Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Magyartanítás Budapesten

Torolt_felhasznalo_665464
Torolt_felhasznalo_665464
Létrehozva: 2004. szeptember 1. 19:51
Sziasztok!
Hungarológia szakosként szívesen tanítanék Budapesten magyart mint idegen nyelvként, cserébe megtanulnám a Te nyelvedet is (spanyol, olasz, angol, német...)
  1. Torolt_felhasznalo_665464
    Torolt_felhasznalo_665464
    2004. szeptember 2. 18:4716.
    Most gyorsan átfutottam a Balassi Intézet honlapját, most pénteken lesz könyvbemutató és vásár, de ha külföldön élsz, sincs gond, van link direkt nektek is!!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (15)
     
  2. Torolt_felhasznalo_665464
    Torolt_felhasznalo_665464
    2004. szeptember 2. 18:4015.
    Aki a magyar mint idegen nyelv tanításának módszertani érdekességeiről, újdonságairól szeretne többet megtudni, annak tudom ajánlani a budapesti Balassi Intézetet (honlap:www. bbi. hu), ahol számos konferenciát rendeznek évente többször is a témában, továbbá rendkívül segítőkészek és kedvesek minden érdeklődővel. De publikációk, tanulmányok olvashatók még a http://www. mek. iif. hu/porta/szint/tarsad/nyelvtud/hunnyelv
    hu oldalán is, http://brs. bibl. u-szeged. hu/filo/hert. html oldalon a Hungarológiai Értesítő számaiba lehet beleolvasni. . . http://bme-tk. bme. hu/other/kaleido/magyarhu. htm oldalon pedig online lehet a magyar nyelvel ismerkedni.
    Ezek a legismertebb oldalak, ezen kívül nagyon sok minden van, ha a módszertan tanárnőm látna, most biztos megbuktatna, hogy csak ennyit tudok fejből. . . .
    A tankönyvpaic folyamatosan újul, más kérdés, hogy mennyire használható darabokkal, érdemes belenézni, mielőtt bármit vesztek. Van néhány olyan könyv, amit ha átforgattok, megértitek, mért nem lett a magyar világnyelv.
    Pl. Jelen idő tanítása, kifejezetten felnőtteknek szóló könyvben: "A cica ül. A kutyus szalad. A madárka énekel. " :))))
    előzmény:
    pecorino (10)
     
  3. 2004. szeptember 1. 22:5014.
    A -hat/het-tel kapcsolatban mi konkretan az, ami nem megy? A hangrendi egyeztetes? Az, hogy nem tudja, mikor kell hasznalni? Az, hogy nem tudja kepezni? Az, hogy nem tud utana toldalekokat tenni? Mik voltak a korabbi hibai?

    Nem kekeckedni akarok :))), csak konkretabban kene tudnom, mi az, ami nem megy.

    Ez (IS) bizony egy nehez resze a magyar nyelvtannak, foleg akkor, ha az anyanyelveben erre kulon segedige van. (En angol - amerikai - anyanyelvueknek tanitottam nagyon sokaig magyart, de szerintem a nemet is hasonlo modon fejezi ezt ki. . . ? Lehet, hogy tevedek, nem beszelek nemetul. )
    előzmény:
    pecorino (13)
     
  4. 2004. szeptember 1. 22:2013.
    KingaBrit - köszi! Majd összegyűjtöm a kérdéseimet, de az egyik "aktuális" gondom a -hat, -het képzô tanítása, fordítása német anyanyelvűnek, haladónak.
    A gyakorláshoz szeretnék új feladatsort összeállítani.
    Már annyiszor gyakoroltuk régebben, de nem megy, mostanában elôjönnek a tanítványom korábbi, tipikus hibái, és ez nagyon nem jó, valamit rosszul csináltam:(

    Borzasztóan lassú most az internetünk, sietnem is kell, úgyhogy folyt. köv.

    előzmény:
    KingaBrit (9)
     
  5. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 1. 22:1312.
    Ha gondolod írj privit, és holnap megpróbálok válaszolni. Szia!
    előzmény:
    pecorino (10)
     
  6. 2004. szeptember 1. 22:1011.
    helyesen = szépen :)
    előzmény:
    pecorino (10)
     
  7. 2004. szeptember 1. 22:0910.
    Köszi sszépen, annyira nem sürgôs, majd akkor kereslek.
    (Elutazom néhány napra, jövô héten jelentkezem. No meg nekem is mennem kell most aludni:)
    előzmény:
    Mifirc (8)
     
  8. 2004. szeptember 1. 22:089.
    Kedves pecorino,

    lehet, hogy en tudok neked segiteni. Mi a kerdes?
    előzmény:
    pecorino (7)
     
  9. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 1. 22:018.
    Mindjárt megyek aludni, de azért próbálok még válaszolni, ha egyáltalán tudok.
    előzmény:
    pecorino (7)
     
  10. 2004. szeptember 1. 21:577.
    Sziasztok, én is magyart tanítok, s lenne néhány módszertani kérdésem. Tudnátok segíteni, tanácsot adni?

    andii: engem is érdekelne az a dolgozat:) A címem megy priviben.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  11. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 1. 21:116.
    Oké, szerintem is így volt, de pont egy ilyen témában. . . Egy nyelvórán sem fordulhat elő ilyen. De tudom, nagyon akadékoskodó vagyok, ezért bocsánat! Komolyan!
    előzmény:
    jullantyu (3)
     
  12. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 1. 21:085.
    Oké, érdekel a dolgozat. Egyébként én magyart tanítok több nyelviskolában. Ezt neked is ajánlom, nagyon sok nyelviskolában tanítanak magyart is.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (4)
     
  13. Torolt_felhasznalo_665464
    Torolt_felhasznalo_665464
    2004. szeptember 1. 20:584.
    Valóban, a gyors gépelés eredménye volt a hiba, köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet "mifirc", a helyes a magyart idegen nyelvként v. a magyar, mint idegen nyelvet kifejezések lettek volna. . .
    Ha ennyire érdekel a nyelvészet, szívesen átküldöm a barátnőm netes nyelvről írt díjnyertes TDK dolgozatát, hátha Te is tanulsz valamit. . .
    előzmény:
    jullantyu (3)
     
  14. 2004. szeptember 1. 20:393.
    jaj, már, gyorsabban gondolkozott, mint ahogy gépelt, csak egy "mint" felesleges ott. . . . ugyan már!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. Torolt_felhasznalo_132851
    Torolt_felhasznalo_132851
    2004. szeptember 1. 20:362.
    Bocsi, nem akarok beleszólni, de nagyon magyartalan amit írtál, pedig magyart szeretnél tanítani. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_665464 (1)
     

Címlap

top