Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Középiskola továbbtanulás

munkatars
Létrehozva: 2004. május 13. 11:11
Most kezdjük beleásni magunkat a budapesti középiskolákba. Lányunk jövőre lesz 8. osztályos, tehát választanunk kell.
Költözésünk miatt ált. iskolát kellett váltanunk. Igy 6 évig tanult németet, az új iskolában sajnos ezt nem tudta folytatni, mert nincs ilyen szak. Mégis német nyelvet szeretne tanulni a középiskolában. A dillemám most a következő. Kezdjünk vele 0. osztályban németet, mivel ugye 2 évet kihagy most németből.
Minden középiskola, ahol 0. osztály van kéttannyelvű, vagy esetleg csak emelt szinten tanulják tovább a németet elsőtől? Második nyelvnek franciát szeretne tanulni. Kispest és környékén keresünk. Már megnéztem milyen iskolák vannak, de nem tudom, hogy most elsőtől egy emelt szintű német osztály milyen szinten kezdi a nyelvet?
Hátha van köztetek okosabb szülő, aki ezen a nehéz lépésen túl van?!
  1. 2004. szeptember 18. 13:3914.
    Sziasztok!! Sürgős segítségre lenne szükségem biológusoktól vagy legalábbis olyanoktól akik értenek a biológiához!! Téma: a parciális nyomás a levegőben, venulákban, szövetekben. . . Már az is nagy segítség lenne, ha weblapokat tudna vki ajánlani!!
    Előre is nagyon köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  2. 2004. szeptember 18. 13:3713.
    Sziasztok!! Sürgős segítségre lenne szükségem biológusoktól vagy legalábbis olyanoktól akik értenek a biológiához!! Téma: a parciális nyomás a levegőben, venulákban, szövetekben. . . Már az is nagy segítség lenne, ha weblapokat tudna vki ajánlani!!
    Előre is nagyon köszi!!
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2004. május 13. 12:5512.
    Köszike, már keresem is!
    előzmény:
    Matty (11)
     
  4. 2004. május 13. 12:3211.
    Most megnéztem a google-ban. Ha beírod a keresőbe, hogy "középiskolák rangsora", akkor már elsőként fel is ajánlja a sulinetes rangsort.
    Mi olyan listát kerestünk, ahol a felsőfokú felvételin elért pontszámok alapján és a megszerzett nyelvvizsgák alapján állítoták sorba a középiskolákat.
    előzmény:
    munkatars (10)
     
  5. 2004. május 13. 12:1710.
    Ha nem felejted el, megköszönöm.
    Valahol el kell indulnom!
    előzmény:
    Matty (9)
     
  6. 2004. május 13. 12:139.
    Az otthoni gépemen van elmentve a link a kedvencek közé, holnap meg tudom írni. Fejből nem tudom. :o(
    előzmény:
    munkatars (8)
     
  7. 2004. május 13. 12:128.
    Annyit meg tudsz még mondani, hogy hol tudom megnézni a szempontok lapján összeállított listákat?
    előzmény:
    Matty (7)
     
  8. 2004. május 13. 12:087.
    Szinte semmi segítséget nem kaptunk, csak általános tájékoztatást. Mindennek én jártam utána. Több listát megnéztem a neten, ahol különböző szempontok alapján sorrendbe állították a középiskolákat, innen választottuk ki azokat, amelyek számításba jöhettek. Megnéztük a honlapjaikat is. Szeptember végén - október elején érdemes felhívni a kiválasztottakat, s érdeklődni, hogy tartanak-e felvételi előkészítő tanfolyamokat, s mikor tartanak nyílt napokat. Oda a gyerekkel együtt érdemes menni, hogy mindkettőtökben kialakuljon valamilyen benyomás. Lehet érezni, hogy valóban figyelnek-e a diákokra vagy csak egy "futószalag" az egész.
    előzmény:
    munkatars (6)
     
  9. 2004. május 13. 12:026.
    Kaptatok az általános iskolában valami tájékoztatást, hol mikor vannak nyílt napok, vagy neked kell utánajárni?
    Komolyan mondom, amikor én tanultam tovább, nem éreztem ennyi terhet a vállamon. Bár akkor ezt a mi szüleink cipelték!! :-))
    előzmény:
    Matty (4)
     
  10. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. május 13. 11:585.
    Én régebben végeztem, már dolgozom. Nem volt német szakos, akkor az osztály fele németet, a másik fele angolt tanult heti 4-5 órában (ha jól emlékszem). Ha a tanár nem megfelelő, szerintem keressetek másikat. A gyerkőc most még biztosan nyűgnek érzi, hogy suli után ide-oda kell járnia, de hosszabb távon megéri a "befektetés".
    előzmény:
    munkatars (3)
     
  11. 2004. május 13. 11:584.
    Szia Munkatárs!
    Az én lányom most 8. osztályos, már túl vagyunk a továbbtanulással járó gondokon. Nagyon sok iskolát végiglátogattunk, részt vettünk a nyílt napokon, mire dönteni tudtunk. Ezt tanácsolom neked is! Ott választ kaphatsz minden kérdésedre.
    Csak türelem és kitartás! :o))*
    előzmény:
    munkatars (1)
     
  12. 2004. május 13. 11:523.
    Jár hozzá külön tanár, de nem az igazi. Tudod, ez a nem kötelező "kötelező"!! Úgy látom nem haladnak úgy mint egy iskolában, ahol azért a gyerekben is benne van, hogy jegyet kap érte, dolgozatot irnak.
    És Te német szakos osztályba jársz?
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_530988 (2)
     
  13. Torolt_felhasznalo_530988
    Torolt_felhasznalo_530988
    2004. május 13. 11:352.
    Én ugyan még nem vagyok szülő, de nálunk a középsuliban előlről kezdtük a németet, mivel különböző szinteken álltunk. Próbáld meg felhívni a sulit, esetleg nyílt napon bemenni és utána kérdezni. Ha mégsem előlről kezdik, javaslom, hogy keressetek külön tanárt (ha megtehetitek).

    Remélem vmit tudtam segíteni!
    Üdv
    előzmény:
    munkatars (1)
     

Címlap

top