Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Tejláz

.Anga.
Létrehozva: 2008. július 22. 09:32

Sziasztok csajok!

 

Tejlázra kérnék tippeket! Tegnap délben belázasodtam. Algopyrin ellenére este felment 38,8-ra és borzalmas a közérzetem!Fáj mindenem, szerintem a bal cici az oka, az is nagyon fáj ha hozzáérek és piros. Nem tudom, miért gyulladt be, mert szoptattam meg fejtem is rendesen. Most is próbálom gyakran kiüríteni, meg hideg vizes pelussal borogatom, de még mindig fáj és még mindig lázas vagyok. Szerintetek ha 3 óránként kifejem, az jó, vagy csak fölöslegesen ingerlem? (amúgy kellene egy 6-8 óra, hogy bedurranjon). Nem mennék orvoshoz, ha nem muszáj, szerintetek rendbe jön gyógyszer nélkül? És mennyi idő??? Mert lázasan két gyerekkel elég fárasztó!

 

Előre is köszi!

  1. 2019. február 13. 20:0018.

    Nekem is volt sajnos nagyon fájt. Ki kell fejni mindenképpen mert egyre rosszabb lesz. Nekem csak panadolt engedtek a szoptatás alatt szedni de aztán kaptam antibiotikumot és akkor nem lehetett szoptatani lefejtem és kiöntöttem :( 5 napig szedtem aztán protexint két hétig azt lehet szoptatás alatt is. De sajnos nagyon csökkent a tejem egyébként is épphogy elég volt szóval azért fejni nem lehet annyit mint amit a baba a mellből ki tud szivni.  

    előzmény:
    Szandika11234 (17)
    2019-02-04  05:50
  2. 2019. február 4. 05:5017.

    Sziasztok nekem 38fokos lazam van es nem akkar el mulni nem szoptathatok a mer beteg vagyok egy nap 2 3szor fejjek 15 15percet a jobb mellembe erzek csomot es faj is de visszont mar volt tejlazam ez vissza johet vagy ha le fejjem a tejjet el mulik a laz vagy mastol lennek lazzas? Egy kicsit abba maradt a tejjem miota nem szoptatok de tegnap a jobb mellem be indult segitsetek!!!

  3. 2008. július 23. 10:3016.

    Zuhanyoztam meleggel, borogattam hideggel, fejtem, szoptattam, masszíroztam...nem tudom, melyik segített (vagy mind), de reggelre nem volt lázam!!!

     

    Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  4. 2008. július 22. 15:4215.

    Szia!

     

    jobbulást.

     

    és is rengeteget szenvedtem görcsösödéssel és egyszer be is lázasodtam.

    nekem az volt a bibi, hogy a tejcsatorna kivezető nyílása elzáródott.

    nézd át tüzetesen a mellbimbódat és amikor fejsz nézd meg hogy jön-e a tej rendesen minden nyíláson.

    nekem azon a nyíláson ami el volt záródva, ilyen fehér göb keletkezett és azt ki kellett piszkánom (forró zuhany alatt) és utána szépen jött ott is a tejci és a picúrkám szépen ki tudta szopizni a tejet.

    miután rájöttem erre, azután minden alkalommal amikor fájt egy picit a mellem szépen átnézegettem a mellbimbómat és tudtam, hogy mi a helyezet.

    Ezt úgy hívják egyébként, hogy tejkő. Ritkán fordul elő és remélem nálad nem ez van, de gondoltam megosztom veled a tapasztalatomat, mert tudom mennyire kétségbeejtő tud lenni ez a mellgyulladás.

     

    sok egészséget!

     

    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  5. 2008. július 22. 10:1114.

    Szia!

     

    Bár én megúsztam, de jóbarátunk felesége 40 fokos lázzal feküdt otthon. Nekik az segített, hogy az ANTIBIOTIKUM mellett jó pár napig napi 2-3x kijárt hozzájuk egy fejőnő és kimasszirozta a csomót.

     

    Ha továbbra sem csökken a lázad, én azt javaslom, menj dokihoz + próbálj beszélni a védőnővel, hgoy akár ő, akár más hozzáértő menjen ki Hozzátok párszor és masszirozza át a cicit.

    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  6. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 22. 09:5713.

    Ja, mg annyi, hogy feküdj, amennyit csak lehet, ha megoldható, legyen valaki otthon veletek, aki ellátja a babát, neked csak szoptatni kelljen!!!!

    Ez is nagyon fontos!!!

    előzmény:
    Kangamama (11)
    2008-07-22  09:54
  7. Torolt_felhasznalo_454880
    Torolt_felhasznalo_454880
    2008. július 22. 09:5512.
    w
    előzmény:
    Kangamama (11)
    2008-07-22  09:54
  8. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. július 22. 09:5411.

    Szia!

    Ebbe én is belefutottam az első babánál. A szülésznőm tuti javaslata a következő volt. Szopi előtt kb 5 percig minél memegebb vízzel zuhanyozd le a cicdet, az segíti a tej ürülését, utána pedig fejekáposzta levelét tedd a hűtőbe, jólhűtsd le, majd zúzd össze, bele egy textilpelusba és az egészet bele a melltartóba. Naponta 2-3 alkalommal pár órára. Tutira segít, nekem is nagyon gyorsan rendbehozta. És persze fejés helyett szopi, bármennyire fáj is. (Én 39,5 fokos lázzal feküdtem, és a karomat sem tudtam megmozdítani, annyira fájt. Sírva szoptattam, de már a második napra érezhetően javult!!!)

     

    Kitartást!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2008. július 22. 09:5010.

    Bocsi, igaza van Veronkának, tényleg, ez volt még a másik megoldás, ha már nem akart szopizni a kicsi, mert a melegvíz alatt masszírozva a legkönnyebb kifejni, csak tényleg nem szabad túlzásba vinni, mert akkor aztán olyan túltermelés lesz, hogy őrület...

    A lényeg, hogy a csomót masszírozással meg kell szüntetni - a fájdalom sajnos akkor is még kb. két napig tart, de csillapodik, csak ne legyen csomó! 

    előzmény:
    Veronka_ (6)
    2008-07-22  09:44
  10. 2008. július 22. 09:499.
    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  11. Torolt_felhasznalo_750486
    Torolt_felhasznalo_750486
    2008. július 22. 09:478.

    szia!

     

    elsőként bocsánat a kisbetűért, ölbebabám van...

     

    tejláz: fejd ki mindig a végét, hogy ne pangjon a tejcsatornákban a tej. a piros foltokra tehetsz valamilyen textilbe bugyolált jeget, de csak helyileg, rövid időre. algopirin, panadol mehet (nekem 2-esével javasolta a doki, felváltva). ha nem szűnik a láz, akkor írnak fel antibiotikumot (augmentint, vagy aktilt). ezt be lehet szedni, ha nem vagy penicillin-érzékeny.

    ha nagyon feszes a melled, zuhanyozz le jó meleg vízben (kellemesen meleg), az puhítja kicsit, könnyebben tudsz szoptatni, fejni. 

    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  12. 2008. július 22. 09:477.

    Szia!

     

    Három gyermeket szoptattam három évig összesen...

    Ha ilyen történt, akkor addig massziroztam körkörösen a csomót, amíg "oldódni" nem éreztem és aztán a kicsi megoldotta, tehát utána ezerrel szoptatás... Nagyon fájdalmas tudom, de tarts ki!

     

    Viszont csináld, csináld, csináld, mert az orvos két dolgot tud (ismereteim szerint, bár szerencsére nem kellett soha elmennem, csak barátnőim mesélték)

     

    - a kezdeti stádiumban szintén "izomból" kifejni a tejet és vmi gyulladáscsökkentőt adni

     

    - későbbiekben műtét...

     

    Na ezt ha lehet, meg kéne úszni! 

     

    A borogatást részemről nem ajánlanám, mert szerintem elapasztja a tejet.... Egyébként megelőzni ezt úgy tudod, ha mindig szopi elején, és a vége felé átmasszírozod a cicit és ha valahol csomót érzékelsz, akkor a fentiek szerint masszírozás és szopiztatás!

    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  13. 2008. július 22. 09:446.

    Ha szopik a baba és elég a tej, akkor ne fejj még rá, mert azzal csak tovább szaporitasz!

    A legjobb az lenne, ha átmaszirozod, s aztán rácsatlakoztatod a gyereket, ő kiüriti pikk pakk. De ha az nem megy, akkor állj be meleg zuhany alá, s maszirozd ki, s fejd ki a felesleget, de ne fejd üresre, mert akkor megint több lesz, még jobban begyullad...

    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  14. 2008. július 22. 09:445.

    pontosan így van! a baba szívja ki, egy fejőcucc sem mérhető hozzá. Borzasztóan fájhat, de meg kell tenni!

    Mielőbbi gyógyulást!

    előzmény:
    nyestkutya (3)
    2008-07-22  09:40
  15. 2008. július 22. 09:414.
    Azt úgyis látod ma, hogy romlik-e a helyzet, akkor holnap irány dokihoz!
    előzmény:
    nyestkutya (3)
    2008-07-22  09:40
  16. 2008. július 22. 09:403.
    Ne fejjed, hanem a gyerekkel szívasd ki, minél gyakrabban, ezt gyerekorvosok is javasolják!! Ez a legtöbb, amit tehetsz, meg a borogatás!  
    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32
  17. 2008. július 22. 09:392.

    menj forró vizes zuhany alá, és masszírozd amig kiürül, tedd annyiszor, amennyiszer lehet...

     

    ha nem emgy ott, akkor is , olyan forró borogatást tegyél rá, amennyire csak elbírod...

     

    és masszírozd ki a csomót, mert tuti van 

    előzmény:
    .Anga. (1)
    2008-07-22  09:32

Címlap

top