Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

2008 juniusi babások

Torolt_felhasznalo_554970
Torolt_felhasznalo_554970
Létrehozva: 2007. szeptember 3. 12:30
Sziasztok.
Voltam az áprilisiban és reménykedve vagyok a májusiban. És azért nyitom ezt meg mert ha remélhetőleg összejön most a babó akkor nekem május legeslegvége juni legeleje lesz a dátum a kisbabó megszületésére.
Szóval ha esetleg nekem nem is jön össze azért másnak tuti és sok szeretettel várom addig is jó sok dumira a leendő babásokat.
Puszika
verus
  1. 2013. szeptember 20. 12:4466503.
    Hű de rég voltam itt. De ahogy elnézem, nem vagyok vele egyedül.
  2. pac
    pac
    2011. szeptember 7. 17:4766502.
    Zsebi, köszi:-) Amióta túlvagyunk az egyéves évfordulón, egy kicsit nyugodtabb vagyok akkor is ha eszembe jut. Előtte minden egyes mentőszirénára összerándult a gyomrom. Áron egy életerős kis törpe lett és szerencsére mostanában egyre kevesebb gond van a tüdejével kopp-kopp...
    előzmény:
    Zsebi76 (66501)
    2011-09-01  15:02
  3. 2011. szeptember 1. 15:0266501.

    TEJÓÉG!!! Pac, én ezt nem tudtam, csak most olvasom szörnyű! Nem találok szavakat, teljesen kivagyok.

     

     

    Annak örülök, hogy azóta jelentkeztél, írtál és kívánom, minél előbb el tudjátok felejteni (ha kitörölni nem is lehet) ezt a szörnyűséget

    előzmény:
    pac (66491)
    2011-05-16  12:28
  4. 2011. június 24. 13:4966500.

    Sziasztok!

     

    Bocsánat, hogy így ismeretlenül belekotyogok a topikba, de nekem is van egy 3 évesem, és szeretnék valamit kérdezni tőletek.

    Szóval az én kisfiam kb. 1 éve "be-bezsong", ilyenkor furán viselkedik, halandzsázik, kiabál, rohangál, nem hallgat a szép szóra. Ha már ilyen hangulatban van, nem lehet vele semmi rendes játékot játszani, csak marháskodik. Elég sűrűn előfordul egyébként ez nála, elég annyi, hogy mondjuk előpakolok reggelihez, addig is képes bezsongani. A kérdésem pedig az, hogy nálatok is előfordul-e ilyesmi, vagy csak az én kisfiam ilyen?

    Köszi előre is, ha válaszoltok!

     

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  5. 2011. június 23. 15:0466499.

    Pac, nagyon örülök, hogy jól vagytok!

     

    Gyerekmentősöknek adtam az adóm 1%-kát, remélem még sok gyereken segítenek ilyen eredményesen!

     

    Mi jól vagyunk! Zizó 95 cm, 13 kg és nappalra szobatiszta! Beküzdöttük magunkat az oviba, nem volt könnyű helyet szerezni! 

     

    Most rohanok a bölcsibe évzárózni! Sziastok!

    előzmény:
    pac (66497)
    2011-05-31  15:38
  6. 2011. május 31. 23:5766498.

    szia pac! koszonjuk szepen a koszontest! nalatok jo sok unnep van ilyenkor :) boldogsagot mindenkinek

     

    szerintem mindenki szulinapozik, vagy keszul ra, tenyleg jol eltuntek!!

     

    na hozok kepeket.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  7. pac
    pac
    2011. május 31. 15:3866497.

    Sziasztok!

     

    Lilunak itt is kívánunk Boldog Születésnapot!:-)

     

    Remélem, nem én blokkoltam le teljesen a topikot.....

     

    Ami lassan egy éve történt az szörnyű volt...most hétvégén lesz az évforduló, így egyre gyakrabban jut az eszembe....de a lényeg az, hogy Áron már egy nagyfiú teli van élettel, mindennek örül, sokat nevet..összeségében egy boldog kisember. Teljesen egészségesnek mondjuk nem nevezeném, igaz most éppen jól van,de a múlt héten gyógyult ki  a hetedik fülgyulladásából (szeptember óta van a számsor). Most úgy nézett  ki erre a problémára  lesz megoldás. Azt mondta az orvos, hogy tesznek af ülébe egy tubust, ami segíti a fülkürt szellőzését, így segít rajta. Nagyon bíztam ebben, de pont ma egyhete kiderült, hogy mégsem rakják be. A nyomásmérővizsgálat ne támasztotta alá a szükségességét. Az eredmény azt mutatta, hogy van szellőzés. Igy tubus nincs és nagyon remélem, hogy már több fülgyulladás sem lesz.

     

    Balázst felvették az oviba, csak a pelenkát kellene már sürgősen elhagyni.

     

     Mostanában folyamatosan tortázunk és ünneplünk, Balázs után tegnap Bianka 6.szülinapját ünnepeltük. Gyorsan telik az idő....lassan nekem is szülinap....na az már nem hiányzik. Igy is olyan csataló lettem ebben az elmúlt időszakban.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  8. 2011. május 17. 09:1366496.

    Hello Pac!

     

    F 15 hónaposan fulladt be először. Diagnózis: kisdedkori asztma. Kezelés: szteroid, asztmagyógyszer. Tiltakoztam. Hülyének néztek. A pulmonológusunk azt mondta, tudja anyuka, az ilyen nyafogó, szteroidfóbiások gyerekei nem javulnak, akik meg szépen szedik a gyógyszereket, azokból lesznek a kosarasok. 

     

    Gyerek röhögve sípol. Háziorvos szerint semmi gáz. Pulmonológus 2 órával később kórházba akarja küldeni. Na akkor légy okos, mikor kell futni vele és mikor lehet várni?

     

    Mindenbe kapaszkodtam és nem akartam, hogy benyeljen a magyar eü gépezet. Mi az alternatív vonal mellett voksoltunk. Ősz óta bölcsis, gyakorlatilag nulla betegséggel. Egyszer volt július óta nehézégzése, de fulladásig nem jutottunk.

     

    Csak az állandó gyomorgörcs a szörnyű. Ha egyet köhint, akkor már bepánkolok. Ja és persze volt részem kruppban is. Egy éve bébiőrrel a fülemen alszok. Felületes éjszakák, aggódós nappalok. Szomorú, hogy emiatt siettetem az időt és nem tudom élvezni a kisgyerekes időszakot, csak azt várom már hogy vége legyen. Pedig olyan tragédiákat messze nem éltünk át, mint ti, de így is néha belehalok.

    Nem is tudom, mit mondjak. Mélyen együtérzek 

    előzmény:
    pac (66489)
    2011-05-16  12:01
  9. 2011. május 17. 09:1166495.

    Pac! szörnyű amit leírtál....

    Remélem és kívánom, hogy most már véglegesen megszűnt Áronnak ez a szörcsögése. Nem is tudok mást írni....

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  10. 2011. május 16. 20:4766494.

    Még délután olvastam, és el is bőgtem magam rajta. Csak nem engedett írni.

     

    Köszönöm hogy megosztottad, megértem hogy nem tudtad feldolgozni. Én sem tudnám.

     

    Kívánom hogy soha többé ne kelljen emiatt aggódnotok, és kinője  a kisfiad!

     

    Nem tudok mit írni, szörnyűség, ahogy mondtad.

    előzmény:
    pac (66490)
    2011-05-16  12:22
  11. 2011. május 16. 16:5666493.
    Tejóég! :-O
    előzmény:
    pac (66489)
    2011-05-16  12:01
  12. 2011. május 16. 13:0866492.

    jaj pac, pedig tudtam mirol fogsz irni, megis sokkolo orulok, hogy Aron azota jol van! remelem a te lelked is kiheveri!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  13. pac
    pac
    2011. május 16. 12:2866491.

    http://www.mgya.org/web/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=17&Itemid=56&limit=16&limitstart=48

     

    Ezen a linken a 2010.06.05, sikeres úiraélesztés...az a csecsemő Áron. 7 hónapos volt akkor, nem 8. Azt rosszul írták.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  14. pac
    pac
    2011. május 16. 12:2266490.

    Ez az irományom óta persze továbbra is folytatódott minden. A télen többször voltunk kórházban nehézlégzés miatt. Lassan gyógyult ki mindig, így végül is decemberben megismételték neki a bronhoszkópiát, amit már egy hetesen megcsináltak. Akkor neml áttak semmit,most viszont kiderült, hogy van egy mérsékelt légcsőszűkülete, illetve a tüdején aj obboldali föhörgője szűk. Ez azért sokmindenre magyarázatot adott, bár a szörcsögésre nem. Viszont így belegondolva, elég meredeknek tartom, hogy egy éven keresztül rengeteg helyen jártunk és persze lobogtattuk a negatív bronhoszkópiás eredményt. Igy mindenki velünk együtt azt gondolta, hogy atüdejével nincs semmi baj. Ez az egész szerencsére idővel kinőhető. Addig viszont minden banális kis náthával rohanhatunk a kórházba.

     

    És azért, hogy még kerekebb legyen a világ Áron fülei is nagyon érzékenyek. Szepetember óta 6-szor volt fülgyulladása, most is náthás ezzel meglesz ahetedik. Megakadályozni még egyszer sem sikerült, pedig már minden létező dolgot bevetettem.Igy valószínűleg vár ránk hamarosan egy mandulaműtét.

     

    Szóval ennyi...nem könnyű viszont azért az jó, hogy kiderült valami és így már mindenki tudja hogyan álljon a gyerekhez.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  15. pac
    pac
    2011. május 16. 12:0166489.

    Sziasztok!

     

    Megtaláltam végre azt a bejegyzésemet az Áronos fórumból. Bemásolom ide, ezt még tavaly szeptember körül írtam. Ne haragudjatok, hogy csak így másolok,de nehéz lenne ezt újra leírni.

     

    Ne haragudjatok, hogy most csak magunkról írok, de eléggé kiestem az  itteni dolgokból viszont szeretnék egy kicsit visszarázódni, de azt hiszem ehhez először elmesélném, mi is történt velünk....

     

    Esetleg többen vannak akik emlékeznek, hogy nekünk anno, lassan már 11 hónapja, hogy a szülés körül is voltak nehézségek. Pontosan nem a szülés miatt, hanem Áron megmagyarázhatatlan szörcsögéséből indult a probléma. Akkor átkerült az I. gyermekklinikára, ahol 2 hétig vizsgálgatták, de semmi okot nem találtak a háttérben. Heim Pálba is bekerültünk egyszer, ott jöttek az újabb ötletek, vizsgálatok. A reflux kiderült, de ez még magyarázatot nem adott az egészre. Áronnak volt/van egy túlzott garati váladékképződése ami miatt nekem rendszeresen főként inkább a garatjából is szívnom kellett a váladékot. Bárhová mentünk vele, mindenhol azt kérdezték, hogy megvan-e fázva. Persze érthető az emberek részéről, de én már nagyon utáltam újra elismételgetni az ő kis történetét- viszont ha tényleg megfázott, akkor volt a baj, mert akkor a taknyosságával együtt ,már annyi váladéka lett, hogy gyakorlatilag folyamatosan szívóra kellett volna kapcsolni. Egyszer mentőt is hívtunk hozzá, szerintem azt anno itt is írtam, Heim Pálba is a sürgősségire kerültünk be...mindez ellenére érdemben nem történt előrejutás, orvosok csak néztek és értetelenül állatak a jelenség előtt.

     

    Június elején Bianka kicsit megfázott, Áron valószínűleg elkapta, amit abből gyanítottunk, hogy a szörcsögés és a váladékozása felerősödött. Viszont a sok kudarc miatt már nem rohantunk vele sehova. Mivel eddig soha semmi nem történt, csak a szívást javasolták és szinte bennünket néztek túlpánikolónak.....viszont ez esetben ez nagy hiba volt. Egy pénteki éjszakánk máre elég rosszul telt, így szombaton csak az ügyeletre tudtunk vele menni. Itt azonnal mentőt hítak hozzá, akik azt mondták, hogy olyan nehezen veszi al evegőt, hogy segíteni kell neki a légzésben, ezért intubálják. Jött egy gyerekmentőorvos is. Az intubációra viszont egy gégereflexxel reagált a szervezete és leállt a szíve. Újra kellett éleszteni, a szerencsétlenségben ha lehet ilyet mondani, hogy szerencse az, hogy megfelelő helyen volt. Gyakorlatilag azonnal visszahozták. Viszont kb 1 óráig tartott mire annyira tudták stabilizálni az állapotát, hogy elinduljon vele a mentő. Szombat lévén a Bethesda gyermekkórházba került ( még egy újabb hely).,ahol szerinetm kb 3 óra leteltével beszélhettünk valakivel, mivel addig nem tudták stabilizálni, még egy másik orvost is behívtak. Ezeket az órákat nem kívánom senkinek, még most is nagyon nehéz így leírnom mindezt. Fel sem tudtam fogni, hogymindez velünk történik.... Áron gépi lélegeztetésre került, csak valami miatt, amit ők sem tudtak a gép is alig bírta lélegeztetni. Szörnyű napok jöttek, jártunk be folyamatosan, fejtem a tejet, gyomorszondán keresztül megkapta. Nehezen javult, végül 5 nap után került le a gépről. Utána pedig jöttek a megvonási tünetek..gépi lélegeztetéshez kábítószerezik az embert, hogy ne legyen tudatánál... erről inkábbb nem mesélnék....

    Felmerült nyilvánvalólag az oxigénhiányos károsodás lehetősége is.... ez hosszú ideig lebegett a fejünk felett, majd végre mire a gyógyszerhatás alól kikerült, láthattuk, hogy egyre inkább önmaga. Egy EEG vizsgálat is alátámasztotta mindezt  a neurológián, mivel ott zártunk. Áronnak semmi viszszamaradása nincs, ugyanolyan mint előtte, teljesen korának megfelelő az értelmi illeteve a mozgásbeli fejlődése.

    2 és fél hetet töltöttünk a kórházban, a második felében már én is ott alhattam,mert akkor már kikerült az intenzív ostztályról.

     

    Itthon még egy kicsit kellett szívnunk, de utána egész nyárra eltehettük a porszívót. A szörcsögése teljesen elmúlt, soha senki nem kérdezte meg, hogy megvan-e fázva. Most persze újra beteg lett és szörcsög, de szerintem csak annyira mint minden más megfázott gyerek. Garatból nem kell szívni. A klinikára visszairányítottak, most ott vagyunk szerintem  az ország lejobb pulmonológusánál gondozásban. Azért gondolom ezt, mert ezt  az embert minden kórházban nagyon dicsérték. Hozzá mehetünk ha bármi baj van, múlt héten is azonnal felkerestük, mert Áron nehezebben kezdte venni a levegőt,amikor beteg lett. Remélhetőleg ebből a történetből már kifelé haladunk......

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  16. 2011. május 15. 22:3566488.

    hat kar volt eddig kihagynod a kasza-beszolasokat, en kva jokat rohogok rajta mindig eddig a musorig utaltam a csavot, mert annyira ronda, hogy nem lehet ranezni, szornyu... de egyre szebbnek latom az Arpa meg, hat vilagcuki

     

    roller nekunk is kell majd, figyelem egy ideje ezeket a sokkerekueket jarmupark nalunk eleg szegenyes, kismotor, katicamotor, bebitaxi, haromkereku bico. ennyi! babakocsink is egy van, meg egy bevasarlokocsi, mindig egyik ezzel masik azzal... hat igen, mivel busszal jarunk, az ember meggondolja hogy hazacipeljen-e egy-egy nagyobb jatekot 

     

    most felnottjarganyra kell gyorsanhamar osszegyujteni, egyre inkabb erzem, hogy kell nekunk egy auto. kirandulni akarok, meg nem itthon maradni csak mert esik az eso... 

    a masik aminek szukseget erzem nagyon durvan, az a csocsplasztika, de hogy arra mikor lesz penz... talan a 30. szulinapomra de akkor kisteso-projekt befagyasztva egy ideigpedig ferj ar pedzegeti neha, hogy kell majd egy ocsike is...

     

    juteszembe (nem tudom mirol), Locinak boldog szulinapot nem mintha csillus erre jarna :)

     

    uzit is megkaptam, de nem tudok ra mit mondani, igy jartalkar hogy nem ismered az aposomat

    előzmény:
    twoinone (66487)
    2011-05-15  16:08
  17. 2011. május 15. 16:0866487.

    ... Kit, még akartam írni hogy néztem pénteken a nagy duettet. Most először ültem le elé, eddig a bevágások alapján bosszantott, meg 1-2szer Árpa bevillant.

     

    Nad ez a pénteki  én hangoan nyerítettem rajta. Jesszus és jajjdek.vajó... ezek kavarogtak bennem

     

    Kasza Tibi díjnyertes beszólása (nálam): "én azért becsülöm Árpát, mert amit tőlem meg a Hajdútól elvett az ég, azt egy az egyben odaadta az Árpának"  hát ezen kifeküdtem. (nem szó szerint ezt mondta, de ez volt a lényege).

     

    Kaptunk egy üzletféltől egy 3 kerekű rollert, nagyon cukika, és meglepően egyből ráérzett Dani, tiszta büszke magára. Én is. De a bukósisak asszem marad

    (ööö, következő körkérdés: másnál is kezd elviselhetetlen mértéket ölteni a járműpark darabszáma? nade mit likvidáljak??????)

    előzmény:
    kitroka (66486)
    2011-05-15  13:40
  18. 2011. május 15. 13:4066486.

    ja, itt nem ugy megy az ovi, hogy felveszik vagy sem, hiszen fizetos. akarom mondani a free pre school year nyilvan nem de mivel mar februarban szoltam, hogy jonnenk, a helye megvan.

     

    szulinapi amokfutasodra visszaterve, ilyenkor azert orulok, hogy jo messze vagyunk bar nalunk otthon sem lett volna ebbol gond, nincsenek csaladon belul gazok, bar asszem utoljara Lilu keresztelojekor volt a komplett csalad osszeengedve mindket oldalrol.

     

    itt meg ugye nem sok az ismeros, annak a fele nem jon el, ugyhogy nem nagyon torom magam a 29-en (akkor tartjuk). viszont a napjara ferj szabadsagot kert, szerintem azt a taxis jatszohazban, vagy kirandulassal toltjuk, idojaras fuggvenye...

     

    megyek altatni, meg befejezni a konyvemet.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  19. 2011. május 15. 11:0366485.

    Húúú, gyerek nélkül vagyok, aztán nemsokára jön  a nagybácsi, de addig netkalózkodok. (hogy mit eszünk ma? f.ngom nincs, de nincs is kedvem ezen pörögni)

     

    Kit, végülis a látásvizsgálatban az volt a legnagyobb baki sztem, hogy nem is értette mit kérdeznek. Mi az hogy nyitva a villa"??????? jesszus. Mert tudja melyik a jobb és bal keze és lába, tisztában van az alatta fölötte jelentésekkel is, de ez tiszta érthetetlen volt. Ezt egy két - kis - gyerekes védőnőnek tudnia kéne. De szorgalmasan próbálkoznak, az egy és 2 éves státuszunk ideje alatt is voltak más 3 évesekkel hasonló próbálkozásaik

    Egyébként érdekes ez a védőnői aktivitás,  itt jöttek szorgalmasan, amikor nekünk jó, lépten-nyomom az utcán is belebotlottunk a minékbe mert mindig korzózik az új gyerekek és a régiek miatt is, de tudom hogy máshol ez nem annyira divat, sem a városban, sem az országban, mondjuk nekem nincs bajom vele (bár azt nem gondolom hogy ha ez nem lenne, akkor bármilyen hátrányt szenvedtünk volna, néhány kiakasztó kérdése volt így is, most pl a "meg tud-e állni fél lábon mint a gólya"... mondtam is ha ez az egyensúlyra vonatkozik, akkor elmondhatom hogy a futóbicajjal 100 m-t is tud gurulni lábletét nélkül, és elfogadták. na.).

     

    Áronos fórum védett, már ha az az. Na mindegy.

     

    Nekem a játszóház ugye azért is nem annyira hiányzik, mert ha nem járna közösségbe, mármint bölcsibe, akkor nyilván kéne többet menni hogy lássa vannak gyerekek, hogy netán vmin meg kell osztozni, hogy várni kell a sorára, hogy nem mindig mindent lehet úgy ahogy és amikor elképzeli rögtön, stb, de azt én sem gondolom hogy tűzönvizen kapaszkodnék érte (mint ahogy írod messze van és taxival kéne menni stb).

    Remélem Lilut is felveszik és akkor jövőre jó dolgod lesz :D

     

    A helyezésünket nem kommentálom, nyilván az ilyen műsorok nem feltétlenül teljesítmény arányosan értékelődnek, érnek el helyezést a résztvevők,  de azért nekem tetszett! Persze gondolom csalódottak sokan...

     

    Na megyek csak kell adni valamit enni ezeknek. DE MIT??????

     

    u.i.: nem hiszem hogy Lilu kancsal, hanem eccerűen így állnak a szemei, kicsit közelebb egymáshoz és kész.

     

     

    előzmény:
    kitroka (66484)
    2011-05-15  01:00
  20. 2011. május 15. 01:0066484.

    helloka!

     

    neztem en is az euroviziot, es kva merges vagyok, hogy ilyen szar helyen vegeztunk!! raadasul semmivel sem voltak jobbak az elso 3 a Katinal... gondolom a magyaroknak nem volt "kedve" szavazni

    itt az ireknel meg az oviban is a ket ir hulye hajat imitalo fejdiszt osztogattak a gyerekeknek, hogy szurkoljanak

     

    tui, a latasvizsgalaton hangosan vihogok itt az ejszakaban hogy lehet hogy Dani nem mondta kapasbol hogy jobbra-balra-fent-lent??? en nem is tudom mikor kellene itt vinnem a Lilut, 2 evesen volt ellenorzes, pedzegettek a kancsa dolgot, le is csapta a temat gyorsan, de mostanaban megint zavar kicsit, hogy meg mindig kancsalnak nez ki, remelem csak kinez... na majd elokeresem a kiskonyvet, hogy kell-e mennunk valamikor. itt mondjuk nem viszik ezt tulzasba, Mancival 9 honaposan kellett menni, utana 18-23 honaos korban... majd akkor megmutatom Lilu szemet is, ha mas nem...

     

    kirako, naunk meg mindig az a odszer, hogy minden parosithato mindennel 4 darabosat tudja kirakni... 

     

    en birnam a jatszohazat (vagyis Lilu), ha nem taxizni kellene az egyetlen jatszohazik, olxan hulye helyre tettek... na mindegy, ha veszunk eccer vegre autot, akkor megyunk. mindenhova

     

    Aronos topikot passzolom, pac profiljaban gondolom megtalalod.

     

    na mgyek aludni, holnap szabadnapos ferj, ami nekem dupla munka mindig  

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  21. 2011. május 14. 21:5666483.

    Na hali, most nézem az eurovízióst, Wolf Kati szerintem nagyon jól szerepel (pont most megy)!!!

     

    Pont tegnap akartam feldobni a körkérdést, miszerint Dani első és második szülin apját összenépileg tartottuk, itt nálunk és hát khmmm, hogy is mondjam, több szempontból sem volt tökéletes (és néhol élvezhető sem).

    Az ellenérveim: szülők nem nagyon bírják egymást (bár inkább enyéimnek van kifogása, másikaknak tök8); idétlen ajándék hadak, ami persze akkor sem kivédhető - minden igyekezetem ellenére - ha másképp ünneplünk; ha rossz az idő, tényleg botrány ennyifélét a lakáson belül tartani; Dani sosincs formában ezeken a megmozdulásokon, túl sok ember (23 volt tavaly és nem nagyon lehet leredukálni); fel sem fogja mi történik, az ajándékseregről nem is beszélve, kettőig nem jutunk el, és már nem figyel (bár gondolom ez az életkor előrehaladtával változik, és remélhetőleg javul, aztán meg átcsap elégedetlenségbe    ).

     Utolsó szempont: sosem tudunk mértéket tartani és apránként összevéve is (még ha spúrság is ilyet leírni) , baromi sokba van, amit most nem gondolnék megengedni magunknak. Miheztartás végett: a vendéség fele meesziről jön, tehát etetni muszáj őket, különös tekintettel a hosszú időre, tehát ha úgy veszem, két kajálást is ki kell szolgálni.

     

    Szóval ti hogy csináljátok? Én arr gondoltam hogy ha idén még meg is tartjuk, én leredeukálnám ezeket majdmindenkihezelmegyünkre. Szerintem Dani is jobban tudna figyelni, meg nekem is nyugodtabb lenne (sajnos elég stresszes X-et összeengedni Y-nal, és ezek általában előre determináltak, senki nem változik már ennyi idős korában). 

     

    Szülinap: Dani a halálraunt APG könyvek kapcsán 2 hónapja rágja a fülünket a Vidámparkkal, már szerveződik a csapat a 28.i hétvégén, aztán ki tudja milyen idő lesz. Én játszóházba nem viszem, katasztrófa mennyire nem érdekli, legutóbb is a Dunakeszi Élményvárost nyeltük be, no komment (bár az időt eltöltöttük, de nekem hidegrázásom van ezektől a helyektől, aminek lehet az az oka hogy D sem megfelelően játszik még ilyen helyeken).

     

    Különösebb ajándék passz, társas, hááát, nem tudom. Dani most éjjel nappal kirakózik, olyan ügyes, sok micimackósunk van, és a 6*4eseket már egyedül nyomja (kiekeresi a széleket, aztán a kinekalábakinekafeje alapon összeilleszti a részeket.  

    Legozik éjjel nappal,d e ezt a duplo gyűjteményt már nem feltétlenül tetézném, úgyhogy passz. Megjegyzem a Vidámpark sem olcsó móka, de már legalább nem korhatárhoz hanem 90 cm-hez kötik a játékok igénybevételét.

    Ha már centi... voltunk a 3 éves státuszon, és 106 cm, 17 kg. Most olyan normális fazonja van, nem is dagi, nem is giliszta (mint 2 hónapja volt).

    Amin elámultam, hogy volt (lett volna) hallás és látásvizsgálat. Persze sejtettem előre hogy kudarcba fulladt. Hallásvizsgálat: nagy fülhallgató, kezével mutatnia kellett volna hogy melyik fülében hallja a sípolást. Nem részletezném. Látásvizsgálat, ennél is jobb volt, sarokhoz állítva hogy a védőnő által mutatott táblán mondja meg "merre van nyitva a villa, balra jobbra fent vagy lent". Aztán próbálkoztak a "holt tud beszaladni a kisegér, fent vagy lent" variával, de Dani erre ilyenekt mondott: "hát hol, az ajtón" meg "miért be akar szaladni?" és "na, anya, megmondod hogy szerinted hol?".

     

    Kit, Dani ágya 80*160as lesz, natúrfenyő, oldalvédővel, amiben micimackó és tsai sziluttek vannak vésve (lukasan), alul pedig 2 sor fiók lesz helyszűke miatt. Így a fekvőrész kb 55 cm-re esik majd. Csináltatjuk, ha kész lesz, lesz fotó is.

    Ja, azóta lebeszéltem az ovival hogy szept 1től megy csak, a bölcsiben marad nyáron, nem fogom minen nap vinni, de megmondom őszintén a hajam kihull ha 2-3 napig vmi miatt nem megy. Ott is lesz szünet július 11-25ig, de ez alatt a két hét alatt pont Balatonon leszünk, ez véletlenül alakult így, de pont jó :)

     

    Pac-kal kapcsolatban melyik az áronos-fórum? Szívesen beleolvasnék, nem rosszból, csak hát ugye kiváncsiság.  

    Na jó hosszú lett, hallgatom/nézem tovább az eurosat :D

    előzmény:
    limosa (66482)
    2011-05-14  16:06
  22. 2011. május 14. 16:0666482.

    Hello!

     

    Na, nekem még semmit öteletm nincs ajándékügyben. Talán vmi társas meg könyv kéne?

     

    Ekcéma: kiváncsi vagyok, kiderül-e vmi Lilunál.

    A. 98 cm volt legutóbb, mikor mértem, kg-t most nem tudok. Szobatisztasággal nagyjából ugyanúgy állunk mi is, mint ti

     

     

    Ovi: nálunk még nincs eredmény, de már izgulok nagyon

    előzmény:
    kitroka (66481)
    2011-05-13  22:23
  23. 2011. május 13. 22:2366481.

    sziasztok!

     

    pac, de orulok neked!!!! sajnalom a sok betegseget, lenne mar vege! milyen nagyfiu mar Aron is, hihetetlen! mivel nekem irtal rola mi tortent, kepben vagyok (azota nem is irtal, feketepont), es nem csodalkozom, hogy nem tudod feldolgozni :( Aron szorcsogese elmult mar? es tudjuk mar mitol volt?

     

    tui, ovi szuper! biztos maradhat bolcsiben nyari szunetig, nem? tenyleg furi lenne amugy... az agyrol ha meglesz, kerunk fotot! akar a facebookra :)

     

    en mostanaban kicsit depsen, gondolom az idojaras, esik, fuj, frontok jonnek-mennek... az udvarrol is elpakoltam mindent, ki tudja mikor koltozhetunk ki ujra, mar ket hete be vagyunk zarva a hazba. Manci fogzik vagy mi, egesz nap baja van. 

     

    Lilu olyan nagylany mar! nappalra 97%-osan szobatiszta (azert heti 2-3x annyira elmerul valamiben, hogy elfelejt pisilni menni...), de az ejszakai pelusnelkuliseget ki se merem probalni... lustasag, nincs kedvem ejszaka agyat huzigalni, foleg hogy a csajok egy agyban alszanak. mostanaban egesz jol kajal, igy elerte a 11 es fel kilot kb, de a maga 90 centijevel gondolom pici az itteniekhez kepest?

     

    szulinapjara futobicajt es allergiavizsgalatot kap majd. brutal ekcemas lett a bore, marcius eleje ota szenvedunk, mar mindent kiprobaltam ra, ugy tunik a sheavaj jot tesz neki, bar lehet magatol is javul neha, aztan meg majd megint elromlik... 

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_635120 (0)
     
  24. 2011. május 7. 23:2766480.

    Sziasztok újak régiek és régi-újak :)

     

    Pac, már Áron is milyen öreg! Fantasztikus hogy a "nagyok" is most születtek, és már Áron is másfél éves... Olyan az ember, hogy a soraiddal kiváncsivá és ugyanakkor aggódóvá tettél... nem is tudom mire gondoljak, leesett valahonnan, beverte a fejét? remélem egyszer megsoztod és azt is hogy ezzel vége a szörnyűségeknek!!

     

    Veronique, akkor itt is gratulálok, bevallom én a Csillus blog üzenőfalán puskáztam hogy mindjárt megint szül  de hát aki tud az tud, este 9kor mindhárom gyereke szép csendben nyomja az ágyat, úgyhogy lehet készülni a negyedikre!!!

     

    Kit, nem nagyon tudok témát bedobni, de látom nélkülem is megoldódott az üresség, ai meg fészbukol úgyis nagyjából tud rólunk. Nálunk is járt a nyuszi, hozta a várva várt futóbringát, és bár nem olyan fullos mint Dominiké, azért megteszi ez is, nagyon szereti Dani és nem is értem eddig ménemilyenje volt  valamiért szerencse, hogy azt is elfogadta hogy ez veszélyesebb üzem mint a gumimotor, és hajlandó feltenni a bukósisakot is hozzá, úgyhogy nagyon jól van ez így, jó vétel volt!

     

    Lassan kezdek agyalni a szülinapon, szeretném ha jó idő lenne, hogy kint tudjuk tartani a népet (bent nem nagyon szeretek ennyi fajtaféle embereket), na meg ugye hogy mit kapjon. Egyrészt kap nagyfiús ágyat (még vita kérdése), ez anyagilag niylván beterhel, úgyhogy ár csak a kiegészítő-kitől-mit-kapjon-a-gyerek apróságokon kell agyalnom. Anyanapon voltunk egy játszóházban, ott ki volt települve az újpesti magic-bos bemutatkozni, többek közt ők forgalmazzák a castel logic-ot is. Volt néhány dolog ami nekem és Daninak is nagyon tetszett kipróbálva, de sztem egy-két dolog még nem neki való, volt amin én is ültem negyed órát hogy is van ez?

    Nekik niylván még a "másolós" feladatos dolgok jönnek számításba, amelyikeken több mindenre kell esetleg figyelni, olyat még nem mernék, de nem is nagyon volt rá kapható a bemutatón.

    15.én újpesten lesz gyereknapi nyílt napjuk, ha van kedve valakinek, mi ott leszünk, szeretnék elmenni, azt mondták több mindent is ki lehet majd próbálni. Remélem az időjárás is kedvező lesz, bár azt mondták félfedett a hely.

     

    A bajainkkal nem nagyon nyomnám a fórumot, van akinek kisebb gondja is nagyobb ezeknél, örüljünk csak a gyerekeknek! Írjatok.

    Ja, az oviba fevételt nyertünk, ahova szerettünk volna menni. Ennek nagyon örülök, csak még intézkednem kell hogy nyáron maradhasson a bölcsődében, mert június 1-től írták hogy felvéve és nem tartom célszerűnek hogy 2 hétig szoktatom, aztán meg 5 hét szünet (és tán itt még összevont csopi sincs).

     

    Elköszönök, holnap kertiparti van kilátásban, már ha a vihar is úgy akarja, ma délután heves tiltakozásba kezdett az időjárás, nem tudom holnapra mire számíthatunk. Próbálok képet, de mostanában nem szuperál a rendszer.

     

     

    előzmény:
    pac (66479)
    2011-05-05  15:38

Címlap

top