Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Haberkorn babakocsi

jaki23
Létrehozva: 2008. Április 9. 17:47

Sziasztok!

 

Babakocsi vásárlás előtt állunk. Nagyon tetszenk  a Haberkorn kocsik, csak az a bajom vele, hogy nem lehet személyesen megnézni. Van esetleg valaki, aki ilyen kocsit használ?

Szívesen vennék minden tapasztalatot és tanácsot! 

 

Előre is köszi minden segítséget!

  1. 2019. Április 23. 11:1023.

    Szia!


    Látom hogy régi a bejegyzés, de azért írok. 


    Keresek Haberkorn easy típusú babakocsit, de még nem találom hol lehet venni ilyet. Tudsz segíteni?

    előzmény:
    Klotild (18)
    2008-04-09  23:18
  2. Torolt_felhasznalo_941408
    Torolt_felhasznalo_941408
    2010. március 17. 09:1622.

    Nekünk Haberkorn Variosport van és nagyon szeretjük. A mai napig szeretem nézegetni a babakocsikat; emelgetem és próbálgatom őket, de még mindig ez az egyik legkönnyebben emelhető, tolható, irányítható kocsi. Múltkor kölcsön Quinny Speediben tologattam és alig vártam, hogy áttehessem a sajátomba a gyerkőcöt. A Haberkornt két újjal tudom tolni, a Qiunny pedig egy egész testes meló volt. A városban van egy 'ikerkocsink' és ők is nagyon meg vannak vele elégedve.

    egyébként a variosport ennek a babkocsinak a replikája (az angoloknál az egyik legnépszerűbb kocsi a kategóriájában, több díjjal):

    http://www.icandyuk.com/products_detail.php?id=ch erry_stroller
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_820920 (0)
     
  3. 2008. Április 11. 19:3821.

    Szia!

     

    Szerintem küldj Klotildnak privit, Ő mindere tud neked válaszolni, mert ők forgalmazzák!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_317890 (20)
    2008-04-11  15:52
  4. Torolt_felhasznalo_317890
    Torolt_felhasznalo_317890
    2008. Április 11. 15:5220.

    Sziasztok!

     

    Én is gondolkodom ezen a típusú babakocsin. Októberre várom a babát, de gondoltam körbenézek ebben a témában. Légyszi írja meg aki tudja, hogy a haberkorn babakocsi mózeskosara állítható? Még a Peg Perego babakocsit néztem. Mivel az ára ennek sokkal jobb (és ahogy látom minőségbe se rosszabb), érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata erről a típusról.

     

    Köszi: Natyka 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_656022
    Torolt_felhasznalo_656022
    2008. Április 10. 11:3919.

    Sziasztok!

     

     

    Látom, indult újabb topik Haberkorn-ügyben.  

     

    Engem főleg a felfújható kerekűs tipusok érdekelnének. Ha valakinek esetleg van ilyennel kapcsolatos tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná velem!

     

    Klotild: Írtam neked privit!

    előzmény:
    Klotild (18)
    2008-04-09  23:18
  6. 2008. Április 9. 23:1818.

    Igen amíg a honlapon megtalálod a színt addig van a raktárban is...de én azt mondom hogy érdemesebb megrendelni, akár most is ugy hogy az április 18-i börzén veszed át  (ja pécsi vagy...elfelejtettem...)..vagy pl kérheted május 20-ra is....

    (akkor is lesz egy személyes átvevős buli...mert gyereknap előtt mindig csinálunk egyet...) és még az is lehet hogy junius elején is ott leszünk a Baba-mama expon!

     

     

    (hogy eltörjön a váz????: szerintem beleültettek egy nagyobb gyereket,vagy több gyereket....nem tudom...elképzelésem sincs!

    de tény és való hogy az a masszív, erős váz, törve jött vissza....

     

     

    (Egyébként ha érdekel..Pécsett vettek már tőlünk több easyt is!)

      

    előzmény:
    jaki23 (17)
    2008-04-09  21:36
  7. 2008. Április 9. 21:3617.

    Szia!

     

    Köszi a válaszokat, akkor szerintem maradunk az easy-nél! Mit gondolsz, amíg a honlapon fennt van az adott szín, addig van a raktárban is? Az az igazság, hogy ez a kombináció jönne be nekem nagyon, kb. 2-3 hét múlva tervezzük a vásárlást.

     

    Köszönöm mégegyszer, tényleg bosszantó, hogy milyen emberek vannak. Mit lehet tenni egy babakocsival, hogy eltörjön a váz????

    előzmény:
    Klotild (16)
    2008-04-09  21:15
  8. 2008. Április 9. 21:1516.

    Szóval a kérdésekre a válaszok:

     

    - a 17 kg nem tudom pontosan hogy stimmel -e , de az tuti hogy nem egy könnyű darab.

    DE ezért masszív, erős, és lehet rá számítani több éven át is!

    - kerekei tömör gumik, amik kb 3-4 éves használat után lesznek "simák" de ahhoz folyamatosan tolni kell.. szerintem a legjobb "kerékgumi " a piacon ! (mármint nemcsak a kocsit dicsérem itt, hanem ezt az összetételű gumit, ami ezen is van.Ezt több babakocsi is gyártó használja, és szerintem nagyon strapabíró, erős, masszív, megbízható! nem csörög csattog, nyikorog.Puha , erős!)

    - nagyon könnyen irányítható  mindkét irányból.

    A bolygó kerekek nagyon jók, könnyen fordulnak minden irányba...de szükség esetén lefixálhatóak.

    -a babakocsi mérete szerintem szuper, elég széles és hosszú is, a téli babáknak simán belefér a bundazsák is.

    méreteket fejből nem tudok, de holnap (ááá ezt nem igérem, mert el is felejtem, meg a lányomnak igértem Városligeti sétát is!)  , vagy holnapután lemérem neked pontosan.

    - a mózeskosár fixen beköthető azaz nem mozog el még véletlenül sem pl. séta közben.

    amíg kicsi ,addig a mózeskosár merevítőit lehet használni, és esetleg ha a baba alszik a kosárban, akkor csak kiemeled a kocsiból és mózeskosárral együtt felvihető.

    Elég széles ahhoz hogy tudjon aludni is benne...( nekem a kicsim pl . 3800 grammal született... november végén voltam vele Sopronban és egy ilyen mózeskosárban aludt végig a kocsiban és ott a vendégségben is ...akkor már majdnem 6 kiló volt és bőven elfért még benne. Tudom hogy most esetleg megkapom a leszúrásokat, hogy mertem ebbe a mózeskosárba tenni az autóba-mert ugye ez nem köthető be fixen-, mert a lányom csak hason volt hajlandó aludni. Ott ültem mellette, végig fogtam a kezeimmel, és a biztonsági övet is rávarázsoltam!)

    ha már a merevítők miatt szűk lenne a mózes, akkor egyszerűen ki kell venni a merevítőket és befűzni a kocsiba. Ezáltal egy nagyon erős, vastag lábzsákként funkcionál.

    -a színek pontosan olyanok mint a neten.

    (szerintem a Variosport színei térnek el egy kicsit a fotótól...)

    -babakocsi anyaga, olyan erős...nem tudom minek hívják. kolléganőm szerint vízálló, ezt sajnos nem tudom, mert nem szokások esőben sétálni...még 5 percig sem!

     

    - ja tolókar magassága állítható, mindkét irányból tolható.....

     

     

     

    AZ IQ:  (ezekre az infókra nem veszek mérget, mert én is most a márciusi börzén láttam előben! )

    -kisebb súlyra

    -szerintem a méretei is kisebbek mint az EASY-nek  ( de ezt is lemérem neked ha érdekel!)

    -tolókarja nem átfordítható 

    -viszont az ülés feltétje mindkét irányból feltehető..( ez jó mielőtt elindulsz...de nem tudom hogy kell kivitelezni, ha pl, a gyerek alszik....és hirtelen szemből kezd sütni a nap...akkor nem tudom hogy gyerekkel együtt hogy lehet megfordítani.....de majd kipróbálom azt is! szegény lányom! )

     

     

    azt hiszem ennyi...ha van még kérdésed ird meg nyugodtan!!! 

    előzmény:
    jaki23 (9)
    2008-04-09  18:40
  9. 2008. Április 9. 20:5615.

    Mindjárt visszakeresem a kéréseidet...

     

    a "kedves vásárló" papíron vásárolt tőlünk egy EASY-t decemberben.

    Erre most 3 hónap mulva visszaküldte a vázát, hogy :" ez egy rakás szar". felkiáltással.

     

    A váz ütött -kopott, el van törve a kupolatartója, a tolokarja, a kerekeiről le van kopva  a minta ( tapasztalatból tudom, hogy ehhez min. 2-de inkább 3 éves használat kell, hisz a nagylányom 4 éves és a 2 évig használt kocsiját, pöpec gumikkal adtam el!!!), be van szakítva a kupolán az átlátszó kisablak..., nyikorognak a kerekei...stb.stb.

     

    magyarul mi úgy gondoljuk hogy össze fogott több ember is, és egy régen vásárolt kocsit most visszaküldtek az új számlájával!!

     

    Bebizonyítani sajnos nem tudom, mert a babakocsikban nincs alvázszám! , de tuti 100  % hogy nem a 3 hónapja vásárolt babakocsiban van a hiba.!

     

    de most mit tegyek?????

     

    ő hozott egy ugyanolyan színt, és márkát mint ami a számlán szerepel....nyilvántartásunkban pontosan benne van hogy mikor rendelte meg, kapta meg.....nem tudunk mit csinálni, csak puffogni!!!

    Az EASY egyébként egy szuper darab én csak ajánlani tudom!!! 2 éve mióta Magyarországon működünk, még panasz nem volt rá.....de még Ausztiába és Németországba sem, ahol már 10 éve jelen van a cégünk.

     

    na megkeresem a kérdéseket... 

    előzmény:
    jaki23 (14)
    2008-04-09  19:44
  10. 2008. Április 9. 19:4414.

    Köszi!

     

    Igazából a legfontosabb kérdéseimet feltettem a 9-es hozzászólásomban. Ha azokra válaszolnál, nagyon örülnék!

     

    Érdekelne még, hogy mi a különbség az easy és az IQ között?

    A leginkább a képként feltett színkombináció tetszik.

     

    Hallottam róla, hogy meg lehet nálatok nézni a kocsikat, csak sajnos én pécsi vagyok, ezért is írtam, hogy nekem látatlanban lenne a vásárlás, mert a kocsi miatt nem mennék fel Pestre!

     

    Az "érdekes" vásárlókról pedig az a véleményem, hogy nincs olyan termék, ami mindenkinek megfelel! És mindig van 1-2 olyan ember, aki még akkor is reklamál, amikor nem neki van igaza! Esetleg meg lehetne tudni, hogy mi baja volt a kocsival?

     

    Köszi előre is! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2008. Április 9. 19:4113.

    Szia!

    Mi már priviztünk, a számod is megvan, valószínű keresni foglak...

    Jakinak is fel ajánlottam, meg mondtam, h személyesen is lehet, de Ő pécsi és így értette azt, hogy "nem lehet megnézni sehol" 

    előzmény:
    Klotild (12)
    2008-04-09  19:31
  12. 2008. Április 9. 19:3112.

    Sziasztok!


    én nagyon közelről ismerem a Haberkorn márkát...mert én csinálom!

    Azaz már első állításod sem igaz, hogy nem lehet sehol sem kipróbálni!

     

     

    MErt lehet!!

    személyesen nálam mindig van  Haberkorn babakocsi!

     

     

    Most pl van egy

    _ Haberkorn bolygósítható joggerem

    -Haberkorn pumpálható 12 colos fix kerekűm

    -Haberkorn 12colos fix kerekű- gumi

     

    -Haberkorn IQ ( nagyon hasonlít az EASY-re ) de még sem az!

     _Haberkorn Variosportom ( több is!)

    -Haberkorn EASY-m , most cseréltem ..ez nagyon nagyon rossz vevőnek...aki úgy átvágott minket mint sz@rt a palánkon, de a számlaadásunk kötelez, kénytelen voltam kicserélni neki!

    Szóval az EASY váz itt van, de a huzatot még nem hozta vissza a kedves vásárló!

     De azért meg tudom neked mutatni....

     

    bármilyen kérdésedre tudok válaszolni, de el kell altatnom a 6 hónaposamat, aztán ágyba dugni a 4 évest...de ha jó neked 8 után tudok válaszolni!!!

     

     

    előzmény:
    jaki23 (1)
    2008-04-09  17:47
  13. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2008. Április 9. 19:1511.

    Szia!

     

    Nem baj, hogy privi, engem is ezek érdekelnének!!

     

    Nekem ami a lényeg, és légyszi valaki válaszoljon rá, hogy úgy olvastam, kb. 33 cm a szélessége ezeknek a Haberkorn-oknak. Az mégis mekkora ha benne van a baba? Ugye nem sok hely marad mellette? Nekem októberi babám lesz, és akkor már azért kell takaró, meg bundazsák. El fog vajon férni??

     

    A kislányomnál még egy Symbaba mélykocsink volt, az elég széles volt, de nagyon nehéz, ez sokkal jobban tetszik! Szerintetek jobb az olyan, ami mózeskosaras??

    előzmény:
    jaki23 (10)
    2008-04-09  18:47
  14. 2008. Április 9. 18:4710.
    Ez privi lett volna!
    előzmény:
    jaki23 (9)
    2008-04-09  18:40
  15. 2008. Április 9. 18:409.

    Szia!

     

    Melyik Haberkorn típust választottátok?

    Nekem leginkább azok teteszenek, amiről a képet is feltettem, ha jó tudom easy a típusnév. Láttam, hogy 17 k, de mi nem lépcsőzünk, így megfelene.

    A kérdéseim: mennyire könnyen iránítható, jók-e a kerekek? A babakocsi mérete mennyire megfelelő a babának, jó-e a szélesség, stb..? Ami még érdekelne az a babakocsi anyaga, hasonlítanak a színek ahhoz, amit a monitoron lát az ember? Mióta használjátok?

     

    Bocsi, hogy ilyen hülye kérdéseim vannak, csak így látatlanban kicsit nehéz kép alapján dönteni.

     

    Megkérdezhetem, hogy miért lett a Graco lecserélve? 

     

    Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

     

    Viki 

    előzmény:
    Narya (7)
    2008-04-09  18:27
  16. 2008. Április 9. 18:358.

    Küldtem privit...

    De pl a májusi bababörzén is ott lesznek, ha az még nem késő megnézheted személyesen ott... 

    előzmény:
    jaki23 (1)
    2008-04-09  17:47
  17. 2008. Április 9. 18:277.
    Ha kérdésed van, privit írj, mert ezt a topikot nem fogom nézegetni;)
    előzmény:
    Narya (6)
    2008-04-09  18:26
  18. 2008. Április 9. 18:266.
    Szia!Nekünk graco volt először, nagyon nem szerettem, eladtam és habekorn-t vettem. Nagyon szuper, egy gond van csak vele, hogy nehéz, de egyébként szuper. Én csak ajánlani tudom!:) Sok sikert!
    előzmény:
    jaki23 (1)
    2008-04-09  17:47
  19. 2008. Április 9. 18:245.

    Köszi! Ti is látatlanban választottátok ezt?

    A kerekeivel meg vagy elégedve, könnyen fordul, stb...?  

    A másik, pedig, hogy bőven elfér-e a baba? Mióta használjátok?

     

    Bocsi, hogy sokat kérdezek, de minden infót szívesen veszek!

     

    Köszi mégegyszer! 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_757963 (3)
    2008-04-09  18:08
  20. 2008. Április 9. 18:214.
    Köszi, ezt már én is végigolvastam, de ott a variosport típusról van szó, engem pedig inkább ez a másik érdekelne, ezért is indítottam új topikot.
    előzmény:
    pupetto (2)
    2008-04-09  17:57
  21. Torolt_felhasznalo_757963
    Torolt_felhasznalo_757963
    2008. Április 9. 18:083.

    Szia!

    Nekünk is az van, piros-kék variációban. Annyiban más, hogy jogger, 3 kerekű. Én nagyon szeretem, rengeteg helyre lehet pakolni benne, könnyű összezárni és nagyon könnyen irányítható. Egy negatívum, hogy a fék feloldása elég nehéz, be kell járatni!

    Szerintem megéri az árát!

    K. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  22. 2008. Április 9. 17:572.

Címlap

top