Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Bébiőr tapasztalatok

Torolt_felhasznalo_770932
Torolt_felhasznalo_770932
Létrehozva: 2007. szeptember 14. 07:57

Sziasztok! Tapasztalataitokra lennék kiváncsi!!!  Hétvégén elutazunk 11 hónapos bébinkkel egy több emeletes szállodába. Természetesen viszünk bébiőrt, hogy ne kelljen a szobaajtó előtt ülnünk! 

 Arra lennék kiváncsi hogy működik e több emeleten keresztül a bébiőrző! Mert van kétfélénk is egy Phillips és egy Babysitter is! Azt irja a leírás hogy hatótávolsága 150 méter de falakon, emeleteken keresztül csökkenhet! 

 Na de mennyire? 

Ti tudtátok használni???

  1. 2019. január 16. 11:1872.

    Sziasztok. Nekünk egy angelcare AC-403-as készülékünk van, én abszolút tudom ajánlani, nekünk teljesen bevált. Sokszor hallottam, hogy a legtöbb légzésfigyelő amennyiben lemerül vagy elromlik, teljesen megbolondul, össze vissza jelez, néha még kikapcsolni sem hagyja magát a meghibásodott készülék. Nálunk ezzel még nem volt ilyen gond, az egyetlen, ami miatt a frászt hozza ránk, az nálunk is az, hogyha kivesszük a gyereket és elfelejtjük kikapcsolni, igencsak ugrok egyet a hangjára, de legalább olyankor is tudom, hogy működik. Szóval én az Angelcare termékeket ajánlom mindenkinek, eddig nem volt negatív tapasztalatom velük. 

  2. 2019. január 10. 09:3771.

    Szia!


    Köszönöm a választ, akkor már meg is van, hogy honnan és milyet fogok vásárolni azt hiszem. Több oldalon is rákérdeztem a bébiőrre is, illetve a pepita.hu oldallal kapcsolatos tapasztalatokra is, talán ha 1 ember volt, aki negatív élményt mondott volna.  Remélem én sem fogok csalódni és nem kell az ügyfélszolgálatukkal megismerkednem. 

    előzmény:
    Kovacskitti (70)
    2019-01-08  12:15
  3. 2019. január 8. 12:1570.

    Sziasztok!

    Nővérem az Angel Care AC117-es légzésfigyelő- és bébiőrt vásárolta meg, ami vezeték nélküli. Hosszú ideig használta, majd hozzám került és még nálam is hibátlanul működik! Azt gondolom, hogy egy nagyon jó és időtálló termék, illetve márka.


    A Pepita.hu oldalról már többször rendeltem és nagyon meg vagyok velük elégedve. Segítőkészek, gyorsan reagálnak mind a telefon, mind az email megkeresésre. Nagyon jó árakat kínálnak és mindig van náluk valami klassz akció. Nem beszélve a gyors kiszállításról. Nekem ez az oldal jött be a legjobban! :) 

    előzmény:
    VarjasAnita (69)
    2019-01-07  10:42
  4. 2019. január 7. 10:4269.

    Sziasztok. 


    Az angelcare bébiőrökkel, légzésfigyelőkkel kapcsolatban van valakinek tapasztalata, hogy milyet érdemes beszerezni? A pepita.hu -n jelenleg szinte mindegyik akciós áron elérhető. Többen ajánlották ezt a márkát, viszont tapasztalat nélkül nem tudom ezen belül melyiket lenne érdemes választani sajnos. 


    Előre is köszönöm, hogyha valaki tud nekem ebben segíteni. 

  5. 2018. november 24. 20:4568.

    Sziasztok.


    Keresem a tökéletes bébiőrt... ki melyiket használta, mi a vélemény? elég nagy árkülönbségek vannak. én ezt néztem: Angelcare AC 701


    https://www.bababoltonline.hu/biztonsag/otthoni-biztonsa g/bebior/angelcare-ac-701-legzesfigyelo-babaorzo


     

  6. 2007. szeptember 14. 14:2367.

    Szia!

    Legközelebb menjetek olyan helyre, ahol beépített bébiőr van a szobában! Ha a baba felébred és sírni v. gagyogni kezd, a készülék sms-t küld a mobilodra.

    Amúgy a mi Maxi-Cosi légzésfigyelős bébiőrzőnknek 300 m a hatótávolsága, de falakon keresztül jó ha 50 m-re a szobától még működik.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138588 (1)
    2007-09-14  07:57
  7. 2007. szeptember 14. 14:1666.
    Nekünk is AngelCare van, nekem nagyon bejött, mindenkinek csak ajánlani tudom, tényleg még a suttogást, lépést is meghallani a bebiörzőjén kivül. Jó sokáig használtuk, Anna elmúlt már 16 hónapos, akkor tettük el, mi is parás szülők vagyunk 
    előzmény:
    erif1 (63)
    2007-09-14  13:02
  8. 2007. szeptember 14. 13:1065.

    Én láttam egy két videófelvételt, ahogy "vigyázz és óv" néhány bébicsősz. Szóval nehogy már mindenki jobban gondját viselné, mint egy anya és különben is gondolod csendben kuksolna valaki a gyerekkel egy szobában míg az alszik?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (48)
    2007-09-14  11:08
  9. 2007. szeptember 14. 13:0764.

    Ne haragudj, de te bele gondoltál amiket irkálsz? Ha gázszivárgás van, ott alhatsz vele egy ágyba akkor neked is annyi, így talán még meg is mentheted. Különben is, miért kell mindig pesszimistának és rosszindulatúnak lenni? Attól még szuper anyuka lehet a topikindító, talán a sok szorongástól mentesen, egészségesebb felnőttet nevel.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (40)
    2007-09-14  10:14
  10. 2007. szeptember 14. 13:0263.

    Nekünk légzésfigyelővel kombinált Angel Careünk van, még akkor hozattuk Londonból, amikor itt nem is lehetet még kapni. Tehát azt hogy lélegzik, mi tudtuk és csak egy vacsora erejéig (30 p) voltunk távol, de az asztalunk felett volt a szobánk és Alpesi ház volt, fából, tehát jól működött a bébiőr és mint írtam olyan volt , mint otthon, nem aggüódtam, előtte (Kipróbáltuk, a férjem suttogott a szobában, meg tett vett és én el kellett mondjam, hogy mit hallottam, hogy rájöjjünk, hogy minden nesz hallható-e?) Amúgy elég idegbajos, parás szülők vagyunk .

    Ne aggódj, minden rendben lesz, érezzétek magatokat jól!!!!!!!!!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2007. szeptember 14. 12:2462.
    Ez jó hir! Ti is nyugodtabbak lehettek, meg legalább nem kell sokat liftezni a szobához sem.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138588 (61)
    2007-09-14  12:12
  12. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 14. 12:1261.

    Köszönöm! Közben újra felhívtam a szállodát, és végre egy normális emberrel beszéltem aki letett minket a legalsó szintre, amit  a tériszonyosoknak tartanak fent!  

     

    előzmény:
    emilia21 (60)
    2007-09-14  11:54
  13. 2007. szeptember 14. 11:5460.

    Sziasztok!

    Szerintem mindenképpen vigyed a bébiörzőt, mi is vittük mindenhova magunkkal, nagyszülőkhöz, nyaralásra stb. Ki kell próbálni természetesen a helyszinen, a távolság pedig ha 150 m van irva, akkor szerintem falakon keresztül is annyi.

    Amig aludt a bébink, addig mi is pihentünk, mindenesetre én felügyelet nélkül biztos nem hagynám ott egyedül a szobába. Manapság már sose lehet tudni. Persze ki lehet menni, de ha jelezne a készülék, akkor meg nem 1 perc mire az ember odaér. Azért azt túlzásnak tartom én is, hogy valaki el sem mozdul a gyerek mellől, ha alszik, mellette nyugodtan lehet bármit csinálni. Én a babakocsiba se tettem bele a légzésfigyelőt, inkább többször ránéztem. Mindenesetre nagyon örülök, hogy feltalálták ezt a szerkezetet, az éjszakák igy nyugodtak lettek, nem kell félni a bölcsőhaláltól. De nem csak emiatt hasznos. Sajnos a férjem kollégájának a 7 hónapos babája halt meg, mert ők a nagymamához pont nem vitték el a légzésfigyelőt, pedig használták, és a gyermek álmában megfulladt. Borzalmas történet. 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138588 (1)
    2007-09-14  07:57
  14. Torolt_felhasznalo_157165
    Torolt_felhasznalo_157165
    2007. szeptember 14. 11:4559.

    Lehet házi munkát végezni gyermek mellett. És nem azt akarom kifejteni, hogy örökké legyünk a gyermek ágya mellett, hanem felelősség teljesen gondolkodjunk az életről, mert ez nagyon sok emberből hiányzik. És akinek a környezetébe volt gyermek halálozás az tudja igazán milyen elveszíteni egy pici babát. A baj bármikor megtörténhet, mert nem lehetünk eléggé ovatosak. De egy kis oda figyeléssel tudunk tenni ellene.

    És ezzel zártam soraimat. Mindenki másként látja a világot, én rágodom rajta, hogy hogy legyen jobb. Ez az én dolgom, csak gondoltam megosztom másokkal is a véleményemet elvégre szólás szabadságban élünk.

    előzmény:
    Dömsi (54)
    2007-09-14  11:30
  15. 2007. szeptember 14. 11:4358.
    Bocsi, esküszöm, nem kötözködni akarok, de hogy lehet neked kötelezően ajánlott programod, ami céges? Nem vagy gyeden? Ha viszont tényleg muszáj menned, akkor patthelyzet a javából. Nagyon messze lennél tőle? Nem aludna el babakocsiban a közeledben? Én félnék egyedül hagyni, még ellopják, vagy valami, isten tudja, milyen aberrált emberek élnek közöttünk...
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_138588 (1)
    2007-09-14  07:57
  16. 2007. szeptember 14. 11:4157.

    Móni, szentem vidd a bébiőrzőt, és majd ott helyben meglátod, működik-e  és jó pihenést    

    én pedig felelőtlen anyaként most bemegyek a nagyon veszélyes konyhába, bekapcsolom a gáztűzhelyt (!) és megmelegítem a gyerek ebédjét  utána pedig egy életem, egy halálom, én elviszem sétálni  talán túl éljük, és még a jó levegő sem fog ártani... bár most, hogy belegondolok, a parkban is lehetnek veszélyes gázok...

    úúúúúúúúristen, most jöttem rá, hogy én szeretem a veszélyt!!         

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  17. 2007. szeptember 14. 11:3356.

    sajnálom a kisöcsédet, de minden bizonnyal te is tudod, h ezt nagyon nehéz megelőzni  

    és ne haragudj, de a kisfiadat is sajnálom  ezek alapján nem lehet(ett) túl fényes gyerekkora. gondolom a homokozóba se mehetett, nehogy összeszedjen egy fertőzést, vagy lenyeljen egy kavicsot. és vajon, hogy tanul(t) meg menni? szivacsokat raktál mindenfelé?

    lehet, h megóvtad őt mindentől, de szerinted ez hosszútávon jó lesz neki? az élethez hozzátartozik az is, h kisebb balesetek érik az embert. pl. leesik a bicikliről, és felhorzsolja a térdét. igen, baromira fájni fog, de nem lesznek ettől maradandó lelkisérülései  ellenben megtanulja, h a bicikli veszélyes, tehát nem ész nélkül kell vele tekerni...  

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (53)
    2007-09-14  11:29
  18. 2007. szeptember 14. 11:3255.

    És Te a kisfiad mellettem ott ülsz míg alszik?????????????  Akkor minden elismerésem! ugyanis otthon is történhet bármi, nem de bár???

    Sajnálom, ami Veled történt de így meg nem szabad sem élni, sem gyereket nevelni mert a hatalmas féltés/félelem megkeseríti a gyereked életét. Én ezt tapasztalatból tudom!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (53)
    2007-09-14  11:29
  19. 2007. szeptember 14. 11:3054.

    Úúúúúúúúúristen!  Talán nem kéne annyit a népbutító médiából élned!  Ez szomorú!

    Persze, hogy akármi megtörténhet a gyerekkel, de amit itt felsoroltál, nagyrészt akkor történik amikor a gyerek nem alszik.

    Ki tudnád fejteni, hogy akkor hogy gondolod a dolgokat? Amíg az emeleten alszik a gyerek, isten őrizz, hogy lemenjek pl-ul elmosogatni, takarítani, főzni, mosni, vasalni....hanem üljek ott mellette, hátha egy bogár bemászik a szájába.  Ja és ha fent van akkor is mellette vagyok mert sétálok vele és játszunk együtt. Szóval akkor vegyek fel vkit aki a házimunkát elintézi, azért mert én nem tudom mert ott ülök a gyerek mellett amíg alszik nehogy vmi történjen vele. Ezt így gondoltad?????,  

    Szerintem se menjünk ki Lányok az  utcára a gyerekkel, de még otthon se legyünk mert amint olvashatjátok meghalunk és nem tehetünk ellene semmit.  Nevetséges, nem gondolod?

    Szerintem fejezzük be a topicot. A topicindító már megkapta a normális válaszokat.

    Viszlát BOci!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (51)
    2007-09-14  11:24
  20. Torolt_felhasznalo_157165
    Torolt_felhasznalo_157165
    2007. szeptember 14. 11:2953.
    Van egy kisfiam. És volt egy öcsém aki pici baba korában meghalt úgynevezett bölcső halálban, bár anyukám mellette volt. Ez alapjaiban változtatta a gyermek nevelésére vonatkozó gondolataimat. Sajnos az egy rossz tulajdonságom, hogy negatívan látok dolgokat, de ilyennek is kell lennie valakinek.
    előzmény:
    keszianita (50)
    2007-09-14  11:14
  21. Torolt_felhasznalo_770932
    Torolt_felhasznalo_770932
    2007. szeptember 14. 11:2852.

    Akkor ezekszerint te éber vagy/lennél, mikor a gyereked éjjel alszik, nehogy belemenjen a szájába egy bogár???   

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (51)
    2007-09-14  11:24
  22. Torolt_felhasznalo_157165
    Torolt_felhasznalo_157165
    2007. szeptember 14. 11:2451.

    A fizikaórán te sem ültél ott amikor a gáz tulajdonságairól volt szó. Egyébként csak példának hoztam fel a gázszívárgást, mert annyi más baj is érheti a gyermeket. Sorolhatnám naphosszat.

    Voltak olyan esetek, hogy csak 1 percre ugrik ki az autóból, és annyi elég is ahhoz, hogy az autó bele guruljon a folyóba. Vagy csak leugrom 5 percre a ház elé a postáshoz, és a gyerek már esik is ki a nyitott ablakon keresztül. Vagy csak elmegyek wc-re és a konyhában már rántja is magára a gyermek a tűzhelyről a forró ételt. Vagy elég egy pici bogár ami bele mászik a gyerek szájába mikor az alszik és megfuladhat tőle. Soroljam még?

    De hagyja csak magára a gyermeket.

     

    előzmény:
    Milu (46)
    2007-09-14  10:50
  23. 2007. szeptember 14. 11:1450.
    tényleg ne haragudj, nem akarok személyeskedni,  de van neked gyereked?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_157165 (48)
    2007-09-14  11:08
  24. 2007. szeptember 14. 11:1249.

    sziasztok!

    Móni, sajna ilyen jellegű tapasztalataim nincsenek, mert mi még csak a lakásban használtuk a bébiőrt, de tényleg ki kell próbálni  gondolom a szállodában maradnátok, ott meg azért nincsenek olyan távolságok, h 2 percen belül ne érnél oda a babához, ha vm baj lenne!  

    egyébként az én kisfiam szintén 11 hós, úgyhogy tudom miről beszélek.  (de van egy olyan sanda gyanúm, ha ez eddigi hozzászólok közül, nem mindenki van ezzel így&nbsp mi az első perctől külön szobában alszunk bébiőrrel. kisfiam 2 hós kora óta végig alussza az éjszakákat, és így én sem vagyok zombi. nekünk az volt az álláspontunk, h az a kevés alvás, ami jut, legalább mindenkinek pihentető legyen. és ez nem felelőtlenség kérdése  ilyen alapon az is felelőtlenség, ha anya szinte beájul a fáradtságtól az ágyba, és a baba mellette alszik? és ha rosszul fordul, és ráfekszik? volt már erre is példa.

    boci9, te meg ne haragudj, de te hol élsz? valami álomvilágban? a te álláspontod alapján ki se mernék menni az utcára, nemhogy gyerekkel, de még gyerek nélkül sem  mi van ha rám esik egy repülőgép? hiszen ilyen is volt már  úúúúúúúúristen, és ha a lakásban maradunk, és jön egy földrengés, vagy cunami, és ránk dől az épület????      

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top