Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Gyermekorvos Szeged

Neszterr
Létrehozva: 2008. szeptember 17. 09:40

Sziasztok!

 

Elsősorban szegedieket szeretnék kérdezni, hogy tudtok-e jó gyermekorvost ajánlani? Sajnos akit választottunk doktornő elfelejtett szólni, hogy elég hosszú szabadságát tölti, majd betegszabadságra megy és legközelebb csak november környékén fog munkába állni... ami nekünk annyira nem jó, hiszen október közepére várjuk gyermekünket.

 

Érdekelne sokminden. Hol rendel, mennyiért jön házhoz, stb...

 

Előre is köszönöm!

  1. 2022. február 22. 10:0016.

    Nem tudom elképzelni Dr. Oszlács Editről elképzelni a korábban leírtakat. Mindig empátiával fordul a gyerekeinkhez, feleségemet támogatta a szoptatásban, segített neurológushoz is eljutni. Rendszeresen jár továbbképzésekre, az ott tanultakat alkalmazza is  gyakorlatban. Lelkiismeretesen, nagy gonddal végzi a munkáját. Ismertünk olyan gyerekorvost (már nyugdíjba ment), aki a korábban leírtaknak megfelelően működött, de Dr. Oszlács Edit teljes kontrasztban áll vele.

  2. 2018. március 4. 09:1715.

    Dr. Oszlács Edit hazudik és meghazudtolja a szülőt. Semmi empátiája nincs a 10 éve fájdalommal élő gyermek, és a kétségbeesett szülő iránt. Hazudik a gyerek iskolájának, igazgatójának és hazugnak titulálja a szülőt bosszúból, mert 10 év után először kifejeztem a véleményem egy hozzá hasonló orvosnak:


    Tisztelt Dr. Bereg Edit!


     


    Referálok a péntek délutáni látogatásunkra, mikor a gyerekem 10 éve fennálló fejfájásával kerestük meg. 


    Általában ugyanezt tapasztaltuk orvosi rendeléseken, nem szóltam, de 10 év után most szólok: az ülés tökéletesen eredménytelem és érdemtelen volt. 


    A doktornő semmi mást nem csinált a ránk szánt idő alatt, mint megpróbálta a szülőt valamiféle mulasztáson rajtakapni éppen azokban a folyamatos és kétségbeesett próbálkozásokban 10 hosszú év alatt pénzt és fáradtságot nem kímélve, hogy a gyereke szenvedésén valaki segítsen. Nyilvánvaló a tökéletes orvosi tehetetlenség és arrogancia. Az viszont a legkevésbé sem érdekelte, hogy a szülő mit is mond, mi mindenen vannak túl.


    A terápiája, miszerint diagnózis nélkül kezdjem el értágítóval gyógyszerezni a gyerekemet elfogadhatatlan, javaslom, hogy gyógyszerezze a saját családtagjait hasonlóképpen, főleg diagnózis nélkül. 


    Üdvözölte, hogy dr. Sztriha szívgyógyszert írt fel a gyerekemnek fejfájásra, hogy esetleg annak mellékhatásaként elmúlhat a fejfájás, ez kritikán aluli, nem minősíthető.


    Ránézésre is teljesen nyilvánvaló, hogy a fiam agyalapi mirigye terhelt, nem veszem a fáradtságot, hogy ide idézzek orvosi leírásokat a kérdésben, nézzen utána. Gellén Balázsnak szintén nem lehet róla elképzelése, mert maga is túlsúlyos és holdvilágarca van, stb. 


    Kérdésére elmondtam volna, hogyan táplálkozik a gyerek, de a válaszom már nem érdekelte, az viszont kiderült, hogy fogalma sincs róla, pl. mi az alapanyagcsere, így nyilván nincs is értelme beszédet kezdeményezni a témában.


    Kérdéseket lövöldözött, de a válasz egyik esetben sem érdekelte, feltételezve, hogy a szülő hülye, de legalább is hazudik.


    Tévedni tetszik például még abban is, hogy a zsír hizlalna, bizonyos fajta szénhidrátok hizlalnak leginkább, amik zsírrá alakulnak a szervezetben, nem a zsírok alakulnak zsírrá, sajna nem ilyen egyszerű a kérdés, nézzen utána.


    Gyógyítani akar, mikor azt sem tudja, hogy a szerveknek rezgése van, és ezekhez számadatok vannak rendelve?


    Olyan, hogy önálló fejfájás betegség nincs, fájdalom van, minek az okát fel kell tárni, és az okot kell megszüntetni, nem vaktában gyógyszerezni, sem gyereket, sem felnőttet, hogy bírja ezt el a lelkiismerete?


    Már majdnem hazaértem, mire megértettem, hogy a doktornő nem is értette, mit akarok: fel akarom tárni a fájdalom okát - ez eszébe sem jutott.


    Továbbá nem részletezem a történteket, mindazonáltal visszautasítom a lekezelő, kioktató stílusát, szánom a tehetetlenségét.


    Hogy beszél azokkal, akik nem fizetnek?


    Az egyetemi orvoslás színvonala mára tökéletesen túlhaladott, elégtelen, a tehetetlenséget arroganciával palástolni mára szánalmas. 


    Egy ilyen élmény hiányzott még nekünk a szenvedésben ismét, köszönjük.


    Aznap este a város egyik vezető gimnáziumában szülői-tanári összejövetel volt, ahol kérésükre beszámoltam róla, hogy van a fiam és a legújabb élményünkre épp a Marron klinikán. Mindenki mélységesen fel volt háborodva.


    Ismerünk egy szemész orvost, országosan járnak hozzá, 20 éve nem adott gyógyszert a családjának, de vaktában senkinek, vannak nyitott elmék is, érdemes felzárkózni.


    A Marron Klinika vezetése és az említett doktornő nem gondolta, hogy válaszolni kellene a fenti levélre.

    előzmény:
    Fehér Judit (14)
    2018-03-04  09:04
  3. 2018. március 4. 09:0414.

    Dr. Oszlács Edithez elment a fiam (17) életében először egyedül az ismert krónikus fejfájásával, és a drága doktornőnő annyit bírt csinálni, hogy megnézte a torkát! Megkérdeztem a fiamat, hogy mit szólt hozzá a drnő, hogy tiszta kiütés az arcod, a válasz az volt, hogy  doktornő nem nézett rám...

    előzmény:
    Fehér Judit (13)
    2018-03-04  08:56
  4. 2018. március 4. 08:5613.

    Dr. Oszlács Editet (Debreceni utca) kerüljétek el messzire. Gondatlan, tudatlan, rosszindulatú. Legfeljebb egy náthás gyerekkel lehet hozzá menni, aki egyébként is meggyógyul másnapra. A rendelését még fél óra múlva sem kezdi el, a beteg gyerekek ott üvöltöznek a várójában. A kedves doktornő még sehol nincs. A asszisztensnő (nagyon kedves) tanácstalan, próbálja mindig menteni, amit ez a nő produkál. Ez a doktornő alkalmatlan, negédesen próbálja leplezni a tudatlanságát. A gyermek nem érdekli, nem veszi fel a feladatot, hogy gyógyítania kellene.

  5. 2008. szeptember 17. 10:5012.
    El is hiszem, hogy szeretnéd a legjobbat. Az ember nagyon meg tud ijedni, ha valami van a gyerkőccel és nyílván olyan szakembert keres, akiben feltétel nélkül megbízik. Ja és akit fel is mer hívni, ha gondja van! Lehet valaki jó szakember, ha emberileg nem jön ki  vele az anyuka akkor is megette  a fene a dolgot! Sok sikert a kereséshez.
    előzmény:
    Neszterr (11)
    2008-09-17  10:44
  6. 2008. szeptember 17. 10:4411.

    Talán a ruhagyár, ami a legözelebbi "támpont". Végülis mindegy, hogy merre (csak ne városon kívül) mert úgyis autóval mennénk. Vagy házhoz hívnánk a dokit.

     

    Sajnos a körzetiről meg semmit nem tudok, így "látatlanban" meg nem nagyon bízok benne. Szeretnék egy jó gyerekorvost.

    előzmény:
    edo74 (9)
    2008-09-17  10:34
  7. 2008. szeptember 17. 10:4110.
    Privi ment!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343832 (5)
    2008-09-17  10:25
  8. 2008. szeptember 17. 10:349.

    A város melyik részén laktok?

    előzmény:
    Neszterr (1)
    2008-09-17  09:40
  9. 2008. szeptember 17. 10:348.

    oksi! Csak úgy megörültem, hogy írtál!

     

    Várunk nagyon és képet is, ha van a Csajsziról!

     

    Bocsi, Neszterr nem offolok tovább!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343832 (7)
    2008-09-17  10:31
  10. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 17. 10:317.

    pont most akartam írni hozzátok is!

    köszi, elvagyunk.

    Végre alszik a pici, így most vam egy kis időm, nem mintha nem lenne 1000 más dolgom...

    De majd részleteket a másikba, nem akarok itt bezavarni.

    előzmény:
    edo74 (6)
    2008-09-17  10:29
  11. 2008. szeptember 17. 10:296.

    Szia!

     

    De rég hallottunk Rólatok! Mi újság? Jól vagytok?

     

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_343832 (5)
    2008-09-17  10:25
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. szeptember 17. 10:255.

     

     

    szia!

    mi alsóvárpson járunk dr Prágai Ágneshez. Nekem szimpi, jónak űnik. Pici még a baba, ezért sokmindent nem tapasztaltam, viszont sógoromék mindkettő gyereküket hozzá viszik és elégedettek.

    Más neves orvostól is hallottam, hogy dícséri.

    Ha gondolod írj, és megadom az elérhetőségét.

    előzmény:
    Neszterr (1)
    2008-09-17  09:40
  13. 2008. szeptember 17. 10:194.

    Gondolhatod miért az nlc-hez (Hozzátok) fordultam!???  

     

    Igen, sajnos Algyő már elég messze van, de azért köszönöm!

    előzmény:
    edo74 (2)
    2008-09-17  10:05
  14. Torolt_felhasznalo_179793
    Torolt_felhasznalo_179793
    2008. szeptember 17. 10:113.
    Írtam privit.
    előzmény:
    Neszterr (1)
    2008-09-17  09:40
  15. 2008. szeptember 17. 10:052.

    Szia!

     

    Szerintem érdemes lenne szétnézni a lakóhelyetek közelében. Esetleg a védőnő segítségét is kérheted az orvosválasztásban. Persze csak, ha adsz a szavára!

     

    (Mi Dr. Molnár Máriához hordjuk a kicsiket. Igaz számunkra elég messze van, mert Algyőn rendel, de a családban már régóta ő kezeli a gyerekeket, így mi is hozzá járunk. Szerencsére nem is betegesek a gyerkőcök.)

     

     

    előzmény:
    Neszterr (1)
    2008-09-17  09:40

Címlap

top