Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

SOS! szűztea kapszula!!!!

Torolt_felhasznalo_490149
Torolt_felhasznalo_490149
Létrehozva: 2004. október 15. 12:30
Sziasztok!

Egy SOS segítségre lenne szükségem! Elkezdtem szedni a msáok által nagyon dícsért szűztea kapszulát, viszont az a problémám, hogy kósza forrásokból azt hallottam, hogy ha az ember fogamzásgátló tablettát is szed mellette, akkor ez a kapszula semlegesíti a fogamzásgátlást. És én még nem szeretnék bébit :)
Ez igaz vajon??? Valaki segítsen, ha tud, aki hallott erről bármit is, léccci! Aki tudja, hogy milyen biztos forrásból lehet ezt megérdeklődni, azt kérem, hogy írja meg!

köszi, sziasztok
  1. 2018. november 4. 20:3116.

    Sziasztok


    Szedtem


    Aszuztea


    Kapszulat


    Parnapig


    Hasmenesem


    Lett


    Tole


    Egyfojtaba


    Parpercenkent


    Mentem


    Vcre


    Tole


    Gyomorfajdalmam


    Volt


    Hasi


    Gorcsok


    Hasfajas


    Egynapja


    Nemszedem


    Abbahagytam


    Nekem


    Nemhasznalt.semmit


    Nemvolt


    Hatasos


     


     

  2. 2018. november 4. 20:3115.

    Sziasztok


    Szedtem


    Aszuztea


    Kapszulat


    Parnapig


    Hasmenesem


    Lett


    Tole


    Egyfojtaba


    Parpercenkent


    Mentem


    Vcre


    Tole


    Gyomorfajdalmam


    Volt


    Hasi


    Gorcsok


    Hasfajas


    Egynapja


    Nemszedem


    Abbahagytam


    Nekem


    Nemhasznalt.semmit


    Nemvolt


    Hatasos


     


     

  3. 2005. május 15. 18:0514.
    Sziasztok,

    Én is elkezdtem szedni a szűzteakapszulát. Fiti8, szerintem közülünk többen azért szedik, mert nincs rendben az anyagcseréjük. Nekem pl egyáltalán nem old meg semmit, hogy délelőtt gyümit eszem, és a müzli, a lenmag és az Activia sem jött be :(
    Sokan vagyunk úgy vele, hogy több mindent kipróbáltunk már (nekem az aloe vera gél sem segített), ez a szűztea viszont elég hatásosnak tűnik.
    A kombuchát hogyan lehet otthon tenyészteni?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_560696 (13)
     
  4. Torolt_felhasznalo_560696
    Torolt_felhasznalo_560696
    2004. október 15. 21:3313.
    Sziasztok!

    Én a helyetekben nagyon gyorsan abbahagynám a szűztea szedését. Mivel a hashajtás elvém működik, minden fontos ásványi anyagot áthajt a bélrendszeren, de akár a fogamzásgátlót is. Olyan lesz tőle az emésztőrendszer, mint egy tújhajszolt ló. Idővel tápanyaghiány léphet fel, aminek akár súlyos következményei is lehetnek. Csak sürgősségi esetekre van kitalálva. Olyat érdemes választani, amit állandóan lehet fogyasztani, és nincs mellékhatása.
    Pl. : a délelőtti gyümölcsevéstől tuti rendbejön a széklet, ráadásul a benne lévő vitaminok, ásványok is jól fel tudnak szívódni, a lényeg, hogy üres gyomorral kell enni.
    Aztán a lenmag fogyasztása: magába szív rengeteg méreganyagot, sok fontos tápanyagot tartalmaz, és növeli a bélperisztaltikát.
    Ha már a bélflóra is károsodott, akkor probiotikus szert kell fogyasztani. Nagyon jó az Aloe Vera, de elég drága. Hasonló elven működik a kombucha tea, ez azért nem kerül sokba, mert otthon is lehet tenyészteni. (egyébként 800 Ft 2 napi adag. ) Ezek azért hasznosak, mert teljesen regenerálják a belső bélbaktérium-flórát, így minden tápanyag jobban hasznosul, és rengeteg betegsétől lehet megmenekülni, ráadásul erősítik az immunrendszert, és méregtelenítenek.
    Nekem a kombucha jött be, ettől tuti elmész vécére akár 3-szor is, anélkül, hogy hasmenésed lenne. Attól függ, mennyi a lerakódott méreganyag a belekben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  5. Torolt_felhasznalo_605479
    Torolt_felhasznalo_605479
    2004. október 15. 21:2412.
    Sziasztok!

    Én reggelente, ébredés után a gyümilevemmel veszek be egyetlen egyet/nap! Segít a wc-zben. Semmilyen mellékhatását nem érzékeltem!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  6. 2004. október 15. 19:1011.
    Sziasztok!
    Én azért kezdtem szedni, mert nem tudtam néha napokig WC-re menni, fel voltam puffadva. Hát, rám frenetikusan hatott, majdnem csúffá tettem a buszt. . . :)
    Pedig nem is szedtem belőle annyit, amennyi az adag, csak napi kettőt.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. október 15. 15:3310.
    Sziasztok!
    Én is szedtem a kapszulát, de csak akkor amikor nem szedtem a fgátlót. Akkor eszembe sem jutott volna, hiszen a hasmenés valóban feloldja a hatását. Nem jó ezzel szórakozni, mert hát elég sokan esnek teherbe úgy is, ha időben beveszik és nem hánynak és nincs hasmenés sem. És ami a legfontosabb, nem is hat, egyáltalán. Én egy hónapig szedtem, egy hónapig fstm tőle, mégsem ment le egy kiló sem, pedig nem eszek sokat. Szóval szerintem gondold meg jól hogy szeded e.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  8. Torolt_felhasznalo_930078
    Torolt_felhasznalo_930078
    2004. október 15. 15:249.
    Én is szedtem, de SEMMILYEN hatását nem tapasztaltam. Pénzkidobás az egész!
    sziasztok!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  9. 2004. október 15. 14:538.
    Sziasztok !

    A szűzteával kapcsolatban a következő a tapasztalatom. A mensimet úgy összezavarta, hogy fél év kellett hozzá, hogy rendbejöjjön. Persze lehet hogy csak én vagyok rá érzékeny. Minden esetre lányok óvatosan a teával!
    Mindenkinek jó hétvégét!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490149 (1)
     
  10. Torolt_felhasznalo_490149
    Torolt_felhasznalo_490149
    2004. október 15. 13:367.
    Sziasztok csajok!

    Köszönöm szépen az eddigi hozzászólásokat, picit most megnyugodtam.
    Én egyelőre 2 napja szedem és semmi extra hányás-hasmenés nem volt, egyszerűen gyorsan hat és az ember nem puffad fel egyáltalán, nekem ezek a tapasztalataim. Azt, hogy ki mondta nekem? nos, nem mérvadó valóban, egy ismerősömtől hallottam, aki ajánlotta, de hozzátette, hogy fogamz. gátló mellé nem.
    Ha vki tud még vmi infót a Tmában, akkor írjon, én egyelőre szedem tovább :)
    köszi és sziasztok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. 2004. október 15. 13:096.
    szia. logikusan levezetve szerintem azért kavarhat be, mert a szűzta kapszula igencsak felgyorsítja az anyagcserét (értsd:megy a hasad, naponta 5x kell menni vécére). de az a fogamzásgátló tájékoztatójában is benne van, hogy tartós hányás, hasmenés esetén csökken a bogyó hatékonyásága, kiegészítő védekezés mindenféleképpen ajánlott. szerintem ez lehet a magyarázat. remélem tudtam segíteni. szió
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490149 (1)
     
  12. Torolt_felhasznalo_774904
    Torolt_felhasznalo_774904
    2004. október 15. 13:075.
    Évekkel ezelőtt szedtem a szűzteát, n éve szedek fog. gátlót, nálam nem zavart be. . . . Viszont a szűztea kapszula sem csinált semmit. . . . :) De azért biztos jó valamire :)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490149 (1)
     
  13. 2004. október 15. 13:044.
    Ha sorozatos hasmenést produkálsz mondjuk a bevétel után fél-egy óráig, akkor tutira kimegy belőled. De egyébként meg nagyon hamar felszívódik és a hormonhiányát jelezné, ha pecsételgetnél.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490149 (1)
     
  14. 2004. október 15. 13:003.
    Elvileg elképzelhető hogy kicsit bekavar. Ugye a szűztea kapszula elvileg meghajt. Nos. Akkor semlegesíthetné a fogamzásgátló hatását ha vmilyen módon kivinné a szervezetből. Ugyebár ha mondjuk hánysz akkor kikerülhet a gyomrodból a tabletta tehát nem tud felszívódni. Elképzelhető hogy a tabletta nem tud rendesen felszívódni, és ezért nagyobb az esélye a teherbe esésnek.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_490149 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_365911
    Torolt_felhasznalo_365911
    2004. október 15. 12:512.
    Szerintem tuti nem kavar be. Én is szedtem, bár az ég világon semmit nem használt. Természetes anyagok vannak benne, ezért gondolom, hogy nem kavarhat be. Ki mondta ezt Neked????
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     

Címlap

top