Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

3 éves nem beszél

pandora28
Létrehozva: 2008. november 3. 13:31

Sziasztok,

 

van egy három éves fiam, aki a beszéd terén (de csak abban!) eléggé el van maradva. Budapesten a Baross utcában indulhatna egy nagymozgásos foglalkozás (BHRG), ha lenne elég jelentkező. Ehhez szám szerint még egy, hasonló problémával küzdő gyerekre (2,5 évestől) lenne "szükség".

 

Nem csatlakozna valaki?

 

Az is érdekelne, ha valakinek volt már ilyen problémája, hogy hogy oldódott meg végül.

  1. 2019. január 16. 10:5352.

    Sziasztok. 


    Nekünk is volt hasonló élményünk gyerekkel, nem nagyon szeretett volna kommunikálni csak igen ritkán szólalt meg. Általában viszont nem beszélt senkihez és senkivel. Az elején rengeteg beszédfejlesztő, kommunikációs játékot  bevetettünk, mindig volt nála valami, ami beszédre készteti, mi is folyton beszéltetni próbáltuk. Ezután ajánlottak nekünk is egy ilyen csoportot, ahol ezzel foglalkoztak, és egy idő után teljesen elmúlt ez a probléma. Azt mondták, néha a gyerek csak későn érő és addig nem akar megszólalni, ameddig nem megy magabiztosan, vannak olyan gyerekek, akik nem akarnak próbálkozni a beszéddel addig, ameddig nem érzik biztosnak benne magukat. Sajnos ez ugye a szülőre a frászt hozza, hogy a gyereke nem beszél. De szerintem biztos megoldódik a probléma. 

  2. 2019. január 15. 23:4251.

    Engem érdekelne részlet 

  3. 2019. január 15. 23:4250.

    Engem érdekelne részlet 

  4. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. november 5. 15:5749.
    de te nem vagy csoda felnőtt...EZÉRT ROHANTAM IJEDTEMBEN A HÉZI Dr.NÉNINKHEZ!!!!!!!
    előzmény:
    kysslina (48)
    2008-11-05  06:42
  5. 2008. november 5. 06:4248.

    Meg akkor sem. Ha azt mondod, hogy 1 evesen, azt mondom OK.

     

    Minden kis gagyogasuk csoda meg akkor is, ha nem ekkora leptekkel, mint ahogyan te meselted. Csoda egyaltalan az egesz. Az akkorka babak a vilag minden hangjat kepesek kiejteni, kesobb kezdik az anyanyelvuk hangjait megalkotni.  meg tudjak kulonboztetni a nyelveket, es egyaltalan az egesz fejlodesuk hatartalan csoda, amit veghezvisznek az alatt a nehany honap/ev alatt. Nem kellenek csoda gyerekek. Csodalatos gyerekek kellenek.

     

    udv.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (47)
    2008-11-05  06:27
  6. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. november 5. 06:2747.

    5 év különbség volt a két kislányunk között s Orsika is mindig beszélt neki,de kész a téma le van zárva!!!

    előzmény:
    kysslina (46)
    2008-11-05  06:21
  7. 2008. november 5. 06:2146.

    persze.. Az a normalis reakcio, ha az embernek a gyereke megszolal..

     

    1., 6 honapos korukban kezdik megerteni, hogy egyaltalan mit mondanak nekik, addig aaz erzelmi helyzetet ertelmezik

    2., az adjatok egy ragozott alak, a gyerek meg 7 honapos koraban ezt meg nem tudja igy

     

    3. mielott nagyot mondanal, azelott kicsit nezd at a gyermek lelektant, es a gyermek fejlodest, mondjuk a beszed elettani alapjait!

     

    Egyebkent problemara utal az esetedben a folyamatos tagadas a kijelenteseid alatamasztasara.. 

     

    Olyan nincs, hogy 7 honaposan beszel, utana 9 honapos koraig nem, aztan 1,5 eves koraban megint kezd beszelni... Ez folyamat. Azaz a gagyogastol megy az egyszerubb szavakig, amelyeket sokszor felcserelt szotagokkal hasznalnak, majd egyszeru osszetett mondatok, majd bovitmennyel (kb 3 evesen). 

     

    Nevetseges vagy, jot szorakoztam.

     

    Az, hogy te enekeltel neki, nagyon dicseretes, de ettol meg nem lesz egy 7 honapos baba nyelvzseni. Mas babaknak is enekelnek.. Na ehhez mit szolsz?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (45)
    2008-11-05  05:17
  8. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. november 5. 05:1745.
    nem és nem is rohantam kétségbeesve a dr.néninkhez:"Dr.nő!Én azt hiszem megőrültem!!"aztán elmondtam,s most utoljára nektek is ő mit mondott:"De van ilyen,s majd úgy 9 hónapos kora körül abbahagyja,nem fog beszélni,aztán másfél éves korától már mindent fog beszélni!"
    előzmény:
    kysslina (44)
    2008-11-05  05:13
  9. 2008. november 5. 05:1344.

    Adjatok rendes kaját,húst

     

     

    Persze. Meg kirakta a Rubic kockat, utana meg elmagyarazta a Relativitas elmeletet...

     

    Lattal te mar igazi, elo gyereket?????????

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (35)
    2008-11-04  05:21
  10. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. november 5. 04:5043.

    kár,hogy nem hozlak ki a sodrodból!Pedig :

    1.én nem beszéltem soha,s nem is énekeltem a kislányaimnak!De csak,hogy Téged "kihozzalak a sodrodból"!!!

    2.nem is az első ajándéka Orsikánknak a kis Vuk volt,mert neki sem énekeltem sohasem,s amikor 5-6 hónapos volt,így aztán nem is láthattam,mennyire odafigyel ,mennyire élvezi!

    3.mindig otthagytuk a férjemmel a két gyönyörű kislányunkat egyedül,egészen pici koruktól,s mi bizony orgiákra jártunk,CSAK,HOGY TE MOST ÖRÜLHESS!!!!!!

    4.s nem is találkozom minden péntekenként idős sclerózis multiplexes beteggel akinél,én nem is értem el az én munkámmal,hogy előtte CSAK!!! nővéri segítséggel tudott felűlni,s 4 hónap után egyedül!!

    5.nem is mentettem meg egy 64 éves néni lábát a levágástól,mert:7 éven át a belső bokától majdnem egészen a térdéig nem is "rothadt"el a lábszárfekélytől,s nem is igaz,hogy 7 éven át csak leszedte az orvos kolléga mellett az asszisztens a kötést róla,lemosta,bekente és levágás elől 5 hét után ÚJ BÖR KELETKEZETT RAJTA!!Nem is igaz,hogy amikor a buszon találkozunk,hálásan megszorítja a kezemet!

     

    .....s nem is igaz,hogy nagyon sok,egyre több szép történetet hordhatok a szívemben!!!

     

     

    DE AZ MÁR VISZONT IGAZ:igazi jó emberek vagytok,Ti "egyesek"!!!Akik TISZTELIK a másik ember sikereit,így hát én csak amit adhatok nektek: további kellemes gonoszkodást!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (40)
    2008-11-04  18:10
  11. Torolt_felhasznalo_393928
    Torolt_felhasznalo_393928
    2008. november 4. 20:3342.

    szia, engem lehet, h érdekelne  a foglalkozás. 2.5 éves  a fiam, elég lassan döcögünk a beszéd felé. Mi 1 éve járunk a Gekkoba, elvileg nincs gond vele, mert a fejlődés látszik, csak lassabban mint a többieké.

     

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  12. 2008. november 4. 18:2541.

    Szia!Az Én kisfiam Februárban lesz 4 éves és most kb:3-4 honapja kezdett beszélni addig semmi.

    M i Pestre járunk vele privát ,egy hölgyhöz aki a BHRG Alapitványnál dolgozott.Komoly tréning feladatokat végzünk hetente 4-5 alkalommal.Ha érdekel megtudom adni a telefonszámát.

     

     

            Üdv:Sempron

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  13. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 4. 18:1040.

    nem tudok mihez hozzászólni,nem sok értelmes dolgot írtál azon kívül,hogy a nagyothalló kisgyereknek nem segítenek a hallásán az általad árult ketyerék.

     

    Gabika drága,nem vagyok nagyokos,hanem tanultam nem túl hosszú,ámde nem is rövid életem során néhány iskolában nem keveset.Nomeg felneveltem a tanulmányaim mellett kettő darab gyereket,a harmadikat meg nevelgetem.Ő kislány,valóban 7 hónaposan tudott már alapszavakat,sosem bele a nagyvilágba,hanem célirányosan használva azokat.Majd kimondta 16 hónaposan az első tőmondatot,és másfél évesen folyékonyan beszélt.De mindez annak volt köszönhető,hogy mindig,minden szituációban beszéltem hozzá,többször elismételve a szavakat,amiket próbált utánam mondani.A fiaim is beszéltek másfél éves korukra.De amit te itt próbálsz beadni,olyan nincs.Egyéb tekintetben meg magad tetted hiteltelenné magadat,már ne haragudj.Azért,mert egy kis ideig nem forogtál itt az enelcén,még nem felejtettünk el ám.Főleg nem a negédes ámbár semmitmondó hszeidet,melyeknek se füle se farka.Ebből az egyetlen érthető,hogy ma találkoztál egy hallássérült gyerekkel.Akit mellesleg nagyon sajnálok.De te egyébként hol voltál,mikor fogalmazás órákat tartott a tanító néni 3-4-ik osztályban?Tedd már meg a kedvünkért,hogy összeszeded a gondolataidat,mielőtt el kezdesz szavakat rakni egymás mögé.Köszönöm.Provokálnod meg szükségtelen,a magad fajta már rég nem hoz ki a sodromból.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (39)
    2008-11-04  15:01
  14. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. november 4. 15:0139.

    jó,akkor hazudok.S amikor kisebbik kislányunk miatt a dr.néninket faggattam,azt mondta,de van ilyen..mert én is azt mondtam,hűlye vagyok,vagy mi a szösz???!!!!Azt mondta 9 hónapos kora körül elhagyja a beszédet,s másfél éves korától mindent fog már beszélni,s így is lett!

     

     

    Ma kivételesen,egy bölcsödében voltam,s 10 hónapos babához kértek tanácsot a szűlők...amikor-pont azt a kislányt kiszúrtam-gyönyörű,okos,huncut,kommunikál...nem tudtam,pont őt szeretnék bemutatni nekem...de kicsit később kiderült,pedig őt...:"Nos,s miben adhatok tanácsot?"-kérdeztem.Veleszűletett halláskárosult a kislány,hiába kommunikál és huncut és gyönyörű...50,a másik fűle pedig 60 db amit hall....én őszintén elmondtam,mivel szűletési,genetikai a dolog,erre nem ajánlom meg a vásárlását az orvosigyógyeszközünknek,de a több mint 100 féle betegség miatt igen,jó szívvel!

     

     

    Azért meséltem el,mert látom,Te is nagy okos vagy!S szeretném,ha hozzászólnál....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (38)
    2008-11-04  12:44
  15. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 4. 12:4438.
    Ja.És 4 hónaposan bilizett,mi?Egy 7 hónapos egyszerű szavakat tud mondani, általában,de az is ritka.A kérekhez HASONLÓ hangzású tagokat tud mondani,meg anya,apa.Amit adjálnak gondolunk,az valami tagolatlan babanyelv ,általában "ada,adá,amit mi "értékelünk"adjálnak.Ám az első egyszerű mondatot az a baba,amelyik korán mondott szavakat,15-16 hónapos korában mond.Monduk baba áll,ilyesmit.De amit te állítasz...Valamire rosszul emlékszel,valószínűleg.Amelyik meg három éves korában sem beszél egyetlen szót sem,az nem fog ilyen választékos,hibátlan nagymonológot levágni első szuszra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_451798 (35)
    2008-11-04  05:21
  16. 2008. november 4. 11:0037.
    Egyetértek!!!
    előzmény:
    Miknor (24)
    2008-11-03  15:31
  17. 2008. november 4. 10:5936.
    Anyám borogass!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_986374 (21)
    2008-11-03  15:16
  18. Torolt_felhasznalo_451798
    Torolt_felhasznalo_451798
    2008. november 4. 05:2135.

    Orsikánk se beszélt...aztán,amikor az oviba szoktattam,képzeld!Aznap,amikor kikisért bennünket az ovónő közvetlenűl ebéd előtt megszólalt a mi gyönyörű kislányunk!:"Te meg azonnal menjél vissza a gyerekeidhez,haragszom rád,mert nem maradhatunk itt veletek ebédelni az anyukámmal!"Upsz!Csak lestem,de aztán nem térhettem magamhoz,szerintetek,mit kérdezett az ovónő??:"Eddig még nem tudott beszélni?Most szólalt meg először?"Jézusooommm!!!!!!!

     

     

     

    Gabika viszont-!!!!!!-7 hónaposan egy nap,amikor tészta volt ebédre azt mondta,apa is otthon volt,délutánra ment repűlésre:"Adjatok rendes kaját,húst!"Jézusom!!Azóta is ,mint az apukája:RETTENETESEN HÚSOS!!!!!!!Mondott már akkor ilyeneket:anya,apa,kérek,adjál.......

    előzmény:
    pandora28 (1)
    2008-11-03  13:31
  19. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 3. 17:0834.

    Mindenképpen hallgasd meg,hasonló problémákkal küszködőkről volt szó,és komolyan elképedtem jómagam is,hogy mi minden lehet,amire a szülő nem is gondol(még szakirányú végzettséggel sem,ami nekem is van).

    Ezt a hidegpárásítót,amiről írtam,a lányomnak a Tűzoltó utcában írták fel receptre,3 éve.Akkor volt másfél éves.Úgy működött,hogy a doktornő felírta,az asszisztens kiadott egy csekket,befizettem,és a csekkszelvény ellenében adták ki a kórházban.Ha jól emlékszem,5.700.- volt az ára.Kis pici UH-os készülék,semmi hangja nincs,adapterrel és hálózatról is működik,csomó kiegészítővel van ellátva,maszk,pipa,csutora is tartozik hozzá.Nagyon jó,ha kicsim taknyos,előveszem és "felhőcskézünk".Kb. 10 perc,aztán orrszívó,a mai napig használom neki,engem jobban megnyugtat,mintha csak kifújná.

    előzmény:
    pandora28 (32)
    2008-11-03  16:17
  20. Torolt_felhasznalo_544962
    Torolt_felhasznalo_544962
    2008. november 3. 16:1833.

    hát, várni csak akkor szabad, ha szervi bajok kizárva. de akkor érdemes ám

    előzmény:
    Kisanna (27)
    2008-11-03  15:41
  21. 2008. november 3. 16:1732.
    Megtalaltam a Vendég... hanganyagait a neten. A mai meg nincs fent, de majd megnezem kesobb ujra.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (31)
    2008-11-03  16:11
  22. Torolt_felhasznalo_904145
    Torolt_felhasznalo_904145
    2008. november 3. 16:1131.

    Na,akkor mindeketten benéztük egymás hszét...Mindenképpen jó,ha mentek hallásvizsgálatra,de ezen kívül a fül-orr-gége szakorvos még plusz legyen.Ahogy itt más vonatkozásban javasolták a Tűzoltó utcai klinikát,én is azt teszem.Az ottani fül-orr-gégész szakorvos team nagyon képzett és maximálisan a ygerekre figyel.Attól,hogy mi nem érzékeljük a letapadást,az még létezhet.Arról is volt szó egyébként,hogy jóni jó az orr-porszívó,de önmagában nem elégséges.Hidegpárásító készülék és nyákoldó(saját tapasztalat a ygerekemen,aki pseudokruppos/lehet mondani ma már/volt),majd úgy az orrszívás.A hidegpárásítóba a legjobb a Salvus víz,az sós.Kitűnően oldja a nyákot.Orrfújást meg úgy próbáld megtanítani,ha nem megy,hogy fogja be az egyik nóziját,és fújjon el az orrával egy papírlapot,vagy PZS-t az asztalról.És fontos,hogy az orrszívózásnál is fogd be az egyik orrlukat,különben nem eléggé hatékony.

     

    Sok sikert a vizsgálatokhoz,remélem,nem lesz a kisfiaddal semmi komoly és tényleg csak lelkiek okozzák ezt nála.Bár elgondolkodtató,amit írtál,hogy hallás utáni kiejtése minden esetben hibás...

    előzmény:
    pandora28 (30)
    2008-11-03  16:00
  23. 2008. november 3. 16:0030.

    Anci67, nem szántam egyetlen szavamat sem ingerültnek! A Te hsz-ed az volt, de a válaszolás előtt direkt még elláttam a gyerekeket, és csak azután válaszoltam , mert kiéreztem, hogy segítség és nem offolás miatt szidod a topicindítót (engem).  Azt, hogy szakértő vagy a témában, komolyan gondoltam, és látom, Te tanultál is anatómiát (én pénzügyes vagyok), ez tőlem totál távol áll.

     

    Hallásvizsgálatra most megyünk majd november végén. Kiváncsi leszek az eredményre. Egyébként soha nem volt a fiam komolyan beteg, mindig kiporszívoztam az orrát, ezért (?) soha semmilyen szövődményünk nem volt náthából. De tény, hogy ami szót utánam mond, azt is totál téves kiejtéssel. Szóval nem kizárt, hogy itt majd találnak valamit. Nem is tudom, mit kívánjak...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_904145 (28)
    2008-11-03  15:53
  24. 2008. november 3. 15:5429.

    Én is arra biztatok mindenkit, hogy menjen utána, ha úgy érzi a gyereke lemaradt valamiben. Lehet, hogy aztán a szakember azt mondja, hogy nincs semmi probléma. Ezzel semmit sem veszít az ember.

    A fiam mozgásproblémáit a gyerekorvos csak elintézte azzal, hogy, lusta a gyerek. Aztán egy idő után csak eljutottunk a neurológiára és kiderült, hogy gond van! Ha hamarabb észbekapunk nem kell évekig fejlesztgetni. Minnél fiatalabb korban korrigáljuk az ilyen problémákat, annál könnyebben korrigálhatók.

     

    előzmény:
    pandora28 (22)
    2008-11-03  15:29

Címlap

top