Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Daueroltatni szeretnék

maya
Létrehozva: 2018. február 1. 15:47

Kedves Fórumozók! 


Tud valaki budapesten megbízbató, profi dauerhajat készítő fodrászt? Mellig érő egyenes hajam van és úgy döntöttem szeretnék bele hullámokat (nem spirált), mert unom az egyenest és ha begöndörítem hamar ledobja. 


Ha valakinek van a dauerolt hajjal tapasztalata azt is szívesen veszem! :)


a mellékelt képen van az elképzelésem


Köszönöm!

  1. 2018. február 5. 17:399.

    előzmény:
    maya (8)
    2018-02-05  15:21
  2. 2018. február 5. 15:218.

    Kedves Mozdonj,


    Nem okítást kértem a témával kapcsolatban, hanem tapasztalatokat ami neked -a soraid között olvasva- messziről nincs. A fodrászat, ha nem is életet mentő szakma, bizony fontos dolog, mert egy jól elkészített frizura egy pluszt ad az emberek mindennapi életéhez, persze kinek mi az igényszintje, de ezt csak nem kell elmagyarázni. Egyszerű gondolkodásmód a fodrászatot az sebészettel összehasonlítani...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2018-02-02  07:31
  3. 2018. február 4. 18:247.

    Fura tanácsot adok: nézz körül akár  a családban,  vagy szomszédok, munkatársak között, barátnő nagymamájánál... nézd meg a frizurájukat és gondolj vissza, hogy általában milyen a fejük. A hullámos hajúak valószínűleg daueroltatnak és ha  jól néz ki  nem törött, szóval ha visszagondolsz normális frizurájuk van, akkor kérdezd meg az illető néni hová jár daueroltatni! Nem baj, ha a fodrász sem fiatal, sőt! Először kérj egy gyenge dauert, hogy kiderüljön mit szól hozzá  a hajad. Ha zsirosodik a hajad, azon pl nagyon sokat segít. Ha meg most is száraz, akkor keress valami jó kis balzsamot rá.

  4. 2018. február 4. 18:196.

    Te Mozdony, ha fodrász lennék,nagyon megsértődnék.... Méghogy nem észlény. Csak az észlény, aki atomfizikus vagy agysebész? A fodrászathoz is kell némi kémiatudás, szépérzék, komoly szakmaismeret. Ha hülyén vágja le az ember haját, vagy eltolja a színét, az elmúlik egy idő után... de haza is vághatja a hajad egy életre...((( Dauerrel és festékkel meg pláne. Hiába ugyanaz a vegyszer. Amúgy nem egészen ugyanaz és többnyire  a fodrász dönti el, hogy illető hajhoz melyik kell.


    Egyben van igazad: drága.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2018-02-02  07:31
  5. 2018. február 3. 10:535.

    Bodrikutya kinézet..ezen most nagyon röhögtem😂 de amúgy igazad van,óriási különbségek vannak szalonok között,és nem tud többet a horror áron dolgozó sem mindig mint aki normális összeget kér..egy dauerér háromezernél nem lehetne többet kérni,úgy mint festésért sem

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2018-02-02  07:31
  6. 2018. február 2. 14:424.

    Hidd el, Mozdonj, el tudja b@szni a fodrász a fejedet. Te pasi vagy, szóval ezt el sem tudod képzelni!

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2018-02-02  07:31
  7. 2018. február 2. 07:333.

    csak egy ordogfejet tettem : duplazott

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_176902 (2)
    2018-02-02  07:31
  8. 2018. február 2. 07:312.

    Megbizhato ?
    Mit ronthat el ?
    Bekeni/betekeri a kemikajaval/csavarokkal , ez minden fodrasznal  ugyanaz a folyamat/technika , es amikor a hajad veglegesen kikeszul , levagja...
    Ez nem olyan mesterseg , mint a jo vagy rossz uzsoki érsebész...
    Eleve nem eszlenyek csinaljak : mert ez olyan munka , ami nem kovetel eszlenyeket .
    Tehat az, hogy megbizhato vagy sem aki dauerol ???? 
    Viszont ugyanazert fizethetsz keveset , vagy ha "divatos" uzletbe mesz , akkor pimaszul sokat...
    En ugy tennem fel a kerdest : lanyok! hol van olyan fodrasz , aki korrekt de nem nyulik melyen a penztarcamba...


    Ugyanis megneztem a dauerolast , mert olyan ozonvizelotti hangzasa van , hogy azt hittem , mar nem letezik... es mit olvasok : kisfaluban 1200 forint , varosban 3000-10 000 s tobb... s ugyanaz a nagyfeju bodrikutya a kinezet

Címlap

top