Az nlc. fórumon 20 éves fennállása óta közel 300 ezer témában indult csevegés, és több mint 1 millió hozzászólás született. A Facebook megjelenése és térhódítása miatt azonban azt tapasztaltuk, hogy a beszélgetések nagyrésze áttevődött a közösségi médiába, ezért úgy döntöttünk, a fórumot hibernáljuk, ezentúl csak olvasása lehetséges. Új hozzászólást és témát nem tudtok indítani, azonban a régi beszélgetéseket továbbra is megtaláljátok.

Natúr kozmetikumok

Torolt_felhasznalo_269586
Torolt_felhasznalo_269586
Létrehozva: 2004. február 10. 16:37
Sziasztok!

Ugyan elvétve egy-két fórumon már volt ilyenekről szó, de mégis gondoltam nyitok egy ilyen topicot. Szóval az utóbbi napokban okosítottam magam ebben a témában, megnéztem elég sok német, angol oldalt is. Egy csomó kozmetikus ajálnja egyre inkább a márkás (pl: Vichy, Clinique stb.) krémek, dekorkozmetikumok mellőzését, mivel ezek állítólag szinte kívétel nélkük tartalmaznak alkoholt, ásványiolaj származékokat ill. szilikont. Ezek állítólag nagyon károsak valójában a bőr számára. Vagy alapvetően tönkreteszik, vagy egyszerűen csak egy filmszerű réteget képeznek a bőrön, ami a krém jó hatóanyagait nem is engedi be a bőrbe. Ezek helyett a natúr, vagyis a természetes alapanyagokból előállított termékeket ajálnják. Mo-n én eddig a következő nagyobb márkákat találtam: Ilcsi néni termékei; Dr Hauschka és a LOGONA nevű márkát. Van valakinek ez irányba valami tapasztalta, esetleg használt ilyeneket. De ha képzett kozmetikus írná meg erről a véleményét, az is nagyon érdekelne...
  1. 2017. május 24. 17:0280.

    Sziasztok Csajok!


    Hallottatok már a Naurel természetes kozmetikumokról? Nagyon jó a weboldaluk, rengeteg jó és hasznos cikkekkel, termékekkel. Én most ezt olvastam:


    Nagyon jó ötletek és tanácsok vannak benne hogyan ápoljuk úgy a bőrünket, hogy az egészséges és szép is legyen! (Mindezt természetes kozmetikumokkal) Érdemes elolvasni, komolyan!


    Csillu


     

  2. 2009. Április 9. 17:4379.

    A BIDH minősítés márjot jelent, de láttam már olyan terméket amit nemvettem meg így sem,mert az összetétele nem volt kifogástalan.

    Az Alverde legtöbb terméke jó, én azokat használom a Neways-sel együtt.

    Az alverde dekorkozmetika kif ejezetten jó...nekem ilyen spirálom vvan most...

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  3. 2009. február 23. 18:5578.
    Hát sajnos ilyennel nem tudok szolgálni. De ha személyesen veszel natúrkozmetikumot, akkor a csomagolásán fel szokták tüntetni a BDIH védjegyet, ha az ellenőrzött natúrkozmetikum.
    előzmény:
    kodoju (77)
    2009-02-23  10:30
  4. 2009. február 23. 10:3077.

    Köszönöm a linket!

    De úgy tudom, hogy pl az Alverdének is vannak olyan termékei, amik minősítettek, és vannak, melyek nem. Akkor olyan lista nincs, ahol egyes termékek vannak felsorolva... Nem kéne egy világösszesterméke lista, csak azt hittem, valahol már összegyűltek az ezirányú tapasztalatok mondjuk itt  fórumon,ezek szerint nem :)

    előzmény:
    Deeya (76)
    2009-02-23  05:31
  5. 2009. február 23. 05:3176.

    Ezek a BDIH által elismert káros anyagokat nem tartalmazó natúrkozmetikumok:

     

    http://www.kontrollierte-naturkosm etik.de/hersteller_naturkosmetik.htm

    előzmény:
    kodoju (75)
    2009-02-22  23:36
  6. 2009. február 22. 23:3675.

    Sziasztok!

    Nem tudtok olyasmi összesítő oldalról akárhol neten, vagy itt a fórumon, ahol összegyűjtögették azokat a kozmetikai termékeket, amelyeknek "tiszta" az összetétele? Én már túrom egy ideje a netet, de csak különféle haszonérdekelt oldalakat találok, és elképesztő, hogy ilyent nem csinált még senki... Tényleg nem?

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  7. Torolt_felhasznalo_472317
    Torolt_felhasznalo_472317
    2005. január 16. 17:3474.
    Köszi:))
    előzmény:
    bkinga83 (73)
     
  8. 2005. január 8. 18:5573.
    Szia! Az 59-es hozzászólásban leírta a kozmetikus elérhetőségeit.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_472317 (71)
     
  9. Torolt_felhasznalo_103319
    Torolt_felhasznalo_103319
    2005. január 8. 11:4772.
    Sziasztok!
    Nem írta még senki, de a Rossmannban is kapható Apotheker Scheller márka is csak növényi alapanyagokat használ, tőlük egy arckrémet vettem, és nagyon szeretem. Adtak hozzá ajándékba pakolást is, az is bevált, de még nem vettem.
    Ezen kívül, amit ajánlani tudok, az a természetes illóolajokból készült krémek, ezeket házilag is el lehet készíteni.
    A LUSH bizony jól néz ki és remekül kialakította a natúrkozmetikus image-ét, de ennek fele sem igaz, sajnos :-/
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  10. Torolt_felhasznalo_472317
    Torolt_felhasznalo_472317
    2005. január 8. 00:0371.
    Szia!
    Teljesen véletlenül kezdtem el böngészni ezt a régebbi topicot, amikor nagy meglepetésemre egy Biodrogával dolgozó kozmetikus-ajánlásra bukkanok (nagyon régóta keresek ilyet:))
    Megírnád az elérhetőségét? Illetve némi infót/tapasztalatot a Biodroga termékekről? Én eddig csak super-superlativusokat hallottam róla!
    Köszi szépen!
    E.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (9)
     
  11. Torolt_felhasznalo_568281
    Torolt_felhasznalo_568281
    2004. május 21. 15:2670.
    Sziasztok!
    Ha natúr terméket szeretnétek használni és mindezt olcsón, probáljátok ki Holttengeri kozmetikumot. Nem csak szépségápolásra, betegségekre is jó. Nekem nagyon bevált. Nézzétek meg a honlapot. www. holttenger. hu
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  12. 2004. március 24. 20:3369.
    Szia Zezse!

    véletlenül akadtam rá a társalgásotokra. Én is artitryt használok. Most vagyok ötödéves környezetmérnök. Gondolhatod, hogy ha valakinek, akkor nekem ez fontos, hogy természetes anyagokból legyen. Alaposan körbejártam a témát, és tiszta szívell állíthatom neked, hogy tényleg természetes. ami még nekem fontos többek között, hogy a legfejlettebb technológiát használják, és nincsenek állatkísérletek.
    Ha használod, luxus minőséget kapsz elérhető áron, és garanciával.
    üdv.
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  13. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. február 15. 09:2968.
    ne haragudj, de nem válaszoltál a kérdésemre. Csak természetes anyagokat tartalmaz az artistry???
    köszönöm.
    előzmény:
    Meara (66)
     
  14. 2004. február 14. 22:3167.
    Amíg nem volt családom és magamra költhettem a fizetésem addig én is az Artistry krémeket használtam szettben. Nagyon szerettem, nagyon jó minőségű volt.
    Aztán, ahogy az árak nőtek a pénzem meg csökkent, akkor tértem át az Oriflame-re, de az csak egy kiruccanás volt részemre, majd az Avonra amit szintén sokáig használtam és szerettem.

    AZ Artistryben nekem tetszett az, hogy ha mind a három terméket, arclemosó, tonik, krém egyszerre vetted meg olcsóbban kaptad meg mint, ha egyesével vetted meg.
    Gyönyörű volt a bőröm és problémamentes, a főnöknőm minden hónapban egyszer rákérdezett, hogy mit is használok, mert neki egy doboz krém kb. egy hónapig tartott és a problémái maradtak.
    Különben ez a krém volt a leg kiadósabb, nekem majdnem egy fél évig kitartott.

    Az Oriflame kicsapta a bőrőmet ill. eltömítette, semmi extrát nem találtam a krémjeiben, bár most nagyon szépen megújjultak. Kinézetre is, remélem belsőre is.

    Az Avon nagyon jó volt, csak ott meg sakkozni kellett, hogy mikor mit vegyél meg, hogy a lehető legjobb áron jussál hozzá.
    Egy idő után szöget ütött a fejembe, hogy ha egy terméket lehet féláron adni, akkor nem is kerül az a termék annyiba eredetileg, vagy nem is olyan jó az a termék, ha csak annyi az ára. Nem tudom.
    Az Avon is kb. 4-5 hónapig kitartot.

    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  15. 2004. február 12. 18:1666.
    Zsezse en nem arulom a termekeket. . . mint mar emlitettem regisztralt tag vagyok. . .
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (65)
     
  16. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. február 12. 18:1065.
    meg én, de nem árulom, és németországi oldal :-) na mindegy, most komolyan az artistry csak természetes anyagokból áll?
    előzmény:
    Meara (62)
     
  17. 2004. február 12. 13:1864.
    Szia!

    Szerintem az itt a baj, hogy ugyan jók a termékek, de nagyon sokaknak elvette ezektől a kedvét valami erőszakos ügynöktípusú tanácsadó (és itt nem Rád gondolok, de tényleg). Hiába jó nekem az Artistry, ha a vásárlás utáni második napon már csörög a telefon, hogy vegyek még ezt is, meg azt is, és mikor veszek már és miért nem. Szerencsére én "normális" tanácsadókkal kerültem eddig kapcsolatba, és valóban jók a bőrápolók, meg sok más is, de el tudom képzelni, hogy valaki beelegel.
    előzmény:
    Meara (2)
     
  18. 2004. február 12. 07:5563.
    Szia Meara!
    Most látom csak, hogy akaratlanul beletrafáltam egy konfliktus közepébe. Csak most néztem vissza a párbeszédeket, és tapasztaltam a problémát. Azt hiszem rosszkor kértem tanácsot, hogy milyen szemhéjpúdert használjak. Bocsi!
    De azért megírom a véleményemet erről: én hülyeségnek tartom ekkora feneket keríteni ennek a dolognak. Feleslegesen strófoljátok fel egymást! Én úgy gondolom, hogy senki sem azért jön ide, hogy másokat bosszantson. Én eddig azt hittem, hogy az ember azért olvasgatja a topikokat, hogy ötletet, tapasztalatot merítsen belőle.
    Köszi a figyelmet, sziasztok! Zsyke
    előzmény:
    Meara (51)
     
  19. 2004. február 12. 00:2762.
    meg egyszer bocs de ha jol latom te is megvillantottal egy oldalt :-)
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_482242 (61)
     
  20. Torolt_felhasznalo_482242
    Torolt_felhasznalo_482242
    2004. február 11. 21:3061.
    sziasztok, végig olvastam a topicot. szerintem Meara azért reklám amit csinálsz mert beirtad a vebsot, ha nem akartad volna beírod hogy amway mittodomén milyen szemfestéklemosó pl. .
    na de én nem döntőbíró vagyok. és szerintme az amway nem csak természetes anyagokból dolgozik. .
    nekem ami bejött: weleda ( www. weleda. de)teljesen természetes cuccok, body shop. ( a lush szerintem nem csak természetes anyagokkal dolgozik) valaki tud más céget még??
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  21. 2004. február 11. 20:1860.
    Basszus, ez privi akart lenni, de mindegy, én kérek elnézést:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_601554 (59)
     
  22. 2004. február 11. 20:1859.
    Szia:))
    Megtaláltam a névjegykártyát, Tóthné Sindel Márta
    1215 Bp. Ady E. u. 33.
    Tel: 276-04-62

    Nemrég voltam nála, isteni keze van a kozmilánynak:))
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_269586 (55)
     
  23. 2004. február 11. 16:1958.
    Picur ne haragudj nem akartam gondot okozni. . . .
    Van egy honlap ahol fel van sorolva hogy a kulonfele kozmetikumok pontosan mit tartalmaznak mert egy csomo tartalmaz igazan artalmas anyagot is.
    En alapvetoen sokmindenre allergias vagyok ezert sokszor kellett valtanom. .
    En azt javaslom keruld az olyan termekeket amelyek
    eros illatuak. Es egy jo tanacs : nem biztos hogy a minoseg fugg az artol
    előzmény:
    Torolt_felhasznalo_603598 (0)
     
  24. 2004. február 11. 16:1257.
    nekik sem eladom hanem adom. . . .
    nincs nyeresegem rajta mert en regisztralt tag vagyok nem termekforgalmazo. . . ez nagy kulonbseg
    előzmény:
    Meara (56)
     

Címlap

top