Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Korai petefészek-kime rülés

kéktengerkék
Létrehozva: 2007. február 16. 13:51
Azok hozzászólását várom akik hasonló "betegségben" szenvednek. A mai orvostudomány szerint nem lehet gyógyítani és azt sem tudják pontosan mitől van. Környezetei hatásokra fogják. Az 5. orvosom arra biztatott, hogy alternatív módot keressek a petefészek beindítására, van akinek bejön. Ha valaki tud jó módszert kérem ossza meg tapasztalatait.
  1. 2020. július 13. 11:352980.

    Sziasztok ! Van itt még valaki? Bármilyen módon fel tudom venni veletek a kapcsolatot? 

  2. 2019. november 30. 16:172979.

    Sziasztok,


    Remélem létezik még a csoport. Szeretnék a tagja lenni.. 


    nati860312@gmail.com


     

  3. 2019. november 17. 07:442978.

    Szia,


     


    Ha létezik a zárt csoport, szeretnék csatlakozni.


     


    Előre is köszönöm,


    rytee@vipmail.hu

    előzmény:
    AAndi (2975)
    2019-07-09  15:18
  4. 2019. november 11. 10:572977.

    Kedves Mindenki!


    Találtam egy 2013-as cikket. Tud valaki erről az eljárásról valamit? Mennyire előrehaladott az eljárás, alkalmazzák-e már esetleg valahol?


     


     http://medicalonline.hu/gyogyitas/cikk/kifogtak_a_kor ai_menopauzan


     


    Köszönettel.

  5. 2019. október 26. 14:242976.

    Sziasztok!


    Nem tudom olvassa-e ezt még Ezüstmackó.


    De ha még létezik a csoport,szeretnék bekerülni.


    hanniko@freemail.hu

  6. 2019. július 9. 15:182975.

    Ne haragudjatok, hogy csak most jelentkezem, ritkán járok már csak erre, az elmúlt napokban pedig egyszerűen nem tudtam bejelentkezni az Ezüstmackós fiókomba. Már jelszót is változtattam, 2x is, de sehogy sem engedett be. A moderátor azt írta, mindenkinek gondja volt ezzel, de már kijavították a hibát. Nekem továbbra sem működött, csak most, a 3. jelszóváltoztatás után. Most fogom csak elolvasni a privát üzeneteket, Meni Neked emailben válaszolok.


    A zártkörű csoport - aminek célja, hogy információkkal, ötletekkel, lelki támogatással segítsük a POF-os (magas FSH, alacsony AMH) és mégis bizakodó, babára vágyó sorstársainkat ezen az igencsak rögös úton - elindult.

    idézet:
    Ezüstmackó (2953)
    2014-10-13 00:44:49

    Sziasztok!


     


    38 éves vagyok. Korai petefészek kimerülést diagnosztizáltak nálam. Nagyon alacsony az AMH szintem. :( Nagyon szeretnék babát vállalni! Nem tudom létezik-e még a zártkörű facebook csoportotok, de ha lehet én is szeretnék jelentkezni!


    aandi_gijeog@indamail.hu


     


    Előre is köszönöm a befogadást!


    Minden jótanácsot szívesen fogadok!

    előzmény:
    Ezüstmackó (2953)
    2014-10-13  00:44
  7. 2018. augusztus 14. 15:222974.

    Sziasztok!


    Szeretnék én is bekerülni a fb-os csoportba. Nekem is POF-om van 25-éves koromóta, 40 leszek. Itt az email címem vlaszova@gmail.com 


    Köszönöm szépen.


    Szép napot!

    előzmény:
    Ezüstmackó (2938)
    2014-07-15  05:16
  8. 2017. november 3. 14:482973.

    Szia!


    Javaslom, hogy a Budai Endokrinközpontban keresd fel Dr. Balázs Csabát. Nekünk ő segített ezzel kapcsolatban. Hónapokat kell várni időpontra, de az asszisztense számát el lehet kérni a Budai Endokrinközpontban, akitől esetleg meg lehet próbálni kérni korábbi időpontot.


    És én javaslom az Awiva tornát is!


    Sok sikert!

    előzmény:
    Provoncialka (2972)
    2017-10-29  15:20
  9. 2017. október 29. 15:202972.

    Sziasztok!


    Él még a topik? Vagy teljesen átköltözött a fb-ra? Ha igen, szeretnék csatlakozni.  38 éves vagyok, és utólag belegondolva 16 éves korom óta szenvedek POF-tól. Akkor még "csak" rendellenes vérzéseim voltak, szabálytalan időközönként és hosszúsággal. Gyakran kötöttem ki kórházban, mert akár 3-4 hétig is véreztem, és volt, hogy olyan erősen, hogy majdnem elájultam. Több város több vezető nőgyógyászát felkerestem, de többnyire vérzéscsillapítót és fogamzásgátlót adtak. (Kivéve Bp-en, a Szabolcs utcában, ahol 20 éves koromban azt mondta egy orvos, hogy gyorsan szüljek gyereket, mert később nem biztos, jogy lehet. Kár, hogy nem említette a POF-ot, illetve, hogy akkor még sem egzisztenciám, sem pasim nem volt.)


    Később több orvos egybehangzó véleménye az volt, hogy én így működöm, barátkozzak meg vele, majd foglalkoznak akkor a problémámmal, ha gyereket akarok. Három éve mentem férjhez. A dokim akkir diagnosztizálta a bajt, es másfél évig hormonpótlást alkalmazott nálam. Aztán a fiagnózist a BMC-ben is megerősítették. Azt mondták, csak donorral lehet gyerekem. Persze megfelelő családtagom nincs, így max Brnoban segíthetnek. 


    Még adtam magamnak három hónapot akupunktúrával, sok vitaminnal, tornával. Aztán újabb hormonvizsgálat, és meglátjuk, bevállaljuk-e Brnot. De addig is minden tippre, segítségre fogékony vagyok. Meg persze a fb csoportra. Ha privátban kell jelentkezni, a bettuci@yahoo.com címmel vagyok a fb-on. ☺

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_936731 (2971)
    2017-06-27  14:03
  10. Torolt_felhasznalo_936731
    Torolt_felhasznalo_936731
    2017. június 27. 14:032971.

    Szió!


    Én is szeretnék csatlakozni a csoporthoz és itten vagyok 😄. POFot diagnosztizált az orvos, közölte petesejt donáció és ennyi. Se hogy hova menjek, se hogy mit kezdjek szedni vagy tudomisén... 


    Félelmetes, mennyire tucatként kezelnek... hozzáteszem maszek meddőségi orvos😕


    Remélem, még megtalálható a csoport. Nagyon köszönöm!

    előzmény:
    Jázmin5 (2969)
    2016-04-06  10:45
  11. 2016. június 3. 07:082970.

    step up height increaser  It’s an


     amazing ayurvedic product that not just increase your height up to 5 inch but also boost your strength, 


    bone mass density. Step up body growth formula is a healthy product that also boost your immune and digestive 


    system and provide you with healthy complete body growth.


     


     


     


    step up height increaser It’s an


     amazing ayurvedic product that not just increase your height up to 5 inch but also boost your strength, 


    bone mass density. Step up body growth formula is a healthy product that also boost your immune and digestive 


    system and provide you with healthy complete body growth.


     

    előzmény:
    kéktengerkék (1)
    2007-02-16  13:51
  12. 2016. Április 6. 10:452969.

    Sziasztok!


     


    Van itt még valaki????? Szeretnék én is bekerülni a FB csoportba, mivel szeretnék sorstársakra taláni, POFem, IRem , hosimoto pajzsmirigybetegségem van. 1 % esélyt adtak lombikkal is a majdnai babócánknak. De hátha csoda történik. Valaki jelentkezzen légyszíves! Köszönöm!

  13. 2015. november 5. 21:402968.

    Szia! Neked sikerült bekerülni. Facebookos csoportba? Mert nekem sajnos nem. nálad milyen értékek alapján állapították meg a Pof-ot?

    előzmény:
    t.editke74 (2967)
    2015-10-11  08:02
  14. 2015. október 11. 08:022967.

    Ezustmacko! En is Pof- os vagyok,szeretnek csatlakozni a csoporthoz,nem tudok priviben irni valamiert nem veszi el.Az email cimem, t.editke74@gmail.com ,,,,ha olvasod legyszi irj ide,vegyel fel,megirom a nevem emailben,,, Koszonom Detti

    előzmény:
    Ezüstmackó (2936)
    2014-07-09  03:44
  15. 2015. június 20. 16:372966.

    Sziasztok!


    Nem tudom van-e még itt valaki, de azért leírom én is a történetem. 31 éves vagyok, 1 éve próbálkozunk a babával sikertelenül. Voltam endokrinológusnál, aki elvégezte a hormonvizsgálatot, melynek értékei állítása szerint teljesen rendben voltak, ezek után az orvosom és az endokrinológus is javasolta az átjárhatósági vizsgálatot. Ezen nemrég átestem, valamint sok kis cisztát is laparoszkópiás műtéttel eltávolították. Szövettani eredményem a következő: erősen fibroticus ovarium részletekben sem elsődleges, sem másodlagos tüszők nem láthatóak. Az orvosom a Kaáliba irányított, majd júli 8.-án megyek. A papíromra rá van írva, hogy szövettan alapján POF szindróma. Igazából értetlenül állok eddig az eredmény előtt, mivel a hormonok azt mutatták,hogy minden rendben. Ciklusaim általában 32 naposak +- 3 nap, de azt mondták ez nem jelent semmit, csak azt bizonyítja, hogy a nyálkahártya leválik. A szegedi Kaálival van valakinek tapasztalata? Illetve valaki járt így, hogy a hormonjai rendben voltak? 


    Biorezonanciás vizsgálaton voltam korábban, ahol javasolták a DHEA szedését, de a műtét miatt nem szedtem, de a hozzászólásokat átolvasva szedni fogom, csak nekem 100 mg-os.


    A FB csoporthoz én is szívesen csatlakoznék.

  16. 2015. február 10. 09:232965.

    Koszonom, hogy irtal, valahogy nem gondoltam arra, hogy a DHEA rendbehozza a ciklust is, pedig logikus. Meg fogom kerdezni az endokrinologust, hogy mit gondol errol. Azt hiszem o fel tudja irni a gyogyszert, de ha nem, akkor be tudom hozatni Magyarorszagrol vagy az USA-bol (itt nincs betiltva, csak receptkoteles). Egyelore kivancsian varom, hogy milyen lesz ebben a honapban a 21. napi vervetelem, illetve hogy egyaltalan hany napos ciklusom lesz. Hohullamom szerencsere az utobbi heten nem volt, abban bizom hogy a rengeteg D vitamin +  vas + Omega3 + Q10 segitett talan...

    előzmény:
    Ardian05 (2964)
    2015-02-09  09:37
  17. 2015. február 9. 09:372964.

    a dhea-t nem csak akkor érdemes szedni, ha gyereket szeretnél, a ciklust, hormonrendszert is kicsit rendberakja... van Maon, aki klimax tüneteire szedi, mert nálunk annyira vonakodnak bármilyen hrt-t alkalmazni a dokik, hogy sokan öngyógyításra kényszerülnek


    én kb. 2 éve minmális m,ennyiséget, napont fél 25 mg-osat szedek (negyed este, negyed reggel), azóta kop-kop a ciklusom teljesen tökéletes, 13-14. napon van tüszőrepedésem. előtte nekem is rendetlenkedett, bár inzulinproblémáim is voltzak, arra D vitamint szedek és diétázom lightosan, lehet, hogy az is használ, de úgy érzem, a minimális dhea is jót tesz


    persze, ha mész dokihoz, az a legjobb, ha megbeszéled vele!

    előzmény:
    Meni (2961)
    2015-02-08  09:16
  18. 2015. február 9. 09:332963.

    hát, ezt olvasni is nagyon megrázó volt. nagyon sok csalódáson mentél már keresztül... :-(


    hogyan tovább? bíztatnak még további lehetőséggel a dokik?


    örökbefogadáson nem gondolkodtatok?

    előzmény:
    redeianita (2962)
    2015-02-08  12:48
  19. 2015. február 8. 12:482962.

    Régóta, pontosan 6 éve olvaslak titeket Kedves Sorstársaim! Nem kaptunk könnyű keresztet. Az én történetem nagyon röviden: Teljesen normális menstruációval éltem az életem 31 éves koromig, amikor is egy nyaralás alkalmával teherbe estem. Nagy boldogság aztán az öröm után ürüm. 6 hetesen megműtöttek mert a vakbelem beleperforált a jobb petefészkembe. Vakbél és jobb petefészek is ment. Terhességem megmaradt a csodával határos módon. Aztán sajnos 22 hetesen begörcsöltem és meg kellett szülnöm a kislányomat akit már nagy szeretettel vártunk, sajnos ő ott maradt én hazajöttem ez volt 2007 karácsonya. Utána egyre ritkábban menstruáltam aztán másfél év alatt teljesen megszűnt a vérzésem. Diagnózis: Korai klimax Teljes kétségbeesés, kutatás, keresés mi a megoldás??? Van-e megoldás? Reflexológia, akupunktúra, fonálbeültetéses akupunktúra, kineziológia, DHEA, L-arginin, Jóga, Arwen, Awiwa. Semmi nem hozott sikert. Egyszer kétszer még menstruáltam évente egyszer. Szerintem a barátcserjétől. Végül nagy nehezen ráadtam a fejem a lombikra Donor petesejttel. Jelenleg a második lombik babymet vesztettem el:-(( 

  20. 2015. február 8. 09:162961.

    De jo, hogy van meg itt valaki :-) 


    Nem, mar nem szoptatok, tobb mint egy eve nem. A sport azert kellett, mert pre-diabeteszem van, az ehgyomri ertekem es a HbA1C is picit magasabb, mint kene. Az is ugy volt, hogy a szules utan fel evvel tok rendben volt, aztan egyre rosszabb lett. De a sport nagyon jot tett, a legutobbi (decemberi) vervizsgalaton mind a ket ertek normal zonaban volt, ami nagyon jo hir. Szoval nincs egyenes osszefugges a cukor meg a hormonok miatt. Marmint dehogynem, de most eppen nalam a cukor rendben van. 


    DHEA-t nem akarok szedni, mert egyreszt nem konnyu beszerezni, masreszt nem akarok gyereket, akkor meg minek? Majd ha az endokrinologus javasolja, akkor atgondolom ujra, de hatha van mas megoldas is. 

    előzmény:
    Ardian05 (2960)
    2015-02-03  08:52
  21. 2015. február 3. 08:522960.

    ..ja bocsi, elsiettem: most látom, a dokival még nem beszéltél...szoptatsz még? az is bezavarhat a hormonháztartásba

    előzmény:
    Meni (2958)
    2015-02-03  08:15
  22. 2015. február 3. 08:502959.

    a dheat-t nem próbáltad újra szedni?


     


    a doki mit mondott, mitől lehet? ő javasolta a sportot, diétát? összefüggésbe van a cukorháztartással, azért kell?


     


    (mint látod, engem érdekel a téma, most már mi sem tervezünk babát, sajnos nem állunk most olyan biztos lábakon, épp kivándorláson gondolkozunk, szóval, most ez lekerült a napirendről erősen..)

    előzmény:
    Meni (2958)
    2015-02-03  08:15
  23. 2015. február 3. 08:152958.

    Megirom, mert hatha valaki meg erre teved. Ha valaki nem feltetlenul van kepben: harom eve POF-et diagnosztizaltak nalam es ezzel egyutt masodlagos meddoseget, kaptam ra kezelest (DHEA, IVI) es hatalmas szerencsevel megfogant es egeszegesen megszuletett belole a kislanyom. Ami erdekes, hogy fel evvel a szules utan megnezettem a hormonjaimat, es tokre orultem neki, hogy majdnem tokeletes lett. Nem is volt baj a menstruaciommal sem, happy end. 


    Aha, aztan harom honapja elkezdett elcseszodni a korabban 26-30 napos ciklusom. Gondoltam 36 evesen ez nem tragedia, majd helyrejon. De par hete egyre komolyabb hohullamaim voltak ejszaka, aztan masfel hete volt par nap, amikor napkozben is durva hohullamaim voltak, allandoan fajt a fejem, faradt es hisztis voltam. Kozben volt egy 36 napos, aztan utana egy 19 napos ciklusom, es itt jott a dontes, hogy ezzel azert kene valamit kezdeni. 


    Endokrinologushoz aprilisra kaptam idopontot, addig is csinaltattam egy huszadik napi es egy harmadik napi hormonsort. A huszadik napin 4.2 volt a progeszteronom, a harmadik napon az FSH 18. Magyarul jol elcseszodott megint minden, lelkileg igy sem egy orommamor, de mivel nem akarok gyereket, nem annyira tragikus, mint harom eve volt. 


    Szoval most visszaalltam a dietara, a komoly mennyisegu vitaminra, es folytatom a sportot (mondjuk azt szules ota, szoval az nem ujdonsag). 


    Csak gondoltam elmeselem, es ha valakinek van kedve beszelgetni a POF ezen vonulatarol, es nem a babavarasrol, akkor en neha benezek ide. Ha valakinek van javaslata, hogy mit tudok meg csinalni hogy enyhitsem a tuneteket, akkor annak is orulok, mert HRT-t azt csak vegszukseg eseten szeretnek kezdeni. 

  24. 2014. december 9. 04:262957.

    Szia Eszti,


    Egyetlen privát üzit kaptam tőled, október 29-én, amit november 5-én meg is válaszoltam (és nekem azt jelzi, olvastad). Ahogy a priviben írtam is, november elején elküldtem neked a friend request-et a FB-on, amíg nem igazolsz vissza, nem tudlak sajnos hozzáadni a csoporthoz.


    Adrienn, ha esetleg olvasod, a te prividre is válaszoltam, de nálam olvasatlanként jelzi lassan 1 hónapja.


     

    előzmény:
    Eszter77 (2956)
    2014-12-02  18:07

Címlap

top