

     

    előzmény:
    princi (1)
    2009-07-22  13:28

Címlap

top