Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Turkálók

Torolt_felhasznalo_971525
Torolt_felhasznalo_971525
Létrehozva: 2004. szeptember 3. 17:53
Sziasztok! Egymás után többször olvastam turkálós cikket, de mivel nekem még soha sem volt sikerélményem, valószinüleg rossz helyen keresgéltem, addjatok tippet. Főleg ez a Feövenyessy Krisztina féle bolt érdekelne,ha tudja valaki, hogy hol van, kérem irja meg. Róla már több újságban is olvastam. Köszi. Angyi
  1. 2004. szeptember 15. 21:1619.
    Van a II. ker. Batthyány térnél is egy turi, a Csarnoknál, a Batthyány utca elején. . . Ott is nagyon szép fehérneműk vannak, csupa új. . . és ha belegondoltok, egy normális melltartó minimum 6000 forint, azért ez kicsit sok, nem?
    előzmény:
    rattan (13)
     
  2. 2004. szeptember 15. 21:1518.
    Én vettem alsóneműt, magyaru bugyogót, grrrrrrrrrr, de ÚJAT. Viszont fürdőruhákat nézegettem, és volt olyan, hogy ki se mosták, és használt volt. Hát, gyerekek, majdnem kijött a gálám. . . minden turi után masszívan szappannal kezet mosok, amit vettem, mindig kimosom jól, mielőtt felveszeme. . . .

    Ha belegondolok, egy drága butikban próbálva is lehet leprát kapni, ha valamit előttem egy leprás próbált. . . :)))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394674 (17)
     
  3. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 15. 21:0617.
    Ja, hozzátéve: én is: az alsóneműk, grrr. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394674 (16)
     
  4. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 15. 21:0516.
    Ezt mondom én is! :-) Sőt, mondok mást is, én is vettem melltartót már egy turiban! Persze pulton/ban tárolt originál csomagolásút, magyarul újat :) Tök szép. Dehát egyről beszélünk, nekem az egyértelműen használt, ömlesztett daraboktól szalad el a gyomrom! :-(
    előzmény:
    lufi (12)
     
  5. 2004. szeptember 15. 14:2815.
    Szia! Hol van ez a center pontosan?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_646703 (11)
     
  6. 2004. szeptember 15. 13:0414.
    Sziasztok!
    Van egy topic Szeressünk/Ruha turiból ott nézzetek szét, mert rengeteg címet felsoroltak.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. 2004. szeptember 15. 13:0213.
    Én olyan elvetemült vagyok, hogy vettem már turiban melltartót (mivel az én fazonomra kevés boltban lehet kapni, és ott meg megtaláltam a megfelelőt!!!), sőt a legjobb melltartóimat ott vettem. És mivel kimostam, és amúgyis sokkal kisebb felüleltn érintkezik a bőrömmel, mint például egy felső vagy póló, nem hiszem hogy nagyobb leprát kaphatok tőlük, mint más ruhától!
    Persze az alsónemű az más, grrr. . . . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394674 (10)
     
  8. 2004. szeptember 15. 12:5912.
    Képzeld el, én vettem fehérneműt turiból. Teljesen használatlan volt! És hány helyen van ilyen, hogy új fehérneműket is árulnak turiban!!! Van, hogy orig. csomagolásban!

    Használtat tényleg nem vennék, de újat - az más. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394674 (10)
     
  9. Torolt_felhasznalo_646703
    Torolt_felhasznalo_646703
    2004. szeptember 15. 12:3511.
    Sziasztok!

    Budapesten a XI. kerületben az Eleven center első emeletén nyílt egy Humana üzlet.
    Tegnap 500 Ft-ért vettem maganak egy vadi új átmeneti kabátot.
    Gondoltam megosztom veletek az infót.
    Pocok
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 4. 10:5210.
    Persze, van sok hely-ruha, amit az ember szívesen elfeledne! Egyszer betévedtem egy ilyenbe, nem tudom részletesen "elemezni", olyan hely, ahol egyszerűen rosszul vagy. . és amikor egy ládányi fehérnemű fölé oda volt írva, hogy "bádik" (sic!), akkor egyenesen kifordultam az üzletből :)))

    Fehérneműt turiból? Ki az az "elvetemült", aki megveszi? Már bocsi. .
    Illetve lehet venni, ha újonnan árulják, csomagolásban.
    előzmény:
    lufi (9)
     
  11. 2004. szeptember 4. 06:119.
    Hát persze, hogy kimosom, vagy pucerájba adom. . . az az első dolgom, mielőtt hordani kezdem. De láttam olyan turit, ahol némelyik ruha piszkos volt. . . a fertőtlenítés nem azonos ezexerint a kimosással. . .
    A vállfás turik nagyon puccosak, de ezt meg kell fizetni.

    Én is tudok egy ilyen szupi-turit, a II. ker. Batthyány tértől nem messze van a Batthyány utca, annak az elején van egy nagyon jó turi, rendkívül elegáns cuccok vannak benne, vállfán, és nem is túl drága. . .

    Bár, a Bem térnél a 86-os megállójában van egy bálás turi, minden másnap új holmik, vettem én már ott kasmír anyagból kabátot, meg tiszta új holmikat is, 2700 Ft kilója. De ott ki kell fogni, ha csak ötletszerűen elmegy az ember, tutira semmit nem talál semmit. Rendszeresen kell odajárni.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_394674 (8)
     
  12. Torolt_felhasznalo_394674
    Torolt_felhasznalo_394674
    2004. szeptember 3. 23:388.
    Szia!

    Mindenképpen ki kell mosni, ahogy hazavitted! Ha egy ruha jó állapotban van, akkor talán nem fertőzött helyről hozták :)) Ezerszer megtörténik, hogy ajándékba kapott rossz méretű ruhákat adnak be, amiket egyszer sem vettek fel.
    Van olyan "turi" is, ahol mosva, vasalva lógnak a rucik egyenként vállfákon, nem is egy ilyen hely van!
    Egy konkrét ilyen: pontos címet nem tudok, az aquincumi HÉV-megállótól befelé, a Római strand felöli oldalon a lakótelepen, az egyik utcában van, Éva butik a neve.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. 2004. szeptember 3. 21:387.
    Szerintetek ezeket a ruhákat hogyan fertőtlenítik? Mert azt gondolom, ezeket a ruhákat - ha nincs rajtuk árcédéula - már viselte valaki. És ha nem mosta ki, úgy adta oda a gyűjtőnek?
    Valamiféle fertőtlenítésen átesnek vajon, nem kap az ember valami leprát tőlük?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  14. 2004. szeptember 3. 21:046.
    Gyere le hozzánk Balatonszabadiba, minden kedden olyan jó dolgokat lehet túrni, hogy az csoda!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971525 (1)
     
  15. Torolt_felhasznalo_149180
    Torolt_felhasznalo_149180
    2004. szeptember 3. 19:165.
    Kálvin tér, Ruhagaléria. Nem tudom, ki vezeti, de nagyon jól csinálja. Egyetlen hibája, hogy sokszor tömeg van és emiatt nem lehet rendesen körbenézni, turkálni, válogatni és a próbafülkékre is sokat kell várni. Mégis ajánlom, mert irtó jó cuccokat lehet kifogni. Most turkáltam 1500 Ft-ért egy nyári ruhát, a legjobb ruhám, komolyan mondom.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971525 (1)
     
  16. 2004. szeptember 3. 19:104.
    Budakalászon is van, Zéta kft
    előzmény:
    anettd (3)
     
  17. 2004. szeptember 3. 18:583.
    Sziasztok!
    Abban sajnos nem tudok segíteni, hogy a keresett bolt merre van, bár én is olvastam a cikket, de tudok ajánlani egy-két helyet. Régóta nem jártam már turiban, de ezek a helyek ott voltak az orrom előtt, és tök véletlen bukkantam rájuk. Mellesleg jól be is vásárolta, és szerintem nagyon jól jártam:
    1. Örs vezér tér, metró melletti magas épület utcai butiksorában az újságosbódé mögött. Ma és holnap nyári cuccokat áraznak le, 480/db. Én blúzokat vettem és nagyon jó minőségűeket találtam.
    2. V. ker, Október 6. u. 3. (a CBA-n túl egy kicsit): ma találtam, angol minőségi cuccok, szuper minőség, nagyon finom anygok, estélyi és koktélruhák, stb.
    3. Arany 10. vagy 17. (a Duna felé elindulva a bal oldalon): itt még régebben jártam, de tuti minőségi ruhák voltak, volt, amiből több db is volt, és a gyári papírcédula még rajta volt.
    Remélem segíthettem, üdv: Anett
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  18. 2004. szeptember 3. 18:292.
    Van róla egy cikk a Népszabadság onlineban, de a bolt címét ott sem említik.

    Egyébként a barátnőm a Márvány utcában szokott turkálni (Déli pu-nál), és nagyon szép cuccokat vett már, de közelebbit én sem tudok. A Feövenyessy Krisztina féle bolt engem is érdekelne.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_971525 (1)
     

Címlap

top