Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Felnőttkori pattanások..

Torolt_felhasznalo_250235
Torolt_felhasznalo_250235
Létrehozva: 2005. május 14. 13:47
Sziasztok!

Soha életemben nem voltak pattanásaim, de mostanában sorra jönnek elő... Azok a fájos, hatalmas típusok...
Nem tudtok valami krémet ajánlani? Emellett pedig elég száraz a bőröm, úgyhogy valamilyen hidratáló krémet kellene használnom, de attól tartok, hogy pont ezektől jönnek ki...
  1. 2005. augusztus 9. 11:4517.
    Sziasztok!

    Az én bőrgyógyászom aknefug-el nevű tonicot adott az ardomra, nekem nagyon bevált!!!

    Piperke: a diane35-tel nagyon vigyázz, én magamra rántottam 10 kg-t. Egyfolytában ettem. Durva volt!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. Torolt_felhasznalo_176149
    Torolt_felhasznalo_176149
    2005. augusztus 9. 11:2416.
    Sziasztok, 25 vagyok, pattis. . tipikus szeborreás bőr: száraz, de uganakkor pattis. 1. tanács: kerüljétek a zsíros hidratálókat (jó a Lóreal hydrafresh, és az YvesRocher zselésvitaminos. . . legalábbis nekem ezek jöttek be mert nem zsírosítanak) 2. tanács: fogigátló abbahagyása után sószappannal mosakodjatok (Mozsár utcában gyógynöv. bolt) 3. tanács: 2havonta kozminál tisztíttatni (nekem 1 hónapig utána alapozót sem kell feltennem olyan tiszta lesz) 4. tanács: kozmim adta: Ilcsi féle erőspaprikás ecsetelő (tényleg leszárítja, és visszahúzódnak)
    Remélem tudtam segíteni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. Torolt_felhasznalo_621723
    Torolt_felhasznalo_621723
    2005. augusztus 5. 13:0715.
    A svédcsepp nekem is bevált!
    Bár lehet az alkoholtartalma miatt nem tesz túl jót a bőrnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_833370 (14)
     
  4. Torolt_felhasznalo_833370
    Torolt_felhasznalo_833370
    2005. augusztus 5. 12:4414.
    Sziasztok!
    Én is a pattanásokkal szenvedek. Már sokmindent kipróbáltam (drága krémeket, vitaminokat, étrendkiegészítőket, antibiotikumokat, fogigátlót), de az eredmény elmaradt. A Roacutant nem vagyok hajlandó kipróbálni, mert az szerintem túl drasztikus.
    Most azt csinálom, hogy svédcseppel kenem be a pattanásos részt minden este. Erről azt olvastam, hogy a hegekre is jó, mert sajna már azok is vannak. Bár azt mondják, szárít, de ebben van az utolsó reményem. Szerintem javult, de persze még messze van a tökéletestől.
    A fokhagyma leve is szépen leszárítja a patikat.
    Azt is olvastam, hogy az is segíthet, ha elhagyjuk a húst az étkezésekből. Ezt még nem tudtam hosszú távon megtenni. :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_404837
    Torolt_felhasznalo_404837
    2005. május 14. 17:3013.
    Sziasztok!

    Csatlakoznék hozzátok! 25 éves vagyok és kb. 1o éve , rendszeresen pattanásaim vannak! Állítólag szeborreás a bőröm, de már ebben sem vagyok biztos!

    Többféle foggátlit szedtem de az állapot nem javult, sőt akkor inkább rosszabb lett!

    Írtátok az endokrinológus rendelést , ez mit jelent pontosan?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2005. május 14. 16:3512.
    Hat en nem tudom. Engem a börgyogyasz elös probalkozasra rendberakott.

    Nalam mondjuk egyertelmu volt a dolog hogy azert voltam tele pattanasokkal mert abbahagytam a fogigatlot. Nem volt ott semmi kamuzas.

    Mondjuk engem amugy sem erdekelnek ezek a hormonszint dolgok, mert mindenfelekepp kulsö kezelest akartam a problemamra.
    előzmény:
    regan (11)
     
  7. 2005. május 14. 16:0711.
    Dokihoz vele, de ne bőrgyógyászhoz, hanem endokrinológushoz!! Levesznek egy vért hormonszintekre, és kiderül. Nekem a túl sok prolaktintól voltak ilyenek, de inkább főleg nyakon--háton. A bőrgyógyászok ilyen tünetekre ált. vagy kamuznak valamit, vagy őszintén bevallják, hogy csak találgatni tudnak::((
    SOTE I. Bel-en (Klinikáknál) nagyon jó az endokrin rendelés.
    R.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. 2005. május 14. 15:2810.
    En is csatlakozom es azt mondom surgösen rohanj el egy börgyogyaszhoz. . .

    En ket evig kinlodtam evvel, csak azert hogy a börgyogyasz altal differin utana egy honap alatt rendberakja az arcom!!! Miert is vartam ket evig? :s
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. Torolt_felhasznalo_670135
    Torolt_felhasznalo_670135
    2005. május 14. 14:549.
    a dokit javasolnám először. azért mert valaki szintén pattanásos egyáltalán nem biztos, hogy neked is be fog válni az általa javasolt krém, lehet hogy még ront is. én arcradírt sem használnék, gondolj bele a gennyel teli pattanásokat felszaggatod , a belsejét meg szétkened az arcodon, rá az eészséges pórusaidra. . fúj
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. 2005. május 14. 14:458.
    szia!
    a diane35-tel vigyázz, mert, ha abbahagyod, nagyon ki fogsz pattogni újra. . ! nekem anno, amikor nagyon gyulladásos volt a bőröm, két hétig felírt a gyerekorvos wilprafen (nem biztos, hogy így írják. . ) antibiotikumot. . ! az nagyon jót tett, persze az gyulladáscsökkentő volt. . !
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (7)
     
  11. Torolt_felhasznalo_250235
    Torolt_felhasznalo_250235
    2005. május 14. 14:347.
    Én is megtámadom őket, amikor elkezdenek nőni!! :-) Így persze még nagyobbak lesznek. . Most kezdtem fogamzásgátlót szedni, azt a Diane-35t, ami állítólag a bőrnek is jót tesz. . Mondjuk előtte is kijöttek, úgyhogy nem arra fogom. .
    A rendszertelen nemi élet. . . hmm. . . most lett rendszeres!! :-)) akkor az sem. .
    Lehet, hogy igazatok van, marad a bőrgyógyász!!

    Viszont, mintha rémlene valami krém, amit még régebben reklámoztak, pont ilyenekre. . . Reméltem valamelyikőtöknek beugrik, hogy milyen márka. . Még azt kipróbálnám, aztán ha nem működik, marad a doki. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_709070 (4)
     
  12. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. május 14. 14:276.
    Amúgy van egy gyógyszertári hidratáló, a neve kremor aquosa (lehet nem jól írom) és abban nincs semmi allergizáló és jól hidratál. Receptre nagyon olcsó.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (1)
     
  13. 2005. május 14. 14:265.
    Nekem is volt. A kozmetikusom egy időben poénkodott is, hogy a rendszertelen nemi élet. . . hahaha. A végén kiderült a laborvizsgálatok alapján, hogy a vesémmel volt valami baj és attól jöttek a pattanások. Állítólag rosszul választott ki a vesém. De hogy ezt miből látták nem tudom. Csak laborvizsgálaton voltam. Utána kaptam gyógyszert (már nem tudom mit gyulladásra) és elmúlt. Ez már évekkel ezelőtt volt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (1)
     
  14. Torolt_felhasznalo_709070
    Torolt_felhasznalo_709070
    2005. május 14. 14:164.
    Nekem is ilyen a bőröm, bár nekem azért, mert kapargatom:) bár inkább:(
    a kozmetikusom azt mondta, ez az un. száraz szeborreás bőr. heti 2x-i alapos bőrradírozást javasolt és vmi jó hidratálókrémet gyakran használni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_575842
    Torolt_felhasznalo_575842
    2005. május 14. 14:163.
    Szia!

    Itt a nlc-n nagyon sokan panaszkodnak erről. Többek között én is. Sokaknak a fogigátló abbahagyása miatt jönnek elő, nekem valamilyen bőrfertőzés miatt. :( Pontosan az általad leírt fájdalmas, hatalmas típusok. . . .

    Tényleg nagyon elkeserítő ez a szitu. Csak jönnek elő megállíthatatlanul, és az ember már tükörbe se mer nézni.

    Rajtam a bőrgyogyi által felírt Differin segített. Mindenképpen menj el dokihoz, ha én annak idején nem megyek el, akkor lehet még jobban elmérgesedett volna a helyzet.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (1)
     
  16. 2005. május 14. 14:142.
    szia!
    bőrgyógyászt ajánlok.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_250235 (1)
     

Címlap

top