Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Műköröm házilag

Zsniki
Létrehozva: 2006. január 18. 20:52
sziasztok! Új vagyok itt! Érdeklődni szeretnék, hogy ti szoktatok otthon csinálni magatoknak műkörmöt? Ha igen, hogyan hogy szép legyen
  1. 2018. február 6. 07:1569.

    Meg sehogy,de keszulok ra...:)

  2. 2016. december 18. 21:4668.

    Azért nem lebecsülendők a műkörmösk, de ez is olyan lesz majd mint a fodrászat, ha nem trendi frizura/vágás, esetleg dauer kell/ bizony megcsinálja saját maga az  ember, olyan eszközök vannak már, hogy akadálya nincsen! én is magamnak csinálom, és bizony, bizony megdöbbenek akik látják, hogy melyik mükörmöshöz járok? - kérdezik- hát ez van kérem!

    előzmény:
    Ildiko666 (51)
    2010-09-06  16:40
  3. 2016. október 26. 13:4067.

  4. 2012. október 28. 20:4366.
    Nos, azért írok, hogy megosszam veletek az élményeimet, tapasztalataimat az otthoni műköröm építéssel. Nem szakmám, de ma már akár hobbynak is mondhatnám :-) A történet ott kezdődik, hogy 7 évvel ezelőtt fel lett téve az első műkörmöm, ami porcelán volt. Imádtam!!! Később már a zselés körmöm volt, amit szintén imádtam. Szerelmes lettem a műkörömbe. És ami egy fontos dolog, hogy ekcémára hajlamos a bőr a kézfejen, de amikor műkörmöm volt soha nem jött elő (erről majd később). A munkám megváltozott, válság lett, pénztárcám is megváltozott. Nincs ebben meglepő. Le kellett mondanom a körmös szépítkezéseimről. Az új munkámnál nem is volt annyira praktikus. Egy fél évvel ezelőtt viszont megint feléledt a szerelem... mi lenne, ha olcsóbban, itthon én csinálnám meg? Beruháztam. Megvettem egy szettet 4x9 W-os UVlámpa, gélek, folyadékok, reszelők, ecsetek, tip-ek. Benne volt minden, amire szükség van. Pár napon belül lett kellékem a mintázáshoz, csillámporok, törtkagyló, kövek stb. Nekiálltam, mident úgy csináltam, ahogyan láttam a műkörmöstől, megnéztem néhány videót a neten...csak megerősítésként :-) és tádáááám. Működik. Szép lett, jó lett, olyan, amilyet elképzeltem. És tartós is. Próbáltam, hogy meddig. A 4. hét végét nem bírtam kivárni, így lereszeltem és más színnel, csillámmal, más színű zselével kísérleteztem. A párom, a munkatársaim, a gyerekeim mind megdícsérték a művemet. Szóval nekem bejött, élvezem, csinálom és annak, aki nem tud 3-4 hetente 4000-6000 Ft-ot rászánni, jól eső spórolásként is felfogható. A befektetett összeg a negyedik műkörömnél megtérült. Szóval lehet ezt így is. A technikám, ügyességem egyre jobb lesz, szebb lesz. Meglepő módom a jobb kezemen - megkockáztatom - szebb is a végeredmény. Tudom, hogy lesz néhány profi műkörmös hozzászóló, akinek ez a szakmája, logikus velük nem lehet versenyezni sem technika, tudás terén. Aláírom, ez így van....csodálom is a türelmüket, kitartásukat, tudásukat. Én örülök, hogy ezt kipróbáltam. Bevált. Nagyon is. Csak ennyit akartam, hogy másnak is adjak egy kis bátorítást.  !!! Persze hozzá kell tenni, hogy ha nem lett volna előtte már műkörmöm, akkor kicsit bajban lettem volna a lépésekkel, technikákkal.!!!
    előzmény:
    Zsniki (1)
    2006-01-18  20:52
  5. 2011. március 19. 19:3465.

    Sziasztok!

    Én is magamnak csinálom otthon a műkörmeimet már kb. 2 éve. Nem zselézek, csak porcelánozok. Van, aki ennek, van, aki annak a híve:) Én a porcelánt szeretem nagyon.

    Nem vettem részt semmilyen képzésen, az interneten kutakodtam, rengeteg videót néztem. Eleinte nem lett túl szép: nem volt egyenletes, vagy vastag lett, vagy vékony, semmi C-ív, de idővel tapasztaltam, hogy egyre jobb lesz:) Most pedig már annyira jólesik az az elismerés, mikor a suliban valaki megkérdezi: "De jók a körmeid, hol csináltattad?" :)

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_588037 (0)
     
  6. 2011. március 17. 12:1564.
    inkább menj profihoz
    előzmény:
    Zsniki (1)
    2006-01-18  20:52
  7. 2010. október 21. 19:3763.

    Sziasztok

    remélem attól hogy nem ír senki se attól még sokan látogattok ide.

    Ha minden igaz 2 hét múlva megkapom az első zselésszettemés sikerül valamit kreálnom majd teszek fel képet.

    Mindenkinek jó éjszakát.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_390011 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_662699
    Torolt_felhasznalo_662699
    2010. szeptember 9. 09:1762.

    Zselés köröm terén sajnos én nemtudok segíteni neked.

    Igaz,nem volt goromba a válasz,mert mindenkinek a saját szakmája-hivatása a legfontosabb.

    Remélem sikerrel jársz

    szia

    előzmény:
    szöszinóri (61)
    2010-09-09  08:38
  9. 2010. szeptember 9. 08:3861.

    Szia, köszi a választ.

    Nemtudom én valahogy félek a porcelántól nekem még csak zselés körmöm volt.

    Amúgy meg nemvolt olyan vészes az előző válasz csak már elég fáradt voltam tegnap meg minden összejött és alig vártam, hogy netezzek, megnézzem mit írtatok és kicsit rosszul esett, tegnap, ma már kipihenten nem volt semmi gorombaság Makrancos hozzászólásában.

     

    ui: azért még várom a válaszokat

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662699 (60)
    2010-09-09  07:54
  10. Torolt_felhasznalo_662699
    Torolt_felhasznalo_662699
    2010. szeptember 9. 07:5460.

    mármint az épített porcelán nem jött be.

    Reggel van még

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_662699 (59)
    2010-09-09  07:53
  11. Torolt_felhasznalo_662699
    Torolt_felhasznalo_662699
    2010. szeptember 9. 07:5359.

    Szia!

     

    Ne foglalkozz a kötekedőkkel,ez most olyan dolog,hogy a hajunkat se csak fodrász száríthatja be...igaz ,hogy ő tudja a legjobban,mert neki a szakmája,vagy ebédet se csak egy szakács főzhet,szóval próbálkozz nyugodtan.

    Priviben ha érdekel leírom,hogyan kell,de én porcelán tipes körmöt szoktam,az épített porcelán technikáját is tudom,de nekem személy szerint nem jött be.

    szia!

    előzmény:
    szöszinóri (57)
    2010-09-08  20:44
  12. 2010. szeptember 8. 21:0758.

    Ne bánkódj és nyugodtan kérdezz :)

    Az már más tészta, hgy egy-két válasz nem fog tetszeni...

    Ez benne van a kalapban ;-)

    Én ezt tudtam őszintén írni :)

    előzmény:
    szöszinóri (57)
    2010-09-08  20:44
  13. 2010. szeptember 8. 20:4457.

    Köszi a biztatást de ettől okosabb nem lettem!

    Szoktam alkalmanként körmöshözjárni de tudod néha elmegy a "kedvem" ($)

     Amúgy itt nem segítünk egymásnak? Azt írtátok hogy inkább kérdezzünk,én nem értem mindenkit ilyen nehezen fogadtok be? Van másik fórum (orchidea) ott még válaszolni se hajlandóak.

    Bocsi de egy kicsit kiborultam .

    Jó éjt.

    előzmény:
    Makrancos (56)
    2010-09-08  19:38
  14. 2010. szeptember 8. 19:3856.

    Szia!

    Őszintén???

    Szerintem inkább ne kezdj bele :)

    Leírhatnám, hogy hogyan kell...

    De szerintem nem sokat segítene ;-) A folyamatot nem csak látni, de megérteni is kell (hogy mit miért, mikor hogyan...... rengeteg körülmény, amit figyelembe kell venni.... stb.stb.stb...)

    Persze, van, akinek sikerül oktatás nélkül, de találkoztam már nem egy olyannal, aki igen nagy károkat okozott - szerencsére csak - magának... (s a kollegáim is jópárral :)

    (a felsorolásodban volt pár jó, és néhány téves pont :))

    Még a végzett körmösök nagyrészének sem ártanak a továbbképzések. Egy laikus pedig, aki nem is tanulta, sokmindenről fogalma sem lehet.

    Ettől függetlenül, ha belevágsz, sok sikert kívánok!

     

     

     

     

     

     

     

    előzmény:
    szöszinóri (55)
    2010-09-08  15:30
  15. 2010. szeptember 8. 15:3055.

    Sziasztok, bocsi a tolakodásért de nagyon megtetszett ez atopik.

    Én is gondolkozom egy ideje azon hogy otthon tudnám-e csinálni magamnak a körmömet, de egy kicsit tartok a betegségektől. Sok helyen próbáltam már utánnanézni a műkörömkészítés (zselés) menetének de nem vagyok teljesen felvilágosult, még. ( remélem segítetek)

    Konkrétan amit tudok:

    - bőrfeltolás,

    - bolyhosítás, formázás, portalanítás

    -  zsírtalanító folyadék

    - vékony réteg zselé, lámpázás 2perc

    - c ív kialakítása, fehérrel, 2 perc lámpa

    - vékony réteg zselé, 2p lámpa

    - na itt kellene valamilyen fixáló? meg reszelni vagy pontosan nem tudom!

    - zselé lámpa nemtudom mennyi ideig

    - top coat? lámpa

    - olaj a körömágyra

     

    Nagyon szépen megköszönném ha segítenétek nekem, már egy 6-os ecsetem van.

     

    Szép napot mindenkinek!

    Ja és köszönöm a segítséget.

    előzmény:
    Zsniki (1)
    2006-01-18  20:52
  16. 2010. szeptember 7. 09:2154.
    Oké,köszönöm szépen a választ! :) remélem ezek után már nekem is jó lesz! :)
    előzmény:
    _andiiikaaa_ (53)
    2010-09-06  22:12
  17. 2010. szeptember 6. 22:1253.
    Hozzáteszem, ha magadnak csinálod, el ne kezdj előkészített körömmel pakolászni, akkor már nem nyúlunk semmihez! :)
    előzmény:
    _andiiikaaa_ (52)
    2010-09-06  22:11
  18. 2010. szeptember 6. 22:1152.
    A primer nem köt, hanem szárad :) kb. 1 perc. Én felkenem az összes körömre, kipakolom a zselét, ecsetet, stb. aztán kenem az alapréteget. Még nem mértem le pontosan, ez mennyi idő, de bőven elég.
    előzmény:
    Monika85 (50)
    2010-09-06  15:27
  19. 2010. szeptember 6. 16:4051.

    Hát a profik attól (is) profik, hogy nem videóról tanulják a körömépitést, hanem baromi sok technikai tanfolyam van a hátuk mögött, és még több gyakorlás.

    Tudomásul kell venni, hogy ez egy szakma, és nem lehet videóról megtanulni!

     

    Amúgy 99 százalék, hogy  előkészitési gondod van, de ezt látatlanban nem lehet igazán megmondani. 

    Simán lehet az is, hogy a körmöd lerugja a zselét magáról (nagyon ritkán, de előfordulhat), vagy valahol gyulladás van a szervezetedben. 

     

    előzmény:
    Monika85 (48)
    2010-09-06  13:08
  20. 2010. szeptember 6. 15:2750.

    Nem youtube-os videót néztem,hanem crystal nails-eset Mert ilyen anyagokkal dolgozgatok. A nail prep mikor felkenem, szinte egyből nem is látszódik a körmömön,úgyhogy jön a köv lépés. A primernek (nekem savmentes van) mennyi idő kell míg jól köt? már bocs, a hülye kérdésért (még csak most kezdtem).Mert lehet,hogy akkor itt rontom el,mert felkenem és nem várok vele,hanem egyből rakom a zselét....

     

    előzmény:
    _andiiikaaa_ (49)
    2010-09-06  13:52
  21. 2010. szeptember 6. 13:5249.

    Az lehet, hogy mindent úgy csinálsz, de nem biztos, hogy ugyanolyan minőségben. + a youtube-on is vannak "érdekes" videók, remélem nem abból merítesz...

    Valószínűleg az előkészítéssel vannak problémáid: nem mattítasz eléggé, vagy túl erősen mattítasz/reszelsz/, nem kaparod le rendesen a bőrt, poros marad a köröm, nem várod meg, hogy az előkészítő folyadékok megszáradjanak... soroljam még a lehetőségeket?

    előzmény:
    Monika85 (48)
    2010-09-06  13:08
  22. 2010. szeptember 6. 13:0848.

    Sziasztok!

     

    Nekem olyan gondom lenne, hogy mindent rendben helyes sorrendben csinálok a zselés körömépítésnél, de mégis 4-5 nap alatt a széleken fent levegős lesz,alá tudok nyúlni... pedig videót is néztem,hogy hogy csinálják a profik,és én is úgy csinálom. egyszerűen nem tudom mi lehet a gond. Szerintetek??

    Üdv

    Mónika

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  23. 2010. augusztus 3. 16:3947.
    Helo! Nem tudtok nekem abban segíteni, hogy lehet Nyíregyházán vagy Debrecenben olcsón csillámport szerezni? 300 forint alatt? :) előre is köszi :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_ (0)
     
  24. 2010. július 30. 23:1046.
    www.nails.hu
    előzmény:
    limy (45)
    2010-07-30  17:44

Címlap

top